Elnias

Spalio 30 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:24 2020.10.29)
Spalio 30 dienos horoskopas pataria Avinams daugiau laiko praleisti tarp žmonių, Dvyniams skirti laiko sau, savo išvaizdai pakeisti, Mergelėms — įdėti daugiau pastangų norimiems rezultatams pasiekti

Rytoj horoskopas žada labai aktyvią ir emocingą dieną. Rytoj turite visas galimybes perdaryti daugelį dalykų, tačiau ar šie dalykai bus naudingi, abejotina. Gali būti, kad didžioji dienos dalis bus sugaišta smulkmenoms, tačiau visa diena vis tiek žada būti produktyvi ir pelninga. Būkite atsargūs bendraudami: konfliktai galimi dažnai.

Avinas (03.21-04.20) Stenkitės praleisti daugiau laiko viešumoje, kelionėse, specialiuose renginiuose. Ypatingą dėmesį skirkite savo sveikatai, ypač valgomo maisto kokybei: neatmetami valgymo sutrikimai ir infekcinės ligos.

Jautis (04.21-05.21) Ramybė ir gera nuotaika bus jūsų palydovai visą dieną. Šis laikotarpis turėtų būti skirtas ateities planams. Tačiau reikėtų vengti rimto fizinio krūvio. Neleiskite, kad jūsų piniginė būtų nekontroliuojama.

Dvyniai (05.22-06.21) Žvaigždės pataria grąžinti skolas. Šis laikotarpis ypač geras įmonių vakarėliams. Verslo ir pramogų kelionės bus tinkamos. Tai tinkamas laikas pakeisti savo įvaizdį.

Vėžys (06.22-07.22) Ši diena neparuošia jokių neigiamų situacijų. Jūsų laukia įdomūs ir nenuspėjami likimo vingiai, kurie gali pakeisti ateitį į gerąją pusę. Tinkamas laikas naujoms pažintims, lemtingiems susitikimams ir ryškiems romantiškiems įspūdžiams.

Liūtas (07.23-08.23) Šiuo laikotarpiu turėsite didelį energijos potencialą ir galėsite atsispirti bet kokioms negandoms. Visų tolesnių darbų ir įsipareigojimų sėkmė priklausys nuo jūsų ištvermės ir atsargumo. Jūsų pažįstamų ratą gali papildyti žmonės, su kuriais bendravimas bus labai vaisingas.

Mergelė (08.24-09.22) Palanki diena užbaigti senus reikalus ir pradėti naujus. Tačiau norint pasiekti teigiamų rezultatų reikės daug pastangų. Šiandien jūs įrodysite save gebėjimus ir prireikus galėsite derėtis su žmonėmis, kurie jums netrukus suteiks neįkainojamų rezultatų.

Svarstyklės (09.23-10.22) Jei neturite jėgų jokiam verslui, atidėkite planus kelioms dienoms. Nustatykite prioritetus ir tinkamai valdykite laiką. Šiandien neturėtumėte duoti ir skolintis pinigų, ypač kalbant apie finansinius atsiskaitymus su draugais.

Skorpionas (10.23-11.21) Mokslinė ar socialinė veikla vyks sklandžiai, bus lengva užmegzti įvairius kontaktus. Diena palanki romantiškam bendravimui su priešingos lyties atstovais.

Šaulys (11.22-12.21) Šiandien jums pasiseks. Turite kuo daugiau bendrauti, nes raktą į sėkmę rasite būtent naudodamiesi senais ryšiais. Pabandykite išsiversti neimdami kredito ir nesinaudodami internetinių parduotuvių paslaugomis.

Ožiaragis (12.22-01.20) Šią dieną gali tekti jaudintis. Jei nesusitvarkysite su emocijomis, galite patekti į nemalonią situaciją. Jūsų aplinkoje gali pasirodyti žmogus, kuris parodys jums didesnį dėmesį. "Įjunkite" galvą ir nepasiduokite jausmų valiai. Dabar ne laikas romantikai.

Vandenis (01.21-02.19) Darbe galite pasiekti gerų rezultatų. Būkite pozityvūs ir nerizikuokite. Tai tinkamas laikas pradėti sveikai maitintis. Pasirinkite mitybą, kuri puikiai derėtų su padidėjusiu fiziniu aktyvumu.

Žuvys (02.20-03.20) Nebandykite išspręsti visų klausimų vienu metu, veikite palaipsniui, žingsnis po žingsnio įveikdami kliūtis. Gerai praleisti laiką šeimos narių kompanijoje — jauki namų aplinka ir skanus maistas gali jus gerokai nudžiuginti.

Tegai:
horoskopas
 Izraelio vadovui įteikta Vilniaus Gaono moneta

Izraelio vadovui įteikta Vilniaus Gaono moneta

(atnaujinta 18:41 2020.11.26)
Moneta nukalta Vilniaus Gaono Elijo ben Solomono Zalmano 300-ųjų gimimo ir 700-ųjų žydų istorijos Lietuvoje metinių proga

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vardu Izraelio vadovui Reuvenui Rivlinui įteikta proginė moneta, rašoma Prezidentūros pranešime.

Moneta nukalta Vilniaus Gaono Elijo ben Solomono Zalmano 300-ųjų gimimo ir 700-ųjų žydų istorijos Lietuvoje metinių proga.

"Šie metai ypatingi Lietuvai ir jos žydų bendruomenei, šiandien pasklidusiai po visą pasaulį. Minime reikšmingas sukaktis, pagerbiame žydų bendruomenės indėlį į daugiaamžę Lietuvos istoriją", – sakė prezidentas.

Nausėda priminė, kad šiuos metus Seimas yra paskelbęs Vilniaus Gaono metais.

Vilniaus Gaonui skirtoje monetoje užrašai yra lietuvių ir hebrajų kalbomis. Ja pagerbiamas 18 amžiuje Vilniuje gyvenęs talmudistas, misnagdų judėjimo lyderis rabinas Elijas.

Pasinaudodamas proga, Nausėda laišku pasveikino Izraelio Prezidentą, save kildinantį iš Vilniaus Gaono palikuonių, su šiomis reikšmingomis sukaktimis ir pakvietė apsilankyti Lietuvoje pasibaigus pandemijai.

Tegai:
moneta
Aleksoto inovacijų pramonės parko statybos

Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteiktas išskirtinis statusas

(atnaujinta 17:53 2020.11.26)
Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) oficialiai pripažintas visai šaliai reikšmingu objektu

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Vyriausybė Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteikė valstybei svarbaus projekto statusą ir nustatė oficialias parko teritorijos ribas. Šis sprendimas žymi reikšmingo etapo įtvirtinimą bei naujų darbų pradžią, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

Vienas iš didžiųjų Kauno infrastruktūros projektų – 30 ha ploto teritorija inovatyvių įmonių pritraukimui, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų vystymui – sulaukė išskirtinio pripažinimo nacionaliniu lygmeniu. Šią savaitę Vyriausybės nutarimu Aleksoto inovacijų pramonės parkas įtrauktas į visai Lietuvai svarbių projektų sąrašą.

Ypatingas statusas suteikiamas tik tiems projektams, kurie ženkliai prisideda prie šalies ekonominio, socialinio, kultūrinio ar politinio augimo. Neseniai šio pripažinimo sulaukė "Rail Baltica", Kauno viešojo logistikos centro bei Rytų–Vakarų transporto koridoriaus Lietuvos dalies projektai.

"Tapimas valstybei ekonomiškai svarbiu projektu yra ganėtinai retas įvykis, tačiau tai tik dar kartą patvirtina didžiulį Kauno potencialą. Tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Turime stiprų Vyriausybės palaikymą čia kurti inovacijų parką su naujomis darbo vietomis, pritraukti užsienio kapitalą bei skatinti mokslo, tyrimų bei verslo sinergiją ir augimą. Kaunas gali ir turi tapti aukštųjų technologijų vystymo centru su ambicija siekti mokslo proveržio. Visa, ko mums reikia – sutelkti Lietuvos ir užsienio talentus bei sukurti jų darbui tinkamą infrastruktūrą", – kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Prognozuojama, kad šiuo projektu Kaunas pritrauks apie 90 mln. eurų privataus kapitalo investicijų, taip pat sukurs virš 1000 gerai apmokamų darbo vietų. 

Šiuo metu tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento įsikūrusioje teritorijoje jau paklotos požeminės komunikacijos bei inžineriniai tinklai. AIPP teritorijoje pilnai išasfaltuotos aštuonios gatvės, įrengtas apšvietimas. Šiuo metu čia tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai. 

Строительная площадка инновационного индустриального парка Алексотас
Aleksoto inovacijų pramonės parko statybos.

Užbaigus susisiekimo infrastruktūros vystymo darbus, planuojama rekonstruoti buvusias sraigtasparnių dirbtuves. Didžiulis angaras užima daugiau kaip 10 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Po renovacijos, patalpose įsikurs inovacijų parko administracija ir laboratorijos.

Rekonstruotas erdves taip pat galės nuomotis aukštą pridėtinę vertę kuriančios Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios orientuojasi į mokslinius tyrimus, prototipų gamybą ir kitų inovatyvių sprendimų plėtrą.

Kvalifikuotiems tyrėjams, mokslininkams numatyta sukurti virš pusantro šimto darbo vietų. Čia taip pat  bus įsteigti 3 mokslo ir studijų institucijų filialai bei įrengtas verslo inkubatorius.  

Skaičiuojama, kad bendras miesto, Vyriausybės ir Europos Sąjungos indėlis į Aleksoto inovacijų pramonės parką sieks apie 14,6 mln. eurų.

Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė