Maxima

"Maxima" informuoja apie penkis naujus savo darbuotojų susirgimus COVID-19 infekcija

(atnaujinta 14:44 2020.11.05)
Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 infekcija diagnozuota 75 "Maximos" darbuotojams, iš kurių 27 darbuotojai yra pasveikę ir sugrįžę į darbus

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Penkioms skirtingų "Maximos" parduotuvių darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga, praneša prekybos tinklo spaudos tarnyba.

Koronavirusu užsikrėtė darbuotojos Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje ir Mažeikiuose. Įmonės atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose "Maxima" parduotuvėse dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus.

"Viena COVID-19 susirgusi darbuotoja gydosi ligoninėje, kitos — namuose. Su apsirgusiomis kolegėmis palaikome nuolatinį ryšį. Darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiomis kolegėmis, saviizoliavosi", — sako prekybos tinklo "Maxima" komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

COVID-19 infekcija nustatyta "Maxima XX" parduotuvės Kaune, Šarkuvos gatvėje 1А, darbuotojai. Paskutinį kartą ji darbo vietoje buvo spalio 25 dieną. Artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei kitais kolegomis nebuvo.

Susirgimai nustatyti ir dviem darbuotojoms Klaipėdoje. Koronavirusu užsikrėtusi "Maxima X" parduotuvės, esančios H. Manto gatvėje 11, darbuotoja savo darbo vietoje paskutinį kartą lankėsi spalio 26 dieną. Dvi kolegės, kurios galimai kontaktavo su užsikrėtusiąja COVID-19, saviizoliavosi.

Taip pat COVID-19 infekcija nustatyta ir "Maxima X" parduotuvės, esančios Naikupės gatvėje 18, darbuotojai, kuri darbo vietoje paskutinįsyk lankėsi spalio 29 dieną. Ji artimų kontaktų neturėjo.

Karantinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Koronavirusu užsikrėtė Marijampolėje esančio maisto gamybos cecho, veikiančio prie "Maxima XXX" parduotuvės, V. Kudirkos gatvėje 3, darbuotoja. Ji paskutinį sykį darbo vietoje buvo spalio 16 dieną. Artimų kontaktų nebuvo.

Mažeikiuose esančios "Maxima XX" parduotuvės, Žemaitijos gatvėje 20-2, darbuotojai, kuriai nustatytas užsikrėtimas COVID-19 infekcija, paskutinį kartą darbo vietoje buvo spalio 21 dieną. Ji artimų kontaktų neturėjo.

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose "Maxima" parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę. Nemokamai apsauginės veido kaukės bus dalinamos iki lapkričio 11 dienos.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 infekcija diagnozuota 75 "Maximos" darbuotojams, iš kurių 27 darbuotojai yra pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 1137 prekybos tinklo "Maxima" darbuotojai. Šiuo metu 84 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

Tegai:
koronavirusas, Maxima LT
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (678)
Dar šia tema
Alytaus meras apie COVID-19: situacija darosi nevaldoma
Rusija pasirengusi bendradarbiauti su Europa dėl vakcinų nuo koronaviruso
Didžiųjų Lietuvos miestų medikai gali internetu registruotis COVID-19 tyrimui
Lapkričio 29-oji

Kokia šiandien diena: lapkričio 29-osios šventės

(atnaujinta 16:38 2020.11.28)
Lapkričio 29 yra 333-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 334-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 32 dienos

Šią dieną minima Tarptautinė solidarumo su Palestinos tauta diena. Taip pat ši diena Lietuvoje yra draugo diena.

1957 metais "miško brolių" vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui įvykdyta mirties bausmė;
2001 metais Pasaulio lietuvių bendruomenė nutarė remti Lietuvos valdovų rūmų atstatymą.
1901 metais gimė Juozas Grušas, žymus XX a. antros pusės lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas (m. 1986 m.).
1910 metais gimė Antanas Škėma, lietuvių išeivijos rašytojas, prozininkas ir dramaturgas, modernizmo atstovas, didžiausias novatorius lietuvių literatūroje (mirė 1961 m.).
1830 metais Varšuvoje prasidėjo 1830-1831 m. sukilimas.

1945 metais susikūrė Jugoslavijos Socialistinė Federacinė Respublika.
1947 – JTO Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, pagal kurią Palestinos mandatas turėjo būti padalintas į žydų ir arabų valstybes.
1975 – Bilas Geitsas sukūrė kompanijos pavadinimą Microsoft.
Katalikų pasaulyje — pirmasis Advento sekmadienis.

Vardadienius švenčia Butvydė, Daujotas, Saturnas, Saturninas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vaistinė

Gydytojas pasakojo, kaip vaistinės Lietuvoje bando sutaupyti

(atnaujinta 16:26 2020.11.28)
Pasak Kasiulevičiaus, tokiose įstaigose turėtų būti įdarbinti ne tik pardavėjai, bet ir išmanantys konsultantai, kurie tikrai gali padėti klientams

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kiekvienoje Lietuvos vaistinėje turi būti bent vienas vaistininkas, "Facebook" rašė Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Esu 100 procentų įsitikinęs, kad vaistinėje turi dirbti bent vienas vaistininkas, kuris baigė universiteto studijas. Suprantu, kad aš, Vilniaus universiteto, kuris rengia vaistininkus, atstovas, atrodau šališkas, bet tokia farmacijos praktika yra beveik visose Europos šalyse", —  gydytojas.

Pasak Kasiulevičiaus, šimtmečius lietuviai vaistininkus suvokė ne kaip pardavėjus, o kaip sveikatos konsultantus. Gydytojos teigimu, visa visuomenės struktūra, kurioje vaistinėse yra pagrindiniai vaistininkai, bažnyčiose kunigai, advokatų kontorų teisininkai, rodo, kad už tai turėtų atsakyti specialistas. Jis pažymėjo, kad tą patį rodo ir Europos šalių patirtis.

"Todėl raginu Seimo Sveikatos Reikalų komiteto narius rytoj pasipriešinti vaistinių tinklų norui taupyti kaštus ten, kur būtina kompetencija", — rašė Kasiulevičius.

Anksčiau gydytojas rašė, kad šiuo metu didžiausia našta tenka sveikatos priežiūrai. Dėl pandemijos sumažėja medicinos personalas, reguliarios paslaugos ir trūksta lovų COVID-19 pacientams.

Nuo lapkričio 7 dienos šalyje galioja antrasis karantinas, kuris galios iki gruodžio vidurio.

Kovo 11 dieną pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vaistinės