Ugniagesys

Ugniagesiai išgelbėjo į duobę įkritusio vyro gyvybę

(atnaujinta 14:23 2020.11.09)
Išlaisvintas vyras buvo išvežtas į gydymo įstaigą. Medikai su deguonies balionais budėjo ir visos gelbėjimo operacijos metu

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Sekmadienį ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo vyro gyvybę, pranešė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba savo Facebook paskyroje.

13:13 gautas pranešimas, kad Šiaulių rajone, Kuršėnų kaimiškojoje seniūnijoje, Varputėnų kaime, kasant šulinį žemės užgriuvo žmogų. Pirmieji į nelaimės vietą atskubėję Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kuršėnų komandos ugniagesiai pamatė, kad šulinyje, maždaug 5 metrų gylyje, žemės yra užgriuvusios ant dviejų vyrų. Vieno matėsi tik galva, o kito — iki kelių įklimpusios kojos. Pastarasis rankomis bandė atkasti savo kolegą.

PGV Pajėgų valdymo skyriaus vyresnysis specialistas Gediminas Pocius sakė, kad iš pradžių ugniagesiai atsakė vyrą, kuris buvo įklimpęs iki kelių.

"Į iškastą duobę pasikeisdami lipo vienas arba du ugniagesiai, nes ten nebuvo vietos, vienas nuolat stengėsi laikyti žemėmis užverstam žmogui deguonies kaukę prie veido, bet jį atkasinėjant žemės dar du kartus griuvo ant jo ir tekdavo jį kasti iš naujo. Dirbti buvo labai sudėtinga, nes šulinyje buvo tik pusė metro juodžemio ir 7 m smėlio, kuris nuolat užgriūdavo. Iš kaimo pasitelkėme į pagalbą žmogų su ekskavatoriumi ir pradėjome platinti duobę", — pasakojo jis.

Dar vieną ekskavatorių surado policijos pareigūnai. Iš Šiaulių PGV 3-iosios komandos atvyko ugniagesys gelbėtojas su traktoriumi. Ugniagesiai gelbėtojai iš šonų smėlį sėmė su kibirais, ekskavatoriai atkasinėjo ir platino duobę.

"Trečią kartą užgriuvus žemėms, manėme, kad jau prarasime žmogų, bet vis dėlto pavyko jį ištraukti gyvą. Visa gelbėjimo operacija užtruko apie 2,5 valandos", — sakė operacijų vadovas.

Pasak Pociaus, ugniagesiams pavyko išgelbėti vyro gyvybę. Išlaisvintas vyras buvo išvežtas į gydymo įstaigą. Medikai su deguonies balionais budėjo ir visos gelbėjimo operacijos metu.

Tegai:
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Dar šia tema
Ilgojo savaitgalio metu ugniagesiams teko gelbėti šunį ir audinę
Prienų rajone ugniagesiai iš tvenkinio ištraukė automobilį su vairuotoja
Plungėje moteris, nesuvaldžiusi automobilio, įvažiavo į namo sieną
Vakcina nuo koronaviruso

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 10:59 2021.05.11)
Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją dieną, nuo antradienio ryto, koronavirusas pasiglemžė 5 žmones. Du mirė sulaukę 80–89 metų, vienas — 70–79 ir 60–69 metų, o vienas — 20–29 metų.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 101.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuota 14 671 asmuo, antrą skiepo dozę gavo 3 960. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 388 716 asmenų. Iš viso panaudota 1 181 387 vakcinos.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Mergina fotografuojasi pučiant stipriam vėjui

Sinoptikai Lietuvos gyventojams žada stiprų vėją ir lietų

(atnaujinta 10:53 2021.05.11)
Nepaisant to, kad oro temperatūra bus gana aukšta, lietuviams teks apsirengti šiltesniais drabužiais

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sinoptikai savaitės pradžioje lietuviams žadėjo šiltus, bet vėjuotus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Antradienio popietę pietryčių vėjas pūs nuo 9 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai sieks iki 16 metrų per sekundę. Oro temperatūra dieną yra nuo 20 iki 25 laipsnių, Kuršių nerijoje — 17–19 laipsnių.

Trečiadienį pietryčių vėjas naktį svyruos nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, o dieną — nuo 9 iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį yra nuo aštuonių iki 13 laipsnių šilumos, dieną 20–25 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį kai kuriose vietovėse palis smarkus lietus. Naktį vėjas yra pietryčių, rytų, nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, dieną jis keisis nuo 5 iki 10 metrų per sekundę, kartais 12–14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo 6 iki 11 laipsnių, dieną 12–17 laipsnių.

Penktadienį bus gausus, tačiau protarpiais lietus. Pietryčių, pietų vėjas, nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo šešių iki 11 laipsnių, dieną 14–19 laipsnių.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, Lietuva
Edita Rudelienė

Mirusio politiko vietą užėmusi Rudelienė davė priesaiką

(atnaujinta 11:51 2021.05.11)
Balandžio pabaigoje mirė Nepriklausomybės Akto signataras Kęstutis Glaveckas. Jis į parlamentą pernai buvo išrinktas pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Antradienį Seimo posėdyje prisiekė Seimo narė Edita Rudelienė, praneša parlamento spaudos tarnyba.

Priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

Rudelienė Seime pakeitė balandžio 30 dieną mirusį Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, Seimo narį Kęstutį Glavecką. Jis buvo išrinktas pagal Lietuvos liberalų sąjūdžio sąrašą. Pirmoji nepatekusi į Seimą šiame sąraše buvo Rudelienė.

Po priesaikos parlamentarė pasirašė vardinį priesaikos lapą.

Prisiekusi išrinkta Seimo narė Rudelienė įgijo visas Tautos atstovo teises.

Tegai:
priesaika, Seimas