Aurelijus Veryga

Veryga prabilo apie nacionalinio karantino paskelbimo galimybę

(atnaujinta 15:46 2020.10.30)
Sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad dėl prastėjančios situacijos lokalus karantinas niekur nebus nutrauktas anksčiau

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Situacija išlieka labai sudėtinga, Lietuva neabejotinai bus raudonųjų šalių sąraše pagal viruso plitimo rodiklius, per penktadienio spaudos konferencija pareiškė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Per dieną buvo užfiksuoti 735 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso per visą epidemijos laiką užsikrėtė 13 823 žmonės, pasveiko 4691 pacientas. Mirusiųjų skaičius išaugo iki 157.

"Situacija ir toliau išlieka labai sudėtinga ir mūsų rodikliai negerėja, yra ir toliau blogėjantys, turime eksponentinį atvejų augimą. Lietuva neabejotinai bus raudonų šalių sąraše pagal viruso plitimo rodiklius", — neabejojo Veryga.

SAM vadovas pažymėjo, kad taip greitai augantis atvejų skaičius sukelia daugybę problemų įvairioms institucijoms. Šiuo metu ieškoma pagalbos spręsti problemą dėl susisiekimo su NVSC.

"Yra paprašyta iš karo medicinos tarnybos pasitelkti, kiek įmanoma šitai linijai. Tai tikėkimės, kad pavyks tą padaryti, nors ir pačioje kariuomenėje yra nemažai iššūkių, atvejai nustatomi ir jų karo medicinos tarnybai tenka nemažai užduočių", — teigė Veryga.

Ministras taip pat pabrėžė, kad dėl prastėjančios situacijos lokalus karantinas niekur nebus nutrauktas anksčiau.

"Kad būtų anksčiau nutrauktas karantinas, manau, jokių tikimybių ir galimybių nėra, nes situacija yra ir toliau blogėjanti. Tikrai daugiau savivaldybių pateks į raudonąjį sąrašą nei buvo praėjusią savaitę. Matysime vis labiau raudoną Lietuvos žemėlapį. <…> Neatmesčiau tokios galimybės, kad gali būti paskelbtas ir nacionalinis karantinas. Nes vis mažiau ir mažiau savivaldybių yra geltonojoje zonoje. Bet dėl to turėtų apsispręsti Vyriausybė", — paaiškino jis.

SAM vadovas atkreipė dėmesį į prastėjančią situaciją Lietuvos ligoninėse.

"Tikrai neatmesčiau tokios tikimybės, kad gali pritrūkti tai vienoje tai kitoje įstaigoje medikų. Ir taip jau yra atsitikę, pavyzdžiui, Raseiniuose. Yra taip atsitikę ir pavasarį, kai daug medikų buvo izoliuoti. Teko talkinti kitoms gydymo įstaigoms. Neatmesčiau tokios galimybės, kad ji gali pasikartoti", — teigė ministras.

Jis papasakojo, kad jei bus užimtos visos lovos, kurios dabar prieinamos COVID'iniams ligoniams, tai bus ir toliau uždaromi planiniams ligoniams skirti skyriai ir jie bus paverčiami į skyrius, kurie skirti koronavirusu sergantiems pacientams gydyti. Kalbėdamas apie galimybę pastatyti lauko ligonines, ministras atkreipė dėmesį, kad tai neišspręs medicinos personalo trūkumo problemos.

Pastarosiomis savaitėmis šalyje buvo sistemingai užfiksuoti nustatyti koronaviruso atvejai per dieną. Dieną prieš tai paskelbta apie absoliutų rekordą — Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie 950 naujų atvejų.

Tuo pačiu metu, pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, jei ne vyriausybės priemonės, sergančių žmonių skaičius būtų skaičiuojamas ne šimtais, o dešimtimis tūkstančių. Kaip pabrėžė premjeras, visose šalyse koronaviruso padėtis blogėja, palyginti su pavasariu.

Reaguodamas į prastėjančią situaciją Lietuvoje šalies Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį nusprendė steigti ir Sveikatos ekspertų tarybą, kuri padės valdyti koronavirusą.

Valdžia įvedė vietinius karantinus tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė padėtis yra ypač sunki. Dabar didžiuosiuose Lietuvos miestuose galioja apribojimai.

Tegai:
karantinas, Aurelijus Veryga
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (709)
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 4-osios šventės

(atnaujinta 22:43 2020.12.03)
Nuo gruodžio 4 dienos iki metų galo lieka 27 dienos, dienos ilgis — 07 val. 36 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas

Gruodžio 4 yra 338-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 339-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 27 dienos.

2020 metų gruodžio 4 dieną saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56, dienos ilgis — 07 val. 36min.

Šv. Barbora

Gruodžio 4-oji — Šv. Barboros varduvės.

Šv. Barbora laikoma globėja visų, kurie mirė ne sava mirtimi, t.y. per nelaimingą atsitikimą, ypač nuo gaisro. Taip pat tikima, kad jai meldžiantis apsisaugoma nuo žaibo, gaisrų.

Anot legendos, Barbora buvusi Mažosios Azijos turtuolio Dioskuro dukra. Tėvas labai saugojo dukrą ir net uždarė bokšte, kad jos nesuviliotų nuolatiniai gerbėjai. Barbora įtikėjo, apsikrikštijo ir buvo už šį poelgį tėvo pasmerkta. Romėnų valdžia ją kankino ir nukirsdino tėvo kardu. Tikima, kad po jos mirties tėvą nutrenkė žaibas.

Barbora vaizduojama su karūna ant galvos, su suknele ir ilgu apsiaustu. Dažniausiai ji kairėje rankoje laiko kalaviją, o dešinėje taurę arba palmės šakelę.

Savo vardadienį šiandien švenčia Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas.

Ši diena istorijoje

1533 metais sulaukęs 3 metų amžiaus Ivanas IV, vėliau persivadinęs Ivanu Rūsčiuoju, tapo Rusijos caru.

1642 metais mirė kardinolas Rišeljė — faktinis Prancūzijos valdovas Liudviko XIII karaliavimo metais.

1679 metais sulaukęs garbingo 91-erių metų amžiaus mirė žymus anglų filosofas Tomas Hobsas.

1791 metais Londone pradėtas leisti seniausias pasaulyje sekmadieninis laikraštis "Observer".

1892 metais gimė Ispanijos diktatorius (1936–1975) generolas Fransiskas Frankas.

1918 metais Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Vudrovas Vilsonas atvyko į Paryžiaus taikos konferenciją, kur buvo aptartos Versalio Taikos sutarties pasirašymo sąlygos.

1980 metais lėktuvo katastrofoje netoli Lisabonos žuvo Portugalijos premjeras Fransiskas Sa Karneiras.

1991 metais Libane paleistas laisvėn ilgiausiai įkaitu laikytas amerikietis: žurnalistas Teris Andersonas nelaisvėje išbuvo 2 454 dienas.

1994 metais teroristas viename Stokholmo naktinių klubų nužudė tris ir sužeidė 21 lankytoją.

1998 metais Turkijos vyriausybės daliniai per susirėmimus pietrytinėje šalies dalyje nukovė 22 kurdų sukilėlius.

2010 metais populiariausios, 29 metus rodytos Vokietijos televizijos laidos "Wetten, dass...?" ("Norite lažintis ... ?") buvo nuspręsta neberodyti, kai vienas varžybų dalyvis, milijonams žiūrovų stebint tiesioginę transliaciją, buvo sunkiai sužeistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sosnovskio barštis

Skirtos lėšos Sosnovskio barščiui naikinti

(atnaujinta 17:11 2020.12.03)
Sosnovskio barštis bus naikinamas tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Sosnovskio barščiui naikinti šešiolikai savivaldybių skirta daugiau kaip 556 tūkst. eurų, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Tai Vilniaus, Šiaulių ir Alytaus miestų, Kaišiadorių, Mažeikių, Anykščių, Kėdainių, Šiaulių, Švenčionių, Telšių, Klaipėdos, Trakų, Ignalinos, Vilniaus, Zarasų rajonų ir Marijampolės savivaldybės. 

Projektus reikės įgyvendinti per trejus metus. Sosnovskio barštis bus naikinamas tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose. Beveik visi savivaldybių tvarkomi Sosnovskio barščio plotai yra saugomose teritorijose. 

Jie paplitę ir šalia visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų, rekreacinėse vietose.

Paraiškas dėl Sosnovskio barščiui naikinti skirtos paramos buvo pateikusios devyniolika savivaldybių, trys iš jų neatitiko numatytų reikalavimų.

Tegai:
Sosnovskio barštis