Santaros klinikos, archyvinė nuotrauka

"Koronavirusas egzistuoja": Santaros klinikoms teko įrodinėti ligoninės apkrovą

(atnaujinta 16:31 2020.11.02)
Santaros klinikos COVID-19 netikinčius lietuvius pakvietė į žodinę ekskursiją, kurioje papasakojo, kodėl ne visada dega šviesos Infekcinių ligų centro korpuso languose

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Santaros klinikos, reaguodamos į pranešimus apie neva tuščias ligonines, pakvietė į žodinę ekskursiją ir papasakojo apie Infekcinių ligų centro padalinius.

"Paskutiniu metu viešojoje erdvėje pasigirsta nuomonių, pasirodo net filmuotos medžiagos apie neva tuščias ligonines, keliamos abejonės dėl to, ar koronavirusas išvis egzistuoja ir ar yra juo sergančiųjų. Todėl kviečiame į žodinę ekskursiją, kurioje papasakosime apie Infekcinių ligų centre įsikūrusius padalinius. Tikimės, kad ji padės atsakyti į nepatiklių piliečių klausimą: kodėl ne visada dega šviesos šio korpuso languose", — rašoma pranešime.

Klinikos administracija pasakoja, kad nuo Santariškių gatvės prie centrinio įėjimo link P8 aikštelės yra administraciniai, t. y. vedėjų, vyresn. slaugytojų, gydytojų, slaugytojų kabinetai. Per vidurį yra 2–3 apžiūros kabinetai, o toliau laiptinė ir vėl keli apžiūros kabinetai, skirti Infekcinių ligų centro priėmimo skyriui.

"COVID-19 liga sergantys pacientai gydomi 2-ame aukšte (nuo gatvės jų langų nematyti). Pagrindinis skyrius su 47 lovomis matomas nuo "Maximos" ir iš dalies nuo Vaikų ligoninės, bet tą vaizdą užstoja medžiai", — rašoma pranešime.

Stovint nugara į P8 aikšteles, priešais matomi kairysis, dešinysis ir vidurinysis sparnai.

Kairiajame sparne langai, išeinantys į Santariškių gatvę, — tai administracinės patalpos (vedėjų, slaugytojų, padėjėjų, gydytojų), todėl ten šviesos nedega, nes žmonės ne sėdi kabinetuose, o dirba skyriuje. Postai langų neturi. Iš kiemo vidinės pusės yra Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus apžiūros boksai ir kabinetai.

Kaip aiškina ligoninė, per vidurį 1-ame aukšte įsikūrę diagnostikos kabinetai (rentgenas, kompiuterinė tomografija, ultragarsas), o 2-ame — laboratorija. Ši langų beveik neturi, o ir tie žvelgia link Vaikų ligoninės. Tas pats ir su pirmojo aukšto diagnostiniais kabinetais.

Dešiniajame flange bei pusėje pastato vidurio ("L" formos sparne) visame pirmame aukšte gydomi atsparia tuberkuliozės infekcija sergantys pacientai. Visi koronaviruso infekcija sergantys pacientai guli 2-ame aukšte. Viename skyriuje — 25 pacientai (šių palatų langai išeina į gatvę ir kiemo vidų). Kitas COVID-19 ligos gydymui skirtas skyrius išsidėstęs dešiniame sparne ir per vidurį. Ten gydomi 47 pacientai.

"Koronavirusu užsikrėtę pacientai gydomi ne tik Infekcinių ligų centre, bet ir specialiuose epidemiologiškai saugiuose kituose korpusuose esančiuose padaliniuose", — pažymėta pranešime.

Santaros klinikos taip pat pateikė naujausią informaciją apie COVID-19 sergančius pacientus.

Lapkričio 2 dienos duomenimis, Santaros klinikose gydomi 112 COVID-19 sergančių pacientų, iš jų 8 — Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 112 COVID-19 sergančiųjų 3 yra vaikai. Šeštadienį gydymo įstaiga pranešė, kad klinikose užpildyti beveik visi COVID-19 pacientų gydymui skirti skyriai. 

Klinikose koronavirusinė infekcija nuo spalio 1 dienos diagnozuota 47 medikams, izoliavęsi dėl kontakto su infekuotais žmonėmis — 56 medikai.

Būtinoji pagalba ir planinės paslaugos klinikose kitomis ligomis sergantiems pacientams teikiamos įprasta tvarka.

Lietuvoje pastaruoju metu smarkiai auga koronaviruso atvejų skaičius. Naujausiais duomenimis, šalyje iš viso patvirtinta daugiau nei 16,5 tūkstančio COVID-19 atvejų, o mirčių skaičius išaugo iki 170. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 837 COVID-19 atvejai.

Tegai:
Santaros klinikos, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)
Dar šia tema
Santaros klinikų gydytojas pataria, kaip tinkamai dėvėti apsauginę veido kaukę
Paaiškėjo, kiek COVID-19 pacientų šiuo metu gydomi Santaros klinikose
Generalinė prokuratūra

Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę

(atnaujinta 12:35 2020.11.24)
Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Į naujosios kadencijos Seimą jis buvo išrinktas nuo Darbo partijos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Lietuvos Seimą, prašydamas sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn buvusį Darbo partijos pirmininką, deputatą Vytautą Gapšį, kuris kaltinamas prekybą poveikiu ir kyšininkavimu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Tyrimas pradėtas 2016 metais. Tardymo organai tvirtina, kad koncernas bandė paveikti valdininkų sprendimus siūlydamas jiems kyšius.

Be Gapšio, byloje tyriami buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo deputatas Gintaras Steponavičius, taip pat koncernas "MG Baltic", partija "Liberalų sąjūdis" ir Darbo partija. Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų ir 1,9 mln. eurų bauda.

Prokuratūra pažymėjo, kad Gapšys buvo išrinktas į naujosios kadencijos (2020–2024 m.) Seimą ir įgijo Seimo nario asmens neliečiamybę. Pagal Lietuvos Konstituciją Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Tik šalies generalinis prokuroras gali kreiptis dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn bei jo laisvės suvaržymo. Ryšium su tuo Pašilis kreipėsi į parlamentą su prašymu panaikinti Gapšio Seimo nario asmens neliečiamybę.

Skandalas aplink "MG Baltic"

2018 metų gegužę Valstybės saugumo departamentas pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui ataskaitą apie verslo poveikį valstybinėms ir teisėsaugos struktūroms. Visų pirma, pranešime buvo teigiama, kad koncernas "MG Baltic" esą bandė paveikti valdininkus, kad gautų sau naudą, o jo atstovai užsiėmė šantažu.

Birželį "MG Baltic" ketino pateikti ieškinį Valstybės saugumo departamentui, taip pat tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Bendrovė planavo reikalauti atlyginti padarytą žalą, tame tarpe asmeniškai Valstybės saugumo departamento vadovo Dariaus Jauniškio.

"MG Baltic" ir "Liberalų sąjūdis" dalyvauja byloje dėl politinės korupcijos. Buvęs partijos lyderis Eligijus Masiulis kaltinamas didelio kyšio iš įmonės gavimu, taip pat ​​prekyba poveikiu.

Tegai:
MG Baltic, Lietuva, Seimas, Generalinė prokuratūra
Ežeras

Atskleista, kokia temperatūra vyrauja šalies vandens telkiniuose

(atnaujinta 11:27 2020.11.24)
Giliausiame Lietuvos ežere Tauragne vandens temperatūra kol kas dar yra aukštesnė ir siekia 6,9 laipsnius šilumos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Papasakota kokia temperatūra vyrauja vandens telkiniuose lapkritį, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Jūra
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Skirtingai nei kitų skysčių vandens tankis yra didžiausias esant 4 °C, tačiau toliau vėstant vandens tankis ima mažėti. Todėl gilių vandens telkinių dugne vandens temperatūra yra apie 4 °C ir niekada nenukrenta žemiau", — rašoma pranešime.

Stervo, Girutiškio, Paršežerio, Švento, ežeruose vandens temperatūra jau yra žemesnė nei 5 °C ir artėja prie 4 °C.

Tuo tarpu, giliausiame šalies ežere Tauragne vandens temperatūra kol kas dar yra aukštesnė ir siekia 6,9 °C.

Tarnybos duomenimis, upėse vandens temperatūra svyruoja nuo 3 °C iki 7 °C.

Tegai:
vandens telkiniai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Žiemos pranašas: Lietuvoje iškrito pirmasis sniegas
Vairuotojai Lietuvoje perspėjami apie plikledį

Virtualios Kalėdos: Kaunas aprašė, kaip vyks šventės COVID-19 fone

(atnaujinta 13:44 2020.11.23)
Šiais metais buvo nuspręsta miesto eglę papuošti saldaus itališko deserto stiliumi, ja pasigrožėti miestiečiai galės asmeniškai. Tačiau svarbiausius įvykius teks stebėti monitoriuose

Šventiškas koncertas ir eglutės įžiebimas Kaune dėl COVID-19 bus pirmą kartą surengtas "virtualioje realybėje", praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba. Transliacija vyks lapkričio 28 dieną.

Šiais metais pagrindinį Kalėdų simbolį Kaune vėl kuria unikalių eglučių autorė — menininkė Jolanta Šmidtienė. Pernai Rotušės aikštėje dominavo ryškiaspalvės "kosmines" dekoracijos. Šiemes jas pakeis kalėdinės pasakos motyvai — kauniečiai ir miesto svečiai galės pamatyti "Saldžias saldžias Kalėdas Kaune".

Šmidtienė papasakojo, kad įkvėpimo ji sėmėsi, kai namuose smaližiavo morengais, ir ji panorėjo sukūrti ką nors tokį pat lengvą, saldų ir kvepiantį Kaunui papuošti.

Tik televizoriaus ekranuose

Atsižvelgiant į šalyje galiojančius saugumo reikalavimus bei rekomendacijas, šįkart tradicinės miestelio veiklos iš Rotušės aikštės persikels į virtualią erdvę.

Eglutės įžiebimas ir koncerto transliacija su garsiausiomis šalies scenos žvaigždėmis prasidės lapkričio 28 d. 18:00.

Edukacijos, dirbtuvėlės ir kitos veiklos drauge su kalėdiniu paštu lankytojų lauks internete: artimiausiu metu startuos interneto svetainė kaledos.kaunas.lt.

Tūkstančiai švieselių

Šviesi, šventiška bei saldžią pasaką menanti pagrindinė miesto eglė kauniečių lauks iki pat Trijų karalių. Pasigrožėti ja ir pasimėgauti išpuoštu miestu saugiai, be didelių žmonių susibūrimų spės visi.

Kalėdinę dvasią visame Kaune jau žadina įsibėgėję miesto puošimo darbai. "Lietučio" girliandos sužibės virš pagrindinių miesto gatvių, o žiemiškai "apšerkšnijusiomis" dekoracijomis pasipuoš Kauno tiltai. Tradiciškai švieselėmis pasidabins ir senamiesčio gatvės, Santakos parkas bei Smetonos alėja.

Rotušės aikštė kauniečius taip pat pasitiks gerokai šviesesnė nei anksčiau. Šiemet kur kas daugiau lempučių ir girliandų sužibs medžiuose, o aikštę supančių pastatų fasadus išryškins prožektorių šviesos.

Situacija su koronavirusu

Šiemet dėl ​​epidemiologinių sąlygų Kalėdų šventės Lietuvos miestuose pereina į neįprastą formatą. Tradicines muges ir koncertus, pritraukiančius daug žmonių, teko atšaukti. Tačiau savivaldybės stengiasi suteikti miestams naujųjų metų nuotaiką intensyviai juos puošdamos.

Parduotuvės Lidl logotipas,  archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Nuo pandemijos pradžios respublikoje užregistruoti 47047 infekcijos atvejai, 10945 žmonės pasveiko, 386 mirė.

Nuo lapkričio 7 dienos galioja karantinas, kuris buvo įvestas trims savaitėms. Valdžia neatmeta, kad jis gali būti pratęstas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 55,6 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,3 milijono žmonių mirė.

Tegai:
COVID-19, Kalėdos, Kaunas
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Be Kalėdų miestelių ir traukinuko: Vilniaus valdžia papasakojo, kokios Kalėdos bus šiemet
Sinoptikai paspėliojo, kokių orų lietuviai gali sulaukti per Kalėdas
"Maxima" per šv. Kalėdas nedirbs, o per kitas šventines dienas dirbs trumpiau