Vilnius–Kaunas

Magistralei Vilnius–Kaunas sukako 50 metų

(atnaujinta 12:33 2020.11.07)
Šiandien vidutinis metinis eismo intensyvumas šiame ruože viršija 30 tūkst. automobilių. Tai didžiausias transporto srautas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Antradienį sukako 50 metų, kai Lietuvoje atidaryta magistralė Vilnius–Kaunas, rašo Susisiekimo ministerija.

Magistralės statybos truko 5 metus. 1970 metais eismo intensyvumas magistralėje Vilnius–Kaunas vidutiniškai buvo 5 800 automobilių per parą.

Šiandien vidutinis metinis eismo intensyvumas šiame ruože viršija 30 tūkst. automobilių. Tai didžiausias transporto srautas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. 

Šiuo metu kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože tarp Vilniaus ir Kauno vyksta intensyvūs rekonstrukcijos darbai. Atskiruose ruožuose darbai jau baigti, tačiau visas projektas bus baigtas įgyvendinti kitais metais.

Bendra viso projekto vertė — apie 43 mln. eurų. ES investicijų dalis, skirta šiam projektui įgyvendinti, dabar siekia 25,8 mln. eurų.

Tegai:
magistralė, Susisiekimo ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Vilniuje atsiras nauja e. bilieto sistema
Lietuvos ir Lenkijos ekspertai bendrai įvertino kelius pasienyje
Pagrindinėse Vilniaus gatvėse ribojamas elektrinių paspirtukų greitis
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Artimiausiomis dienomis Lietuva sugrįš į "juodąją zoną", pareiškė Stankūnas 

(atnaujinta 12:27 2021.04.16)
Po Vyriausybės sprendimo sušvelninti karantiną, iš režimo liko tik "graužtukas", todėl jau gegužės pradžioje padidės sergamumas, mano Stankūnas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis Lietuva atsidurs „juodojoje zonoje“ pagal sergamumą koronavirusu, pareiškė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius, Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas. 

Profesoriaus teigia, net jei penktadienį tokio scenarijaus pavyks išvengti, šeštadienį Lietuva tikrai atsidurs "juodojoje zonoje".

Anot Stankūno, šiuo metu stacionare gydomi 958 COVID-19 pacientai, o tai prilygsta vasario pirmos savaitės lygiui. 

"Reanimacijoje turime 104 COVID-19 pacientus. Tai irgi praktiškai vasario pradžios rodiklis", — pažymėjo jis. 

Stankūnas pasidžiaugė, kad vakcinacijos lygis šalyje palaipsniui gerėja.

"Testuojame tikrai daug. Dar niekada Lietuvoje nebuvo atliekama tiek daug testų, o tai reiškia, kad tikėtina pavyksta nustatyti daugiau atvejų ir taip lėtinti viruso plitimą. Vakcinacija įgauna pagreitį ir jei nebus kokių "oba" su planuojamu vakcinų tiekimu, tai galėčiau eiti lažybų, kad JE Prezidento ambicingas tikslas iki Mindauginių pasiekti populiacinį imunitetą yra visai įmanomas", — mano profesorius.

Stankūnas mano, kad po ketvirtadienio Vyriausybės sprendimo realiai iš karantino "liko tik graužtukas".

"Aiškiai su datomis yra įvardijami įvairių veiklų atlaisvinimo etapai. Grynai žiūrint matematiškai, tai šie atlaisvinimai turėtų konvertuotis į naujų atvejų didėjimą. Būsiu tikslus, kad tai turėtų sąlygoti +3000 naujų COVID-19 atvejų skaičių per dieną dar gegužės pradžioje. Masinis testavimas padeda kontroliuoti, bet ne tiek, kad tik jo pakaktų turėti žemus sergamumo rodiklius", — pareiškė jis. 

Profesoriaus nuomone, žvelgiant į Izraelio patirtį, Lietuvai reikia bent 40 proc. pavakcinuotų žmonių, tačiau net su pačiais otimistiškiausiais planais tai galima būtų pasiekti tik gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje. Vakcinacija šiuo metu gali leisti tikėtis mažesnio hospitalinio sektoriaus apkrovimo ir mirčių, pridūrė jis.

"Prisipažinsiu, kad su nerimu žvelgiu į ateinančias savaites. Lietuva pasirinkdama tokį kelią tikrai demonstruoja didelę drąsą. Tačiau tuo pačiu ir didelį pasitikėjimą savo piliečiais. Jau seniau esu sakęs, kad pandemijos nėra įveikiamos nei politikų, nei ekspertų... jas įveikia paprasti žmonės. Tad labai prašau įrodykime, kad mes esame ne tik drąsūs, bet ir atsakingi. Įveikime šį pasitikėjimo iššūkį kartu", — apibendrino profesorius.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Naujausiais duomenimis, iš viso nustatyta daugiau kaip 231 tūkstantis koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
COVID-19, karantinas, Vyriausybė, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO papasakojo apie europiečių mirštamumą nuo COVID: 160 žmonių per minutę
Nėra pasirinkimo: protestas prieš privalomą mokinių testavimą dėl COVID-19 Vilniuje
Lietuvoje — daugiau nei 1000 naujų COVID-19 atvejų, mirė dar 7 žmonės
Cigarečių kontrabanda iš Baltarusijos, archyvinė nuotrauka

Baltarusis bandė į Lietuvą įvežti milijono eurų vertės kontrabandą

(atnaujinta 11:36 2021.04.16)
Apie 300 tūkst. pakelių rūkalų buvo aptikta iš Baltarusijos gabentame kartono krovinyje, kuriame įrengtos slėptuvės

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Šalčininkų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė didelę cigarečių kontrabandos siuntą, praneša muitinės spaudos tarnyba.

Praėjusį sekmadienį, maždaug 5 val. ryto, į Šalčininkų kelio postą vilkiku "Daf" atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją vežantis kartono krovinį.

Medininkai
© Sputnik / Александр Липовец

Mašiną apžiūrėjusiems muitinės pareigūnams kilo įtarimų: kartonas puspriekabėje buvo sukrautas gana netvarkingai. Patikrinus vilkiką detaliau, rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad oficialus krovinys tebuvo imitacija: kartono viduje išpjautos tuščios ertmės, į kurias sukrautos cigaretės.

Preliminariais duomenimis šitokiu būdu mėginta įvežti apie 308 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "NZ Gold" ir "Minsk Superslims" kontrabandos. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1 mln. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, vėliau, skyrus kardomąsias priemones – piniginį užstatą, dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti, jis buvo paleistas.

Tegai:
Lietuvos muitinė, Muitinė, baltarusiškos cigaretės, baltarusis, Baltarusija
Dar šia tema
Sulaikyta nepertraukiamo maitinimo įtaisų kontrabanda iš Lietuvos — video
Utenoje rasta beveik 16 tūkst. eurų vertės kontrabandinių cigarečių
Neryje pasieniečiai rado kontrabandinių cigarečių krovinį