Mobilus punktas

Kaunas dar kartą padidino mobiliojo patikrų punkto pajėgumus

(atnaujinta 22:51 2020.11.05)
Pradėjus dirbti visoms keturioms linijoms, planuojama aptarnauti daugiau kaip 1200 žmonių per dieną

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Kauno mobiliajame patikrų punkte penktadienį bus įrengtas jau ketvirtas paviljonas, leisiantis dar labiau padidinti tyrimų apimtis, kurios jau dabar viršija tūkstantį ėminių per dieną, praneša miesto savivaldybė.

Kauno kempinge (Jonavos gatvėje 51A) įsikūrusiame mobiliajame patikrų punkte jau kuris laikas atliekama per tūkstantį COVID-19 tyrimų kasdien. Specialistų skaičiavimais, tai yra didžiausias kiekis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, tarp trijų didžiųjų šalies miestų.

Trys tyrimų paėmimo linijos čia dirba pilnu pajėgumu, o penktadienį greta startuos ir ketvirtoji. Pradėjus dirbti visoms keturioms linijoms, planuojama aptarnauti daugiau kaip 1200 žmonių per dieną.

Ketvirtadienio duomenimis, per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje nustatyti atvejai siekia 19 091. Viruso aukomis tapo 186 gyventojai, tebeserga 13 557 piliečiai.

Šiuo metu karantino režimas Lietuvoje įvestas 21 iš 60 savivaldybių. Nuo lapkričio 7 dienos bus įvestas visuotinis karantinas.

Tegai:
koronavirusas, Kaunas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1820)
Vilkikai

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje vėl susidarė beveik 1 500 vilkikų eilė

(atnaujinta 14:13 2021.04.16)
"Linava" prezidento manymu, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kontrolės postuose dirba per mažai atsakingų pareigūnų, be kurių negali greičiau judėti vilkikai

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje vėl formuojasi vilkikų eilės, praneša Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava".

Naujausiais duomenimis, šiuo metu čia laukia 1 456 vilkikai, iš kurių 1040 Baltarusijos, o 416 — Lietuvos pusėje.

"Tik šįkart eilės formuojasi ne dėl sugedusių IT sistemų, bet dėl atsakingų žmonių trūkumo pasienio postuose, kurie turėtų tikrinti išvykstančias ir atvykstančias transporto priemones. Kai kurie vairuotojai pasienyje įstrigę jau savaitę, ypač sudėtinga situacija Medininkų ir Lavoriškių kontrolės punktuose", — rašoma pranešime.

Pasak "Linava" prezidento Romo Austinsko, eilės Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nėra naujiena, o ilgametė problema, kurios vis nepavyksta išspręsti.

Jo manymu, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kontrolės postuose dirba per mažai atsakingų pareigūnų, be kurių negali greičiau judėti vilkikai. Taip pat jis pridūrė, jog šiuo metu nusidriekusioje vilkikų eilėje yra daugybė nepakrautų vilkikų, grįžtančių iš reisų, kurie galėtų pravažiuoti greičiau, bet yra priversti laukti.

Asociacijos "Linava" narys, transporto bendrovės "Visla" direktorius Viktor Monkevič sako, kad šiuo metu pasienyje yra daugybė įstrigusių vairuotojų — ir lietuvių, ir užsienio šalių piliečių, kurie čia laiką leidžia 6 ir 7 dienas.

"Šie žmonės priversti ten būti nežmogiškomis sąlygomis. Jie negali jau beveik savaitę normaliai ir oriai atlikti gamtinių reikalų, nusimaudyti po dušu, nusiprausti, pavalgyti, galiausiai — pailsėti, nes yra priversti gyventi kabinose, kur nėra tokių patogumų. Šalia taip pat nėra kur nueiti, nes juk stovi kelyje. Jei pasienio postuose darbas būtų gerai organizuojamas, tokių eilių nebūtų. Kartais susidaro įspūdis, kad jos dirbtinai formuojamos", — sakė Monkevič.

Asociacijos "Linava" prezidiumo narys, transporto bendrovės "Jotvainis" direktorius Romas Vosylius sako, kad šios ilgametės problemos sprendimą dėl eilių ties Baltarusijos pasieniu apsunkina ir tai, kad dėl mažų algų žmonės neskuba darbintis pasienio kontrolės punktuose. 

Tegai:
vilkikas, eilės, pasienis, Baltarusija, Lietuva, Linava
Dar šia tema
Vežėjai prašo valdžios nedidinti kelių mokesčio keliolika kartų
Ekspertas: Lietuva sunaikins pervežimo keliais sferą ir praras 1,5 proc. BVP
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Artimiausiomis dienomis Lietuva sugrįš į "juodąją zoną", pareiškė Stankūnas 

(atnaujinta 12:27 2021.04.16)
Po Vyriausybės sprendimo sušvelninti karantiną, iš režimo liko tik "graužtukas", todėl jau gegužės pradžioje padidės sergamumas, mano Stankūnas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis Lietuva atsidurs „juodojoje zonoje“ pagal sergamumą koronavirusu, pareiškė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius, Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas. 

Profesoriaus teigia, net jei penktadienį tokio scenarijaus pavyks išvengti, šeštadienį Lietuva tikrai atsidurs "juodojoje zonoje".

Anot Stankūno, šiuo metu stacionare gydomi 958 COVID-19 pacientai, o tai prilygsta vasario pirmos savaitės lygiui. 

"Reanimacijoje turime 104 COVID-19 pacientus. Tai irgi praktiškai vasario pradžios rodiklis", — pažymėjo jis. 

Stankūnas pasidžiaugė, kad vakcinacijos lygis šalyje palaipsniui gerėja.

"Testuojame tikrai daug. Dar niekada Lietuvoje nebuvo atliekama tiek daug testų, o tai reiškia, kad tikėtina pavyksta nustatyti daugiau atvejų ir taip lėtinti viruso plitimą. Vakcinacija įgauna pagreitį ir jei nebus kokių "oba" su planuojamu vakcinų tiekimu, tai galėčiau eiti lažybų, kad JE Prezidento ambicingas tikslas iki Mindauginių pasiekti populiacinį imunitetą yra visai įmanomas", — mano profesorius.

Stankūnas mano, kad po ketvirtadienio Vyriausybės sprendimo realiai iš karantino "liko tik graužtukas".

"Aiškiai su datomis yra įvardijami įvairių veiklų atlaisvinimo etapai. Grynai žiūrint matematiškai, tai šie atlaisvinimai turėtų konvertuotis į naujų atvejų didėjimą. Būsiu tikslus, kad tai turėtų sąlygoti +3000 naujų COVID-19 atvejų skaičių per dieną dar gegužės pradžioje. Masinis testavimas padeda kontroliuoti, bet ne tiek, kad tik jo pakaktų turėti žemus sergamumo rodiklius", — pareiškė jis. 

Profesoriaus nuomone, žvelgiant į Izraelio patirtį, Lietuvai reikia bent 40 proc. pavakcinuotų žmonių, tačiau net su pačiais otimistiškiausiais planais tai galima būtų pasiekti tik gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje. Vakcinacija šiuo metu gali leisti tikėtis mažesnio hospitalinio sektoriaus apkrovimo ir mirčių, pridūrė jis.

"Prisipažinsiu, kad su nerimu žvelgiu į ateinančias savaites. Lietuva pasirinkdama tokį kelią tikrai demonstruoja didelę drąsą. Tačiau tuo pačiu ir didelį pasitikėjimą savo piliečiais. Jau seniau esu sakęs, kad pandemijos nėra įveikiamos nei politikų, nei ekspertų... jas įveikia paprasti žmonės. Tad labai prašau įrodykime, kad mes esame ne tik drąsūs, bet ir atsakingi. Įveikime šį pasitikėjimo iššūkį kartu", — apibendrino profesorius.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Naujausiais duomenimis, iš viso nustatyta daugiau kaip 231 tūkstantis koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
COVID-19, karantinas, Vyriausybė, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1820)
Dar šia tema
PSO papasakojo apie europiečių mirštamumą nuo COVID: 160 žmonių per minutę
Nėra pasirinkimo: protestas prieš privalomą mokinių testavimą dėl COVID-19 Vilniuje
Lietuvoje — daugiau nei 1000 naujų COVID-19 atvejų, mirė dar 7 žmonės