Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vokietija įtraukia Lietuvą į rizikingų regionų sąrašą

(atnaujinta 18:29 2020.11.06)
Nuo lapkričio 2 dienos iki mėnesio pabaigos Vokietijoje yra įvestas dalinės izoliacijos režimas — šalyje neveikia viešojo maitinimo, kultūros, pramogų, sporto įstaigos bei grožio salonai

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Penktadienį Vokietija Lietuvą įtraukė į rizikingų regionų sąrašą, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, nuo penktadienio ryto visa Lietuva, išskyrus Utenos apskritį, Vokietijoje bus paskelbta kaip "rizikingas regionas". Tai reiškia, kad atvykus į Vokietiją reikės arba karantinuotis, arba pateikti ne senesnį nei dviejų dienų testą, arba pasidaryti testą iš karto atvykus ir gauti neigiamą atsakymą.

Vokietijoje penktadienį paskelbiamas rizikingų regionų sąrašas įsigalioja sekmadienio vidurnaktį. Taigi, nauja tvarka Lietuvos gyventojams įsigalios nuo lapkričio 8 dienos.

SAM taip pat primena, kad nuo lapkričio 2 dienos iki mėnesio pabaigos Vokietijoje yra įvestas dalinės izoliacijos režimas. Jo metu neveikia viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, barai, klubai, diskotekos ir užeigos (išimtis taikoma maisto išsinešimo paslaugai), sporto ir sveikatingumo paslaugas teikiančios įstaigos, kultūros ir pramogų įstaigos, grožio paslaugas teikiančios įstaigos.

Į užsienio šalis vykstantiems Lietuvos gyventojams primenama, kad vykstant svetur reikėtų išsiaiškinti, kokia izoliacijos tvarka galioja nuvykus į kitą Europos valstybę ir kokių koronaviruso nustatymo testų yra prašoma nuvykus į kitą šalį.

Svarbią informaciją apie įvairiose Europos šalyse taikomus apribojimus ir reikalavimus dėl izoliacijos taip pat galite rasti Lietuvos URM konsulinės informacijos tinklalapyje keliauk.urm.lt.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1656 koronavirusinės infekcijos atvejai. Per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje nustatyti 20 747 koronaviruso atvejai. Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje bus įvestas visuotinis karantinas.

Tegai:
Lietuva, Vokietija
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (707)
Dar šia tema
Sveikatos ekspertų taryba: piką COVID-19 pandemija pasieks lapkričio antroje pusėje
Visi, jaučiantys COVID-19 simptomus, galės registruotis testui internetu
COVID-19 padėtis tarp jaunesnių Kauno mokyklų moksleivių stabilizavosi
Lietuviai COVID-19 testui galės užsiregistruoti internetu
Mergina su telefonu rankuose, archyvinė nuotrauka

Paaiškėko, kiek žmonių naudojosi rogramėle KoronaStopLT

(atnaujinta 08:29 2020.12.03)
Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės KoronaStopLT vartotojų

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Mobiliąją programėlę KoronaStopLT, sukurtą koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijai, Lietuvoje jau atsisiuntė beveik 130 tūkst. žmonių, t. y. daugiau nei 4 proc. Lietuvos gyventojų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.  

Specialistų teigimu, apčiuopiamą teigiamą rezultatą programėlė galėtų duoti tuomet, jei ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų. 

Skatindamas gyventojus naudotis programėle Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) organizuoja programėlės pristatymus savivaldybėms, mokykloms ir skirtingų organizacijų atstovams. 

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad mobilioji programėlė veikia fiksuodama galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu žmogumi, kontakto trukmę ir galimą riziką. Programėlės surinkta informacija yra saugoma vartotojo įrenginyje ir privatūs duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami. 

Žmogus gali savanoriškai pranešti apie užsikrėtimą koronavirusu, naudojantis KoronaStopLT programėle. Pranešus apie užsikrėtimą, buvę arti užsikrėtusio žmogaus programėlės vartotojai gauna pranešimą apie riziką ir apskaičiuotą jos lygį, o taip pat informaciją, kokių veiksmų imtis toliau. 

Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės vartotojų.

Naujausiais duomenimis, bendras per visą epidemijos laikotarpį patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia 64 tūkst., infekcija yra pasiglemžusi 547 gyvybes. 

Dar šia tema
Lietuvoje nuo COVID-19 mirė pacientas, kuriam buvo iki 40 metų
Jonavos rajone dėl audinių įvesta ekstremali situacija
Nauji apribojimai: kalėdinės mugės nevyks, sumažės prekybos centrų akcijų
Paaiškėjo, kiek COVID-19 sergančių pacientų gydomi LSMU Kauno ligoninėje
Policijos pareigūnai, archyvinė nuotrauka

Kaune sulaikyti Estijoje bent 32 automobilius pavogę lietuviai video

(atnaujinta 07:14 2020.12.03)
Tiriant šias automobilių vagystes, Estijoje ir kitose šalyse teisėsaugos pareigūnai nustatė ir sulaikė 18 asmenų, veikusių nusikalstamoje grupuotėje visoje Europoje

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Kauno kriminalistai, bendradarbiaujant su Estijos teisėsauga, Kaune sulaikė du lietuvius, įtariamus organizuotomis, plataus masto automobilių vagystėmis Estijoje. 

Apie tai praneša policijos departamentas.

Estijos ir Kauno apskrities policijos tęstas tyrimas atskleidė, jog laikotarpiu nuo 2017 m. iki š. m. šie vyrai, kartu su kitais asmenimis, iš viso Estijoje organizavo ir pavogė ne mažiau kaip 32 automobilius (nuo 2013 m. iki 2020 m. laidos), padarydami beveik 270 tūkst. eurų žalą.

Tiriant šias automobilių vagystes, Estijoje ir kitose šalyse (įskaitant ir Lietuvą) nustatyta ir sulaikyta 18 asmenų, veikusių nusikalstamoje grupuotėje visoje Europoje (Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Slovakijoje).

Gruodžio 1 dieną Kaune, dalyvaujant Kauno apskrities policijos kriminalistams, Patrulių rinktinės pareigūnams bei kolegoms iš Estijos ir Eurojust koordinuojant operacijos veiksmus, sulaikyti du iš jų – autoservise sulaikytas anksčiau neteistas vyras (gim. 1981 m.), savo namuose sulaikytas kitas, anksčiau teistas, vyras (gim. 1985 m.). 

Kratų metu pas juos rasti grynieji pinigai, apie 10 tūkst. eurų, ginklai bei kiti daiktai, galimai naudoti nusikalstamoms veikoms vykdyti. 

Estijoje atliekamas tyrimas dėl veikų, už kurias gresia iki 15 m. laisvės atėmimas, šios veikos atitinka nusikaltimus, numatytus Lietuvos baudžiamojo kodekso 249 str. 1 d. (nusikalstamas susivienijmas) bei 178 str. 3 d. (vagystė).

Dar šia tema
"Be pabaigos": posėdis Venckienės byloje atidėtas
Atsistatydina sekso vakarėlyje užkluptas Vengrijos europarlamentaras
Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė pėsčiąjį