Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, archyvinė nuotrauka

Alytaus meras apie COVID-19: situacija darosi nevaldoma

(atnaujinta 21:39 2020.11.03)
Nerijus Cesiulis papasakojo apie planus paleisti trečią pamainą mobiliajame punkte bei vėl atidaryti karščiavimo kliniką

VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pareiškė, jog nepaisant to, kad kova su koronavirusu prasidėjo dar pavasarį, situacija darosi nevaldoma.

"Kai centrinė valdžia sako, kad sprendimus būtina priimti dabar, kol dar ne per vėlu, kad negalima delsti ar atidėlioti, nes niekas savaime nesusitvarkys, mano kuklia nuomone, šitam reikalui išplisti laiko buvo duota pakankamai - užsikrėtimo atvejai nebeatsekami, sergančiųjų daugėja", — rašo Cesiulis savo Facebook paskyroje.

Jis papasakojo apie planus atidaryti karščiavimo kliniką, kad galima būtų palengvinti gydymo įstaigų darbą.

Gydytojas, archyvinė  nuotrauka
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

"Santaros klinikos persipildę. Alytus S. Kudirkos ligoninė tampa atramine ligonine visam regionui. Netrukus ketiname paleisti trečią pamainą mobiliajame punkte bei vėl atidaryti karščiavimo kliniką, kad palengvintume mūsų gydymo įstaigų darbą. Juk be karščiuojančių kitos ligos taip pat nedingo. Žmonės laukia planinių operacijų, serga širdies, kraujagyslių, inkstų ligomis ir daugybė kitų. Jais taip pat būtina pasirūpinti", — rašo Alytaus miesto meras.

Jis pasakoja, kad kasdien valdžios atstovai bendrauja su gydymo įstaigų vadovais, tariasi ką daryti, kad visi gautų būtinas medicinos paslaugas. "Ruošiamės blogiausiam, nors nuoširdžiai tikimės geriausio", — pažymi meras.

"Pavasarį gyvenimas buvo sustojęs. Padėtis buvo kur kas geresnė. Tačiau buvo daug nežinios. Dabar visiems daugiau mažiau aišku, o situacija kažkodėl panašu darosi nevaldoma. Ko laukiame?" — užduoda klausimą jis.

Meras taip pat priveda susirgimų Alytuje statistiką. Šiuo metu Alytaus mieste yra nustatyti 77 sergantys arba 148/100 000 gyventojų. 

"Vis dar esame geltonoje zonoje, tačiau raudona savivaldybės spalva žemėlapyje — tik laiko klausimas", — rašo Cesiulis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinta apie 17,5 tūkst. COVID-19 atvejų, o mirčių skaičius išaugo iki 175.

Šalies valdžia planuoja šalyje įvesti visuotinį karantiną, kuris įsigaliotų nuo šios savaitės pabaigos ir truktų tris savaites.

Tegai:
Nerijus Cesiulis, Alytus
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)
Dar šia tema
Vyriausybė paskelbė vaizdo įrašą apie kovą su COVID-19 Lietuvoje
Rinkiminės kovos tęsiasi. Kas Lietuvoje skleidžia konkurenciją suvaldant COVID-19
Santaros klinikos papasakojo apie augantį pacientų su COVID-19 skaičių
Gruodžio 6

Kokia šiandien diena: gruodžio 6-osios šventės

(atnaujinta 15:22 2020.12.05)
Nuo gruodžio 6 dienos iki metų galo lieka 25 dienos, dienos ilgis — 07 val. 29 min. Šią dieną 2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė

Gruodžio 6 yra 340-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 341-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 25 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:25, leidžiasi 15:54, dienos ilgis — 07 val. 29 min.

Šv. Mikalojus, Arklių diena 

Lietuvoje gruodžio 6 dieną yra minima Arklių diena. Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi Šv. Floras ir Šv. Lauras. Šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, tačiau būtent jo vardo diena paskelbta Arklių diena.

Šiandien vis mažiau Lietuvos ūkių augina arklius. Šis gyvūnas tapęs vienu iš tautinio tapatumo simboliu. Žirgas lietuvių istorijoje, tautosakoje ir buityje atliko daug funkcijų: nuo pagrindinio pagalbininko sunkiuose ūkio darbuose iki ištikimo draugo išjojant į karą. Darbiniam arkliui, atliekančiam sunkius darbus, lietuvis jautė didelę pagarbą ir artimumą. Gyvenimas be arklio buvo praktiškai neįsivaizduojamas. Todėl žirgo ir lietuvio draugystė dažnas naratyvas tautosakoje, įvairiuose pasakojimuose apie mūsų senolių kasdienybę.

Šį diena istorijoje

1520 metais gimė Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Mirė 1551 metais.

1791 metais Varšuvoje Lenkijos ir Lietuvos valdovo Stanislovo Augusto privilegija Telšiams buvo patvirtintos Magdeburgo teisės. Privilegijos originalas iki šiol saugomas Žemaičių "Alkos" muziejuje Telšiuose.

1940 metais Vilniaus rotušėje įkurtas Vilniaus valstybinis miesto muziejus, 1941-aisiais pertvarkytas į Vilniaus valstybinį dailės muziejų.

1991 metais atidaryta Lietuvos ambasada Paryžiuje.

1999 metais Seime prasidėjo pirmoji Europos Sąjungos ir Lietuvos jungtinio parlamento komiteto sesija.

2002 metasi pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įžiebtas pasaulio Kalėdų eglučių parkas, kurį pagal savo šalių tradicijas papuošė ir pristatė užsienio šalių atstovybės.

2007 metš naktį į gruodžio 6-ąją per apiplėšimą savo namuose nužudytas dienraščio "Lietuvos rytas" fotografas Viktoras Kapočius. 

2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Šį titulą parlamento vadovei suteikė dienraščio "Lietuvos rytas" priedas — žurnalas "Stilius".

2009 metais Šiauliuose pašventinta nauja katalikų šventovė — Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bilmantas, Bilmantė, Bilminas, Bilminė, Bylenė, Bylenis, Koleta, Miglė, Mikalojus, Mikas, Mikita, Norvydė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Nemiega

Gydytojas paaiškino, kaip atsikratyti naktinių košmarų

(atnaujinta 15:03 2020.12.05)
Pasak specialisto, norint gerai išsimiegoti, reikia gerai pragyventi dieną, nes stresai ir pervargimas neleidžia atsipalaidoti

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Norint atsikratyti naktinių košmarų, reikia vengti pervargimo ir nedidinti streso, tokius patarimus davė interviu leidiniui "Večerniaja Moskva" profesorius, medicinos mokslų daktaras Romanas Buzunovas.

"Pažiūrėjote naujienas 15 minučių ryte, nebereikia stebėti ir sekti informacijos, neapsunkinkite streso. Pažvelkite pro langą, jei įmanoma, pasivaikščiokite. Reguliari fizinė veikla yra geriausia priemonė nuo streso ir nerimo. Eikite pasivaikščioti, ženkite dešimt tūkstančių žingsnių, pabėgiokite. Nekelkite savo tonuso kofeinu" , — pasakė somnologas.

Pasak gydytojo, "norint gerai išsimiegoti, reikia gerai pragyventi dieną".

Jis pridūrė, kad košmarai, kuriuos žmonės mato sapnuose, skirstomi į dvi kategorijas.

Gydytojas papasakojo, jog pirmosios kategorijos košmarai —jei žmogus periodiškai sapnuoja įvairius siužetus. Tai yra savotiškas daugialypės terpės situacijų pakartojimas, kai smegenys bando rasti išeitį. Jei situacija išsisprendžia, smegenys prisitaiko ir pamiršta apie tai, kas nutiko.

Antroji kategorija — tai įkyrūs košmarai. Žmogus reguliariai grįžta prie bauginančio sapno ir negali priimti sprendimą, pamiršti ir prisitaikyti, paaiškino profesorius.

Tegai:
sveikata, miegas
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Kardiologas įvardijo pavojingiausias miego pozas
Nuovargiu pasiskundusi moksleivė miegodama mirė nuo koronaviruso
Gydytoja papasakojo, ar miegant reikia bijoti priepuolių