Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininką mėginęs papirkti asmuo vežė 48 kg elektroninių detalių laužo kontrabandos

(atnaujinta 16:57 2020.10.30)
Kilus įtarimui, kad gali būti gabenamos nedeklaruotos prekės, muitininkai atliko fizinį transporto priemonės patikrinimą

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Muitininką papirkti mėginusio asmens automobilyje aptikti 48 kilogramai elektroninių detalių laužo kontrabandos, praneša Lietuvos Respublikos muitinė.

Antradienį į Panemunės kelio postą iš Kaliningrado srities atvyko Lietuvos piliečio vairuojamas lengvasis automobilis VW "Passat". Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai transporto priemonę nukreipė skenuoti rentgeno kontrolės sistema.

Tačiau vairuotojas, siekdamas išvengti šios procedūros, mėgino papirkti Mobiliųjų grupių posto inspektorių — jam pateikė 150 eurų, pareigūnas apie įvykį informavo Muitinės kriminalinę tarnybą.

Piliečio automobilis buvo skenuotas Mobiliąja rentgeno kontrolės sistema. Kilus įtarimui, kad gali būti gabenamos nedeklaruotos prekės, muitininkai atliko fizinį transporto priemonės patikrinimą. Kuro bake įrengtoje slėptuvėje buvo aptiktos 36 pakuotės kruopščiai išrūšiuoto tauriųjų metalų turinčių elektroninių detalių laužo.

Bendras krovinio svoris — 48 kilogramai. Preliminari kontrabanda gabentų prekių muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius — daugiau nei 11 000 eurų.

Muitinės pareigūnai sulaikė elektroninių detalių laužą bei 7000 eurų vertės automobilį, kuriuo buvo gabenama kontrabanda.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti valstybės tarnautoją ir kontrabandos.

Tegai:
Kaliningrado sritis, kontrabanda, Lietuvos muitinė
Dar šia tema
Patikrinę įtartinai storus stalviršius iš Baltarusijos, muitininkai juose aptiko cigaretes
Pasieniečiai aptiko apie 2000 pakuočių vaistų kontrabandą iš Rusijos
Muitininkai sulaikė dviračiu sieną kirtusį vokietį, kuris lagamine vežė 0,5 kg heroino
Generalinė prokuratūra

Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę

(atnaujinta 12:35 2020.11.24)
Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Į naujosios kadencijos Seimą jis buvo išrinktas nuo Darbo partijos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Lietuvos Seimą, prašydamas sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn buvusį Darbo partijos pirmininką, deputatą Vytautą Gapšį, kuris kaltinamas prekybą poveikiu ir kyšininkavimu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Tyrimas pradėtas 2016 metais. Tardymo organai tvirtina, kad koncernas bandė paveikti valdininkų sprendimus siūlydamas jiems kyšius.

Be Gapšio, byloje tyriami buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo deputatas Gintaras Steponavičius, taip pat koncernas "MG Baltic", partija "Liberalų sąjūdis" ir Darbo partija. Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų ir 1,9 mln. eurų bauda.

Prokuratūra pažymėjo, kad Gapšys buvo išrinktas į naujosios kadencijos (2020–2024 m.) Seimą ir įgijo Seimo nario asmens neliečiamybę. Pagal Lietuvos Konstituciją Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Tik šalies generalinis prokuroras gali kreiptis dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn bei jo laisvės suvaržymo. Ryšium su tuo Pašilis kreipėsi į parlamentą su prašymu panaikinti Gapšio Seimo nario asmens neliečiamybę.

Skandalas aplink "MG Baltic"

2018 metų gegužę Valstybės saugumo departamentas pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui ataskaitą apie verslo poveikį valstybinėms ir teisėsaugos struktūroms. Visų pirma, pranešime buvo teigiama, kad koncernas "MG Baltic" esą bandė paveikti valdininkus, kad gautų sau naudą, o jo atstovai užsiėmė šantažu.

Birželį "MG Baltic" ketino pateikti ieškinį Valstybės saugumo departamentui, taip pat tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Bendrovė planavo reikalauti atlyginti padarytą žalą, tame tarpe asmeniškai Valstybės saugumo departamento vadovo Dariaus Jauniškio.

"MG Baltic" ir "Liberalų sąjūdis" dalyvauja byloje dėl politinės korupcijos. Buvęs partijos lyderis Eligijus Masiulis kaltinamas didelio kyšio iš įmonės gavimu, taip pat ​​prekyba poveikiu.

Tegai:
MG Baltic, Lietuva, Seimas, Generalinė prokuratūra
Ežeras

Atskleista, kokia temperatūra vyrauja šalies vandens telkiniuose

(atnaujinta 11:27 2020.11.24)
Giliausiame Lietuvos ežere Tauragne vandens temperatūra kol kas dar yra aukštesnė ir siekia 6,9 laipsnius šilumos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Papasakota kokia temperatūra vyrauja vandens telkiniuose lapkritį, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Jūra
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Skirtingai nei kitų skysčių vandens tankis yra didžiausias esant 4 °C, tačiau toliau vėstant vandens tankis ima mažėti. Todėl gilių vandens telkinių dugne vandens temperatūra yra apie 4 °C ir niekada nenukrenta žemiau", — rašoma pranešime.

Stervo, Girutiškio, Paršežerio, Švento, ežeruose vandens temperatūra jau yra žemesnė nei 5 °C ir artėja prie 4 °C.

Tuo tarpu, giliausiame šalies ežere Tauragne vandens temperatūra kol kas dar yra aukštesnė ir siekia 6,9 °C.

Tarnybos duomenimis, upėse vandens temperatūra svyruoja nuo 3 °C iki 7 °C.

Tegai:
vandens telkiniai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Žiemos pranašas: Lietuvoje iškrito pirmasis sniegas
Vairuotojai Lietuvoje perspėjami apie plikledį
Ramūnas Karbauskis

Karbauskis atsistatydina Seimo nario pareigų

Politikas praėjusią savaitę pranešė apie savo ketinimą atsistatydinti po "valstiečių" ir naujųjų partijų konflikto

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Pagrindinė Lietuvos rinkimų komisija (VRK) svarstė buvusios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderio Ramūno Karbauskio Seimo nario pareigų nutraukimo klausimą.

Ingrida Šimonytė
© Sputnik / Владислав Адамовский

Apie ketinimą politikas pranešė praėjusį ketvirtadienį. Politikas teigė atsisakęs Seimo nario mandato nusprendęs atsižvelgti į tai, kad "valstiečių" frakcija negavo Seimo pirmininko pavaduotojo vietos, o tada pati atsisakė bet kokių vadovaujančių postų komitetuose, komisijose ir kituose struktūriniuose skyriuose. Frakcijos vadovo vietą užėmė Aušrinė Norkienė.

Antradienį Karbauskis Vyriausiajai rinkimų komisijai sakė, kad jis savo pozicijos nepakeitė ir ketina palikti Seimą.

"Taip, be abejonės", — sakė jis.

Į susitikimą su VRK Karbauskis atvyko su savo bendrapartiečiu Dainiumi Gaižausku. Jam palikus parlamentą, VRK mandatą pripažino pirmai po brūkšnio rinkimų sąraše likusiai buvusios kadencijos Sveikatos reikalų komiteto vadovei Astai Kubilienei.

Per parlamento pirmininko pavaduotojo rinkimus nė viena "valstiečių" frakcija negavo šios pareigos, tačiau iš "Tėvynės sąjungos — Lietuvos krikščionių demokratų" partijos iškart buvo paskirti trys žmonės. Taip pat vienas asmuo iš Laisvės partijos, Darbo partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos tapo deputatais, nors gavo mažiau vietų Seime.

Kartu Karbauskis teigė, kad tai, kas įvyko, gali būti apibūdinama kaip "ankstesnės politinės kultūros ir tradicijų sunaikinimas".

LVŽS gavo 32 mandatus dėl parlamento rinkimų ir užėmė antrąją vietą. Partija paskelbė ketinanti dirbti opozicijoje. Valdančiąją koaliciją sudarė konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

Dar šia tema
Karbauskis siūlo skirti 150 tūkst. eurų Tautiškos giesmės giedojimo iniciatyvai
Karbauskis nusprendė atsisakyti Seimo nario mandato