Ežeras

Lapkričio 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:44 2020.11.05)
Dvyniams patariama skirti laiko kokybiškam poilsiui, neapsikrauti darbais, Šauliai šiuo metu turėtų vadovautis protu, o ne emocijomis, kitu atveju gali nukentėti, Žuvims derėtų užsiimti sportu

Horoskopo žvaigždės perspėja, kad ši diena nebus itin rami, jos eigoje atsitiks netikėti įvykiai, sustiprės jausmai ir emociniai impulsai. Didžioji dauguma žmonių rytoj paprasčiausiai pajus vidinę įtampą.

Avinas (03.21-04.20) Šiame etape aiškiai suprantate savo tikslą ir būdus, kaip jį pasiekti. Ir jūs turite pakankamai jėgų ir užsispyrimo judėti link tikslo. Galbūt dabar kam nors reikės jūsų pagalbos ar palaikymo. Ir jei yra tokia galimybė, tada neatsisakykite padėti.

Jautis (04.21-05.21) Patikrinkite gautą verslo informaciją patys ir nepriimkite niekieno žodžių už gryną pinigą. Galbūt naujos pažintys šiame etape bus naudingos. Santykiuose su mylimu žmogumi imkitės bendro laisvalaikio organizavimo.

Dvyniai (05.22-06.21) Pasirūpinkite, kad daiktai būtų sutvarkyti. Šis laikotarpis labiau tinkamas įprastam darbui nei kūrybiniam procesui. Pabandykite šią dieną skirti poilsiui, geriau už miesto ribų. Laikas labai tinkamas ilgoms kelionėms.

Vėžys (06.22-07.22) Šiuo metu pabandykite taikiai išspręsti bet kokius klausimus. Tinkamus žmones galite įtikinti, kad esate teisus, jei būsite gerai pasirengęs būsimam pokalbiui ir pajusite, koks pašnekovas yra priešais jus. Stenkitės suteikti sau ir savo artimiesiems malonesnių emocijų.

Liūtas (07.23-08.23) Šiandien bet kurį darbą turite atlikti lėtai. Nesivaikykite kiekio, nes vis tiek negalėsite įvykdyti visko, kas buvo suplanuota. Prieš prašydami profesionalios ar materialinės pagalbos, gerai pagalvokite, ar jūsų pasirinktas asmuo yra patikimas.

Mergelė (08.24-09.22) Nereikėtų tikėtis didelių pokyčių. Diena praskries, ir jūs net nespėsite to pastebėti. Dabar pats geriausias laikas pradėti planuoti ateitį. Galbūt verta išbandyti save naujame versle. Santykiai su mylimu žmogumi bus ramūs. Galite atsipalaiduoti ir šiek tiek pailsėti.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šiuo metu pajusite jėgų antplūdį ir turėsite nuspręsti, kur jį nukreipti. Galbūt susikaupė namų ruošos darbų. Atėjo tinkamas momentas su jais susidoroti. O jei neturite ypatingo noro dirbti, tuomet galite leisti laiką malonioje kompanijoje, kur jūsų laukia neįtikėtina sėkmė.

Skorpionas (10.23-11.21) Dabar rizikuojate iššvaistyti savo energijos atsargas. Tai gali būti dėl konfliktų, kylančių dėl buitinių ar profesinių priežasčių. Stenkitės nešvaistyti savo energijos kivirčams, nes netrukus prireiks jos svarbesniems tikslams.

Šaulys (11.22-12.21) Tam tikru mastu dabar jus slėgs profesinė veikla. Galbūt jūs laukiate permainų arba esate tiesiog pavargę. Bet dabar nepriimkite skubotų sprendimų. Juos gali diktuoti ne proto balsas, o trumpalaikės emocijos. Ir šiuo metu tai nėra geriausi patarėjai.

Ožiaragis (12.22-01.20) Profesinėje veikloje dabar jūsų laukia stabilumas, jei negudrausite. Bet koks, net pats nekalčiausias melas išaugs kaip sniego gniūžtė. Todėl nerizikuokite nereikalingai, jei vertinate savo darbą ir padėtį visuomenėje. Pabandykite praleisti daugiau laiko su žmonėmis, su kuriais jaučiatės gerai.

Vandenis (01.21-02.19) Dabar nėra pats geriausias laikas aiškintis santykius su savo mylimuoju. Į iškilusias aplinkybes galite reaguoti emocingiau nei įprastai, o konflikto metu galite pasakyti daug nereikalingų dalykų. Ši diena nėra tinkama naujoms pažintims.

Žuvys (02.20-03.20) Šis laikotarpis yra palankus ramiam darbui. Jokių įtemptų situacijų neturėtų kilti. Praleiskite daugiau laiko biure, laikas įgyvendinti savo planus. Naudinga pasportuoti.

Tegai:
horoskopas
Gruodžio 6

Kokia šiandien diena: gruodžio 6-osios šventės

(atnaujinta 15:22 2020.12.05)
Nuo gruodžio 6 dienos iki metų galo lieka 25 dienos, dienos ilgis — 07 val. 29 min. Šią dieną 2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė

Gruodžio 6 yra 340-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 341-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 25 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:25, leidžiasi 15:54, dienos ilgis — 07 val. 29 min.

Šv. Mikalojus, Arklių diena 

Lietuvoje gruodžio 6 dieną yra minima Arklių diena. Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi Šv. Floras ir Šv. Lauras. Šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, tačiau būtent jo vardo diena paskelbta Arklių diena.

Šiandien vis mažiau Lietuvos ūkių augina arklius. Šis gyvūnas tapęs vienu iš tautinio tapatumo simboliu. Žirgas lietuvių istorijoje, tautosakoje ir buityje atliko daug funkcijų: nuo pagrindinio pagalbininko sunkiuose ūkio darbuose iki ištikimo draugo išjojant į karą. Darbiniam arkliui, atliekančiam sunkius darbus, lietuvis jautė didelę pagarbą ir artimumą. Gyvenimas be arklio buvo praktiškai neįsivaizduojamas. Todėl žirgo ir lietuvio draugystė dažnas naratyvas tautosakoje, įvairiuose pasakojimuose apie mūsų senolių kasdienybę.

Šį diena istorijoje

1520 metais gimė Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Mirė 1551 metais.

1791 metais Varšuvoje Lenkijos ir Lietuvos valdovo Stanislovo Augusto privilegija Telšiams buvo patvirtintos Magdeburgo teisės. Privilegijos originalas iki šiol saugomas Žemaičių "Alkos" muziejuje Telšiuose.

1940 metais Vilniaus rotušėje įkurtas Vilniaus valstybinis miesto muziejus, 1941-aisiais pertvarkytas į Vilniaus valstybinį dailės muziejų.

1991 metais atidaryta Lietuvos ambasada Paryžiuje.

1999 metais Seime prasidėjo pirmoji Europos Sąjungos ir Lietuvos jungtinio parlamento komiteto sesija.

2002 metasi pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įžiebtas pasaulio Kalėdų eglučių parkas, kurį pagal savo šalių tradicijas papuošė ir pristatė užsienio šalių atstovybės.

2007 metš naktį į gruodžio 6-ąją per apiplėšimą savo namuose nužudytas dienraščio "Lietuvos rytas" fotografas Viktoras Kapočius. 

2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Šį titulą parlamento vadovei suteikė dienraščio "Lietuvos rytas" priedas — žurnalas "Stilius".

2009 metais Šiauliuose pašventinta nauja katalikų šventovė — Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bilmantas, Bilmantė, Bilminas, Bilminė, Bylenė, Bylenis, Koleta, Miglė, Mikalojus, Mikas, Mikita, Norvydė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Nemiega

Gydytojas paaiškino, kaip atsikratyti naktinių košmarų

(atnaujinta 15:03 2020.12.05)
Pasak specialisto, norint gerai išsimiegoti, reikia gerai pragyventi dieną, nes stresai ir pervargimas neleidžia atsipalaidoti

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Norint atsikratyti naktinių košmarų, reikia vengti pervargimo ir nedidinti streso, tokius patarimus davė interviu leidiniui "Večerniaja Moskva" profesorius, medicinos mokslų daktaras Romanas Buzunovas.

"Pažiūrėjote naujienas 15 minučių ryte, nebereikia stebėti ir sekti informacijos, neapsunkinkite streso. Pažvelkite pro langą, jei įmanoma, pasivaikščiokite. Reguliari fizinė veikla yra geriausia priemonė nuo streso ir nerimo. Eikite pasivaikščioti, ženkite dešimt tūkstančių žingsnių, pabėgiokite. Nekelkite savo tonuso kofeinu" , — pasakė somnologas.

Pasak gydytojo, "norint gerai išsimiegoti, reikia gerai pragyventi dieną".

Jis pridūrė, kad košmarai, kuriuos žmonės mato sapnuose, skirstomi į dvi kategorijas.

Gydytojas papasakojo, jog pirmosios kategorijos košmarai —jei žmogus periodiškai sapnuoja įvairius siužetus. Tai yra savotiškas daugialypės terpės situacijų pakartojimas, kai smegenys bando rasti išeitį. Jei situacija išsisprendžia, smegenys prisitaiko ir pamiršta apie tai, kas nutiko.

Antroji kategorija — tai įkyrūs košmarai. Žmogus reguliariai grįžta prie bauginančio sapno ir negali priimti sprendimą, pamiršti ir prisitaikyti, paaiškino profesorius.

Tegai:
sveikata, miegas
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Kardiologas įvardijo pavojingiausias miego pozas
Nuovargiu pasiskundusi moksleivė miegodama mirė nuo koronaviruso
Gydytoja papasakojo, ar miegant reikia bijoti priepuolių