Moliūgas

Lapkričio 1 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:05 2020.10.31)
Šią dieną Vėžiams rekomenduojama skirti laiko sau ir nepaisyti galimų nesusipratimų, Mergelėms šią dieną patariama praleisti artimųjų rate ir mėgautis ramybe, Žuvys turėtų labiau rūpintis asmeniniais reikalais

Rytojus nėra labai tinkamas kūrybai, atvirkščiai — išryškės organizuotumo ir tvarkos troškimas. Namų tvarkymas gali peraugti į bendrą valymą, darbo vietoje žada karaliauti neįprasta rimtis, o rytoj net ir pokalbiai apie meilę bus pragmatiški. Pasinaudokite tuo, kad sutvarkytumėte reikalus savo gyvenimo srityje, kuriai to labiausiai reikia. Svarbiausia stengtis nekirsti iš peties, kitaip netrukus galite dėl to gailėtis.

Avinas (03.21-04.20) Priimdami sprendimus neabejokite, kad esate teisus. Būkite atsargūs su patarimais žmonėms, kurie gali gudrauti savo naudai. Šis laikotarpis palankus visoms įmonėms. Taip pat galite padailinti namus.

Jautis (04.21-05.21) Dabar jums ne tik leidžiama, bet netgi reikia įsiklausyti į savo norus. Vidinis balsas jus ves teisingu keliu, o jei jausite, kad nenorite susitikti su kuo nors ar ką nors daryti, tuos reikalus atidėkite.

Dvyniai (05.22-06.21) Stenkitės vengti konfliktinių situacijų, nes jums nesiseks ginčuose. Šiame etape tylos taktika yra tinkamesnė. Jei bandysite ko nors reikalauti iš šeimos ir draugų, sulauksite tik nesusipratimų.

Vėžys (06.22-07.22) Stenkitės nepaisyti galimų nesusipratimų. Jums tiesiog trūks laiko. Gali būti, kad mylimasis ar naujas pažįstamas, pretenduojantis į šį vaidmenį, bus tokio trūkumo kaltininkas.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar galite jaustis priblokšti ir neturėsite noro dirbti. Neverskite savęs, darykite pertrauką, po kurios lengvai galėsite pasivyti. Daugelis susitikimų, kurių laukiate, gali nuvilti dėl nuo jūsų nepriklausančių priežasčių. Tačiau nenusiminkite: galbūt tai nėra susitikimai, apie kuriuos turėjote svajoti.

Mergelė (08.24-09.22) Išgirsite daug pažadų, kurie gali jus įkvėpti. Tačiau nepasikliaukite klaidingomis iliuzijomis. Gerai pagalvokite, prieš ką nors sakydami. Ši diena gali suteikti ramybės jausmą tiems ženklo atstovams, kurie vertina tvirtą meilę ar santykius šeimoje.

Svarstyklės (09.23-10.22) Diena prabėgs be didelių rūpesčių, jei nekursite problemų savo rankomis. Stenkitės nesivelti į ginčus. Asmeniniu lygmeniu — jokių nusivylimų. Tai tinkamas laikas trumpoms išvykoms, įskaitant romantiškas.

Skorpionas (10.23-11.21) Sėkmė lydės beveik visus. Tačiau nepamirškite: neišliekite savo pykčio ant kitų. Dabar jų reakcija į jūsų šiurkštumą gali būti per jautri. Stenkitės negriebti visko iš karto, bet pradėtą ​​darbą užbaigti.

Šaulys (11.22-12.21) Susilaikykite nuo diskusijų ar teisimo, nes ištarti žodžiai gali grįžti pas jus kaip bumerangas. Šiuo laikotarpiu turėsite labai didelį energijos potencialą ir galėsite atsispirti bet kokioms nelaimėms.

Ožiaragis (12.22-01.20) Kad netaptumėte pavydo objektu ar patys nepatirtumėte šio jausmo, venkite triukšmingų ir linksmų vakarėlių. Nepasakokite kitiems konflikto su šeima ir artimaisiais priežasčių.

Vandenis (01.21-02.19) Diena prabėgs greitai ir nepastebimai. Jei neturite ūpo dirbti, palikite šių problemų sprendimą kelioms dienoms. Dabar tinkamas laikas atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų.

Žuvys (02.20-03.20) Dabar jums labiau rūpės asmeniniai reikalai. Neskubėkite dalintis informacija, jau nekalbant apie geras naujienas, su žmonėmis, kurie gali jūsų nesuprasti ar jums pavydėti.

Tegai:
horoskopas
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 30-osios šventės

(atnaujinta 16:15 2020.11.29)
Nuo lapkričio 30 dienos iki metų galo lieka 31 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Dovainė, Saugardas, Vytartė

Lapkričio 30 yra 334-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 335-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 31 diena.

2020 metų lapkričio 30 dieną saulė teka 08:14, leidžiasi 15:59, dienos ilgis — 07 val. 45 min.

Advento pradžia

Adventas (lotyniškai "atėjimas") — prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis. Šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai šventei — kūdikėlio Jėzaus gimimui — Kalėdoms.

Anksčiau, pieš prasidedant Adventui, visus piemenis jų šeimininkai paleisdavo pas namiškius ilsėtis ir ruoštis šventei.

Advento pradžia laikoma šv. Andriejaus šventė, o pabaiga — Kūčių vakaras.

Šv. Andriejus, Saulės grįžtuvių laukimo pradžia

Nuo seno šią dieną lietuviai švęsdavo pirmąją žiemos šventę ir pradėdavo laukti Saulės sugrįžtuvių. Ši naktis buvo laikoma ypatinga, pranašiška. Tikėta, kad merginos šią dieną gali susapnuoti savo būsimą vyrą.

Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv.Andrėjaus varduvėmis, tačiau senoviniai lietuvių burtai šios šventės metu dar ilgai išliko.

Andriejus, lietuvių dažniau vadinamas Andriumi, yra vienas populiariausių slavų vyrų vardų. Šis šventasis buvo Jėzaus apaštalas, Simono Petro brolis, pašauktas į mokinių būrį tada, kai taisė paežerėje tinklus žvejybai. Už tai šiedu šventieji laikomi žvejų globėjais.

Lietuvių liaudies buityje ši paskutinioji lapkričio diena nuo seno daugiausia susijusi su jaunimo, ypač merginų, vedybinės laimės spėjimais, analogiškais Kūčių-Kalėdų ir Naujųjų metų išvakarių būrimams. Kai kurie jų yra bendri su kitų Europos tautų tikėjimais. Kadangi nuo šv. Andriejaus prasideda prieškalėdinis susilaikymo, arba advento, laikotarpis, tad ir Andriejaus diena tapo lyg slenksčiu į naują metų laikotarpį, o vedybiniai būrimai kaip tik ir siejasi su pradžia, virsmu.

Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena

Lapkričio 30-oji paskelbta Mažosios Lietuvos diena.

Taip prisimenamas 1918 metais Tilžės aktu deklaruotas Mažosios ir Didžiosios Lietuvos susijungimas.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Dovainė, Saugardas, Vytartė.

Ši diena istorijoje

1427 metais gimė Kazimieras, Lietuvos didysis kunigaikštis, Lenkijos karalius, Jogailos sūnus, šv. Kazimiero tėvas. Mirė 1492 m.

1445 metais Vilniuje susirinko pirmasis Lietuvos Seimas.

1710 metais Turkija paskelbė karą Rusijai.

1939 metais daugiau nei 20 Rusijos divizijų įžengė į Suomijos teritoriją.

1987 metais priimta Afganistano Konstitucija.

1918 — Tilžėje pasirašytas Mažosios Lietuvos Tautinės tarybos aktas dėl prisijungimo prie Lietuvos.

1995 metais Bilas Klintonas tapo pirmuoju JAV prezidentu, apsilankiusiu Šiaurės Airijoje.

1996 metais Vilniuje atidaryta Maltos ordino ambasada Lietuvoje.

2009 metais didelė Venecijos dalis, taip pat ir Šv.Morkaus aikštė, po ciklono ir natūralios potvynio bangos atsidūrė po vandeniu. Didžiausias potvynis įvyko 1966 m. lapkričio mėnesį, kai miestas atsidūrė 1,94 m po vandeniu.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Aleksoto inovacijų pramonės parkas

Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteiktas išskirtinis statusas

(atnaujinta 09:05 2020.11.29)
Bendras miesto, Vyriausybės ir ES indėlis į Aleksoto inovacijų pramonės parką sieks apie 14,6 mln. eurų

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Vyriausybės nutarimu Aleksoto inovacijų pramonės parkas įtrauktas į visai Lietuvai svarbių projektų sąrašą, praneša Kauno miesto savivaldybė.

"Tapimas valstybei ekonomiškai svarbiu projektu yra ganėtinai retas įvykis, tačiau tai tik dar kartą patvirtina didžiulį Kauno potencialą. Tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Turime stiprų Vyriausybės palaikymą čia kurti inovacijų parką su naujomis darbo vietomis, pritraukti užsienio kapitalą bei skatinti mokslo, tyrimų bei verslo sinergiją ir augimą", – kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis. 

Vyriausybės sprendimas taip pat žymi naujų darbų pradžią – miestas gali pradėti rengti inovacijų parko plėtros planą, numatantį, kokios įmonės galės čia įsikurti ir vykdyti veiklas, kokios sąlygos joms bus taikomos. 

Строительная площадка инновационного индустриального парка Алексотас
Aleksoto inovacijų pramonės parko statyba

Šiuo metu tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento įsikūrusioje teritorijoje jau paklotos požeminės komunikacijos bei inžineriniai tinklai. AIPP teritorijoje pilnai išasfaltuotos aštuonios gatvės, įrengtas apšvietimas. Šiuo metu čia tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai. 

Užbaigus susisiekimo infrastruktūros vystymo darbus, planuojama rekonstruoti buvusias sraigtasparnių dirbtuves. Didžiulis angaras užima daugiau kaip 10 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Po renovacijos, patalpose įsikurs inovacijų parko administracija ir laboratorijos.

Rekonstruotas erdves taip pat galės nuomotis aukštą pridėtinę vertę kuriančios Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios orientuojasi į mokslinius tyrimus, prototipų gamybą ir kitų inovatyvių sprendimų plėtrą.

Greitosios pagalbos automobilis
© Sputnik / Владислав Адамовский

Kvalifikuotiems tyrėjams, mokslininkams numatyta sukurti virš pusantro šimto darbo vietų. Čia taip pat  bus įsteigti 3 mokslo ir studijų institucijų filialai bei įrengtas verslo inkubatorius.  

Skaičiuojama, kad bendras miesto, Vyriausybės ir Europos Sąjungos indėlis į Aleksoto inovacijų pramonės parką sieks apie 14,6 mln. eurų.

Prognozuojama, kad šiuo projektu Kaunas pritrauks apie 90 mln. eurų privataus kapitalo investicijų, taip pat sukurs virš 1000 gerai apmokamų darbo vietų. 

Ypatingas statusas suteikiamas tik tiems projektams, kurie ženkliai prisideda prie šalies ekonominio, socialinio, kultūrinio ar politinio augimo. Neseniai šio pripažinimo sulaukė "Rail Baltica", Kauno viešojo logistikos centro bei Rytų–Vakarų transporto koridoriaus Lietuvos dalies projektai.

Tegai:
Kaunas