Jaunimas kavinėje, archyvinė nuotrauka

Stankūnas papasakojo, kaip socialiniai tinklai "apsaugo" nuo COVID-19

(atnaujinta 23:06 2020.11.02)
Profesorius pabandė rasti priežastis, kodėl maitinimo įstaigose registruojama tiek mažai COVID-19 užsikrėtimo atvejų

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas pasidalino teorija, kodėl viešojo maitinimo įstaigose nustatoma tiek mažai koronaviruso atvejų. Savo spėjimais jis pasidalijo paskyroje Facebook.

"Vis stebėdavausi, kodėl NVSC skelbiamoje korona statistikoje tiek nedaug atvejų yra nustatoma viešojo maitinimo įstaigose, t.y. restoranuose, kavinėse ir pan. Bet staiga įvyko "epidemiologinis nušvitimas", — rašo Stankūnas.

Pasak profesoriaus, daugelis iš mūsų nueina į restoraną, užsisako kažką iš meniu ir "sukiša nosis" į savo telefonus ir neištraukia jų iki tol, kol atnešamas maistas.

"Dar ir tada pirmiausiai reikia nufotografuoti ir patalpinti nuotrauką į Facebooką. Greitai suvalgom viską, nes reikia vėl greit pažiūrėti mobileką, kad patikrinti, kiek picos nuotrauka gavo Like paspaudimų." — ironizuoja jis.

Kaip pažymi profesorius, nėra bendravimo — nėra ir viruso. "O kiek žinau, tai dar nėra nei vieno patvirtinto užsikrėtimo atvejo per socialinius tinklus", — pažymi jis.

Bendras koronaviruso konkretiems asmenims atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios Lietuvoje siekia 16 556. Iš viso mirė 170 žmonių. Pasveiko 4891 žmogus.

PSO duomenimis, nuo COVID-19 pandemijos pradžios pasaulyje nustatyta beveik 46,1 milijonai šios ligos atvejų, mirė daugiau kaip 1,1 milijono žmonių. Daugiausia atvejų užregistruota JAV, Indijoje ir Brazilijoje. Po to — Rusija, Prancūzija, Ispanija, Argentina, Kolumbija ir Jungtinė Karalystė.

Tegai:
socialiniai tinklai, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (678)
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek COVID-19 pacientų šiuo metu gydomi Santaros klinikose
Poderskis papasakojo, kaip Vilnius ruošiasi COVID-19 atvejų skaičiaus didėjimui
"Ryanair" gali 75 % sumažinti skrydžius Europoje dėl COVID
Lapkričio 29-oji

Kokia šiandien diena: lapkričio 29-osios šventės

(atnaujinta 16:38 2020.11.28)
Lapkričio 29 yra 333-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 334-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 32 dienos

Šią dieną minima Tarptautinė solidarumo su Palestinos tauta diena. Taip pat ši diena Lietuvoje yra draugo diena.

1957 metais "miško brolių" vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui įvykdyta mirties bausmė;
2001 metais Pasaulio lietuvių bendruomenė nutarė remti Lietuvos valdovų rūmų atstatymą.
1901 metais gimė Juozas Grušas, žymus XX a. antros pusės lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas (m. 1986 m.).
1910 metais gimė Antanas Škėma, lietuvių išeivijos rašytojas, prozininkas ir dramaturgas, modernizmo atstovas, didžiausias novatorius lietuvių literatūroje (mirė 1961 m.).
1830 metais Varšuvoje prasidėjo 1830-1831 m. sukilimas.

1945 metais susikūrė Jugoslavijos Socialistinė Federacinė Respublika.
1947 – JTO Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, pagal kurią Palestinos mandatas turėjo būti padalintas į žydų ir arabų valstybes.
1975 – Bilas Geitsas sukūrė kompanijos pavadinimą Microsoft.
Katalikų pasaulyje — pirmasis Advento sekmadienis.

Vardadienius švenčia Butvydė, Daujotas, Saturnas, Saturninas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vaistinė

Gydytojas pasakojo, kaip vaistinės Lietuvoje bando sutaupyti

(atnaujinta 16:26 2020.11.28)
Pasak Kasiulevičiaus, tokiose įstaigose turėtų būti įdarbinti ne tik pardavėjai, bet ir išmanantys konsultantai, kurie tikrai gali padėti klientams

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kiekvienoje Lietuvos vaistinėje turi būti bent vienas vaistininkas, "Facebook" rašė Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Esu 100 procentų įsitikinęs, kad vaistinėje turi dirbti bent vienas vaistininkas, kuris baigė universiteto studijas. Suprantu, kad aš, Vilniaus universiteto, kuris rengia vaistininkus, atstovas, atrodau šališkas, bet tokia farmacijos praktika yra beveik visose Europos šalyse", —  gydytojas.

Pasak Kasiulevičiaus, šimtmečius lietuviai vaistininkus suvokė ne kaip pardavėjus, o kaip sveikatos konsultantus. Gydytojos teigimu, visa visuomenės struktūra, kurioje vaistinėse yra pagrindiniai vaistininkai, bažnyčiose kunigai, advokatų kontorų teisininkai, rodo, kad už tai turėtų atsakyti specialistas. Jis pažymėjo, kad tą patį rodo ir Europos šalių patirtis.

"Todėl raginu Seimo Sveikatos Reikalų komiteto narius rytoj pasipriešinti vaistinių tinklų norui taupyti kaštus ten, kur būtina kompetencija", — rašė Kasiulevičius.

Anksčiau gydytojas rašė, kad šiuo metu didžiausia našta tenka sveikatos priežiūrai. Dėl pandemijos sumažėja medicinos personalas, reguliarios paslaugos ir trūksta lovų COVID-19 pacientams.

Nuo lapkričio 7 dienos šalyje galioja antrasis karantinas, kuris galios iki gruodžio vidurio.

Kovo 11 dieną pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vaistinės