Baltarusijos pasienis

Sučiuptas lietuvis, neteisėtai kirtęs Baltarusijos sieną

(atnaujinta 19:35 2020.11.10)
VSAT duomenimis, nei patekdamas į Baltarusiją, nei grįždamas pažeidėjas jokių daiktų negabeno, taip pat su savimi neturėjo asmens tapatybės dokumento

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Tribonių pasieniečiai sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuris iš Lietuvos per Šalčios upę nubrido į Baltarusiją ir grįžo atgal, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirmadienį sienos ruožą su Baltarusija saugančios VSAT pareigūnai ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu užfiksavo įtartiną vyrą. Jis priėjo prie Šalčios upės, kuria eina siena su Baltarusija, ir ja nubrido į kitą krantą. Vandens lygis Šalčioje jam siekė juosmenį, upės plotis čia apie 6 metrus.

Pažeidėjas Baltarusijoje neužsibuvo ir tuoj analogišku būdu grįžo į Lietuvos pusę. Jį iškart sulaikė į šią vietą atvykę pasieniečiai. Nei patekdamas į Baltarusiją, nei grįždamas asmuo jokių daiktų negabeno.

Nustatyta, kad sulaikytasis neturi asmens tapatybės dokumento, kuris būtinas esant pasienio ruože. Netrukus išsiaiškinta, kad tai 28-erių vietinis gyventojas.

Vietovę patikrinęs kinologas su tarnybiniu šunimi nieko įtartino neaptiko.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto sienos perėjimo. Sulaikytajam už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Be to, už buvimą pasienio ruože be dokumentų pasieniečiai pradėjo ir administracinę teiseną. Šalčininkų rajono gyventojas tokį nusižengimą padarė pakartotinai, todėl jam bus skirta bauda nuo 90 iki 170 eurų.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Lietuva išplės sienos su Baltarusija stebėjimo sistemą
Vilniuje sulaikytas vyras, krovęs į savo garažą kontrabandinius rūkalus
Pasieniečiai parodė savo naują uniformą — video
Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitinka su Svetlana Tichanovskaja

Grybauskaitė su Tichanovskaja aptarė smurtą prieš moteris

Pasak buvusios Lietuvos prezidentės, šiemet pirmiausia ši tema yra susijusi su Baltarusija. Be to, reikėtų stengtis išnaikinti smurtą artimoje aplinkoje

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaya Tarptautinės dienos prieš smurtą prieš moteris proga. Ji paskelbė nuotrauką iš susitikimo savo Facebook paskyroje.

"Šiemet Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos oranžinė šviesa pirmiausia krypsta į Baltarusiją. Taip pat į kiekvieno mūsų sąžinę ir atsakomybę padaryti viską, kad kuo mažiau moterų ir vaikų patirtų smurtą artimoje aplinkoje", — parašė Grybauskaitė.

Spalį Tichanovskaja savo Telegram kanale paskelbė vaizdo įrašą, skirtą palaikyti opozicijos judėjime Baltarusijoje dalyvaujančias moteris. Vaizdo įraše nusifilmavo buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton ir Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Vera Jurova.

Pasibaigus kadencijai, buvusi Lietuvos prezidentė aktyviai dalyvauja šalies gyvenime ir tarptautiniuose renginiuose, tarp jų ir skirtuose moterų apsaugai.

Tichanovskaja į Lietuvą išvyko po Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo. Jos oponentas Aleksandras Lukašenka rinkimus laimėjo šeštą kartą, surinkęs 80,1 proc. balsų. Po to šalyje prasidėjo protestai.

Vilnius nuo pat pradžių kišasi į Baltarusijos konfliktą ir bando sudaryti sąlygas Baltarusijos piliečių persikėlimui į Lietuvą. Be to, Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad ankstesni yra "suklastoti" ir nepripažįsta išrinkto prezidento teisėtumo. Pati Tichanovskaja, būdama Lietuvoje, sistemingai kviečia savo bendrapiliečius į protestus ir streikus.

Tarptautinę smurto prieš moteris panaikinimo dieną JT Generalinė Asamblėja paskelbė 2000 metais. Data pasirinkta Mirabal seserų, kurios buvo nužudytos Dominikos Respublikoje 1960 metų lapkričio 25 d., atminti.

Generalinė asamblėja savo rezoliucijoje pasiūlė vyriausybėms, JT sistemos įstaigoms, tarptautinėms ir nevyriausybinėms organizacijoms šią dieną rengti renginius, atkreipiančius visuomenės dėmesį į smurto prieš moteris problemą.

Tegai:
smurtas prieš moteris, Svetlana Tichanovskaja, Lietuva, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Vilniuje neblaivus kriminalistas smurtavo prieš moterį
Smurtas prieš moteris ES 2019 metais
Marijampolės apskrities policijos pareigūnas smurtavo prieš moterį
Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje per parą nustatyta daugiau nei 2,1 tūkst. naujų koronaviruso atvejų

(atnaujinta 10:02 2020.11.26)
Anksčiau respublikos valdžia nusprendė pratęsti karantiną. Režimas galios iki gruodžio 17 dienos imtinai

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąją dieną buvo nustatyti 2104 nauji koronaviruso atvejai. Tai rodo interaktyvaus Respublikos statistikos departamento žemėlapio duomenys.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Nuo pandemijos pradžios atvejų skaičius pasiekė 53 757 žmones, 12 655 žmonės pasveiko, 449 pacientai mirė. Šiuo metu koronavirusu serga 40 459 žmonės.

Per pastarąsias dvi savaites sergamumas Lietuvoje pasiekė 858,6 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

Per pastarąją parą buvo ištirta 11 312 mėginių dėl koronaviruso. Iš viso buvo atlikta 1211062 tyrimai.

Šiuo metu Lietuvoje pastebimas staigus sergamumo koronavirusu augimas. Pirmą kartą nuo pavasario karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 d. Po to režimas buvo pratęstas. Pagal vyriausybės sprendimą karantinas galios iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 60,3 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kada koronavirusu užsikrėtęs asmuo yra labiausiai užkrečiamas
Europos Komisijos vadovė įvardijo vakcinacijos nuo koronaviruso pradžios datą
SAM: į ligoninių COVID-19 skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų
ES pradėjo derybas su "Sputnik V" vakcinos gamintoju