Horoskopas, archyvinė nuotrauka

Spalio 25 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:01 2020.10.24)
Spalio 25 dienos horoskopas pataria Jaučiams elgtis ryžtingai ir neabejoti savo sugebėjimais, Mergelėms — imtis iniciatyvos, o Dvyniams, atvirkščiai — nerizikuoti

Avinas (03.21-04.20) 

Jūs būsite kupini energijos. Šiandien galite padaryti daug naudingų dalykų sau ir kitiems. Atsiras galimybė pasiekti seniai užsibrėžtus tikslus.

Diena tinkama tiek trumpoms kelionėms, tiek didelių kelionių pradžiai.

Jautis (04.21-05.21)

Elgsitės ryžtingai ir teisingai. Galėsite įrodyti savo teisumą ir laimėti ginčą. Nepasiduosite blogai įtakai, mažai tikėtinos rimtos klaidos, kaip ir sprendimai, dėl kurių vėliau gali tekti gailėtis.

Tikėtinos įdomios pažintys, daugeliui padarysite gerą įspūdį. Šiandien užsimezgę romantiški santykiai pateiks daug staigmenų.

Dvyniai (05.22-06.21)

Sunki diena. Daugelis dalykų gali būti daug sunkesni, nei tikėjotės, o užduotis, kurią tikėjotės atlikti per kelias minutes, užtruks kelias valandas. Teks keisti planus, galimos netikėtos išlaidos ir finansiniai nuostoliai.

Objektyviau vertinkite savo stipriąsias puses ir galimybes, atsižvelkite į riziką, tai leis išvengti problemų. 

Vėžys (06.22-07.22) 

Palanki diena studijoms ir svarbiems reikalams spręsti. Bus proga paremti žmones, kurie jums ypač brangūs. Santykiai su artimaisiais pastebimai keisis į gerąją pusę, lengvai rasite bendrą kalbą. Galite susitarti dėl kažko svarbaus, sukurti ir aptarti bendrus ateities planus. Jei galvojate apie kažką neįprasto, tikrai atsiras norinčių jums padėti.

Liūtas (07.23-08.23) 

Galimi netikėti įvykiai, kurie sukels rimtus pokyčius gyvenime. Jūs suprantate, kad norėdami pasiekti norimų rezultatų turite veikti greitai. Anksčiau įgyta patirtis bus labai naudinga. Dažnai būtent dėl jos per kelias minutes priimsite teisingus sprendimus. Neatmetami įdomūs pasiūlymai, susiję su darbu, studijomis ir kūryba. Kol kas informacijos nepakanka, tačiau netrukus atsiras galimybė sužinoti daugiau ir priimti pagrįstą sprendimą.

Mergelė (08.24-09.22) 

Palanki diena. Jums pavyks laiku imtis iniciatyvos, būti tinkamu momentu reikiamoje vietoje, atsiras galimybė sustiprinti savo pozicijas.

Diena tinkama bendrauti su artimaisiais. Nesutarimų tikimybė labai maža. Vakarą praleiskite ramioje aplinkoje.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Dienos pradžią geriau panaudoti svarbiems darbams ir rimtoms diskusijoms. Galite rasti ne tik padėjėjų, kurie tikrai susidomės jūsų idėjų įgyvendinimu, bet ir naujų draugų. Neatmetama romantiškų istorijų pradžia.

Vakare dėl kitų žmonių klaidų turėsite pakeisti planus, atidėti svarbius susitikimus. Stenkitės išlikti ramūs: jei nervinsitės, padarysite daug klaidų.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Labai vaisinga diena. Lengva priimti teisingus sprendimus, apsispręsti dėl ateities planų. Intuicija dažnai nurodys, ką ir kada sakyti, daryti. Po pietų bus galimybė gauti naudingos informacijos anksčiau nei kitiems. Greitai išspręsite problemas, apie kurias pastaruoju metu daug galvojote. Yra galimybė asmeniniame gyvenime ką nors pastebimai pakeisti į gerąją pusę, tačiau dėl to turite veikti greitai. 

Šaulys (11.22-12.21) 

Diena bus sunki. Turėsite dirbti daug daugiau nei įprastai, ir net įprasta veikla gali pareikalauti daugiau pastangų. Tačiau rezultatas vertas pastangų, todėl stenkitės nieko neatidėlioti vėlesniam laikui.

Вильнюс осенью
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tikėtini susitikimai, atsivers naujos perspektyvos. Galimi sėkmingi pirkiniai. Bus galimybė įsigyti buitinės technikos ar kitų naudingų daiktų.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Sunki diena bendravimo prasme. Sunku bus susitarti net dėl ​​paprasčiausių dalykų. Atidėkite svarbius verslo klausimus, taip pat viską, kas susiję su pinigais: gali kilti nesutarimų ir konfliktų, kurie ilgam sugadins santykius.

Galimos neplanuotos išlaidos. Su pirkimais geriau neskubėti, vargu ar jie bus sėkmingi.

Vandenis (01.21-02.19) 

Humoro jausmas padės išvengti daugybės nesusipratimų ir nemalonių situacijų. Būtent jis padės sušvelninti padėtį, išvengti tarpusavio pretenzijų ir konfliktų, kurie ypač tikėtini ryte.

Po pietų greičiausiai sulauksite netikėtų žinių, kurios privers jus pakeisti savo planus. Būkite atsargūs bendraudami. Galbūt jūsų aplinkoje atsirado nepalankus žmogus.

Žuvys (02.20-03.20) 

Palanki diena. Jausite žvaigždžių palaikymą ir neabejosite savo sugebėjimais, imsitės svarbių užduočių ir puikiai dirbsite su jomis. Verta imtis iniciatyvos asmeniniuose santykiuose — čia prasidės pokyčiai į gerąją pusę. Po pietų gali būti skubių užduočių, kurias reikės spręsti. Norėdami sutelkti dėmesį į jas, turėsite atidėti visa kita, tačiau nesigailėsite.

Yra šansų, kad pasiseks projekte, kuriam pastaruoju metu skyrėte daug energijos. Svarbu nepasiduoti paskutinę akimirką!

Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 30-osios šventės

(atnaujinta 16:15 2020.11.29)
Nuo lapkričio 30 dienos iki metų galo lieka 31 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Dovainė, Saugardas, Vytartė

Lapkričio 30 yra 334-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 335-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 31 diena.

2020 metų lapkričio 30 dieną saulė teka 08:14, leidžiasi 15:59, dienos ilgis — 07 val. 45 min.

Advento pradžia

Adventas (lotyniškai "atėjimas") — prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis. Šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai šventei — kūdikėlio Jėzaus gimimui — Kalėdoms.

Anksčiau, pieš prasidedant Adventui, visus piemenis jų šeimininkai paleisdavo pas namiškius ilsėtis ir ruoštis šventei.

Advento pradžia laikoma šv. Andriejaus šventė, o pabaiga — Kūčių vakaras.

Šv. Andriejus, Saulės grįžtuvių laukimo pradžia

Nuo seno šią dieną lietuviai švęsdavo pirmąją žiemos šventę ir pradėdavo laukti Saulės sugrįžtuvių. Ši naktis buvo laikoma ypatinga, pranašiška. Tikėta, kad merginos šią dieną gali susapnuoti savo būsimą vyrą.

Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv.Andrėjaus varduvėmis, tačiau senoviniai lietuvių burtai šios šventės metu dar ilgai išliko.

Andriejus, lietuvių dažniau vadinamas Andriumi, yra vienas populiariausių slavų vyrų vardų. Šis šventasis buvo Jėzaus apaštalas, Simono Petro brolis, pašauktas į mokinių būrį tada, kai taisė paežerėje tinklus žvejybai. Už tai šiedu šventieji laikomi žvejų globėjais.

Lietuvių liaudies buityje ši paskutinioji lapkričio diena nuo seno daugiausia susijusi su jaunimo, ypač merginų, vedybinės laimės spėjimais, analogiškais Kūčių-Kalėdų ir Naujųjų metų išvakarių būrimams. Kai kurie jų yra bendri su kitų Europos tautų tikėjimais. Kadangi nuo šv. Andriejaus prasideda prieškalėdinis susilaikymo, arba advento, laikotarpis, tad ir Andriejaus diena tapo lyg slenksčiu į naują metų laikotarpį, o vedybiniai būrimai kaip tik ir siejasi su pradžia, virsmu.

Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena

Lapkričio 30-oji paskelbta Mažosios Lietuvos diena.

Taip prisimenamas 1918 metais Tilžės aktu deklaruotas Mažosios ir Didžiosios Lietuvos susijungimas.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Dovainė, Saugardas, Vytartė.

Ši diena istorijoje

1427 metais gimė Kazimieras, Lietuvos didysis kunigaikštis, Lenkijos karalius, Jogailos sūnus, šv. Kazimiero tėvas. Mirė 1492 m.

1445 metais Vilniuje susirinko pirmasis Lietuvos Seimas.

1710 metais Turkija paskelbė karą Rusijai.

1939 metais daugiau nei 20 Rusijos divizijų įžengė į Suomijos teritoriją.

1987 metais priimta Afganistano Konstitucija.

1918 — Tilžėje pasirašytas Mažosios Lietuvos Tautinės tarybos aktas dėl prisijungimo prie Lietuvos.

1995 metais Bilas Klintonas tapo pirmuoju JAV prezidentu, apsilankiusiu Šiaurės Airijoje.

1996 metais Vilniuje atidaryta Maltos ordino ambasada Lietuvoje.

2009 metais didelė Venecijos dalis, taip pat ir Šv.Morkaus aikštė, po ciklono ir natūralios potvynio bangos atsidūrė po vandeniu. Didžiausias potvynis įvyko 1966 m. lapkričio mėnesį, kai miestas atsidūrė 1,94 m po vandeniu.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Aleksoto inovacijų pramonės parkas

Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteiktas išskirtinis statusas

(atnaujinta 09:05 2020.11.29)
Bendras miesto, Vyriausybės ir ES indėlis į Aleksoto inovacijų pramonės parką sieks apie 14,6 mln. eurų

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Vyriausybės nutarimu Aleksoto inovacijų pramonės parkas įtrauktas į visai Lietuvai svarbių projektų sąrašą, praneša Kauno miesto savivaldybė.

"Tapimas valstybei ekonomiškai svarbiu projektu yra ganėtinai retas įvykis, tačiau tai tik dar kartą patvirtina didžiulį Kauno potencialą. Tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Turime stiprų Vyriausybės palaikymą čia kurti inovacijų parką su naujomis darbo vietomis, pritraukti užsienio kapitalą bei skatinti mokslo, tyrimų bei verslo sinergiją ir augimą", – kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis. 

Vyriausybės sprendimas taip pat žymi naujų darbų pradžią – miestas gali pradėti rengti inovacijų parko plėtros planą, numatantį, kokios įmonės galės čia įsikurti ir vykdyti veiklas, kokios sąlygos joms bus taikomos. 

Строительная площадка инновационного индустриального парка Алексотас
Aleksoto inovacijų pramonės parko statyba

Šiuo metu tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento įsikūrusioje teritorijoje jau paklotos požeminės komunikacijos bei inžineriniai tinklai. AIPP teritorijoje pilnai išasfaltuotos aštuonios gatvės, įrengtas apšvietimas. Šiuo metu čia tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai. 

Užbaigus susisiekimo infrastruktūros vystymo darbus, planuojama rekonstruoti buvusias sraigtasparnių dirbtuves. Didžiulis angaras užima daugiau kaip 10 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Po renovacijos, patalpose įsikurs inovacijų parko administracija ir laboratorijos.

Rekonstruotas erdves taip pat galės nuomotis aukštą pridėtinę vertę kuriančios Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios orientuojasi į mokslinius tyrimus, prototipų gamybą ir kitų inovatyvių sprendimų plėtrą.

Greitosios pagalbos automobilis
© Sputnik / Владислав Адамовский

Kvalifikuotiems tyrėjams, mokslininkams numatyta sukurti virš pusantro šimto darbo vietų. Čia taip pat  bus įsteigti 3 mokslo ir studijų institucijų filialai bei įrengtas verslo inkubatorius.  

Skaičiuojama, kad bendras miesto, Vyriausybės ir Europos Sąjungos indėlis į Aleksoto inovacijų pramonės parką sieks apie 14,6 mln. eurų.

Prognozuojama, kad šiuo projektu Kaunas pritrauks apie 90 mln. eurų privataus kapitalo investicijų, taip pat sukurs virš 1000 gerai apmokamų darbo vietų. 

Ypatingas statusas suteikiamas tik tiems projektams, kurie ženkliai prisideda prie šalies ekonominio, socialinio, kultūrinio ar politinio augimo. Neseniai šio pripažinimo sulaukė "Rail Baltica", Kauno viešojo logistikos centro bei Rytų–Vakarų transporto koridoriaus Lietuvos dalies projektai.

Tegai:
Kaunas