Tėvas vaikščioja su sūnumi

Lapkričio 2 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:06 2020.11.02)
Lapkričio 2 dienos horoskopas pataria Dvyniams nesudaryti abejotinų sandorių, Svarstyklėms — užbaigti senus darbus, Vandenims — rodyti iniciatyvą, Ožiaragiams — vykti į kelionę su vaikais

Lapkričio 2-ąją prognozuojama labai įtempta diena, kupina prieštaringų norų. Kadangi kiekvienas žmogus bus susirūpinęs dėl savo interesų, didės nesutarimų ir konfliktų tikimybė. Net draugai gali triukšmingai ginčytis, aiškintis santykius, įsižeisti.

Tačiau bus jaučiama ir teigiamų tendencijų įtaka. Tai ypač bus pastebima darbe: čia galima sulaukti didelės sėkmės, jei dirbsite savarankiškai ir nesitikėsite niekieno palaikymo. Galimi sėkmingi sutapimai, gali būti, kad atsivers naujos karjeros galimybės.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj jūs turėsite savo požiūrį į dalykus. Būtent tai padės įveikti daugybę sunkumų. Aplinkiniams ne visada bus aišku, kodėl jūs taip elgiatės, o ne kitaip, tačiau laikui bėgant taps akivaizdu, kad jūs pasirinkote vienintelį teisingą kelią.

Diena tinkama imtis iniciatyvos asmeniniuose santykiuose, žengti žingsnį link patinkančio žmogaus, prisipažinti jausmus.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj diena gali nudžiuginti geromis naujienomis. Greičiausiai jos bus susijusios su finansais: pavyzdžiui, būsite informuoti apie pinigų įplaukas ar galimybę gerai užsidirbti.

Jums pavyks greitai išspręsti sudėtingas užduotis, ir tai neliks nepastebėta. Jūsų sėkme gali susidomėti įtakingi žmonės.

Daugybė nesutarimų su artimaisiais liks praeityje, galite ramiai aptarti ateities planus. Nudžiugins sutikimai su draugais. Bus galimybė aplankyti įdomias ir neįprastas vietas, išmokti to, kas netrukus pravers.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj prognozuojamas nepalankus finansinis vaizdas, galimi nuostoliai, tuščios išlaidos, baudos. Nesistenkite iš karto pakeisti situaciją naudodami kažkokį rizikingą metodą ar sudarydami abejotiną sandorį. Nepageidautina imti paskolas, prisiimti rimtus įsipareigojimus.

Kitu atžvilgiu diena susiklostys neblogai. Labai naudinga rodyti iniciatyvą: tai leis daug ką pakeisti į gera tiek verslo, tiek asmeniniuose santykiuose. Pavyks išvengti nesutarimų su artimaisiais, susitarti dėl bendrų ateities planų.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj dažnai norėsis veikti savarankiškai, vadovautis tik savo sveiko proto argumentais. Bet naudingiau bus klausytis patarimų, perimti kitų žmonių metodus, pasinaudoti kolegų ir verslo partnerių patirtimi. Tokiu būdu sugebėsite išvengti daugybės klaidų ir greičiau pasiekti svarbių tikslų.

Asmeniniuose santykiuose susiklostys dviprasmiška situacija. Jus nuliūdins tai, kaip vystosi santykiai su artimaisiais, tačiau kol kas jūs nežinote, ką reikia daryti, kad situacija pasikeistų į gerąją pusę.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj turėsite daug apie ką pagalvoti. Galbūt gausite informaciją, kuri privers pakeisti savo požiūrius ir prioritetus, atkreipti dėmesį į tai, kas anksčiau atrodė nereikšmingu. Taip pat gali pasikeisti požiūris į aplinkinius: jūs suprasite, kad kažką netinkamai įvertinote, o kažką laikėte per aukštai.

Dažnai padės artimieji. Jų palaikymo dėka jūs neprarasite pasitikėjimo net sunkiomis akimirkomis. Bus galimybė išspręsti kažkokius svarbius šeimos klausimų, problemas, kurios pastaruoju metu rūpino visus.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj jūs būsite linkę skubėti, pasiduoti trumpalaikiams impulsams ir darysite tai, dėl ko vėliau gali tekti gailėtis. Net spėdami, kad kai kurie jūsų veiksmai gali sukelti rimtų nemalonių padarinių, jūs elgsitės savaip, tikėsitės sėkmės ir palankių aplinkybių sutapimų.

Jums seksis pirmąją dienos pusę. Po to teigiamų tendencijų įtaka mažės, o sunkumų tikimybė didės. Atsiras kliūčių, kurias bus sunku įveikti vienam; pagalvokite, į ką galite kreiptis pagalbos.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj prognozuojama palanki diena, kad prisimintų apie kažkokius senus darbus ir juos pabaigti arba ištaisyti anksčiau padarytas klaidas. Tai reikalaus pastangų, bet jūs susidorosite. Galite išspręsti finansinius klausimus, apsipirkti ir investuoti į verslą.

Kai kurios Svarstyklės turės galimybę gerokai padidinti savo pajamas. Šią dieną lengvai ir greitai išspręsite visas praktinio pobūdžio problemas. Bus sunkiau išspręsti sudėtingus santykius su kitais. Nes šią dieną jūs būsite linkę priskirti kitiems savo mintis ir norus, dėl to gali gilti nemalonių situacijų.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj prognozuojama sudėtinga diena bendravimo prasme. Gali paaiškėti, kad žmonės, kuriuos laikėte artimais pagal dvasią, iš tikrųjų nesupranta jūsų ir slapta smerkia. Nedideli nesutarimai sukels rimtas kivirčus, jei laiku jų neišspęsite.

Stenkitės neabejoti savo jėgomis ir galimybėmis, neatsisakykite idėjų, kurios atrodo sunkiai įgyvendinamos. Bet kokius šios dienos sprendimus priimkite ramiai, nelaikykite jų galutiniais: netrukus galite pakeisti savo nuomonę.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj galimi nesutarimai šeimoje, neatmetami ginčai su artimaisiais. Jums teks taikinti tuos, kas susipykę tarpusavyje, padėti žmonėms susitarti.

Kartais jūs išleisite daug energijos bandydami atkurti teisingumą, paprasčiausiai neišaiškinę situacijos, kuriai iš tikrųjų nereikėjo jūsų įsikišimo. Nepaisant visų sunkumų ir įtemptų akimirkų, jūs sugebėsite išlikti ramūs, nepasiduoti provokacijoms. Vakare galimos geros naujienos apie jūsų šeimos narius ar kitus jums brangius žmones.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) 

Rytoj jūs būsite ryžtingai nusiteikę ir kupini energijos, todėl pasieksite užsibrėžtų tikslų, net jei aplinkybės susiklostys nesėkmingai. Daugelį sprendimų teks priimti greitai; tai jūsų negąsdins. Jūs jausite, kad einate teisingu keliu, ir neklystate — užsibrėžti tikslai iš tiesų greitai bus pasiekti.

Sėkmingai susiklostys kelionės, ypač maloniai praleis laiką tie, kas susiruoš į kelią su vaikais. Dažnai aplinkos pasikeitimas įkvepia, suteikia naujų idėjų. Kai kurie Ožiaragiai atras savyje talentų, apie kuriuos anksčiau nežinojo.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj bus palanki diena. Tikėtini sėkmingi sutapimai, gali atsiverti naujos galimybės, kurias mielai pasinaudosite.

Ši diena tinkama žengti ryžtingus, drąsius žingsnius, parodyti iniciatyvą. Neatmetami nedideli nesutarimai su artimaisiais, ginčai dėl to, kaip tinkamai panaudoti šeimos biudžetą. Turėkite omenyje — šią dieną jūs lengvabūdiškai žiūrėsite į finansinius klausimus, galite išleisti daugiau nei reikėtų. Todėl geriau neskubėti apsipirkti, nesudaryti sandorių, jei yra net menkiausia abejonė, kad jie atneš pelno.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj diena tęsis labai ramiai ir maloniai, jūs neturėsite pagrindo jaudintis ir nerimauti. Būsite harmonijoje su savimi ir su aplinkiniais lengvai rasite bendrą kalbą. Galima aptarti svarbius klausimus, bendrus planus su kitais, susitarti dėl bendrų veiksmų. Net jei kils tam tikrų nesutarimų, nebus jokių kivirčų, nepasitenkinimo, abipusių nuoskaudų.

Šią dieną pastebimai didės kūrybinis potencialas. Į daugelį dalykų jūs žiūrėsite kitaip nei kiti. Jūsų originalios idėjos dažnai bus pripažintos sėkmingomis, leis greitai pasiekti sėkmę.

Tegai:
horoskopas
Astravo AE, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE

(atnaujinta 19:12 2020.12.02)
Pirmadienį internete pasidodė pranešimas apie "galimą incidentą ir su juo susijusį Baltarusijos AE pirmojo reaktoriaus atsarginio aušinimo sistemos sutrikimą"

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Informacija apie incidentą ir su juo susijusį Baltarusijos atominės elektrinės pirmojo reaktoriaus atsarginio aušinimo sistemos sutrikimą neatitinka tikrovės, sakė Baltarusijos energetikos ministerijos spaudos sekretorė Olga Kozlovič.

Pirmadienį nevyriausybinės organizacijos "Ecodom" tinklalapyje "Baltarusijos antiatominės kampanijos" judėjimo vardu buvo išplatintas pranešimas, kad visuomenės veikėjai gavo informacijos "apie galimą incidentą ir su juo susijusį Baltarusijos atominės elektrinės pirmojo reaktoriaus atsarginio aušinimo sistemos sutrikimą".  Buvo pranešta, kad ši informacija susijusi su laikotarpiu, kai stotyje rudenį vyko fizinis paleidimas ir hidrotestavimai. Šios žinios fone Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) atstovė Asta Mensonė informavo, kad kreipėsi į Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministeriją  siekdama gauti informaciją apie minimos 1-ojo energijos bloko rezervinės reaktoriaus aušinimo sistemos gedimus.

"Atskirų interneto resursų paskleista informacija apie "didelį incidentą, susijusį su Baltarusijos AE pirmojo reaktoriaus atsarginio aušinimo sistema” neatitinka tikrovės", - Kozlovič cituoja RIA Novosti.

Anot jos, "darbas stotyje vyksta įprastu režimu, skirtingose lygiuose tęsiami kompleksiniai bandymai".

Kalbėdama apie Lietuvos reakciją ir prašymus, susijusius su internete paskleista informacija, spaudos sekretorė teigė, kad "iki šiol Baltarusijos Energetikos ministerija jų negavo". "O jei gaus, Baltarusijos pusė yra pasirengusi pateikti informaciją ir atsakyti į klausimus", - pridūrė ji.

BelAE
© Фото : пресс-служба Госкорпорации "Росатом"

Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų prie Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, elektrinės vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai", o atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui".

Tuo tarpu branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

Lietuva gana ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Ryga nutrauks prekybą elektra su Minsku, jei bus paleista BelAE, tačiau Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodamasi ryšiu tarp Latvijos ir Rusijos.

Lapkričio pradžioje pirmasis BelAE energijos blokas buvo įtrauktas į bendrą Baltarusijos energetikos sistemą. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

Dar šia tema
Lietuva nori susitarti su Latvija ir Estija dėl energijos iš BelAE boikoto
Žada jiems gerovę: Lietuva sugalvojo dar vieną masalą baltarusiams
Prieškalėdinis Vilnius

Dėl situacijos su COVID-19 mokinių žiemos atostogų laiko nuspręsta nekeisti

(atnaujinta 17:53 2020.12.02)
Mokiniai kalėdinių atostogų išeis gruodžio 23 dieną, baigs atostogauti sausio 5 dieną. Nesiūloma įvesti ir visuotinio nuotolinio mokymo

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo įstaigose, mokinių žiemos atostogų laiko nusprendė nekeisti, rašoma ministerijos pranešime.

Mokiniai kalėdinių atostogų išeis gruodžio 23 dieną, baigs atostogauti sausio 5 dieną. Nesiūloma įvesti ir visuotinio nuotolinio mokymo.

"Konsultavomės ir su mokyklų vadovais, taip pat ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo įstaigas ir gimnazijas jungiančių asociacijų vadovais, savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociacijos valdyba, tėvų atstovais. Dauguma pasisako, kad visuotinio nuotolinio mokymo nereikia. Nuotolinį mokymą atskiroje savivaldybėje galima įvesti ir dabar savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu ir pritarus Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Mokykla taip pat turi teisę pati priimti sprendimą organizuoti mokymą tik nuotoliniu būdu", — sako laikinai švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas einantis Algirdas Monkevičius.

Pranešime sakoma, kad duomenys ministerijai apie kiekvienos savivaldybės mokyklas pateikiami kiekvieną dieną. Dėl to situacija švietimo įstaigose stebima ir analizuojama nuolatos. Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu mokykla dirba, matyti, kad susirgimų ar izoliuotų asmenų skaičius nuo to nepriklauso, mokyklos nėra pagrindiniai užsikrėtimo židiniai.

Karantinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Švietimo įstaigų pateiktais duomenimis, per visą karantino laikotarpį vidutinis susirgimų skaičius per parą švietimo įstaigose buvo apie 36, įskaitant ir nepedagoginius darbuotojus, tai sudarydavo apie  2,4 proc. susirgimų nuo bendro susirgusiųjų Lietuvoje skaičiaus.

Iš mokyklų gautais duomenimis, apie 75 proc. mokyklų pasisako už kontaktinį arba mišrų būdą.

Ministerija praneša, kad šiuo metu 57 proc. bendrojo ugdymo mokyklų dirba mišriu būdu (daugiausia ilgosios gimnazijos – 72 proc.), 15 proc. mokyklų ugdymą organizuoja kontaktiniu būdu (daugiausia pradinės mokyklos – 79 proc.), 28 proc. mokyklų dirba nuotoliniu (daugiausia keturmetės gimnazijos – 71 proc.).

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
atostogos, moksleiviai, karantinas

Ačiū Rusijai: Kalnų Karabache atidaromos mokyklos ir ligoninės

(atnaujinta 16:40 2020.12.02)
Rusijos taikdariai aktyviai padeda atkurti taikų gyvenimą Kalnų Karabacho regione, anksčiau buvo paskelbta, kad rusai įrengė lauko ligoninę

Stepanakerto mokyklose atnaujinamas ugdymo procesas, o vietiniai gimdimo namai taip pat atnaujina savo veiklą, čia po karo jau buvo priimtos pirmosios gimdyvės. Nepripažintos Kalnų Karabacho Respublikos sostinėje jau verda ramus gyvenimas.

Žmonės grįžta į savo namus, parduotuvės dirba, važinėja viešasis transportas, jau galima ramiai vaikščioti miesto gatvėmis, nesijaudinant dėl savo saugumo. Kitose gyvenvietėse taip pat vyksta civilinės infrastruktūros atkūrimo darbai. Tai daugiausia lemia Rusijos taikdariai, kurie daro viską, kas jų galioje, kad vietos gyventojai kuo greičiau galėtų grįžti į taikų gyvenimą.

Tegai:
parama, Rusija, Kalnų Karabachas
Dar šia tema
Kodėl Vakarai nepatenkinti konflikto valdymu Kalnų Karabache
Išminavimo perspektyvos Kalnų Karabache
Rusijos taikdariai stebi saugumą Lačino koridoriuje
Rusijos kariuomenė Stepanakerte įrengė ligoninę