Kapinės

Dešimtys mirčių: Lietuvoje pranešė apie ilgojo savaitgalio pasekmes dėl COVID-19

(atnaujinta 19:46 2020.11.12)
Pagrindinėse ligoninėse padėtis ir toliau išlieka sudėtinga, todėl pacientai perkeliami į mažesnes ligonines, jei jų būklė tai leidžia

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Padėtis dėl sergamumo koronavirusu Lietuvoje, taip pat tarp gydytojų, išlieka sudėtinga, teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė. Ji apie tai pranešė spaudos konferencijoje.

Trečiadienį vien tarp sveikatos priežiūros specialistų buvo nustatytas 121 koronaviruso atvejis. Naujausiais duomenimis, lapkritį jau buvo užregistruoti 963 sergantys gydytojai, o per visą spalį susirgo tik 724.

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga patvirtino, kad padėtis didžiausiose šalies gydymo įstaigose yra įtempta.

"Situacija pagrindinėse ligoninėse išlieka labai įtempta ir jų ištekliai yra riboti, todėl pacientai yra guldomi į mažesnes ligonines. <...> Situacija išlieka labai įtempta, todėl ir paprašiau pacientų būti supratingų, kuriems nereikia sudėtingos pagalbos, bus pervežami į mažesnes ligonines", — sakė Veryga.

Pasak Razmuvienės, pagyvenusių žmonių, užsikrėtusių COVID-19, skaičius vėl didėja.

"Mirusiųjų amžiaus vidurkis yra 77,8 metų. Per lapkričio mėnesio 11 dienų registruotos iš viso 78 mirtys. Kadangi ir sergančių vyresnio amžiaus asmenų didesnis procentas, tai gali būti, kad šis laikas atėjo nuo Vėlinių ilgojo savaitgalio. Mirties atvejų registruojama ne vienetais, bet dešimtimis. Labai drąsiai galima sakyti, kad Vėlinių laikotarpio ne visai sugebėjome atlaikyti", — sakė Razmuvienė.

Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinta beveik 30 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 240 žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)
Dar šia tema
Kelionių organizatoriai gali gauti iki 75 % turistų grąžinimo organizavimo išlaidų
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 1500 COVID-19 atvejų
Nausėda prašo pateikti informaciją apie COVID-19 valdymui reikiamų priemonių rezervą
Generalinė prokuratūra

Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę

(atnaujinta 12:35 2020.11.24)
Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Į naujosios kadencijos Seimą jis buvo išrinktas nuo Darbo partijos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Lietuvos Seimą, prašydamas sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn buvusį Darbo partijos pirmininką, deputatą Vytautą Gapšį, kuris kaltinamas prekybą poveikiu ir kyšininkavimu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Tyrimas pradėtas 2016 metais. Tardymo organai tvirtina, kad koncernas bandė paveikti valdininkų sprendimus siūlydamas jiems kyšius.

Be Gapšio, byloje tyriami buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo deputatas Gintaras Steponavičius, taip pat koncernas "MG Baltic", partija "Liberalų sąjūdis" ir Darbo partija. Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų ir 1,9 mln. eurų bauda.

Prokuratūra pažymėjo, kad Gapšys buvo išrinktas į naujosios kadencijos (2020–2024 m.) Seimą ir įgijo Seimo nario asmens neliečiamybę. Pagal Lietuvos Konstituciją Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Tik šalies generalinis prokuroras gali kreiptis dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn bei jo laisvės suvaržymo. Ryšium su tuo Pašilis kreipėsi į parlamentą su prašymu panaikinti Gapšio Seimo nario asmens neliečiamybę.

Skandalas aplink "MG Baltic"

2018 metų gegužę Valstybės saugumo departamentas pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui ataskaitą apie verslo poveikį valstybinėms ir teisėsaugos struktūroms. Visų pirma, pranešime buvo teigiama, kad koncernas "MG Baltic" esą bandė paveikti valdininkus, kad gautų sau naudą, o jo atstovai užsiėmė šantažu.

Birželį "MG Baltic" ketino pateikti ieškinį Valstybės saugumo departamentui, taip pat tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Bendrovė planavo reikalauti atlyginti padarytą žalą, tame tarpe asmeniškai Valstybės saugumo departamento vadovo Dariaus Jauniškio.

"MG Baltic" ir "Liberalų sąjūdis" dalyvauja byloje dėl politinės korupcijos. Buvęs partijos lyderis Eligijus Masiulis kaltinamas didelio kyšio iš įmonės gavimu, taip pat ​​prekyba poveikiu.

Tegai:
MG Baltic, Lietuva, Seimas, Generalinė prokuratūra
Ežeras

Atskleista, kokia temperatūra vyrauja šalies vandens telkiniuose

(atnaujinta 11:27 2020.11.24)
Giliausiame Lietuvos ežere Tauragne vandens temperatūra kol kas dar yra aukštesnė ir siekia 6,9 laipsnius šilumos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Papasakota kokia temperatūra vyrauja vandens telkiniuose lapkritį, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Jūra
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Skirtingai nei kitų skysčių vandens tankis yra didžiausias esant 4 °C, tačiau toliau vėstant vandens tankis ima mažėti. Todėl gilių vandens telkinių dugne vandens temperatūra yra apie 4 °C ir niekada nenukrenta žemiau", — rašoma pranešime.

Stervo, Girutiškio, Paršežerio, Švento, ežeruose vandens temperatūra jau yra žemesnė nei 5 °C ir artėja prie 4 °C.

Tuo tarpu, giliausiame šalies ežere Tauragne vandens temperatūra kol kas dar yra aukštesnė ir siekia 6,9 °C.

Tarnybos duomenimis, upėse vandens temperatūra svyruoja nuo 3 °C iki 7 °C.

Tegai:
vandens telkiniai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Žiemos pranašas: Lietuvoje iškrito pirmasis sniegas
Vairuotojai Lietuvoje perspėjami apie plikledį
(0:20 / 2.02Mb / просмотров видео: 26)

Pasirodė vaizdo įrašas vietos netoli Sankt Peterburgo, kur vyras paėmė vaikus įkaitais

Pirminiais duomenimis, pilietis nėra įtrauktas į policijos įskaitą. Į įvykio vietą operatyviai atvyko policijos pareigūnai

Rusijos vidaus reikalų ministerija patvirtino įkaitų paėmimą Sankt Peterburge, įkaitais buvo šeši vaikai, kuriuos sučiupo jų tėvas, pranešė RIA Novosti.

"Sankt Peterburgo Kolpinskio rajono policija 2020 metų lapkričio 24 dieną 12:12 gavo pranešimą iš Proletarskajos gatvėje gyvenančios vietinės gyventojos, kad jos vyras išvarė ją iš buto, užsidarė ir bute laiko šešis vaikus. Pirminiais duomenimis, pilietis nėra įtrauktas į policijos įskaitą. Policijos pareigūnai skubiai išvyko į įvykio vietą tolesniam tyrimui", — sakė agentūros pašnekovas.

Šaltinis iš teisėsaugos institucijų RIA Novosti pranešė, kad jauniausias tarp įkaitų yra trijų metų, o vyriausias — 15 metų.

Kolpinskio rajono miesto atstovė Nadežda Osipova papasakojo, kad vyras įtrauktas į įskaitę vietinėje neuropsichiatrinėje ambulatorijoje.

"Vaikai socialinės reabilitacijos centre užsiėmė kaip vaikai iš daugiavaikės šeimos, gavo pagalbą kaip mažas pajamas gaunanti šeima", — sakė ji.

Tegai:
vaizdo įrašas, įkaitas, Rusija