Pastatas

Lapkričio 3 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:40 2020.11.02)
Lapkričio 3 dienos horoskopas pataria Dvyniams ir Liūtams bet kokį veiksmą gerai apgalvoti, Svarstyklėms — nekurti ilgalaikių planų, Ožiaragiams — susilaikyti nuo ilgų kelionių, Žuvims — vykti apsipirkti

Rytas gali būti gana sunkus, ypač tiems, kas pastaruoju metu padarė rimtų klaidų ar turi kitų priežasčių būti nepatenkinti savimi. Atrodys, kad labai lengva kaltinti kitus dėl savo klaidų, primesti jiems visą atsakomybę. Abipusis nepasitenkinimas gali tapti vis rimtesniu, kartais kils konfliktai.

Antroji dienos pusė suteiks galimybę susitvarkyti savo jausmus, o tada suprasti, ką daryti toliau. Šiuo metu atkuriami seni ryšiai, susitaiko žmonės, į įsimylėjėlių santykius sugrįžta pasitikėjimas ir rūpestis.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj diena tęsis labai ramiai. Jums tai gali net nusibosti: darbai, kuriuos turėsite padaryti, bus monotoniški, o užsiimti kuo nors įdomesniu neliks laiko.

Neatmetamos naujos pažintys. Tikriausiai jūs panorėsite iš karto parodyti geriausias savo puses, tačiau vargu ar tai pavyks. O patekti į juokingą padėtį rizika didelė. Kartais būsite linkę pasakyti per daug. Pabandykite kontroliuoti savo humoro jausmą. Juokai aptariant rimtus klausimus gali įžeisti pašnekovus. Vakaras žada malonią staigmeną.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj jūsų lauks įdomi ir perspektyvi diena. Pavyks išvengti klaidų sunkiose, dviprasmiškose situacijose, priimti vienintelį teisingą sprendimą, nepakliūti į spąstus, į kuriuos jus bandė privilioti pavyduoliai.

Kai kurie Jaučiai taip pat ras būdą nuginkluoti ilgamečius oponentus, susidoros su problemomis, kurios pastaruoju metu kėlė nerimą.

Tai bus gera diena šeimos pramogoms organizuoti, dovanoms pirkti, romantiškai nustebinti mylimą žmogų. Šią dieną jūs sugebėsite spėti, apie ką svajoja kiti, ir rasti būdą juos nudžiuginti.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj turite būti atsargesni: būsite lengvai pažeidžiami, dažniau nei įprasta darysite klaidų, sakysite ar darysite tai, dėl ko vėliau pasigailėsite. Jus gali provokuoti, gundyti, suvilioti — būkite tvirti.

Nepageidautina dalyvauti kažkokiuose rizikinguose projektuose ar pasikliauti sėkme sunkiuose reikaluose. Bet koks veiksmas turi būti gerai apgalvotas.

Kai kuriems Dvyniams šią dieną bus sunku rasti bendrą kalbą su artimaisiais. Jų nepageidaujami patarimai ar ironiškos pastabos gali erzinti. Stenkitės nepasiduoti provokacijoms, vengti kivirčų.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj bus galima pasiekti sėkmę, tačiau tam turėsite elgtis gana griežtai. Kartais jums bus sunku apginti savo interesus, apsiginti nuo išpuolių. Kartais jums kenks tie, kurie nuoširdžiai nori gero, bus sunku išvengti nemalonių situacijų.

Galimi ginčai ir konfliktai su kolegomis ir draugais. Į daugelį dalykų jūs žiūrite kitaip nei aplinkiniai, tačiau stengiatės vengti per ilgų paaiškinimų. Bet kokiose dviprasmiškose situacijose bus lengviau įrodyti savo teisumą remiantis faktais, o ne emocijomis.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj prognozuojama sudėtinga diena. Reikia pripažinti, kad daug problemų jūs patys galite sau sukurti. Jūs nenoriai nuolaidžiausite, neleisite kompromisų, laikysitės tvirtos pozicijos net ten, kur reikėtų parodyti lankstumą.

Diena bus vaisinga, jei susilaikysite nuo neapgalvotų veiksmų ir per griežtų pareiškimų, pabandysite apriboti ryšius su jus nervinančiais žmonėmis. Stenkitės nepamiršti apie anksčiau duotus pažadus ir nepažeisti savo principų.

Antrąją dienos pusę patartina skirti laiko ramiam poilsiui; bus naudinga atsigauti.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj diena bus gana įtempta. Emocinis fonas bus nestabilus, nuotaika dažnai keisis, kartais jūs nerimausite dėl to, į ką kitu metu nekreiptumėte dėmesio. Dažnai prisiminsite praeitį: apie senas simpatijas, norus, taip pat apie savo klaidas.

Neatmetamas susitikimas su žmogumi, kuris kažkada užėmė svarbų vaidmenį jūsų gyvenime. Galimi sutapimai, kurie atrodys simboliški ir daug reiškiantys, sukels daug iliuzijų ir kliedesių. Stenkitės laikytis sveiko proto, tai leis išvengti nereikalingų lūkesčių ir nusivylimų.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj prognozuojama nepaprasta diena. Ji atneš daug netikėtų įvykių, dėl kurių jums teks keisti planus, atidėti vėlesniam laikui būtent tuos darbus, į kuriuos norėtumėte sutelkti dėmesį.

Asmeniniai santykiai klostysis įtemptai, galimas kivirčas su mylimu žmogumi, neatmetama nesantaika su vyresniais giminaičiais. Vargu ar pavyks greitai atkurti taiką, todėl būkite kantrūs. Svarbiausia — parodyti, kad esate draugiškai nusiteikę.

Nepageidautina kurti ilgalaikius planus, nes bus sunku teisingai įvertinti savo galimybes.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj diena bus sėkminga, jei ne lauksite likimo dovanų, o patys imsitės iniciatyvos. Pabandykite rasti įdomų darbą. Būtent to jums reikia dabar, kad išvengtumėte nereikalingų rūpesčių ir ginčų bei konfliktų.

Jums ypač seksis išradingumo ir fantazijos reikalaujantys dalykai. Bet ir oriai susitvarkysite su įprastų monotoniškų užduočių sprendimu.

Antrajai dienos pusei galima planuoti draugiškus susitikimus, romantiškas pasimatymus ir tiesiog poilsį ramioje atmosferoje. Rimtas fizinis krūvis šiuo metu bus nepageidaujamas.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj žvaigždės bus jūsų pusėje, diena susiklostys pakankamai sėkmingai. Ji gerai tiks darbui ir svarbiems reikalams. Galite imtis didelio masto projektų, kuriems reikia rimtų pastangų. Intuicija jums tikrai pasakys, į ką dabar reikia sutelkti dėmesį, o ką galima atidėti vėlesniam laikui.

Galimi pokyčiai asmeniniuose santykiuose. Atėjo tinkamas momentas pakviesti savo artimą žmogų susituokti.

Ši diena taip pat tiks spręsti šeimos problemas. Jei ilgą laiką negalėjote pagerinti santykių su vienu iš savo giminaičių, šią dieną galite tai išspręsti.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) 

Rytoj diena susiklostys gerai. Jūs elgsitės ryžtingai, naudosite kiekvieną galimybę savo tikslams pasiekti.

Vienintelis dalykas, kuris gali trukdyti, — jūsų noras palaikyti gerus santykius su visais. Būtent dėl ​​jo kartais aukosite savo interesus, nors to buvo galima išvengti. Nebijokite būti tvirti dėl jums svarbių dalykų.

Geriau susilaikyti nuo ilgų kelionių: jos pasirodys per daug varginamos, gali pablogėti savijauta, o kartais ir paūmėti lėtinės ligos.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj žadama nebloga diena. Jums dažnai seksis smulkmenose, gali būti gerų sutapimų, kuriuos panaudosite spręsdami dabartinius klausimus.

Dideliems darbams aplinkybės bus nelabai palankios, tačiau jūs turėsite galimybę atidėti sunkius darbus. Pravers sugebėjimas išlikti ramiam ir derėtis su tais, kurie nusiteikę nelabai draugiškai.

Antroji dienos pusė — tinkamas laikas apsipirkti: jūs neiššvaistysite pinigų. Tikėtini įdomūs susitikimai, malonios pažintys. Jums bus nesunku padaryti gerą įspūdį.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj galimi nedideli nesusipratimai, nemalonūs atsitikimai. Gali būti, kad teks nerimauti dėl ypač brangaus žmogaus. Santykiai su artimaisiais susiklostys įtemptai, ginčų tikimybė didelė. Bet jei panorėsite pasiekti kompromisą, būtinai tai padarykite.

Nebloga diena apsipirkti, ypač jei kalbama apie aprangą ar interjero daiktus. Neliks nepastebėti neįprasti, ekstravagantiški daiktai — skonis jūsų nenuvils, pasirinkimas bus sėkmingas. Taip pat galite įsigyti turistinius kelialapius, užsiimti kelionių organizavimu.

Tegai:
horoskopas
Generalinė prokuratūra

Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę

(atnaujinta 12:35 2020.11.24)
Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Į naujosios kadencijos Seimą jis buvo išrinktas nuo Darbo partijos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Lietuvos Seimą, prašydamas sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn buvusį Darbo partijos pirmininką, deputatą Vytautą Gapšį, kuris kaltinamas prekybą poveikiu ir kyšininkavimu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Tyrimas pradėtas 2016 metais. Tardymo organai tvirtina, kad koncernas bandė paveikti valdininkų sprendimus siūlydamas jiems kyšius.

Be Gapšio, byloje tyriami buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo deputatas Gintaras Steponavičius, taip pat koncernas "MG Baltic", partija "Liberalų sąjūdis" ir Darbo partija. Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų ir 1,9 mln. eurų bauda.

Prokuratūra pažymėjo, kad Gapšys buvo išrinktas į naujosios kadencijos (2020–2024 m.) Seimą ir įgijo Seimo nario asmens neliečiamybę. Pagal Lietuvos Konstituciją Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Tik šalies generalinis prokuroras gali kreiptis dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn bei jo laisvės suvaržymo. Ryšium su tuo Pašilis kreipėsi į parlamentą su prašymu panaikinti Gapšio Seimo nario asmens neliečiamybę.

Skandalas aplink "MG Baltic"

2018 metų gegužę Valstybės saugumo departamentas pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui ataskaitą apie verslo poveikį valstybinėms ir teisėsaugos struktūroms. Visų pirma, pranešime buvo teigiama, kad koncernas "MG Baltic" esą bandė paveikti valdininkus, kad gautų sau naudą, o jo atstovai užsiėmė šantažu.

Birželį "MG Baltic" ketino pateikti ieškinį Valstybės saugumo departamentui, taip pat tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Bendrovė planavo reikalauti atlyginti padarytą žalą, tame tarpe asmeniškai Valstybės saugumo departamento vadovo Dariaus Jauniškio.

"MG Baltic" ir "Liberalų sąjūdis" dalyvauja byloje dėl politinės korupcijos. Buvęs partijos lyderis Eligijus Masiulis kaltinamas didelio kyšio iš įmonės gavimu, taip pat ​​prekyba poveikiu.

Tegai:
MG Baltic, Lietuva, Seimas, Generalinė prokuratūra
Ežeras

Atskleista, kokia temperatūra vyrauja šalies vandens telkiniuose

(atnaujinta 11:27 2020.11.24)
Giliausiame Lietuvos ežere Tauragne vandens temperatūra kol kas dar yra aukštesnė ir siekia 6,9 laipsnius šilumos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Papasakota kokia temperatūra vyrauja vandens telkiniuose lapkritį, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Jūra
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Skirtingai nei kitų skysčių vandens tankis yra didžiausias esant 4 °C, tačiau toliau vėstant vandens tankis ima mažėti. Todėl gilių vandens telkinių dugne vandens temperatūra yra apie 4 °C ir niekada nenukrenta žemiau", — rašoma pranešime.

Stervo, Girutiškio, Paršežerio, Švento, ežeruose vandens temperatūra jau yra žemesnė nei 5 °C ir artėja prie 4 °C.

Tuo tarpu, giliausiame šalies ežere Tauragne vandens temperatūra kol kas dar yra aukštesnė ir siekia 6,9 °C.

Tarnybos duomenimis, upėse vandens temperatūra svyruoja nuo 3 °C iki 7 °C.

Tegai:
vandens telkiniai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Žiemos pranašas: Lietuvoje iškrito pirmasis sniegas
Vairuotojai Lietuvoje perspėjami apie plikledį
Nord Stream-2

Vokietija vadina JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2" nepriimtinomis

(atnaujinta 13:43 2020.11.24)
Vokietijos vyriausybė taip pat nurodė, kad ji derins tolesnius veiksmus su Europos partneriais, Europos Komisija ir įmonėmis, dalyvaujančiomis projekte

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Vokietijos vyriausybė pakartojo savo poziciją JAV, kad ekstrateritorinės sankcijos prieš "Nord Stream-2" yra nepriimtinos, pirmadienį pranešė "Bloomberg", remdamasi lapkričio 17 dienos vyriausybės ataskaita, išsiųsta Bundestagui.

"Niekas nepasikeitė principinėje federalinės vyriausybės pozicijoje, kuri atmeta ekstrateritorines sankcijas ir mano, kad jos prieštarauja tarptautinei teisei. Mes atidžiai stebėsime tolesnių diskusijų eigą JAV Kongrese ir, kiek tai įmanoma, lydėsime jas derybose su Amerikos puse", — teigiama pranešime.

Vokietijos vyriausybė taip pat nurodė, kad ji derins tolesnius veiksmus su Europos partneriais, Europos Komisija ir įmonėmis, dalyvaujančiomis projekte.

"2020 metų lapkričio 6 dieną Vokietijos ir Europos įmonių susitikime su JAV Valstybės departamento, Teisingumo departamento ir JAV ambasados ​​atstovais, kuriame taip pat dalyvavo Vokietijos vyriausybės atstovai, Vokietijos vyriausybės pozicija vėl buvo pristatyta JAV vyriausybės atstovams", — rašoma dokumente.

Anksčiau DPA agentūra, remdamasi JAV vyriausybės atstovu, pranešė, kad JAV valdžios institucijos susisiekia su Europos įmonėmis, dalyvaujančiomis "Nord Stream-2" statybose, ir įspėja jas apie sankcijų grėsmę.

"Handelsblatt" lapkričio 22 dieną pranešė, kad Rytų Vokietijos ekonomikos komitetas kreipėsi į JAV Atstovų rūmų pirmininkę Nensi Pelosi su pasiūlymu atsisakyti "Nord Stream-2" sankcijų. Lapkričio 17 dienos laiške pažymėta, kad Vokietijos verslas susirūpino sužinojęs, kad "Amerikos demokratai nori "Nord Stream-2" projektui taikyti naujas, ekstrateritorines sankcijas Europos įmonių sąskaita". Rytų komitetas paragino JAV "susilaikyti nuo ekonominių baudų".

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

Nord Stream-2
© Photo : Nord Stream / Axel Schmidt

Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
Vokietija, JAV, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Gautas EK pritarimas dėl valstybės pagalbos suteikimo SGD laivui išpirkti
Ekspertė: Lietuvą galės "išmokyti" tik krovinių iš Baltarusijos praradimas