Panemunės pilis

Rusijoje norima sukurti 3D vadovą po Kaliningrado sritį ir Lietuvą

(atnaujinta 09:45 2020.11.10)
Konkursas informaciniam leidiniui parengti buvo paskelbtas vykdant Rusijos ir Lietuvos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programą

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Sovetsko miesto apygardos administracija paskelbė paslaugų, skirtų 3D vadovui po Kaliningrado sritį ir Lietuvą sukurti, teikimo konkursą. Informacija skelbiama viešųjų pirkimų tinklalapyje.

Konkursas vyksta pagal Rusijos ir Lietuvos tarpvalstybinio bendradarbiavimo 2014–2020 metų programą.

Manoma, kad 3D vadovas bus naudojamas navigacijos sistemoje. Ji lankytojams turėtų pateikti informaciją apie Kaliningrado srities ir Lietuvos istorinio paveldo objektus, turizmą ir gamtą.

Vadovas veiks trimis kalbomis — rusų, anglų ir lietuvių.

Озеро Лебедь, Куршская Коса
© Depositphotos / IvanoffDm
Gulbių ežeras, Kuršių nerija
"3D vadovas, nurodytas techninių užduočių priede, turi turėti bent 150 fotografinės medžiagos segmentų su 360 laipsnių žiūrėjimo kampu. Objektai turi būti nufilmuoti iš žemės, iš 20–100 metrų aukščio, apimti visą objektų teritoriją. Filmavimo segmentų išdėstymo žemėlapis sutariamas su Užsakovu darbo tvarka", — sakoma techninės užduoties aprašyme.

Tikimasi, kad gidas apims Sovetsko, Kaliningrado, Zelenogrado ir Lietuvos lankytinas vietas.

Кафедральный собор в Калининграде
© Sputnik / Евгений Одиноков
Katedra Kaliningrade

Sovetske tai bus Karalienės Luizos tiltas, krantinė ir Žaliasis teatras po rekonstrukcijos, muziejus, Karalienės Luizos parkas, Tilžės teatras, Tilžės taikos ženklas (netoli patikros punkto), Bolšakovo gyvenvietė. Kaliningrade — Frydlando vartai, Karališkieji vartai, Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus, Pasaulio vandenyno muziejus, Katedra.

Zelenogradske bus pateiktas bendras miesto vaizdas, o Kuršių nerijoje — Čaikos ežeras, Korolevskij Bor, Šokantis miškas, Efos kopos, Gulbių ežeras.

Iš Lietuvos teritorijos planuojama įtraukti Piktupėnus, Rotušės pastatą Vilniuje, Jonų bažnyčią Vilniuje, Olando kepurę (Kaunas), Tauralaukio dvaro sodybą, Senąjį turgų, Panemunę, Mikytus, Kuršių neriją ir Nidą.

Pradinė kaina, kurią Sovetsko miesto apygardos administracija yra pasirengusi pasiūlyti kuriant 3D vadovą, yra 1 milijonas 810 tūkstančių rublių (20 tūkstančių eurų).

Paraiškų pateikimo termino pabaiga — lapkričio 24 d.

Tegai:
turizmas, Lietuva, Kaliningrado sritis, Rusija
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 3-iosios šventės

(atnaujinta 22:56 2020.12.02)
Gruodžio 3 yra 337-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 338-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 28 dienos

Šiandien minima Tarptautinė žmonių su negalia diena.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1951 — gimė Vytautas Rumšas, lietuvių teatro aktorius.

1991 — Vokietijoje atidaryta Lietuvos ambasada;

1993 — atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninė;

2001 — pirmą kartą Santarvės premijos laureatu tapo užsienio pilietis — Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnevskis.

Ši diena pasaulio istorijoje

1586 — iš Amerikos į Angliją atvežtos bulvės;
1621 — Galilėjus išrado teleskopą;
1818 — prisijungusi prie JAV Ilinojaus valstija tapo 21-aja valstija;
1967 — atlikta pirmoji širdies persodinimo operacija žmogui: Keiptaune chirurgas Kristianas Bernaras persodino širdį žydų išeiviui iš Lietuvos Luisui Vaškanskiui. Pacientas po operacijos išgyveno aštuoniolika dienų;
1973 — JAV kosminis palydovas "Pioneer 10" atsiuntė pirmąsias Jupiterio nuotraukas;
1976 — roko grupė Sex Pistols pradėjo kontraversiškąjį turą po Jungtinę Karalystę;
1990 — susivienijo Rytų ir Vakarų Vokietijos.

1948 — gimė John Michael Osbourne, roko muzikantas, iki 1978 grupės "Black Sabbath" vokalistas, vėliau pradėjęs solo karjerą, o pastaruoju metu tapęs realybės televizijos žvaigžde (realybės šou "The Osbournes").

Vardadienį švenčia Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė.

Krikščionių minimas Šv. Pranciškus Ksaveras (1506–1552), gimęs Ispanijoje. Mokėsi Paryžiuje, kur sutiko šv. Ignacą Lojolą ir tapo jo bendražygiu, vienu pirmųjų naujos Jėzuitų Draugijos nariu. 1537 m. buvo įšventintas kunigu, o 1541 m. popiežiaus prašymu buvo pasiųstas misijų darbui į Indiją. Ligos ir vargų išsekintas mirė 1552 m. Kinijos pakrantėje, Sanciano saloje. 1929 m. pop. Pijus XI jį drauge su šv. Kūdikėlio Jėzaus Terese paskyrė misijų pagonių kraštuose globėju.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos

7
(atnaujinta 22:48 2020.12.02)
Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė daugiau kaip 40 % viso elektros importo

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.

Gedimas įvyko apie 1 val. nakties Nibru keitiklio stotyje, Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus "Svenska kraftnät" ir gamintojo atstovų "Hitachi ABB Power Grids" komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jam pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atkurta.

"Litgrid" duomenimis, aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis "NordBalt" pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų.

Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.

Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

Be to, Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

7
Tegai:
NordBalt, Švedija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais