TV bokštas Vilniuje

Lietuva planuoja įkurti kibernetinio saugumo kompetencijų centrą

(atnaujinta 11:43 2020.11.11)
Kaip strateginę ir simbolinę šio centro įkūrimo vietą Lietuva siūlo Vilniaus televizijos bokšto patalpas

VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Lietuva oficialiai pateikė prašymą Europos Komisijai Vilniuje įkurti Europos kibernetinio saugumo kompetencijos centrą. Apie tai pranešė respublikos Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Kaip strateginę ir simbolinę šio centro įkūrimo vietą Lietuva siūlo Vilniaus televizijos bokšto patalpas.

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuvos kibernetinio saugumo bendruomenės artumas centrui bus labai naudingas.

"Lietuva užima aukščiausias pozicijas įvairiuose kibernetinio saugumo ir atsparumo reitinguose, todėl turime daug kuo pasidalinti su savo ES partneriais", — sakė ministras.

Lietuvos nacionalinis įnašas steigiant šį centrą Vilniuje apimtų nuomos mokestį bei patalpos priežiūros išlaidas mažiausiai 5 metams. Be to, Lietuva yra pasirengusi visiškai padengti patalpų pertvarkymo pagal centro poreikius išlaidas.

Šių metų kovą Lietuva ėmėsi vadovauti ES greitojo reagavimo kibernetinėms pajėgoms.

Lietuvoje politikai dažnai teigia aktyviai ir sėkmingai kovojantys su kibernetinėmis grėsmėmis. Sausio mėnesį respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pavadino Lietuvą informacijos saugumo srityje lydere ir pažymėjo, kad ši sritis yra šalies prioritetas.

Lietuvos vyriausybė patvirtino kibernetinio saugumo planą iki 2021 metų. Iš viso projektui jie planuoja skirti apie septynis milijonus eurų iš šalies valstybės biudžeto ir ES lėšų.

Tegai:
kibernetinis saugumas, Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuva
Dar šia tema
Per pastaruosius metus elektroninių nusikaltimų padaugėjo beveik dvigubai
Patriotinis apsipirkimas ir "žiniaklaida". Kaip Lietuvos "patriotai" kovoja su Rusija
Lietuva skundžiasi "dezinformacijos skleidimu" dėl situacijos Baltarusijoje
Nemiega

Gydytojas paaiškino, kaip atsikratyti naktinių košmarų

(atnaujinta 15:03 2020.12.05)
Pasak specialisto, norint gerai išsimiegoti, reikia gerai pragyventi dieną, nes stresai ir pervargimas neleidžia atsipalaidoti

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Norint atsikratyti naktinių košmarų, reikia vengti pervargimo ir nedidinti streso, tokius patarimus davė interviu leidiniui "Večerniaja Moskva" profesorius, medicinos mokslų daktaras Romanas Buzunovas.

"Pažiūrėjote naujienas 15 minučių ryte, nebereikia stebėti ir sekti informacijos, neapsunkinkite streso. Pažvelkite pro langą, jei įmanoma, pasivaikščiokite. Reguliari fizinė veikla yra geriausia priemonė nuo streso ir nerimo. Eikite pasivaikščioti, ženkite dešimt tūkstančių žingsnių, pabėgiokite. Nekelkite savo tonuso kofeinu" , — pasakė somnologas.

Pasak gydytojo, "norint gerai išsimiegoti, reikia gerai pragyventi dieną".

Jis pridūrė, kad košmarai, kuriuos žmonės mato sapnuose, skirstomi į dvi kategorijas.

Gydytojas papasakojo, jog pirmosios kategorijos košmarai —jei žmogus periodiškai sapnuoja įvairius siužetus. Tai yra savotiškas daugialypės terpės situacijų pakartojimas, kai smegenys bando rasti išeitį. Jei situacija išsisprendžia, smegenys prisitaiko ir pamiršta apie tai, kas nutiko.

Antroji kategorija — tai įkyrūs košmarai. Žmogus reguliariai grįžta prie bauginančio sapno ir negali priimti sprendimą, pamiršti ir prisitaikyti, paaiškino profesorius.

Tegai:
sveikata, miegas
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Kardiologas įvardijo pavojingiausias miego pozas
Nuovargiu pasiskundusi moksleivė miegodama mirė nuo koronaviruso
Gydytoja papasakojo, ar miegant reikia bijoti priepuolių  
Lėktuvas, archyvinė nuotrauka

Mokslininkas rado Bermudų trikampio paslapties paaiškinimą

(atnaujinta 17:42 2020.12.05)
Australijos mokslininkas pateikė katastrofos, kuri įvyko virš Bermudų trikampio prieš 75 metus, priežasties naują versiją

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Australijos tyrėjas Shane'as Satterly'as pasiūlė naują penkių orlaivių praradimo virš Bermudų trikampio 1945 metais versiją, skelbia "9 News".

Incidentas įvyko 1945 metų gruodžio 5 dieną, kai penki JAV karinio jūrų laivyno torpednešiai, žinomi kaip "Skrydis 19", vadovaujami leitenantu Čarlesu Taylor’u, išvyko į mokomąją misiją, išskrido į Bermudų trikampį ir dingo iš radaro ekranų.

Pasak Satterley’io, tragediją sukėlė ne bet kokie paranormalūs reiškiniai šioje srityje, o neteisingi įgulos veiksmai. Visų pirma, sutemus ir keičiantis orams, Tayloras ėmė orientuotis ne pagal radarus, o tuo, kas vyko už lango.

"Taylor’as skrydžio metu pasiklysdavo ne vieną kartą. Jam du kartus teko gelbėtis Ramiajame vandenyne", — pažymėjo tyrėjas.

Mokslininkas pridūrė, kad dauguma įgulos narių buvo stažuotojai ir nežinojo, kaip valdyti orlaivius su sraigtiniais  sparnais sunkiomis sąlygomis.

Satterley pabrėžė, kad JAV kariuomenė žinojo tragedijos priežastis, tačiau Taylor’o motina teigė, kad kol lėktuvas nebuvo rastas, niekas negalėjo kaltinti jos sūnaus dėl to, kas įvyko. Šiuo atžvilgiu kariškiai buvo priversti pranešime nurodyti, kad "priežastis nežinoma".

Tegai:
lėktuvo katastrofa, katastrofa
Dar šia tema
Mokslininkai atskleidė laivų išnykimo Bermudų trikampyje priežastį