COVID-19 testas

Įvardyta, kiek COVID-19 sergančių pacientų gydomi Santaros klinikose

(atnaujinta 13:48 2020.11.10)
COVID-19 sergančių pacientų skaičius ligoninėse vis didėja, todėl jų srautų reguliavimas bei pagalbos užtikrinimas Vilniaus regione — rimtas iššūkis ir kasdienis Santaros klinikų darbas

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Blogėjant epidemiologinei situacijai šalyje Santaros klinikose gydomi 136 pacientai, praneša savo Facebook paskyroje VUL Santaros klinikos.

Antradienio duomenimis, Santaros klinikose gydomi 136 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 16 — Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 136 COVID-19 sergančiųjų — 5 vaikai.

COVID-19 sergančių pacientų skaičius ligoninėse vis didėja, todėl jų srautų reguliavimas bei pagalbos užtikrinimas Vilniaus regione — rimtas iššūkis ir kasdienis Santaros klinikų darbas.

"Kasdien planuojame vietų skaičių pačiose Santaros klinikose ir atraminėse ligoninėse. Vidutiniškai per dieną tenka priimti 20–25 pacientus, iš jų 60–70 procentų gali prireikit deguonies terapijos, todėl turime gerai apgalvoti, kaip organizuoti pacientų srautus, kasdien užtikrinti papildomą apie dvidešimties vietų padalinį ir racionaliai paskirstyti žmogiškuosius išteklius", — teigia COVID-19 procesus Rytų Lietuvos regione organizuojančių VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Šiandien atraminėse ligoninėse gydomas 121 pacientas: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje — 93 pacientai, 3 iš jų — Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus V. Kudirkos ligoninėje — 15 pacientų, Ukmergės ligoninėje — 14 pacientų, iš jų 1 — Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Tegai:
koronavirusas, Santaros klinikos, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (678)
Dar šia tema
Profilaktiniai COVID-19 tyrimai bus atliekami visos šalies gydymo įstaigų darbuotojams
Programėle "Korona Stop" naudojasi 2 % Lietuvos gyventojų
Sinkevičius mano, jog Lietuva vakciną nuo koronaviruso gali gauti šiais metais
Lapkričio 29-oji

Kokia šiandien diena: lapkričio 29-osios šventės

(atnaujinta 16:38 2020.11.28)
Lapkričio 29 yra 333-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 334-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 32 dienos

Šią dieną minima Tarptautinė solidarumo su Palestinos tauta diena. Taip pat ši diena Lietuvoje yra draugo diena.

1957 metais "miško brolių" vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui įvykdyta mirties bausmė;
2001 metais Pasaulio lietuvių bendruomenė nutarė remti Lietuvos valdovų rūmų atstatymą.
1901 metais gimė Juozas Grušas, žymus XX a. antros pusės lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas (m. 1986 m.).
1910 metais gimė Antanas Škėma, lietuvių išeivijos rašytojas, prozininkas ir dramaturgas, modernizmo atstovas, didžiausias novatorius lietuvių literatūroje (mirė 1961 m.).
1830 metais Varšuvoje prasidėjo 1830-1831 m. sukilimas.

1945 metais susikūrė Jugoslavijos Socialistinė Federacinė Respublika.
1947 – JTO Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, pagal kurią Palestinos mandatas turėjo būti padalintas į žydų ir arabų valstybes.
1975 – Bilas Geitsas sukūrė kompanijos pavadinimą Microsoft.
Katalikų pasaulyje — pirmasis Advento sekmadienis.

Vardadienius švenčia Butvydė, Daujotas, Saturnas, Saturninas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vaistinė

Gydytojas pasakojo, kaip vaistinės Lietuvoje bando sutaupyti

(atnaujinta 16:26 2020.11.28)
Pasak Kasiulevičiaus, tokiose įstaigose turėtų būti įdarbinti ne tik pardavėjai, bet ir išmanantys konsultantai, kurie tikrai gali padėti klientams

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kiekvienoje Lietuvos vaistinėje turi būti bent vienas vaistininkas, "Facebook" rašė Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Esu 100 procentų įsitikinęs, kad vaistinėje turi dirbti bent vienas vaistininkas, kuris baigė universiteto studijas. Suprantu, kad aš, Vilniaus universiteto, kuris rengia vaistininkus, atstovas, atrodau šališkas, bet tokia farmacijos praktika yra beveik visose Europos šalyse", —  gydytojas.

Pasak Kasiulevičiaus, šimtmečius lietuviai vaistininkus suvokė ne kaip pardavėjus, o kaip sveikatos konsultantus. Gydytojos teigimu, visa visuomenės struktūra, kurioje vaistinėse yra pagrindiniai vaistininkai, bažnyčiose kunigai, advokatų kontorų teisininkai, rodo, kad už tai turėtų atsakyti specialistas. Jis pažymėjo, kad tą patį rodo ir Europos šalių patirtis.

"Todėl raginu Seimo Sveikatos Reikalų komiteto narius rytoj pasipriešinti vaistinių tinklų norui taupyti kaštus ten, kur būtina kompetencija", — rašė Kasiulevičius.

Anksčiau gydytojas rašė, kad šiuo metu didžiausia našta tenka sveikatos priežiūrai. Dėl pandemijos sumažėja medicinos personalas, reguliarios paslaugos ir trūksta lovų COVID-19 pacientams.

Nuo lapkričio 7 dienos šalyje galioja antrasis karantinas, kuris galios iki gruodžio vidurio.

Kovo 11 dieną pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vaistinės