Gydytojas, archyvinė nuotrauka

LSMU Kauno ligoninė stabdo dalį planinių paslaugų

(atnaujinta 20:49 2020.11.07)
Pranešama, kad LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyriuje šiuo metu guli daugiau 120 pacientų, ir prognozuojama, kad žmonių, kuriems reikės medikų pagalbos, skaičius tik augs

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. LSMU Kauno ligoninė paskelbė, kad stabdo kai kurias planines paslaugas ir didina lovų COVID-19 ligoniams skaičių.

Pranešama, kad LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyriuje jau guli 120 pacientų. Administracija pažymi, kad daugiau galimybių plėstis penkių aukštų korpuse nera galimybių, o personalas ten "sunkiai pluša devynis mėnesius".

"LSMU ligoninės Kauno klinikų regiono valdymo grupės sprendimu, COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičių iki 160 turėjome padidinti lapkričio 9 dieną. Tačiau matydami COVID-19 pacientų gausėjimą patys ankstiname šią datą ir laikinai stabdome stacionarių terapinių paslaugų teikimą Josvainių g. 2 padalinyje. Jame COVID-19 pacientams numatėme 30 lovų", — rašoma ligoninės Facebook'e.

Šiuo metu sunkiausiems COVID-19 ligoniams paskiriamas visas Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius Josvainių g. 2 su 16 lovų.

Josvainių g. 2 toliau teikiamos ambulatorinės paslaugos Konsultacinėje bei Odos ir venerinių ligų poliklinikose, priimami gimdyvės Akušerijos ginekologijos skyriuje, kuris įsikūręs atskirame korpuse.

Ligonone taip pat praneša, kad Neurologijos skyriuje veikia izoliacinės palatos karščiuojantiems ligoniams, kurie laukia COVID-19 testų rezultatų. Josvainių g. 2 padalinyje laikinai neveiks Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius. Urologijos ir Chirurgijos skyriuose numatyta chirurginė medicinos pagalba tik COVID-19 ligoniams. Josvainių g. 2 Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje priimami COVID-19 ligoniai, Baltijos g. 120 — pacientai, kuriems yra stiprus įtariamas dėl COVID-19 (karščiuojantys ir turintys respiracinių ligų simptomų).

Toliau teikiamos planinės ir skubios medicinos paslaugos LSMU Kauno ligoninės padaliniuose Laisvės al. 17,  Hipodromo g. 13. bei kituose padaliniuose.

Penktadienio duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1656 nauji COVID-19 atvejai. Tebesergančiais laikomi 15 034 piliečiai. Per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje nustatyti 20 747 koronaviruso atvejai. Viruso aukomis tapo 192 gyventojai.

Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje bus įvestas visuotinis karantinas. 

Tegai:
Kaunas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)
Dar šia tema
Lietuvoje atsirado nuo COVID-19 sauganti programėlė "Korona stop LT"
Gydytojas įvardijo teisingus būdus pasitikrinti dėl koronaviruso  
Klaipėdoje atsiras antrasis mobilus COVID-19 patikros punktas
Gydytojai nustatė naują galimą COVID-19 simptomą
Maisto banko akcija

Vilniuje karantino metu senjorams bus pristatytas maistas į namus

(atnaujinta 15:54 2020.11.23)
Iki pat Kalėdų sunkiai išgyvenantiems, vienišiems senjorams Vilniuje bus suteikta parama – kas dvi savaites savanoriai atveš po maisto paketą į namus

VILNIUS, lapkričio 23 – Sputnik. Vilniaus savivaldybė, bendradarbiaudama su "Maisto banku" ir pasitelkusi savanorius, pristatys maisto paketus į senolių namus, praneša spaudos tarnyba. 

Nuo šiandien iki pat Kalėdų, sunkiai išgyvenantys, vieniši ir be pagalbos likę senjorai Vilniuje gali paskambinti tel. 1664 ir pranešti apie jiems reikalingą pagalbą. 

Senjorams paruoštuose maisto paketuose savanoriai sudėjo: makaronų, kruopų, konservuotų daržovių, uogienės, mėsos arba žuvies konservų, aliejaus, miltų, arbatos, cukraus, pagal galimybę įvairių saldumynų (šokolado, saldžių riešutų batonėlių ar panašiai).

Savanoriai atveš po maisto paketą kas dvi savaites.

"Daugeliui karantinas kelia iššūkių, bet senjorams dabartinis laikmetis yra nepalyginamai sunkesnis. Vilniečiai geba greit susitelkti, kai to labiausiai reikia – suradome daug puikių žmonių, kurie skiria savo laiko, resursų ir neatlygintinai veža senjorams būtiniausių produktų į namus. Norime padrąsinti senjorus nesidrovėti skambinti 1664, nelikti vienumoje – mes galime jums padėti", – drąsino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Pirmos bangos metu maistas pasiekė 1542 gavėjus, iki namų buvo pristatytas net 7301 maisto paketas. Bendras paramos maistu kiekis – 28 465 kg, o jo vertė – daugiau kaip 42 tūkst. eurų.

Tegai:
parama, senjorai, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)
Dar šia tema
Vyriausybė paaiškino, kokiomis sąlygomis būtų pratęstas karantinas
Karantinas gali būti pratęstas dar trims savaitėms
Specialistai pataria, kaip ugdyti darželinukus namuose karantino metu
Pasienietis

Pasieniečiai sulaikė automobilį ir du krovinius nelegalių cigarečių

(atnaujinta 16:12 2020.11.23)
Abiejų rastų krovinių vertė, įskaitant Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, siekia apie 50 tūkst. eurų

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Varėnos rajone pasieniečiai aptiko du kontrabandinių cigarečių krovinius, daugiau kaip 14 tūkst. pakelių, ir likimo valiai paliktą automobilį, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Penktadienį VSAT pareigūnai tikrino Purvėnų užkardos ruožą ties Varėnos rajono Kamorūnų kaimu. Pasieniečiai gavo informaciją, kad čia iš Baltarusijos gali būti bandoma gabenti neteisėtą krovinį.

Šioje vietovėje buvo užfiksuotas nuo Lietuvos sienos su Baltarusija važiuojantis automobilis "Audi A6". Vokiškais valstybiniais registracijos numeriais pažymėtą įtartiną transporto priemonę nusivijo pasieniečių ekipažas. Bėglys, supratęs jog yra persekiojamas, staiga įsuko į miško keliuką, padidino greitį ir dingo iš VSAT pareigūnų akiračio.

Paiešką tęsę pasieniečiai miško masyve aptiko 14 į juodą polietileno plėvelę susuktų ryšulių, o už keliolikos kilometrų ir paliktą automobilį. Ryšuliuose iš viso rasta 7 tūkst. pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis.

Dar vieną cigarečių krovinį penktadienį Purvėnų užkardos ruože aptiko patruliuojantys VSAT pareigūnai.

Ties Varėnos rajono Papiškių kaimu esančiame miško masyve pasieniečiai aptiko 36 ryšulius, aptrauktus polietileno plėvele. Ši vieta yra apie 300 metrų nuo sienos su Baltarusija.

Likimo valiai paliktuose ryšuliuose rasti 7200 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Abiejų rastų krovinių vertė, įskaitant Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, siekia apie 50 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste sulaikyta 40 lagaminų, kuriuose buvo gabenamos cigaretės
Prie sienos su Rusija sunaikinta karo laikų mina
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių