Mėsos gaminiai, archyvinė nuotrauka

Mėsos verslas baigėsi didžiule baudžiamąja byla su septyniais kaltinamaisiais

(atnaujinta 13:28 2020.11.06)
Šiauliuose baigtas tyrimas dėl mėsos perdirbimo įmonėje galimai apgaulingai tvarkomos buhalterinės apskaitos

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Šiaulių teismui perduota baudžiamoji byla dėl mėsos perdirbimo įmonėje galimai apgaulingai tvarkomos buhalterinės apskaitos, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

Tyrimas buvo pradėtas 2018 metų kovą, kai kilo įtarimas, jog vienoje Šiaulių rajone registruotoje mėsos perdirbimo įmonėje gali būti apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita ir įmonė į valstybės biudžetą sumoka ne visus mokesčius.

Bendros Šiaulių apskrities policijos, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos operacijos metu buvo patikrinta mokesčių slėpimu įtariama įmonė, atlikta inventorizacija. Buvo patikrinta produkcija ne tik pačioje įmonėje, bet ir Šiaulių mieste esančiuose įmonės prekybos taškuose, atlikta per 20 kratų.

Tyrimų metu paaiškėjo, kad daugiau nei per metus įvairiose mugėse, miesto šventėse ir kituose prekybos taškuose, nefiksuojant apskaitos dokumentuose, buvo parduota produkcijos, kurios bendra vertė — beveik 130 tūkstančių eurų. Dėl to į biudžetą nepateko 34,1 tūkst. eurų mokesčių. Nustatyta, kad mėsa gamybai irgi buvo perkama ne visada skaidriai. Į įmonės buhalterinę apskaitą nepateko iš Lenkijos įvežtos septynios tonos kiaulienos.

Didelė baudžiamoji byla sugulė į daugiau nei 30 tomų su septyniais kaltinamais asmenimis.

Įmonės vadovas dėl mokesčių slėpimo greitu laiku stos prieš teismą. Įmonės buhalterės byla dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo jau baigta anksčiau. Kadangi 58 metų moteris prisipažino dėl savo nusikalstamos veikos, tai buvo priimtas nutarimas atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminio tyrimo objektu tapo ir iš minėtos įmonės be apskaitos dokumentų produkciją įsigiję ir ja prekiavę trys verslo liudijimą turėję vienos šeimos nariai — vyras, žmona ir jų dukra. Nustatyta, kad per metus be apskaitos dokumentų jie nusipirko įvairių mėsos gaminių beveik už 50 tūkstančių eurų. Dėl to nuo valstybės jiems pavyko nuslėpti apie 6,5 tūkst. eurų mokesčių.

Iš mėsos perdirbimo įmonės produkciją be pirkimo dokumentų įsigydavo ir 55 metų Kauno rajono gyventojas, kuris ją parduodavo Kauno turguje, tokiai veiklai neturėdamas verslo liudijimo. Nustatyta, kad jis nuo 2017 metų pradžios iki 2018 metų pradžios per 53 kartus nusipirko daugiau, negu 4 tonas rūkytų mėsos gaminių ir juos pardavė. Jam ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl neteisėto vertimosi komercine veikla. Kadangi vyras pripažino savo nusikalstamą veiką, buvo priimtas nutarimas jį irgi atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Tyrimo metu nustatytas ir dar vienas mėsos perdirbimo įmonės klientas, 48 metų šiaulietis, kuris, turėdamas verslo liudijimą, mėsos perdirbimo įmonės produkcija prekiavo Telšių turguje. Tik mėsos gaminius šis prekiautojas savo namuose laikė antisanitarinėmis sąlygomis. Todėl Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu visa pas jį rasta kiauliena ir jos gaminiai buvo sunaikinti.

Kratos metu pas šiaulietį pareigūnai rado ne tik antisanitarinėmis sąlygomis laikomos mėsos, bet ir apie 40 litrų "naminukės" bei kvaišalų — 9 paketėlius su kanapėmis. Jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą. Šių metų gegužę už minėtas nusikalstamas veikas teismas jam skyrė 3300 eurų baudą.

Tegai:
juodoji buhalterija, verslas
Dar šia tema
Į Lietuvos rinką nepateko apie toną nesaugios mėsos
Kauno rajono mėsos perdirbimo įmonėje nustatyti šiurkštūs pažeidimai
FNTT: už mokesčių slėpimą mėsos perdirbimo įmonės laukia teismas
Lapkričio 24-oji

Kokia šiandien diena: lapkričio 24 dienos šventės

(atnaujinta 15:55 2020.11.23)
Nuo lapkričio 24 dienos iki metų galo lieka 37 dienos, dienos ilgis — 08 val. 00 min., šią dieną savo vardadienį švenčia Mantvinas, Žybartas, Gerardas

Lapkričio 24 yra 328-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 329-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 37 dienos.

2020 metų lapkričio 24 dieną saulė teka 08:05, leidžiasi 16:05, dienos ilgis — 08 val. 00 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Mantvinas, Žybartas, Gerardas.

Katalikai šią dieną mini kankinius — Šv. kunigą Andriejų Zung–Laką ir jo draugus.

1988 metais šv. popiežiaus Jono Pauliaus II kanonizuoti vietnamiečių kankiniai, primenantys XVIII–XIX a. Tolimuosiuose Rytuose vykusią evangelizaciją.

Šią dieną minima 117 kankinių: 8 vyskupai, 50 kunigų ir 59 pasauliečiai. Bendru šventimu pagerbiami kankiniai iš Azijos regionų — Tunkvino, Anamitos ir Koncichino. Jie visi labiau norėjo iškentėti tremtį, kalėjimus, kankinimus, pagaliau net mirtį, negu mindžioti kryžių ir atsisakyti krikščioniškojo tikėjimo.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1714 metais Žemaitijoje gimė Tomas Žebrauskas, matematikas, astronomas, architektas. Mirė 1758 metais.

1906 metais gimė prozininkas ir vertėjas Kazys Jankauskas. Mirė 1996 metais.

1907 metais gimė rašytojas Justinas Pilyponis. Mirė 1947 metais.

1910 metais gimė rašytojas ir vertėjas Viktoras Katilius. Mirė 1993 metais.

1937 metais gimė literatūros tyrinėtojas, teatrologas Algis Samulionis. Mirė 1994 metais.

1941 metais gimė mokslo populiarintojas, diplomatas Romualdas Kalonaitis.

1952 metais gimė Lietuvos chemikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras Albertas Malinauskas.

1956 metais gimė chirurgas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Ričardas Janilionis.

1989 metais buvo priimtas LSSR Tautinių mažumų įstatymas.

1996 metais mirė fizikos ir matematikos mokslų daktaras Viktoras Kybartas. Gimė 1929 metais.

1997 metais į apyvartą buvo išleisti naujieji 200 litų nominalo banknotai.

2010 metais nacionaliniame muziejuje Vilniuje iškilmingai įteikta valstybinė Jono Basanavičiaus premija kultūros veikėjai Marijai Remienei ir etnologei Irenai Aušrelei Čepienei.

Ši diena pasaulio istorijoje

1642 metais danų jūrininkas Abelis Tasmanas atrado Tasmaniją.

1759 metais prasidėjo pragaištingas Vezuvijaus išsiveržimas.

1842 metais pirmą kartą susitiko Karlas Marksas ir Frydrichas Engelsas.

1859 metais buvo išspausdintas kontroversiškasis anglų natūralisto Čarlzo Darvino veikalas "Rūšių atsiradimas".

1874 metais Amerikietis Džozefas Glidenas užpatentavo spygliuotą vielą.

1963 metais buvo nušautas Amerikos prezidento Džono F.Kenedžio nužudymu apkaltintas Li Harvis Osvaldas.

1987 metais JAV ir TSRS susitarė atsikratyti trumpų ir vidutinių nuotolių branduolinių raketų.

1991 metais nuo AIDS mirė britų legendinės grupės "Queen" 45 metų vokalistas Fredis Merkuris. Gimė 1946 metais.

1992 metais Kinijoje, Kinijos pietų oro linijų lėktyvui nukritus, žuvo 141 žmogus.

2007 metais Kevinas Rudas tapo 26-uoju Australijos ministru pirmininku.

Tegai:
Lietuva, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Maisto banko akcija

Vilniuje karantino metu senjorams bus pristatytas maistas į namus

(atnaujinta 15:54 2020.11.23)
Iki pat Kalėdų sunkiai išgyvenantiems, vienišiems senjorams Vilniuje bus suteikta parama – kas dvi savaites savanoriai atveš po maisto paketą į namus

VILNIUS, lapkričio 23 – Sputnik. Vilniaus savivaldybė, bendradarbiaudama su "Maisto banku" ir pasitelkusi savanorius, pristatys maisto paketus į senolių namus, praneša spaudos tarnyba. 

Nuo šiandien iki pat Kalėdų, sunkiai išgyvenantys, vieniši ir be pagalbos likę senjorai Vilniuje gali paskambinti tel. 1664 ir pranešti apie jiems reikalingą pagalbą. 

Senjorams paruoštuose maisto paketuose savanoriai sudėjo: makaronų, kruopų, konservuotų daržovių, uogienės, mėsos arba žuvies konservų, aliejaus, miltų, arbatos, cukraus, pagal galimybę įvairių saldumynų (šokolado, saldžių riešutų batonėlių ar panašiai).

Savanoriai atveš po maisto paketą kas dvi savaites.

"Daugeliui karantinas kelia iššūkių, bet senjorams dabartinis laikmetis yra nepalyginamai sunkesnis. Vilniečiai geba greit susitelkti, kai to labiausiai reikia – suradome daug puikių žmonių, kurie skiria savo laiko, resursų ir neatlygintinai veža senjorams būtiniausių produktų į namus. Norime padrąsinti senjorus nesidrovėti skambinti 1664, nelikti vienumoje – mes galime jums padėti", – drąsino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Pirmos bangos metu maistas pasiekė 1542 gavėjus, iki namų buvo pristatytas net 7301 maisto paketas. Bendras paramos maistu kiekis – 28 465 kg, o jo vertė – daugiau kaip 42 tūkst. eurų.

Tegai:
parama, senjorai, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vyriausybė paaiškino, kokiomis sąlygomis būtų pratęstas karantinas
Karantinas gali būti pratęstas dar trims savaitėms
Specialistai pataria, kaip ugdyti darželinukus namuose karantino metu