Konstitucinis Teismas

KT atsisakė nagrinėti pareiškėjo paklausimą dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo

(atnaujinta 20:45 2020.11.12)
Lietuvos Seimas priėmė nutarimą pateikti prašymą teismui lapkričio 10 dieną, o skundą turėjo pateikti ne vėliau kaip lapkričio 3 dieną

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas atsisakė svarstyti, ar žurnalisto Andriaus Tapino rinkimų kampanija prieš partiją "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) pažeidė Rinkimų įstatymą, praneša Konstitucinio Teismo spaudos tarnyba.

Teismas nusprendė, kad Seimas praleido maksimalų galimą 72 valandų terminą tokiam prašymui pateikti. Pagal Lietuvos įstatymus parlamentas, gavęs partijos skundą, gali kreiptis į Konstitucinį Teismą, ar Rinkimų įstatymas nebuvo pažeistas, tik per tris dienas nuo oficialių rezultatų paskelbimo dienos.

Šią savaitę tapo žinoma, kad Lietuvos Seimas ypač skubiai priėmė rezoliuciją "Dėl prašymo Lietuvos Konstituciniam Teismui" dėl situacijos su partija LLRA-KŠS parlamento rinkimuose. Rezoliucija buvo patvirtinta lapkričio 10 dieną, o Seimas turėjo pateikti skundą vėliausiai iki lapkričio 3 dienos.

LLRA-KŠS mano, kad rinkimų kampanijos metu žurnalistas Andrius Tapinas ir "Laisvės TV" atskleidė "beprecedentį atskirų politinių jėgų persekiojimą šalies mastu".

Tuo tarpu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pareiškė, kad Tapino mitingas buvo neigiama reklama, tačiau nepažeidė įstatymų. Praėjusią savaitę LLRA-KŠS pranešė, kad iniciatyva surengti neeilinį plenarinį posėdį dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą sulaukė 47 parašų. Tačiau Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad du parašai buvo suklastoti, o tai reiškia, kad parašų nepakanka posėdžiui surengti.

Tapinas yra žinomas dėl savo išpuolių prieš lenkų partiją. Visų pirma jis pavadino Tomaševskį "Kremliaus idiotu" ir aštriai jį kritikavo teigdamas, kad visi politiko veiksmai "yra Kremliaus naudai". Jis taip pat ragino nepalaikyti lenkų partijos rinkimuose. Be to, žurnalistas atvirai palaiko konservatorius, žinomus dėl griežtos antirusiškos pozicijos.

Seimo rinkimų į rezultatai

Spalio pabaigoje VRK patvirtino oficialius rinkimų rezultatus. Iš viso buvo išrinktas 141 deputatas. 70 Seimo narių renkami daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse apygardose.

Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus.

Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

Tegai:
Konstitucinis Teismas, Seimas
Dar šia tema
Paaiškėjo, ką Socialdemokratų frakcija išrinko savo seniūnu
Už pažeidimus dėl rūkymo balkonuose grės bauda
Lapkričio 29-oji

Kokia šiandien diena: lapkričio 29-osios šventės

(atnaujinta 16:38 2020.11.28)
Lapkričio 29 yra 333-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 334-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 32 dienos

Šią dieną minima Tarptautinė solidarumo su Palestinos tauta diena. Taip pat ši diena Lietuvoje yra draugo diena.

1957 metais "miško brolių" vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui įvykdyta mirties bausmė;
2001 metais Pasaulio lietuvių bendruomenė nutarė remti Lietuvos valdovų rūmų atstatymą.
1901 metais gimė Juozas Grušas, žymus XX a. antros pusės lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas (m. 1986 m.).
1910 metais gimė Antanas Škėma, lietuvių išeivijos rašytojas, prozininkas ir dramaturgas, modernizmo atstovas, didžiausias novatorius lietuvių literatūroje (mirė 1961 m.).
1830 metais Varšuvoje prasidėjo 1830-1831 m. sukilimas.

1945 metais susikūrė Jugoslavijos Socialistinė Federacinė Respublika.
1947 – JTO Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, pagal kurią Palestinos mandatas turėjo būti padalintas į žydų ir arabų valstybes.
1975 – Bilas Geitsas sukūrė kompanijos pavadinimą Microsoft.
Katalikų pasaulyje — pirmasis Advento sekmadienis.

Vardadienius švenčia Butvydė, Daujotas, Saturnas, Saturninas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vaistinė

Gydytojas pasakojo, kaip vaistinės Lietuvoje bando sutaupyti

(atnaujinta 16:26 2020.11.28)
Pasak Kasiulevičiaus, tokiose įstaigose turėtų būti įdarbinti ne tik pardavėjai, bet ir išmanantys konsultantai, kurie tikrai gali padėti klientams

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kiekvienoje Lietuvos vaistinėje turi būti bent vienas vaistininkas, "Facebook" rašė Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Esu 100 procentų įsitikinęs, kad vaistinėje turi dirbti bent vienas vaistininkas, kuris baigė universiteto studijas. Suprantu, kad aš, Vilniaus universiteto, kuris rengia vaistininkus, atstovas, atrodau šališkas, bet tokia farmacijos praktika yra beveik visose Europos šalyse", —  gydytojas.

Pasak Kasiulevičiaus, šimtmečius lietuviai vaistininkus suvokė ne kaip pardavėjus, o kaip sveikatos konsultantus. Gydytojos teigimu, visa visuomenės struktūra, kurioje vaistinėse yra pagrindiniai vaistininkai, bažnyčiose kunigai, advokatų kontorų teisininkai, rodo, kad už tai turėtų atsakyti specialistas. Jis pažymėjo, kad tą patį rodo ir Europos šalių patirtis.

"Todėl raginu Seimo Sveikatos Reikalų komiteto narius rytoj pasipriešinti vaistinių tinklų norui taupyti kaštus ten, kur būtina kompetencija", — rašė Kasiulevičius.

Anksčiau gydytojas rašė, kad šiuo metu didžiausia našta tenka sveikatos priežiūrai. Dėl pandemijos sumažėja medicinos personalas, reguliarios paslaugos ir trūksta lovų COVID-19 pacientams.

Nuo lapkričio 7 dienos šalyje galioja antrasis karantinas, kuris galios iki gruodžio vidurio.

Kovo 11 dieną pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vaistinės