Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Utenos rajone neblaivus vairuotojas mėgino duoti kyšį policijos pareigūnams

(atnaujinta 10:02 2020.10.26)
Vyrui įteiktas šaukimas atvykti į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Utenos rajone vairuotojas bandė papirkti policiją, kad išvengtų atsakomybės už eismo pažeidimus. Apie tai pranešė Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko sekmadienį, apie 11:00, Šiaudinių kaime. Vyras, gimęs 1953 metais, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už KET pažeidimą, pareigūnams siūlė kyšį (pinigų suma neįvardyta).

Policijos duomenimis, vyras vairavo automobilį neblaivus (1,99 prom.).

Vyrui įteiktas šaukimas atvykti į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kyšis, policija, Utena
Dar šia tema
Įvardyta, kiek gauta pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus
Jurbarke subraižytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos automobilis
Vilniuje konflikto metu pareigūnas apgadino vyro automobilį
Gegužės 6-oji

Kokia šiandien diena: gegužės 6-osios šventės

(atnaujinta 15:50 2021.05.05)
Šią dieną 1995 metais 54 valstybių vadovai dalyvavo mišiose Šv. Paulo katedroje Londone, pažymint II pasaulinio karo pabaigos Europoje 50-ąsias metines

Gegužės 6-oji yra 126-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 239 dienos.

Šiandien saulė teka: 05:32, leidžiasi 21:00, dienos ilgumas: 15.28 val.

Vardadienį švenčia Judita, Minvydas, Eidmantė, Liucijus, Benedikta, Benė.

Tarptautinė diena be dietų 

Šią dieną visame pasaulyje skatinama atkreipti visuomenės, ypač jaunimo, dėmesį į psichologines problemas dėl svorio. Jaunimas neretai klaidingai tiki, kad tik liesas žmogus gali būti laimingas. Dėl šios priežasties dažniausiai paauglės serga nervine anoreksija, t.y., badauja, nes bijo sustorėti. Net 5-20 proc. sergančiųjų anoreksija miršta nuo išsekimo.

Kiekvienas turi mylėti save tokį, koks yra. Be abejo, reikia rūpintis savo kūnu – valgyti sveiką, vitaminingą maistą, sportuoti. Tačiau nuolatinės dietos – tikrai ne išeitis.

Lietuvos istorijoje

1387 metais Vilniui suteiktos Magdeburgo teisės.

1761 metais gimė Stanislovas Bonifacas Jundzilas, kunigas, gamtininkas, filosofijos mokslų daktaras. Mirė 1847 m.

1886 metais gimė prozininkas, publicistas Jonas Vireliūnas (Svyrūnėlis). Mirė 1920 m.

1922 metais gimė rašytojas Jonas Mikelinskas. Jo kūryba 2002 metais buvo įvertinta nacionaline kultūros ir meno premija.

Pasaulio istorijoje

1757 metais Prūsijos karalius Frydrichas II sumušė Romos kariuomenę prie Prahos.

1856 metais gimė Robertas Edvardas Pyris, JAV keliautojas, Arkties tyrinėtojas. Mirė 1920 m.

1882 metais JAV dešimčiai metų uždraudė imigraciją iš Kinijos.

1937 metais sprogus vokiečių dirižabliui "Hindenburg", žuvo visi 36 juo skridę keleiviai.

1941 metais Josifas Stalinas tapo TSRS premjeru.

1976 metais per žemės drebėjimą šiaurės rytų Italijoje žuvo 973 žmonės, daugiau bei 100 tūkst. gyventojų liko be pastogės.

1994 metais Anglijos karalienė Elžbieta II ir Prancūzijos prezidentas Fransua Miteranas iškilmingai atidarė Lamanšo tunelį.

1995 metais 54 valstybių vadovai dalyvavo mišiose Šv. Paulo katedroje Londone, pažymint II pasaulinio karo pabaigos Europoje 50-ąsias metines.

1997 metais Zaire per nuožmius mūšius tarp sukilėlių ir kariuomenės dalinių žuvo maždaug 200 civilių gyventojų ir 100 vyriausybės karių.

1999 metais pirmą kartą per tris pastaruosius šimtmečius įvyko Škotijos parlamento rinkimai.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Lietuvoje masinė gyventojų vakcinacija bus pradėta anksčiau nei planuota

(atnaujinta 18:35 2021.05.05)
Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo, keisti vakcinavimo strategiją leido reguliariau ir dažniau gaunami vakcinų kiekiai

VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Masinė gyventojų vakcinacija Lietuvoje bus pradėta anksčiau nei tikėtasi, pareiškė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Apie tai jis pranešė spaudos konferencijoje.

"Pripažinsiu, kad pradžioje skaičiavomės, kad tiek pagal vakcinų kiekį, tiek pagal galimybes suspėti, pasirengti, buvo labiau realistiška birželio pradžia, tai, matyt, čia bus viena iš malonesnių išimčių ir mums patiems: panašu, kad visos datos prasidės jau gegužės mėnesį ir tai tikrai yra smagu", — pasakė jis.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo, keisti vakcinavimo strategiją leido reguliariau ir dažniau gaunami vakcinų kiekiai.

Ketvirtadienį tai ministerijos vadovybė ruošiasi aptarti su savivaldybių merais, o vėliau spaudos konferencijoje paskelbti atnaujintą planą dėl masinės gyventojų vakcinacijos. Kai kurios savivaldybės, tarp jų — didieji miestai, jau yra pradėjusios skiepyti gyventojus pagal amžiaus grupes nuo 55-erių, o Vilniuje — nuo 44-erių metų. Pasak Dulkio, tai buvo daroma tariantis su ministerija.

"Visi vakcinavimo centrai, mes turime reguliarius kassavaitinius, su kai kuriais dažniau susitikimus, todėl visas veiksmas vyksta tiktai tiek koordinuojantis, tiek ir daugeliu atvejų su mūsų patarimu, nes kiekvienoje savivaldybėje yra labai skirtinga situacija, taip pat yra labai skirtinga situacija su tuo, kokie yra žmonių pasirinkimai dėl vienos ar kitos vakcinos rūšies, todėl jau dabar matome, kad ir pereisime vis labiau į vieningą sprendinį", — pasakė jis.

Ministras pažymėjo, kad nors dabar šalyje yra daugiau nei 211 tūkstantis nepanaudotų vakcinų, kai kurių jų prireiks pakartotinai skiepyti, todėl jų skaičius nėra toks didelis, kaip atrodo.

Lietuvoje galioja antrasis karantinas. Nepaisant tam tikrų sušvelninimų, dauguma apribojimų galioja iki vasaros pradžios. Vyriausybės sprendimu leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas, kai užtikrinamas 20 kv. m. plotas vienam asmeniui ir uždarose erdvėse dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų, o atvirose erdvėse — ne daugiau kaip 20 asmenų. Ši nuostata įsigalios gegužės 10 dieną.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 252 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,9 tūkstančio žmonių.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, vakcinacija, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Johnson & Johnson vakcina

Lenkija nori išpirkti Danijos "J&J" vakcinas

(atnaujinta 16:57 2021.05.05)
Šiuo metu Lenkijoje naudojamos keturių gamintojų vakcinos — "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson"

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lenkija nori išpirkti "Johnson & Johnson" vakcinas iš Danijos, Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis rašė Danijos premjerei Mette Frederiksen, pranešė "Polsat" televizijos kanalas.

Anksčiau Danija dėl galimų trombozės atvejų atsisakė naudoti "Johnson & Johnson" ir "AstraZeneca" vakcinas.

"Lenkai teigiamai vertina vakcinavimą, ir vis daugiau mano tautiečių naudojasi vakcinų suteikiama apsauga. Pastarosiomis dienomis gavau informacijos, kad Danija nusprendė atsisakyti "Johnson & Johnson" vakcinos vidaus rinkoje. Jei Danija nuspręs perparduoti dalį savo atsargų, Lenkija yra pasirengusi išpirkti šias vakcinas", — rašoma Moravieckio laiške, kurį cituoja televizijos kanalas.

Šiuo metu Lenkijoje naudojamos keturių gamintojų vakcinos — "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson". Šalis jau gavo iš viso daugiau nei 12 milijonų vakcinų dozių.

Tegai:
Danija, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Jau netrukus šalies gyventojai vaistinėse galės skiepytis nuo COVID-19
COVID-19 Lietuvoje: per parą virš 1200 naujų atvejų ir 15 mirčių