Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Lietuvos prezidentui atlikta žarnyno polipo pašalinimo operacija

(atnaujinta 09:44 2020.11.05)
Navikas buvo aptiktas planinio Lietuvos vadovo sveikatos patikrinimo metu. Mažai invazyvi procedūra buvo atlikta praėjusios savaitės pabaigoje

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai buvo atlikta polipo pašalinimo operacija. Apie tai praneša "TASS" su nuoroda į Lietuvos vadovo spaudos tarnybą.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pažymima, kad žarnyno polipas buvo aptiktas planinio prezidento sveikatos patikrinimo metu.

Praėjusios savaitės pabaigoje polipas buvo pašalintas atlikus mažai invazyvią procedūrą. Prezidento analizės rezultatai gauti šį antradienį.

"Vakar gauti tyrimo rezultatai rodo, kad prevencinė procedūra atlikta laiku. Gydytojų teigimu, joks papildomas gydymas nereikalingas", — sakoma pranešime.

Patikslinta, jog valstybės vadovas jaučiasi puikiai.

Tegai:
operacija, sveikata, Lietuva, Gitanas Nausėda
Įspėjamasis trikampis

Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė pėsčiąjį

(atnaujinta 08:02 2020.12.02)
Policijos duomenimis, pėsčiasis išėjo į kelio važiuojamąją dalį kelyje Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė į kelią išėjusį pėsčiąjį, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Policija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko antradienį apie 07:00 kelyje Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km.

Policijos duomenimis, krovininis automobilis "DAF XF" vairuojamas vyro, gimusio 1972 metais, partrenkė ir mirtinai sužalojo į kelio važiuojamąją dalį išėjusį pėsčiąjį, gimusį 1943 metais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
eismo įvykis, policija
Dar šia tema
Lietuvoje sulaikyta nužudymu įtariama moteris
Kaune girtas Karinių oro pajėgų specialistas smurtavo prieš moterį
Kauno kriminalistai rado didelį kiekį narkotinių medžiagų bei sulaikė ne vieną asmenį
Menkė, archyvinė nuotrauka

Pakeistos verslinės žvejybos jūrų vandenyse taisyklės

(atnaujinta 20:44 2020.12.01)
Kad artimiausiu metu nebūtų išgaudytos menkės, Baltijos jūros priekrantei skirta menkių kvota, ribojanti jų gaudymą priekrantėje

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Kilus grėsmei, kad artimiausiu metu bus išgaudyta priekrantei skirta menkių kvota, pakeistos verslinės žvejybos jūrų vandenyse taisyklės, rašoma Žemės ūkio ministerijos pranešime.

Įsigaliosiantys pakeitimai numato riboti menkių priegaudą priekrantėje. Žvejyba stabdoma nebus — žvejai galės žvejoti kitų rūšių žuvis. 

2020 metams nustatytos tam tikrų žuvų išteklių ir žuvų išteklių grupių žvejybos Baltijos jūroje galimybės, atlantinių menkių specializuotoji žvejyba neleidžiama, galima tik jų priegauda žvejojant kitų rūšių žuvis. Lietuvai yra skirta 113 t rytinių menkių kvota, iš kurios Baltijos jūros priekrantės žvejams kaip priegaudą  leista sugauti  beveik 11 t menkių. 

Verslinės žvejybos jūrų vandenyse taisyklės papildomos punktu, kuriame numatoma galimybė stabdyti verslinę žvejybą priekrantės žvejybos baruose statomais 45 (90)-59 (118) mm akių dydžio tinklais ir/ar statomosiomis ūdomis, jei šiais, kaip priegauda, sugauta daugiau nei 10 proc. menkių. 

Ūkio subjektas, kaip priegaudą sugavęs daugiau kaip 10 proc. menkių, turi nedelsdamas informuoti Žuvininkystės tarnybą, kuri sustabdo visų, žvejojančių atitinkamame žvejybos bare, ūkio subjektų žvejybą nurodyto akių dydžio statomaisiais tinklais ir/ar statomosiomis ūdomis 3 kalendorinėms dienoms. Žvejyba gaudyklėmis ir mažesnio akių dydžio statomaisiais tinklais, kuriuose menkių priegauda paprastai jei ir būna, tai žymiai mažesnė, nei 10 proc. neribojama. 

Baltijos jūros žuvys
© Sputnik
Baltijos jūros žuvys
Tegai:
Baltijos jūra, žvejyba
Kaspijos šprotai

Kaliningrade sugalvojo alternatyvą Baltijos šprotams

(atnaujinta 08:53 2020.12.02)
Didelę žaliavų kainos dalį iš Kaliningrado įmonių atima tranzitas per Lietuvos ir Baltarusijos teritorijas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Kaliningrado įmonės šprotų gamybai galės naudoti Kaspijos šprotus, jei GOST įvest atitinkamus pakeitimus, RIA Novosti sakė žuvų perdirbimo komplekso "Za Rodinu" valdybos pirmininkas Sergejus Liutarevičius.

Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Kaspijos jūroje atnaujinta šprotų gavyba, tačiau ji dar negali konkuruoti su garsiaisiais Baltijos šprotais, nes Kaspijos žuvų naudojimas kaip žaliavos populiariems "šprotams aliejuje" GOST dar nenumatė.

"Manau, kad šprotų ekonomika susiklostytis. Kaliningradiečiai turi galimybę dirbti su atšaldyta žuvimi, o tai yra daug pigiau. Bet jei imsime vidutinę kainą tarp Kaliningrado atšaldytų ir atvežtų užšaldytų, bus normali šprotų kaina. Pusė jų buvo nupirkta čia, Kaliningrade, pusė — ten", — sakė Liutarevičius.

Jis pažymėjo, kad logistika — tranzitas per Lietuvos ir Baltarusijos teritoriją — Kaliningrado įmonėms užima didelę žaliavų kainos dalį. Kaspijos jūros žaliavos yra pelningiausios įmonėms, esančioms Maskvos ar Riazanės regione. Tačiau, pasak Liutarevičiaus, Kaliningrado žuvų fabrikai taip pat galės ją naudoti.

"Šią žaliavą bus galima naudoti tik po GOST pakeitimų, nes dabar jie šprotų iš Kaspijos šprotų negamina, tik pomidorų padaže. Bet tai yra visiškai realu, šiandien mes padarėme bandomąją, eksperimentinę partiją, atsivežėme sau Kaspijos šprotų automobilį, dabar dar vežame, laikydamiesi susitarimų, atliekame visus bandomuosius darbus, patarimus dėl degustacijos. Žuvys yra geros. Todėl ji yra visiškai tinkama šprotams", — pridūrė Liutarevičius.

Anot jo, Kaliningrado įmonės dirba su atšaldytais ir užšaldytais šprotais, sugautais Baltijos jūroje, ir silkėmis iš Suomijos įlankos. Nuo 2015 metų jie daugiau nei padvigubino šprotų gamybą.

2015 metais "Rosselchoznadzor" uždraudė Baltijos šprotų įvežimą iš Baltijos šalių, šią vietą užėmė Rusijos gamintojai. 2017 metais buvo panaikintas draudimas tiekti produktus į Rusiją iš dviejų bendrovių Latvijoje ir Estijoje, tačiau tai praktiškai neturėjo įtakos situacijai.

Tegai:
šprotai, Kaliningradas
Dar šia tema
Latvijoje dėl COVID-19 bus sustabdyta žuvų konservų gamyba
Pradedamos derybos dėl žvejybos galimybių Baltijos jūroje