Mergaitė su kauke

Per karantiną Lietuvoje visiems vaikams mokyklose privaloma dėvėti kaukes

(atnaujinta 20:45 2020.11.07)
Aprūpinti vaikus kaukėmis turės jų tėvai, o mokyklos darbuotojai prižiūrės, kad vaikai klasėje dėvėtų kaukę, plautų rankas, laikytųsi kitų apsaugos priemonių

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Karantino metu pradinių klasių mokiniai ir toliau mokysis įprastu būdu, tad net ir pamokų metu jie turės dėvėti kaukes, pareiškė sveikatos apsaugos ministras Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos konferencijos metu.

Anksčiau buvo kalbama apie tai, kad ugdymo įstaigos veikti galės, tačiau privalo užtikrinti srautų suvaldymą, atstumų laikymąsi, higienos priemonių taikymą.

Galiojančios kaukių dėvėjimo taisyklės numato, kad dėvėti veido apsaugos priemonės turi visi žmonės, kurie yra vyresni nei 6 metų. Tokios pačios taisyklės galios ir ugdymo įstaigose, nors iki šiol tai nebuvo būtina.

"Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas vyks įprastu būdu, laikantis nustatytų rekomendacijų. Pagrindinis, vidurinis ir neformalus ugdymas — nuotoliniu arba daliniu nuotoliniu būdu. Ką norėčiau akcentuoti, kad kaukės bus privalomos taip pat visiems ir ugdymo įstaigose esantiems vaikams, kurie yra vyresni nei šešerių metų", — pasakė ministras.

Ministras pažymėjo, jog aprūpinti vaikus apsaugos priemonėmis turi jų tėvai. Mokyklos darbuotojai privalės kontroliuoti, kad vaikai klasėje dėvėtų kaukę, plautų rankas, laikytųsi kitų apsaugos priemonių.

"Turės būti su kaukėmis, nes čia ne pamokos klausimas yra. Ten, kur vaikai bendrauja, būna kartu, ten ir turės dėvėti kaukes", — pareiškė Veryga.

Visuotinis karantinas Lietuvoje prasidės lapkričio 7 dieną ir tęsis iki lapkričio 29 dienos.

Anksčiau buvo pranešta, kad karantino metu vaikai, kurie ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, lankys darželius ir mokyklas įprastai, o 5–12 klasių mokiniai, taip pat mokiniai profesinio mokymo įstaigose, studentai aukštosiose mokyklose ateinančias tris savaites nuo lapkričio 9 d. mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu. Neformalus vaikų ugdymas taip pat bus vykdomas tik nuotoliniu būdu arba stabdomas visiškai. Kokį būdą rinktis, apsispręs savivaldybė arba pati mokykla.

Tegai:
karantinas, Lietuva, mokyklos, vaikai, kaukės
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 3-iosios šventės

(atnaujinta 22:56 2020.12.02)
Gruodžio 3 yra 337-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 338-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 28 dienos

Šiandien minima Tarptautinė žmonių su negalia diena.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1951 — gimė Vytautas Rumšas, lietuvių teatro aktorius.

1991 — Vokietijoje atidaryta Lietuvos ambasada;

1993 — atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninė;

2001 — pirmą kartą Santarvės premijos laureatu tapo užsienio pilietis — Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnevskis.

Ši diena pasaulio istorijoje

1586 — iš Amerikos į Angliją atvežtos bulvės;
1621 — Galilėjus išrado teleskopą;
1818 — prisijungusi prie JAV Ilinojaus valstija tapo 21-aja valstija;
1967 — atlikta pirmoji širdies persodinimo operacija žmogui: Keiptaune chirurgas Kristianas Bernaras persodino širdį žydų išeiviui iš Lietuvos Luisui Vaškanskiui. Pacientas po operacijos išgyveno aštuoniolika dienų;
1973 — JAV kosminis palydovas "Pioneer 10" atsiuntė pirmąsias Jupiterio nuotraukas;
1976 — roko grupė Sex Pistols pradėjo kontraversiškąjį turą po Jungtinę Karalystę;
1990 — susivienijo Rytų ir Vakarų Vokietijos.

1948 — gimė John Michael Osbourne, roko muzikantas, iki 1978 grupės "Black Sabbath" vokalistas, vėliau pradėjęs solo karjerą, o pastaruoju metu tapęs realybės televizijos žvaigžde (realybės šou "The Osbournes").

Vardadienį švenčia Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė.

Krikščionių minimas Šv. Pranciškus Ksaveras (1506–1552), gimęs Ispanijoje. Mokėsi Paryžiuje, kur sutiko šv. Ignacą Lojolą ir tapo jo bendražygiu, vienu pirmųjų naujos Jėzuitų Draugijos nariu. 1537 m. buvo įšventintas kunigu, o 1541 m. popiežiaus prašymu buvo pasiųstas misijų darbui į Indiją. Ligos ir vargų išsekintas mirė 1552 m. Kinijos pakrantėje, Sanciano saloje. 1929 m. pop. Pijus XI jį drauge su šv. Kūdikėlio Jėzaus Terese paskyrė misijų pagonių kraštuose globėju.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos

8
(atnaujinta 22:48 2020.12.02)
Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė daugiau kaip 40 % viso elektros importo

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.

Gedimas įvyko apie 1 val. nakties Nibru keitiklio stotyje, Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus "Svenska kraftnät" ir gamintojo atstovų "Hitachi ABB Power Grids" komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jam pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atkurta.

"Litgrid" duomenimis, aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis "NordBalt" pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų.

Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.

Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

Be to, Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

8
Tegai:
NordBalt, Švedija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais