Teismas, archyvinė nuotrauka

Nepilnametę sumušęs jurbarkietis išvengė kalėjimo

(atnaujinta 14:21 2020.10.30)
Pernai Tauragės rajono sodyboje vietos politikų sūnus užpuolė vieną moksleivę, sumušė ją ir bandė išprievartauti

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Klaipėdos apygardos teismas padidino žalos dydį iki dešimties tūkstančių eurų byloje dėl smurtinio išpuolio prieš nepilnametę Jurbarke, be to, nuteistasis vienerius metus turės dalyvauti elgesio pataisos programoje. Apie tai pranešė teismo spaudos tarnyba.

Vasario mėnesį Tauragės apylinkės teismas kaltinamajam skyrė galutinę trejų metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Teismas pripažino, kad jaunuolis yra kaltas dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, seksualinio prievartavimo bei ekspertų nustatyto sveikatos sutrikdymo.

Jaunuolis privalėjo tęsti mokslą ar darbą ir nekeisti gyvenamosios vietos be valdžios žinios, taip pat 12 mėnesių negerti alkoholio.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis šį sprendimą apskundė prašydamas panaikinti paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimą. 

Klaipėdos apygardos teismas iš dalies sutiko su prokuratūros ir nukentėjusiųjų argumentais dėl atsakomybės sugriežtinimo nuteistajam. Per tris mėnesius sprendimas gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Teismo sprendimas sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Pavyzdžiui, žurnalistas Vygandas Trainys mano, kad teismas priėmė pernelyg švelnų sprendimą užpuoliko atžvilgiu.

"Nenoriu atrodyti kuo griežtesnių bausmių siekiančiu inkvizitoriumi (toks ir nesu), bet egzistuoja atvejai, kai reaguoti reikia griežtai. Pernelyg didelis švelnumas, neadekvati reakcija į žiaurius nusikaltimus gimdo netvarką, nusivylimą ir nieko bendra neturi su teisingumu", — rašo Trainys savo paskyroje Facebook.

Jo sekėjai taip pat sutiko, kad už sužlugdytą nukentėjusios merginos gyvenimą nusikaltėlis turėtų patekti į kalėjimą.

Užpuolimas

Praėjusių metų gegužės pabaigoje paaugliai mokyklos baigimo proga susirinko į sodybą Tauragės rajone. Vietos politikės sūnus, anksčiau matytas besielgiantis agresyviai, užpuolė vieną iš moksleivių, sumušė ją ir bandė išprievartauti. Nukentėjusioji buvo paguldyta į intensyvios terapijos skyrių dėl patirtų traumų.

Iš pradžių jaunuolis neigė savo kaltę, nors tai patvirtino daiktiniai įrodymai ir surinkti liudytojų parodymai. Be to, užpuoliko kraujyje buvo rasta 1,12 promilės alkoholio.

Vėliau paaiškėjo, kad kaltinamojo aukai buvo grasinama, reikalaujama nutylėti apie tai, kas įvyko, be to, liudytojai buvo spaudžiami.

Iki teismo proceso jaunuoliui buvo skirtas namų areštas ir uždėtas sekimo įrenginys. Vėliau kaltinamasis pripažino kaltę.

Abu vaikino tėvai — "Darbo partijos" tarybos aktyvistai, tiesa, po incidento motina narystę sustabdė. Tėvas po 2015-aisiais vykusių rinkimų į savivaldybių tarybas buvo teisiamas dėl galimo balsų pirkimo. 

Tegai:
kalėjimas
Dar šia tema
Venckienė kreipėsi į teismą su prašymu leisti susitikti su sūnumi
Valstybės Dūma pasiūlė sušaukti tribunolus dėl genocido Baltijos šalyse
Vilniaus mokyklos direktorei skirta 3,5 tūkst eurų bauda už dokumentų klastojimą
Traukinys

Panevėžyje traukinys mirtinai sužalojo dviračiu važiavusią moterį

(atnaujinta 11:52 2021.05.11)
70-metė moteris dviračiu važiavo per geležinkelio bėgius. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Panevėžyje keleivinis traukinys kliudė moterį, važiavusią dviračiu, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko pirmadienį Smėlynės gatvėje. Keleivinis traukinys kliudė ir mirtinai sužalojo per geležinkelio bėgius dviračiu važiavusią nenustatytos tapatybės apie 70 metų amžiaus moterį.

Policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
policija, traukinys, Panevėžys
Dar šia tema
Lietuvis "investavo" į kriptovaliutas ir neteko 14 tūkst eurų
Šiauliuose vyras ginklu grasino JAV pajėgų kariui
Šiauliuose prie vairo sulaikytas neblaivus karys
Vakcina nuo koronaviruso

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 10:59 2021.05.11)
Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją dieną, nuo antradienio ryto, koronavirusas pasiglemžė 5 žmones. Du mirė sulaukę 80–89 metų, vienas — 70–79 ir 60–69 metų, o vienas — 20–29 metų.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 101.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuota 14 671 asmuo, antrą skiepo dozę gavo 3 960. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 388 716 asmenų. Iš viso panaudota 1 181 387 vakcinos.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Kazanėje įvyko susišaudymas mokykloje, žuvo vaikai

Kazanėje įvyko susišaudymas mokykloje, žuvo vaikai

(atnaujinta 12:26 2021.05.11)
Teisėsaugos institucijų duomenimis, įtariamasis buvo sulaikytas. Švietimo įstaigos teritorijoje įvestas kovos su terorizmu režimas

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Nežinomi asmenys Kazanės Faizi gatvėje pradėjo susišaudymą 175-ojoje mokykloje, keli žmonės buvo nužudyti.

Į įvykio vietą atvyko Tatarstano vadovas Rustamas Minichanovas. Pasak jo, šaudant žuvo keturi berniukai ir trys mergaitės. Tai aštuntos klasės mokiniai. Dar 16 žmonių — 12 vaikų ir keturi suaugusieji — yra ligoninėje.

Anksčiau RIA Novosti, remdamasi avarinėmis tarnybomis, pranešė, kad žuvo 11 žmonių.

Психологи работают на месте ЧП в школе в Казани
© Sputnik / Максим Богодвид
Psichologai dirba avarijos vietoje Kazanės mokykloje

Švietimo įstaigos teritorijoje įvestas kovos su terorizmu režimas. Imamasi visų įmanomų priemonių mokinių saugumui užtikrinti, sakė oficialus Rusijos Federacijos vidaus reikalų ministerijos atstovas.

Nelaimės liudininkas aprašė, kaip vaikai po šaudymo buvo išvežti iš mokyklos.

"Visi vaikai buvo išvežti. Specialiosios pajėgos, greitoji pagalba, policija, meras. Visi čia. Jie laukia rezultatų", — sakė priešais mokyklą gyvenanti Kazanės gyventoja Ninel.

Ji pareiškė, kad iš pradžių girdėjo stiprų pokštelėjimą, o paskui šūvius.

"Mergaitė viena buvo išnešta ant neštuvų. Ji, matyt, gavo daugiausiai. Ji buvo be sąmonės, kruvina", — pridūrė agentūros pašnekovas.

Užpuolikas mokykloje buvo sulaikytas, pastate tęsiami operatyviniai veiksmai, sakė oficiali Rusijos Federacijos vidaus reikalų ministerijos atstovė Irina Volk.

Tegai:
mokykla, susišaudymas, Kazanė