Kalnai

Lapkričio 11 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:04 2020.11.10)
Dvyniams rekomenduojama priimti kitų pagalbą, Mergelės turėtų atsiriboti nuo aplinkinių ir skirti laiko savo mėgstamai veiklai, Skorpionų laukia įdomi ir daug lemianti pažintis

Rytoj žvaigždės žada, kad emocijos bus kintančios kaip vėjas, tačiau, nepaisant šio kintamumo, jos gali duoti milžiniškos jėgos — kažkam destruktyvios, kažkam kūrybingos, kaip pasiseks. Diena suteikia tokias savybes kaip energija, smalsumas, veržlumas ir didelis tikėjimas savimi. Visa tai padės pasiekti sėkmę savarankiškoje veikloje, taip pat tose srityse, kur reikalingas ryžtas ir entuziazmas.

Avinas (03.21-04.20) Ši diena tinkama verslo reputacijai stiprinti, naudingoms pažintims užmegzti. Lengvai pasieksite norimų rezultatų. Turėtumėte būti atsargesni su finansais. Nerekomenduojama skolintis pinigų. Neatidėkite vizito pas gydytoją, jei nerimaujate dėl savijautos.

Jautis (04.21-05.21) Šią dieną gali ateiti viliojami pasiūlymai. Pasverkite privalumus ir trūkumus, kai tik priimate svarbų sprendimą. Turite skirti daugiau dėmesio savo šeimai, ypač vyresnės kartos žmonėms. Dabar net nenorėdami galite juos įskaudinti.

Dvyniai (05.22-06.21) Jums dabar skubėjimas yra visiškai nepriimtinas, nors tokių atvejų bus gana daug. Nepamirškite pagalbos žmonių, kurie nuoširdžiai linki jums gero. Vienas iš jų gali pateikti pasiūlymą, kurio neturėtumėte atsisakyti.

Vėžys (06.22-07.22) Darbe galimi sunkumai. Kai jums atrodo, kad sėkmė yra labai arti, kelyje atsiras kliūčių, trukdysiančių įgyvendinti planus. Dabar ne laikas būti aktyviam, geriau likti šešėlyje.

Liūtas (07.23-08.23) Sėkmė garantuojama tik tuo atveju, jei sugebėsite teisingai įvertinti situaciją ir įtikinti kitus, kad esate teisus. Tačiau nebandykite elgtis iš jėgos pozicijos. Bendraudami su nepažįstamais žmonėmis, laikykitės atstumo, neatskleiskite savo paslapčių.

Mergelė (08.24-09.22) Pabandykite atsiriboti nuo minčių ir žmonių, kurie gali suerzinti ir sukelti jums nepatogumą. Jei įmanoma, nedalyvaukite diskusijose. Skirkite daugiau laiko tam, kas jums patinka. Verta atlikti ilgai atidėtus darbus.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šią dieną pasistenkite susitaikyti su visais, su kuriais susipykote. Nebūkite atkaklūs, elkitės subtiliai. Bet kokiu būdu atsiribokite nuo ginčų ir konfliktų. Šiuo laikotarpiu padarytas klaidas bus sunku ištaisyti. Stebėkite savo sveikatą, tinkamai maitinkitės ir pernelyg nesijaudinkite.

Skorpionas (10.23-11.21) Turėsite galimybę suspindėti visiškai naujame versle. Tačiau reikia veikti greitai. Be to, diena yra palanki meilei. Galimi įdomūs susitikimai, perspektyvios pažintys. Yra galimybė išspręsti keletą seniai egzistuojančių šeimos problemų.

Šaulys (11.22-12.21) Tinkamas laikas svarbiems dalykams ir susitikimams. Jei būsite aktyvus, galėsite parodyti save iš netikėtos ir naudingos pusės tiek komandoje, tiek šeimoje. Iš pažiūros išnykę jausmai gali įsiplieskti su nauja jėga.

Ožiaragis (12.22-01.20) Dėl vis didėjančios diplomatijos ši diena tinkama aktyviems kontaktams ir prekybos operacijoms. Priimant sprendimus reikėtų susilaikyti nuo paviršutiniškumo, nes padidėja polinkis į nepagrįstą riziką.

Vandenis (01.21-02.19) Kurį laiką pamirškite žodį "noriu" ir susitelkite į "privalau". Jei netingėsite, galite pasiekti tai, apie ką seniai svajojote. Diena tinkama atsigriebti, atkurti nutrūkusius santykius, derėtis. Netikėtas pasiūlymas gali būti naudingas tik iš pirmo žvilgsnio.

Žuvys (02.20-03.20) Pabandykite suplanuoti įdomesnius dienos užsiėmimus. Verta susitikti su žmonėmis, kurie jums brangūs. Galbūt laukia nauja įdomi pažintis, dėl kurios jūsų gyvenime atsiras pokyčių į gerąją pusę. Tačiau nepasiduokite emociniams impulsams, dažniau "įjunkite" galvą.

Tegai:
horoskopas
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos

7
(atnaujinta 22:48 2020.12.02)
Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė daugiau kaip 40 % viso elektros importo

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.

Gedimas įvyko apie 1 val. nakties Nibru keitiklio stotyje, Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus "Svenska kraftnät" ir gamintojo atstovų "Hitachi ABB Power Grids" komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jam pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atkurta.

"Litgrid" duomenimis, aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis "NordBalt" pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų.

Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.

Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

Be to, Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

7
Tegai:
NordBalt, Švedija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais
Vilniuje gatve eina mergina su apsaugine kauke, archyvinė nuotrauka

PSO sugriežtino kaukių dėvėjimo gaires

(atnaujinta 22:35 2020.12.02)
PSO specialistai ragina atsakingai bendrauti su kitais žmonėmis ir kai kurias atvejais būtinai dėvėti kaukes net atvirose erdvėse

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė spaudai Margaret Harris paragino kaukes nešioti ne tik patalpose, bet ir lauke, pranešė "Reuters".

Kaip paaiškino pareigūnė, kaukes būtina dėvėti vietose, kuriose nėra pakankamo vėdinimo, nepaisant to, ar ten įmanoma išlaikyti saugų atstumą. Be to, net jei patalpos gerai vėdinamos, tačiau jose negalima laikytis vieno metro atstumo, būtina dėvėti asmenines apsaugos priemones.

Griežtos PSO rekomendacijos dabar taikomos atviroms erdvėms: jei neįmanoma išlaikyti atstumo nuo kitų praeivių gatvėje, taip pat turėtumėte dėvėti kaukę.

Harris pabrėžė, kad toks taisyklių sugriežtinimas buvo vienas rimčiausių pandemijos metu.

Koronaviruso pandemija apėmė beveik visą pasaulį. Jau buvo užsikrėtę daugiau nei 63 milijonai žmonių, iš kurių beveik pusantro milijono mirė. Daugiausia infekcijos atvejų užfiksuota JAV, Indijoje ir Brazilijoje.

Rusijoje virusu yra užsikrėtę daugiau nei 2,3 mln. žmonių. COVID-19 aukomis tapo daugiau nei 41 tūkst. Per pastarąją dieną buvo nustatyta 25,3 tūkst. naujų infekcijų.

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius Lietuvoje siekia 64 621. Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 28 asmenys. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 547. Per praėjusią parą pasveiko 1 278 asmenys. Bendras pasveikusių asmenų skaičius — 25 278.

Karantinas Lietuvoje galioja iki gruodžio 17 dienos, šiandien, gruodžio 2 dieną, Vyriausybė sugriežtino apribojimus — nuo šiol galima buriuotis tik dviem žmonėms, per kalėdinį laikotarpį galioja draudimas prekiauti laikinose prekybos vietose, kuris galiotų ir prekybos centruose veikiančioms mugėms, kai prekybininkų prekystaliai išdėstomi bendrose prekybos centro patalpose, praėjimuose, turgavietėse ar kitur. 

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
kaukės, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), COVID-19, koronavirusas
Dar šia tema
Nauji apribojimai: kalėdinės mugės nevyks, sumažės prekybos centrų akcijų
Lietuvoje nuo COVID-19 mirė pacientas, kuriam buvo iki 40 metų
Paaiškėjo, kiek COVID-19 sergančių pacientų gydomi LSMU Kauno ligoninėje
Karalienė Elžbieta II

To nebuvo 70 metų: Elžbieta II ir princas Filipas paskelbė apie savo Kalėdų planus

(atnaujinta 22:52 2020.12.02)
Karalienė yra sukūrusi tam tikras šios šventės tradicijas, kurios tęsiasi jau daugelį metų, tačiau šiais "koronavirusiniais" metais buvo nuspręsta sugalvoti naują scenarijų

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Karališkoji pora šį atostogų sezoną nusprendė praleisti ramiai, be nereikalingo ažiotažo ir artimųjų, praneša leidinys "Hello".

Kalėdos yra šventė, kurią ypač mėgsta Didžiosios Britanijos karališkoji šeima. Ji yra sukūrusi tam tikras šios šventės tradicijas, kurios tęsiasi jau daugelį metų, tačiau šiais "koronavirusiniais" metais buvo nuspręsta sugalvoti naują scenarijų.

Skelbiama, kad Elžbieta II ir princas Filipas nesikels į Sandringamą, kur nuo 1988 metų jie švenčia Kalėdas su visa šeima. Karališkoji pora nusprendė apsistoti Vindzoro pilyje, kur nuo spalio jie gyvena su ribotu tarnautojų ratu, be to, pirmą kartą per 71 metus nuo 1949 metų Elžbieta ir Filipas praleis šią dieną vieni.

Официальный портрет королевы Елизаветы II и принца Филиппа, герцога Эдинбургского, к 73-й годовщине их свадьбы
© REUTERS / Chris Jackson/Getty Images Europ
Elžbieta II ir princas Filipas

Atsižvelgdami į visus gautus patarimus, karalienė ir Edinburgo hercogas nusprendė ramiai švęsti Kalėdas šiais metais Vindzore, sakoma oficialiame pranešime.

Princas Čarlzas ir hercogienė Kamila šią šventę švęs savo dvare Glosteršyre, tačiau vėliau jie vis tiek planuoja aplankyti Elžbietą II ir princą Filipą Vindzore. Taip pat gali būti, kad monarchai susitiks su likusiais šeimos nariais Vindzoro parke.

Primename, kad tradiciškai Jos Didenybė ir šeima Kalėdas leidžia Sandringamo rezidencijoje. Elžbieta II ir princas Filipas paprastai atvyksta ten iš anksto — gruodžio 17–20 dienomis, kad patikrintų pasirengimą šventėms.

Žinoma, karališkoji pora gali sau leisti bet kokį transportą, be to, Elžbieta II turi asmeninį karališką traukinį, tačiau ji į Norfolką tradiciškai atvyksta įprastu traukiniu, kurio bilietą gali įsigyti bet kuris turistas. Jos Didenybė važiuoja pirmąja klase, kuri kainuoja apytiksliai 83 USD.

Tegai:
koronavirusas, Kalėdos, Princas Filipas, Elžbieta II
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
"Mūsų šeimos dalis": mirė mylimasis princo Viljamo ir Keitės Midlton šuo
Megan Markl patyrė persileidimą