COVID-19 testas

Klaipėdoje atsiras antrasis mobilus COVID-19 patikros punktas

(atnaujinta 17:51 2020.11.06)
Šiuo metu vieninteliame mieste veikiančiame mobiliame punkte dirba keturios pamainos, per dieną paimama apie 300 mėginių

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Klaipėdos miesto savivaldybė ruošiasi steigti antrą mobilų punktą, kuriame bus vykdomas tepinėlių paėmimas COVID-19 ligai nustatyti, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

Numatoma, kad antras punktas taip pat bus įkurtas Dubysos gatvėje, netoli pirmojo.

"Matydami didžiules mobiliojo punkto darbų apimtis ir vertindami vis blogėjančią COVID-19 susirgimų statistiką, skubos tvarka ruošiamės antro mobilaus punkto steigimui. Jis bus įkurtas maksimaliai greitai, kiek tik leis biurokratinės procedūros, planuojame, kad veikla bus pradėta jau per ateinančią savaitę. Tuo pat metu labai tikimės, kad nacionaliniu mastu bus užtikrintas ir tyrimams paimti reikalingas terpių bei ištyrimo reagentų kiekis", — sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad savivaldybės ir valstybinės institucijos, tokios kaip SAM, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, organizuojančios terpių ir reagentų tiekimą visoje šalyje, turi atlikti papildomus "namų darbus", kad būtų užtikrintas greitas tyrimo rezultatas.

Klaipėdos meras taip pat išreiškė susirūpinimą dėl pranešimų apie planus mažinti testavimų apimtis.

"Tuo pat metu mums labai nerimą kelia tarpuvaldžiu iš sostinės sklindančios žinios apie planus mažinti testavimų apimtis dėl greit senkančių terpių ir reagentų atsargų — tai protu nesuvokiami dalykai, ypač kuomet mes mobilizuodami visus savo žmogiškuosius ir administracinius resursus, stengdamiesi padėti ir kaimyninėms savivaldybėms esame antrojo mobilaus patikros punkto įrengimo prieangyje", — teigia Grubliauskas.

Klaipėdoje mobilus punktas veikia Dubysos g. 10, šalia "Švyturio" arenos. Šiuo metu Klaipėdos mobiliame punkte dirba keturios pamainos, tyrimai imami kas 3 minutes, per dieną paimama apie 300 mėginių.

Klaipėdos miesto savivaldybė taip pat yra sudariusi galimybę Klaipėdos miesto gyventojams, neturintiems savo transporto atvykti į mobilų punktą mėginio duoti, tokiu atveju skiriamas nemokamas savivaldybės transportas. Per spalio mėnesį kasdien tokia paslauga pasinaudojo vidutiniškai po 6 asmenis. Dėl transporto poreikio reikia informuoti 1808 konsultantą, registruojantis tyrimui į mobilų punktą.

Norint pasitikrinti dėl COVID-19 ligos, reikia registruotis skambinant į Karštąją liniją tel. 1808, taip pat jau galima registruotis internetu tinklalapyje 1808.lt.

Penktadienio duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1656 nauji COVID-19 atvejai. Tebesergančiais laikomi 15 034 piliečiai. Per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje nustatyti 20 747 koronaviruso atvejai. Viruso aukomis tapo 192 gyventojai.

Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje bus įvestas visuotinis karantinas. 

Tegai:
COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)
Dar šia tema
PSO ragina ruoštis naujai pandemijai
Kaunas dar kartą padidino mobiliojo patikrų punkto pajėgumus
Danijos audinių fermoje aptikta koronaviruso mutacija
COVID-19 padėtis tarp jaunesnių Kauno mokyklų moksleivių stabilizavosi
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 3-iosios šventės

(atnaujinta 22:56 2020.12.02)
Gruodžio 3 yra 337-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 338-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 28 dienos

Šiandien minima Tarptautinė žmonių su negalia diena.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1951 — gimė Vytautas Rumšas, lietuvių teatro aktorius.

1991 — Vokietijoje atidaryta Lietuvos ambasada;

1993 — atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninė;

2001 — pirmą kartą Santarvės premijos laureatu tapo užsienio pilietis — Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnevskis.

Ši diena pasaulio istorijoje

1586 — iš Amerikos į Angliją atvežtos bulvės;
1621 — Galilėjus išrado teleskopą;
1818 — prisijungusi prie JAV Ilinojaus valstija tapo 21-aja valstija;
1967 — atlikta pirmoji širdies persodinimo operacija žmogui: Keiptaune chirurgas Kristianas Bernaras persodino širdį žydų išeiviui iš Lietuvos Luisui Vaškanskiui. Pacientas po operacijos išgyveno aštuoniolika dienų;
1973 — JAV kosminis palydovas "Pioneer 10" atsiuntė pirmąsias Jupiterio nuotraukas;
1976 — roko grupė Sex Pistols pradėjo kontraversiškąjį turą po Jungtinę Karalystę;
1990 — susivienijo Rytų ir Vakarų Vokietijos.

1948 — gimė John Michael Osbourne, roko muzikantas, iki 1978 grupės "Black Sabbath" vokalistas, vėliau pradėjęs solo karjerą, o pastaruoju metu tapęs realybės televizijos žvaigžde (realybės šou "The Osbournes").

Vardadienį švenčia Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė.

Krikščionių minimas Šv. Pranciškus Ksaveras (1506–1552), gimęs Ispanijoje. Mokėsi Paryžiuje, kur sutiko šv. Ignacą Lojolą ir tapo jo bendražygiu, vienu pirmųjų naujos Jėzuitų Draugijos nariu. 1537 m. buvo įšventintas kunigu, o 1541 m. popiežiaus prašymu buvo pasiųstas misijų darbui į Indiją. Ligos ir vargų išsekintas mirė 1552 m. Kinijos pakrantėje, Sanciano saloje. 1929 m. pop. Pijus XI jį drauge su šv. Kūdikėlio Jėzaus Terese paskyrė misijų pagonių kraštuose globėju.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos

7
(atnaujinta 22:48 2020.12.02)
Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė daugiau kaip 40 % viso elektros importo

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.

Gedimas įvyko apie 1 val. nakties Nibru keitiklio stotyje, Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus "Svenska kraftnät" ir gamintojo atstovų "Hitachi ABB Power Grids" komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jam pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atkurta.

"Litgrid" duomenimis, aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis "NordBalt" pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų.

Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.

Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

Be to, Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

7
Tegai:
NordBalt, Švedija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais