Ruduo

Lapkričio 8 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:33 2020.11.07)
Rytoj, lapkričio 8 dieną, Vėžiams išauš diena, kai galite sunaikinti sena ir pastatyti nauja, Jaučiui palankus metas pradėti būsto remontą, o Dvyniams įsimylėti

Avinas (21.03 - 20.04)
Palankus metas įgyvendinti bet kokį — net sudėtingiausią ir daug laiko reikalaujantį — profesionalų projektą: jį reikia pradėti kuo greičiau ir aktyviau.

Jautis (21.04 - 21.05)


Jei ilgą laiką planavote pradėti namo ar buto remontą, tačiau nežinojote, į kurią pusę kreiptis, atėjo jūsų laikas — viskas eis kaip iš pypkės.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Tie, kurie dar nesutiko sielos draugo, turi atidžiau pažvelgti į aplinkinius priešingos lyties atstovus: būtent šiandien gali įvykti lemtingas susitikimas.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Priimdami svarbų gyvenimo sprendimą turite pasitarti su žmonėmis, kuriais pasitikite: dėl asmeninio intereso stokos jie galės įvertinti situaciją objektyviai.

Liūtas (23.07–21.08)
Finansinės operacijos gali būti vykdomos tik tuo atveju, jei jų rizika ir pasekmės yra kruopščiai apskaičiuotos, kitaip geriau jas atidėti kuriam laikui.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Prieš imdamiesi naujo projekto, sutvarkykite senus reikalus, kitaip neišspręsti klausimai atkakliai jus atitrauks ir neleis sutelkti dėmesio į perspektyvas.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Žvaigždės rekomenduoja pastaruoju metu susikaupusį nuovargį gydyti kūrybiškumu ir dažniau būti gryname ore — tai leis jums atsigauti.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Neturėtumėte demonstruoti savo labai specifinio požiūrio artimiems žmonėms: jie gali rimtai įsižeisti.

Šaulys (23.11 - 21.12)
Iškalbingumas, kurį turėsite šią dieną, padės jums užkariauti bet kurį pašnekovą — net ir patį atkakliausią ir sunkiausiai įveikiamą.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)


Neužgniaužkite konflikto su mylimu žmogumi savyje: pastebėjus pirmąjį konflikto požymį, pakvieskite jį aptarti esamą situaciją — išsikalbėjęs jis nustos ant jūsų pykti.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Šią dieną svarbu atkreipti dėmesį į signalus, kuriuos kūnas jums atsiųs: tokiu būdu galėsite užfiksuoti ligą ankstyvoje jos vystymosi stadijoje ir laiku ją išgydyti.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Jei esate kažkam skolingas, diena yra idealiausia grąžinti skolas: jei negalite grąžinti visko, atiduokite bent dalį, tada jums ateinantys pinigų srautai nenutrūks.

Tegai:
horoskopas
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 3-iosios šventės

(atnaujinta 22:56 2020.12.02)
Gruodžio 3 yra 337-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 338-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 28 dienos

Šiandien minima Tarptautinė žmonių su negalia diena.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1951 — gimė Vytautas Rumšas, lietuvių teatro aktorius.

1991 — Vokietijoje atidaryta Lietuvos ambasada;

1993 — atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninė;

2001 — pirmą kartą Santarvės premijos laureatu tapo užsienio pilietis — Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnevskis.

Ši diena pasaulio istorijoje

1586 — iš Amerikos į Angliją atvežtos bulvės;
1621 — Galilėjus išrado teleskopą;
1818 — prisijungusi prie JAV Ilinojaus valstija tapo 21-aja valstija;
1967 — atlikta pirmoji širdies persodinimo operacija žmogui: Keiptaune chirurgas Kristianas Bernaras persodino širdį žydų išeiviui iš Lietuvos Luisui Vaškanskiui. Pacientas po operacijos išgyveno aštuoniolika dienų;
1973 — JAV kosminis palydovas "Pioneer 10" atsiuntė pirmąsias Jupiterio nuotraukas;
1976 — roko grupė Sex Pistols pradėjo kontraversiškąjį turą po Jungtinę Karalystę;
1990 — susivienijo Rytų ir Vakarų Vokietijos.

1948 — gimė John Michael Osbourne, roko muzikantas, iki 1978 grupės "Black Sabbath" vokalistas, vėliau pradėjęs solo karjerą, o pastaruoju metu tapęs realybės televizijos žvaigžde (realybės šou "The Osbournes").

Vardadienį švenčia Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė.

Krikščionių minimas Šv. Pranciškus Ksaveras (1506–1552), gimęs Ispanijoje. Mokėsi Paryžiuje, kur sutiko šv. Ignacą Lojolą ir tapo jo bendražygiu, vienu pirmųjų naujos Jėzuitų Draugijos nariu. 1537 m. buvo įšventintas kunigu, o 1541 m. popiežiaus prašymu buvo pasiųstas misijų darbui į Indiją. Ligos ir vargų išsekintas mirė 1552 m. Kinijos pakrantėje, Sanciano saloje. 1929 m. pop. Pijus XI jį drauge su šv. Kūdikėlio Jėzaus Terese paskyrė misijų pagonių kraštuose globėju.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos

8
(atnaujinta 22:48 2020.12.02)
Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė daugiau kaip 40 % viso elektros importo

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.

Gedimas įvyko apie 1 val. nakties Nibru keitiklio stotyje, Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus "Svenska kraftnät" ir gamintojo atstovų "Hitachi ABB Power Grids" komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jam pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atkurta.

"Litgrid" duomenimis, aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis "NordBalt" pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų.

Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.

Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

Be to, Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

8
Tegai:
NordBalt, Švedija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais