Automobilis

Šešėlinio automobilių verslo atstovas stos prieš teismą

(atnaujinta 10:46 2020.10.29)
FNTT pareigūnų surinkti duomenys atskleidžia, kad iš nelegalios prekybos gautos pajamos siekia beveik 143 tūkstančius eurų

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Telšiškis kaltinamas nelegaliai pardavinėjęs iš Jungtinių Amerikos Valstijų atgabentus naudotus automobilius, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNNT).

FNTT pareigūnai nustatė, kad Telšiuose gyvenantis asmuo, oficialiai neįregistravęs savo veiklos, vertėsi tam tikros markės, kelerių metų senumo amerikietiškų automobilių prekyba.

Įsigijęs daužtus automobilius iš JAV aukcionų, asmuo juos į Lietuvą parsigabendavo per dvi uostamiestyje veikiančias įmones, taip pat užsiimančias automobiliais. Kroviniui atvykus, kaltinamasis organizuodavo transporto priemonių remontą ir paruošdavo jas eksploatacijai, o jau sutvarkytas pardavinėdavo per skelbimus populiariausiuose automobilių prekybos internetiniuose portaluose ar kitais būdais.

Pareigūnai išsiaiškino, kad per pusantrų metų kaltinamasis galimai pardavė 31 automobilį ir už tai gavo daugiau nei 142 tūkst. eurų pajamų.

Siekdamas nuslėpti savo nelegaliai gaunamas pajamas ir veiklos mastą, vyras automobilių pirkėjams nurodydavo pervesti pinigus į jo sutuoktinės, sūnaus arba draugo banko sąskaitas. Vėliau pinigai būdavo išgryninami arba panaudojami apmokant naujai įsigytus automobilius JAV pardavėjams.

Nelegaliai veikęs pardavėjas kaltinamas stambiu mastu vertęsis neteisėta ūkine, komercine veikla. Civilinį ieškinį šioje byloje pareiškė Valstybinė mokesčių inspekcija, ieškinio suma — per 21 tūkst. eurų. 

Už stambaus masto vertimąsi ūkine, komercine veikla, neturint tam leidimo, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Tai ne pirmasis atvejis, kai į FNTT pareigūnų akiratį patenka prekybininkai, neturintys šiai veiklai leidimų ar slepiantys mokesčius valstybei. 

Tegai:
automobiliai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Sučiuptas įmonės savininkas, galimai už nuslėptus mokesčius įsigijęs namą sostinėje
FNTT aptiko nelegalių cheminių mišinių už daugiau kaip 2 mln. eurų
Motina ir sūnus įtariami neteisėtu praturtėjimu
 Izraelio vadovui įteikta Vilniaus Gaono moneta

Izraelio vadovui įteikta Vilniaus Gaono moneta

(atnaujinta 18:41 2020.11.26)
Moneta nukalta Vilniaus Gaono Elijo ben Solomono Zalmano 300-ųjų gimimo ir 700-ųjų žydų istorijos Lietuvoje metinių proga

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vardu Izraelio vadovui Reuvenui Rivlinui įteikta proginė moneta, rašoma Prezidentūros pranešime.

Moneta nukalta Vilniaus Gaono Elijo ben Solomono Zalmano 300-ųjų gimimo ir 700-ųjų žydų istorijos Lietuvoje metinių proga.

"Šie metai ypatingi Lietuvai ir jos žydų bendruomenei, šiandien pasklidusiai po visą pasaulį. Minime reikšmingas sukaktis, pagerbiame žydų bendruomenės indėlį į daugiaamžę Lietuvos istoriją", – sakė prezidentas.

Nausėda priminė, kad šiuos metus Seimas yra paskelbęs Vilniaus Gaono metais.

Vilniaus Gaonui skirtoje monetoje užrašai yra lietuvių ir hebrajų kalbomis. Ja pagerbiamas 18 amžiuje Vilniuje gyvenęs talmudistas, misnagdų judėjimo lyderis rabinas Elijas.

Pasinaudodamas proga, Nausėda laišku pasveikino Izraelio Prezidentą, save kildinantį iš Vilniaus Gaono palikuonių, su šiomis reikšmingomis sukaktimis ir pakvietė apsilankyti Lietuvoje pasibaigus pandemijai.

Tegai:
moneta
Aleksoto inovacijų pramonės parko statybos

Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteiktas išskirtinis statusas

(atnaujinta 17:53 2020.11.26)
Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) oficialiai pripažintas visai šaliai reikšmingu objektu

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Vyriausybė Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteikė valstybei svarbaus projekto statusą ir nustatė oficialias parko teritorijos ribas. Šis sprendimas žymi reikšmingo etapo įtvirtinimą bei naujų darbų pradžią, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

Vienas iš didžiųjų Kauno infrastruktūros projektų – 30 ha ploto teritorija inovatyvių įmonių pritraukimui, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų vystymui – sulaukė išskirtinio pripažinimo nacionaliniu lygmeniu. Šią savaitę Vyriausybės nutarimu Aleksoto inovacijų pramonės parkas įtrauktas į visai Lietuvai svarbių projektų sąrašą.

Ypatingas statusas suteikiamas tik tiems projektams, kurie ženkliai prisideda prie šalies ekonominio, socialinio, kultūrinio ar politinio augimo. Neseniai šio pripažinimo sulaukė "Rail Baltica", Kauno viešojo logistikos centro bei Rytų–Vakarų transporto koridoriaus Lietuvos dalies projektai.

"Tapimas valstybei ekonomiškai svarbiu projektu yra ganėtinai retas įvykis, tačiau tai tik dar kartą patvirtina didžiulį Kauno potencialą. Tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Turime stiprų Vyriausybės palaikymą čia kurti inovacijų parką su naujomis darbo vietomis, pritraukti užsienio kapitalą bei skatinti mokslo, tyrimų bei verslo sinergiją ir augimą. Kaunas gali ir turi tapti aukštųjų technologijų vystymo centru su ambicija siekti mokslo proveržio. Visa, ko mums reikia – sutelkti Lietuvos ir užsienio talentus bei sukurti jų darbui tinkamą infrastruktūrą", – kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Prognozuojama, kad šiuo projektu Kaunas pritrauks apie 90 mln. eurų privataus kapitalo investicijų, taip pat sukurs virš 1000 gerai apmokamų darbo vietų. 

Šiuo metu tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento įsikūrusioje teritorijoje jau paklotos požeminės komunikacijos bei inžineriniai tinklai. AIPP teritorijoje pilnai išasfaltuotos aštuonios gatvės, įrengtas apšvietimas. Šiuo metu čia tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai. 

Строительная площадка инновационного индустриального парка Алексотас
Aleksoto inovacijų pramonės parko statybos.

Užbaigus susisiekimo infrastruktūros vystymo darbus, planuojama rekonstruoti buvusias sraigtasparnių dirbtuves. Didžiulis angaras užima daugiau kaip 10 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Po renovacijos, patalpose įsikurs inovacijų parko administracija ir laboratorijos.

Rekonstruotas erdves taip pat galės nuomotis aukštą pridėtinę vertę kuriančios Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios orientuojasi į mokslinius tyrimus, prototipų gamybą ir kitų inovatyvių sprendimų plėtrą.

Kvalifikuotiems tyrėjams, mokslininkams numatyta sukurti virš pusantro šimto darbo vietų. Čia taip pat  bus įsteigti 3 mokslo ir studijų institucijų filialai bei įrengtas verslo inkubatorius.  

Skaičiuojama, kad bendras miesto, Vyriausybės ir Europos Sąjungos indėlis į Aleksoto inovacijų pramonės parką sieks apie 14,6 mln. eurų.

Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė