Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis pasakojo apie planus įvesti visuotinį karantiną

(atnaujinta 15:13 2020.11.03)
Dėl to, ar įvesti visuotinį karantiną, ministrų kabinetas spręs trečiadienį. Vyriausybei pritarus visuotinis karantinas įsigaliotų nuo savaitės pabaigos ir truktų tris savaites

VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Vyriausybei bus siūloma įvesti visuotinį karantiną, antradienį pranešė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Premjeras dar šeštadienį paskelbė ketinantis siūlyti Vyriausybei sustiprinti karantiną "raudonosiose" savivaldybėse, taip pat įvesti šį režimą "geltonosiose" savivaldybėse.

Šiandien per spaudos konferenciją Skvernelis papasakojo, kad Vyriausybės suteikta medikų darbo grupė pateikė savo siūlymus dėl karantino įvedimo. "Deja, norėjosi, kad tokių priemonių būtų galima išvengti, bet klausomės pirmiausia medikų, specialistų darbo grupės siūlymų ir kitos alternatyvos neturime", — pažymėjo Skvernelis.

Premjeras papasakojo, kad rytoj Vyriausybei bus siūloma įvesti visuotinį karantiną. Jai pritarus visuotinis karantinas įsigaliotų nuo savaitės pabaigos ir truktų tris savaites, po bus galima grįžti prie "įprastesnio ar įprasto gyvenimo režimo".

Skvernelis pabrėžė, kad yra būtina laikytis socialinės distancijos, todėl įvedus karantiną, bus leidžiama bendrauti ne daugiau nei dviem šeimoms, kurių bendras skaičius yra daugiau nei 10 asmenų.

Įvedus visuotinį karantiną, kaip papasakojo premjeras, bus nutraukiamas viešojo maitinimo įstaigų darbas, išskyrus maisto tiekimą išsinešti. Parduotuvių ir vaistinių darbo ribojimų nenumatoma, ypač kalbant apie maisto prekių parduotuves. Kitos parduotuvės turės užtikrinti ne mažiau nei 10 kv. m. plotą vienam pirkėjui.

Kalbėdamas apie planuojamus ribojimus kirpykluose ir grožio salonose, Skvernelis pažymėjo, kad ribojimai neturėtų būti absoliutūs, kokie buvo pavasarį. "Tiesiog laikantis higienos ir saugumo reikalavimų, taikant išankstinę registraciją, kad klientas galėtų be laukimo patekti ir gauti paslaugas. Tai yra preliminarūs siūlymai, kaip bus galutinai, Vyriausybė apsispręs rytoj", — sakė jis.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad draudimai bus absoliutūs visoje šalies teritorijoje. Judėjimas tarp šalies miestų nerekomenduotinas, tačiau griežtų ribojimų nebus.

Taip pat rekomenduojama neorganizuoti asmeninių švenčių, o į vestuves bei laidotuves kviesti tik artimuosius ir giminaičius. Bažnyčioms bus siūloma nutraukti visas tiesiogines pamaldas, pereiti prie nuotolinio bendravimo ir užtikrinti kitas saugumo priemones.

Įvedus visuotinį karantiną, bus staboma sporto klubų, baseinų, SPA veikla, ribojama laisvalaikio užsiėmimų, tokių kaip šokių ar dainavimo būrelių, veikla. Sportinė individuali veikla rekomenduojama lauke, o ne lauke — jei sportuoja šeimos nariai ar ne daugiau nei du asmenys ir išlaikomas būtinas atstumas.

Keliauti viešuoju transportu bus galima tik sėdimose vietose.

Dėl mokyklų ir darželių, anot premjero, greičiausiai bus nutarta, kad pradinis bei ikimokyklinis ugdymas vyks be ribojimų, o vyresniems mokiniams bus siūloma įvesti mišrų mokymo būdą, kai dalis vaikų mokosi klasėje, o dalis — namuose. Aukštosioms mokykloms, jei tai įmanoma, bus rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu.

Taip pat apribojimai palies muziejų, kino teatrų ir teatrų veiklą. Bibliotekos galės veikti nuotoliniu būdu. Sporto varžybos turės vykti be žiūrovų.

Daugiau informacijos apie apribojimus karantino metu ketinama skelbti trečiadienį, po Vyriausybės posėdžio. Jei ministrų kabinetas pritars, karantinas įsigalios naktį iš penktadienio į šeštadienį.

Naujausiais duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 17 453 COVID-19 atvejai, o mirčių skaičius išaugo iki 175. Iš viso nuo ligos pasveiko 4 934 asmenys. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 897 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Lietuvos Vyriausybė palaipsniui griežtina apribojimus, kad sustabdytų infekcijos plitimą. Vietinis karantinas šiuo metu galioja 21 iš 60 savivaldybių visoje Lietuvoje. Šią savaitę vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių.

Tegai:
karantinas, Saulius Skvernelis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)
Dar šia tema
Galėjo būti dešimtys tūkstančių: Lietuvos premjeras atsakė į kritiką dėl COVID-19
Dar šešioms "Maximos" darbuotojoms nustatytas koronavirusas
Pateks ir "geltonosios" zonos: Lietuvoje planuojama išplėsti ir sugriežtinti karantiną
Maisto banko akcija

Vilniuje karantino metu senjorams bus pristatytas maistas į namus

(atnaujinta 15:54 2020.11.23)
Iki pat Kalėdų sunkiai išgyvenantiems, vienišiems senjorams Vilniuje bus suteikta parama – kas dvi savaites savanoriai atveš po maisto paketą į namus

VILNIUS, lapkričio 23 – Sputnik. Vilniaus savivaldybė, bendradarbiaudama su "Maisto banku" ir pasitelkusi savanorius, pristatys maisto paketus į senolių namus, praneša spaudos tarnyba. 

Nuo šiandien iki pat Kalėdų, sunkiai išgyvenantys, vieniši ir be pagalbos likę senjorai Vilniuje gali paskambinti tel. 1664 ir pranešti apie jiems reikalingą pagalbą. 

Senjorams paruoštuose maisto paketuose savanoriai sudėjo: makaronų, kruopų, konservuotų daržovių, uogienės, mėsos arba žuvies konservų, aliejaus, miltų, arbatos, cukraus, pagal galimybę įvairių saldumynų (šokolado, saldžių riešutų batonėlių ar panašiai).

Savanoriai atveš po maisto paketą kas dvi savaites.

"Daugeliui karantinas kelia iššūkių, bet senjorams dabartinis laikmetis yra nepalyginamai sunkesnis. Vilniečiai geba greit susitelkti, kai to labiausiai reikia – suradome daug puikių žmonių, kurie skiria savo laiko, resursų ir neatlygintinai veža senjorams būtiniausių produktų į namus. Norime padrąsinti senjorus nesidrovėti skambinti 1664, nelikti vienumoje – mes galime jums padėti", – drąsino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Pirmos bangos metu maistas pasiekė 1542 gavėjus, iki namų buvo pristatytas net 7301 maisto paketas. Bendras paramos maistu kiekis – 28 465 kg, o jo vertė – daugiau kaip 42 tūkst. eurų.

Tegai:
parama, senjorai, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)
Dar šia tema
Vyriausybė paaiškino, kokiomis sąlygomis būtų pratęstas karantinas
Karantinas gali būti pratęstas dar trims savaitėms
Specialistai pataria, kaip ugdyti darželinukus namuose karantino metu
Pasienietis

Pasieniečiai sulaikė automobilį ir du krovinius nelegalių cigarečių

(atnaujinta 16:12 2020.11.23)
Abiejų rastų krovinių vertė, įskaitant Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, siekia apie 50 tūkst. eurų

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Varėnos rajone pasieniečiai aptiko du kontrabandinių cigarečių krovinius, daugiau kaip 14 tūkst. pakelių, ir likimo valiai paliktą automobilį, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Penktadienį VSAT pareigūnai tikrino Purvėnų užkardos ruožą ties Varėnos rajono Kamorūnų kaimu. Pasieniečiai gavo informaciją, kad čia iš Baltarusijos gali būti bandoma gabenti neteisėtą krovinį.

Šioje vietovėje buvo užfiksuotas nuo Lietuvos sienos su Baltarusija važiuojantis automobilis "Audi A6". Vokiškais valstybiniais registracijos numeriais pažymėtą įtartiną transporto priemonę nusivijo pasieniečių ekipažas. Bėglys, supratęs jog yra persekiojamas, staiga įsuko į miško keliuką, padidino greitį ir dingo iš VSAT pareigūnų akiračio.

Paiešką tęsę pasieniečiai miško masyve aptiko 14 į juodą polietileno plėvelę susuktų ryšulių, o už keliolikos kilometrų ir paliktą automobilį. Ryšuliuose iš viso rasta 7 tūkst. pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis.

Dar vieną cigarečių krovinį penktadienį Purvėnų užkardos ruože aptiko patruliuojantys VSAT pareigūnai.

Ties Varėnos rajono Papiškių kaimu esančiame miško masyve pasieniečiai aptiko 36 ryšulius, aptrauktus polietileno plėvele. Ši vieta yra apie 300 metrų nuo sienos su Baltarusija.

Likimo valiai paliktuose ryšuliuose rasti 7200 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Abiejų rastų krovinių vertė, įskaitant Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, siekia apie 50 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste sulaikyta 40 lagaminų, kuriuose buvo gabenamos cigaretės
Prie sienos su Rusija sunaikinta karo laikų mina
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių