Medikai

Čaplinskas suabejojo ​​duomenimis apie gydytojų, sergančių COVID-19, skaičių Lietuvoje

(atnaujinta 22:20 2020.11.07)
Specialistas pasidomėjo, ką iš tikrųjų reiškia žodis "serga", ir pateikė daugybę klausimų, į kuriuos, jo nuomone, reikia atsakyti

VILNIUS, lapkričio 7— Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS prevencijos centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas informaciją apie tūkstančius koronavirusu sergančių gydytojų pavadino manipuliavimu ir bauginimu.

Jis stebėjosi, ką reiškia "serga", ir abejojo, ar tiek daug sveikatos priežiūros darbuotojų tikrai serga.

"Turbūt dauguma jų yra tik užsikrėtę koronavirusu ir todėl yra saviizoliacijoje. Tai taip reikia ir sakyti žmonėms, o ne gasdinti ir kelti paniką." — Facebook rašė jis.

Taip pat Čaplinskas tvirtina, kad yra nemažai klausimų, į kuriuos reikia atsakyti. Pavyzdžiui, kiek gydytojų turi sunkią koronaviruso formą ir kam jis besimptomis, kiek jų gydoma ligoninėje, taip pat skaičius tų, kurie izoliuojasi.

"Visgi kyla ir daugiau klausimų. Kiek medikų serga sunkia forma ir kiek yra gydomi ligoninėje? Kiek yra besimptomių tik su teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir yra saviizoliacijoje? Kuriam laikui? Kiek yra jau persirgusių medikų? Būtent atsakymai į šiuos klausimai yra svarbiausi dabar, kai virusas plinata nevaldomai ir bijoma sistemos perdegimo. Kiek tęsis ši komunikacijos nekompetencija ir infodemija?" — rašė jis.

Anksčiau buvo pranešta, kad Lietuvoje koronavirusu serga beveik tūkstantis gydytojų, taip pat jaunesnieji medicinos darbuotojai. Pastaruoju metu jų skaičius išaugo.

Lietuvoje lapkričio 7 dieną pradėjo galioti bendras karantinas, kuris tęsis tris savaites. Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 22 tūkstančiai atvejų, taip pat 203 mirtys.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 48,5 milijono infekcijos atvejų, daugiau kaip 1,2 milijono žmonių mirė.

Karantino apribojimai Lietuvoje
© Sputnik
Karantino apribojimai Lietuvoje
Tegai:
Saulius Čaplinskas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (707)
Dar šia tema
Danijos audinių fermoje aptikta koronaviruso mutacija
Per parą Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 1600 naujų koronaviruso atvejų
Lietuvoje nustatytas rekordinis koronaviruso atvejų skaičius
Geležinkeliai, archyvinė nuotrauka

Vilniaus rajone traukinys mirtinai sužalojo ant geležinkelio bėgių gulėjusį vyrą

(atnaujinta 09:59 2020.12.03)
Incidentas įvyko trečiadienio vakarą, tarpstotėje Bezdonys–Pabradė, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Vilniaus rajone traukinys mirtinai sužalojo vyrą, informuoja Policijos departamentas.

Incidentas įvyko trečiadienį, apie 17 val. 50 min., tarpstotėje Bezdonys–Pabradė. 

Keleivinis traukinys mirtinai sužalojo ant geležinkelio bėgių gulėjusį vyrą, gimusį 1956 metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Traukinys nuvažiavo nuo bėgių ir pakibo ant "banginio uodegos" Roterdamo priemiestyje
Traukinys Sankt Peterburgas - Kaliningradas gali važiuoti per Latviją
pažeidimų fiksavimo įrenginiai

Vilniuje pradėjo veikti pažeidimų fiksavimo įrenginiai

(atnaujinta 08:55 2020.12.03)
Naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, o 2021 metų sausį numatyta metrologinė patikra

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Vilniuje testavimo režimu pradėjo veikti keturi pažeidimų fiksavimo įrenginiai, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Nuo šios savaitės sostinės vairuotojai pastebės veikiančius pažeidimo fiksavimo įrenginius ir apie juos informuojančius kelio ženklus – Žirmūnų ir Tuskulėnų g., prie "Žirmūnų trikampio" projekto bei Pilaitės prospekte. 

Šiuo metu pradedamas testavimas. Po jo greičio, A juostų, raudono šviesoforo signalo pažeidimus fiksuojantys įrenginiai veiks pilnu pajėgumu, patys pažeidimai bus siunčiami policijai.

Planuojama, kad visi naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, 2021 m. sausį numatyta metrologinė patikra, po kurių visi matuokliai veiks ir jau bus formuojami nusižengimo protokolai.

Vilnius planuoja ir papildomą pažeidimų fiksavimo įrenginių pirkimą. Patį pirkimą planuojama skelbti iki metų pabaigos arba kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Tegai:
Vilnius