Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos susitikimas su Sveikatos ekspertų tarybos nariais

Ekspertai pristatė naujus COVID-19 pandemijos vystymosi Lietuvoje scenarijus

(atnaujinta 09:57 2020.11.13)
Ekspertų teigimu, yra pesimistinių ir optimistinių prognozių, susijusių su situacija lapkričio pabaigoje

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, kurie pristatė atnaujintus COVID-19 pandemijos raidos Lietuvoje scenarijus ir rekomendacijas dėl duomenų kokybės, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Nausėda pabrėžė, kad Sveikatos ekspertų tarybos narių dėka esami ir būsimi COVID-19 krizės valdytojai susėdo prie bendro stalo ir sutarė dėl sklandaus krizės valdymo perdavimo. Šalies vadovas taip pat padėkojo ekspertams už tęsiamą darbą, kuris reikalauja didelių laiko ir energijos išteklių.

"Pirmieji rezultatai nuteikia optimistiškai. Valdžios institucijos atsižvelgia į Jūsų teikiamas rekomendacijas, ir jau galime matyti pirmuosius pokyčius gydymo įstaigų veiklos srityje", — sakė šalies vadovas.

Atsižvelgdama į Sveikatos ekspertų tarybos rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė inicijavo mažiau komplikuotų pacientų priežiūros perdavimą regionų ir rajonų ligoninėms. Daugelis regionų ir rajonų ligoninių vadovų jau pradėjo pasirengimo darbus COVID-19 pacientų priėmimui.

Встреча президента Литвы Гитанаса Науседы с советом экспертов в области здравоохранения
Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos susitikimas su Sveikatos ekspertų tarybos nariais

Ekspertai pristatė Prezidentui epidemiologinės situacijos Lietuvoje apžvalgą. Konstatuota, kad lapkričio 5–7 dienomis fiksuotas COVID-19 atvejų šuolis neigiamai koreguoja ankstesnius pandemijos raidos Lietuvoje scenarijus, o pritaikytų pandemijos valdymo priemonių poveikis kol kas nėra pilnai pastebimas.

Ekspertai prognozuoja pandemijos piką lapkričio 20–27 dienomis, kai bendras aktyvių COVID-19 atvejų skaičius pesimistiniu scenarijumi gali siekti iki 35 tūkst., o optimistiniu — 22 tūkst. Šie skaičiai prognozuojami su sąlyga, kad dabartinės karantino priemonės bus veiksmingos. 

Tuo pačiu metu esminiai su COVID-19 pacientų hospitalizavimu susiję rodikliai — užimtų lovų, ligonių, kuriems reikalingos deguonies kaukės, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose gulinčių, ventiliuojamų ligonių skaičiai — nepalankiu scenarijumi gali išaugti iki dviejų kartų.

Встреча президента Литвы Гитанаса Науседы с советом экспертов в области здравоохранения
Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos susitikimas su Sveikatos ekspertų tarybos nariais

Sveikatos ekspertų tarybos nariai taip pat nurodė susiduriantys su daugeliu iššūkių dėl nepakankamai profesionalaus COVID-19 duomenų valdymo. Atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu nėra vieno patikimo duomenų šaltinio: Sveikatos apsaugos ministerija skelbia tik vienos dienos situaciją, o Statistikos departamento ir Registrų centro duomenys, nors apima ir COVID-19 plitimo istoriją, dažnai nesutampa. Be to, duomenys skelbiami nereguliariai, nepateikiant apibrėžimų, nepaaiškinant ir neištaisant pasitaikančių netikslumų. Ekspertai taip pat pasigenda išsamesnių duomenų, tokių kaip COVID-19 pacientų skaičius atskirose ligoninėse.

Lietuvoje bendras koronaviruso atvejų skaičius, naujausiais duomenimis, artėja prie 30 tūkstančių, mirė 244 žmonės, o šiuo metu serga daugiau nei 22,3 tūkstančio žmonių. Dar 84 tūkstančiai yra izoliuoti.

Tegai:
Gitanas Nausėda, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)
Dar šia tema
Lietuvoje nebebus skelbiamas COVID-19 atvejų kariuomenėje skaičius
Gamalėjaus centras nori būti pagrindiniu vakcinų nuo COVID-19 gamintoju
Sveikatos apsaugos ministerija papasakojo, kiek laiko COVID-19 gali gyventi organizme
Aleksoto inovacijų pramonės parko statybos

Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteiktas išskirtinis statusas

(atnaujinta 17:53 2020.11.26)
Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) oficialiai pripažintas visai šaliai reikšmingu objektu

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Vyriausybė Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteikė valstybei svarbaus projekto statusą ir nustatė oficialias parko teritorijos ribas. Šis sprendimas žymi reikšmingo etapo įtvirtinimą bei naujų darbų pradžią, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

Vienas iš didžiųjų Kauno infrastruktūros projektų – 30 ha ploto teritorija inovatyvių įmonių pritraukimui, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų vystymui – sulaukė išskirtinio pripažinimo nacionaliniu lygmeniu. Šią savaitę Vyriausybės nutarimu Aleksoto inovacijų pramonės parkas įtrauktas į visai Lietuvai svarbių projektų sąrašą.

Ypatingas statusas suteikiamas tik tiems projektams, kurie ženkliai prisideda prie šalies ekonominio, socialinio, kultūrinio ar politinio augimo. Neseniai šio pripažinimo sulaukė "Rail Baltica", Kauno viešojo logistikos centro bei Rytų–Vakarų transporto koridoriaus Lietuvos dalies projektai.

"Tapimas valstybei ekonomiškai svarbiu projektu yra ganėtinai retas įvykis, tačiau tai tik dar kartą patvirtina didžiulį Kauno potencialą. Tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Turime stiprų Vyriausybės palaikymą čia kurti inovacijų parką su naujomis darbo vietomis, pritraukti užsienio kapitalą bei skatinti mokslo, tyrimų bei verslo sinergiją ir augimą. Kaunas gali ir turi tapti aukštųjų technologijų vystymo centru su ambicija siekti mokslo proveržio. Visa, ko mums reikia – sutelkti Lietuvos ir užsienio talentus bei sukurti jų darbui tinkamą infrastruktūrą", – kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Prognozuojama, kad šiuo projektu Kaunas pritrauks apie 90 mln. eurų privataus kapitalo investicijų, taip pat sukurs virš 1000 gerai apmokamų darbo vietų. 

Šiuo metu tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento įsikūrusioje teritorijoje jau paklotos požeminės komunikacijos bei inžineriniai tinklai. AIPP teritorijoje pilnai išasfaltuotos aštuonios gatvės, įrengtas apšvietimas. Šiuo metu čia tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai. 

Строительная площадка инновационного индустриального парка Алексотас
Aleksoto inovacijų pramonės parko statybos.

Užbaigus susisiekimo infrastruktūros vystymo darbus, planuojama rekonstruoti buvusias sraigtasparnių dirbtuves. Didžiulis angaras užima daugiau kaip 10 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Po renovacijos, patalpose įsikurs inovacijų parko administracija ir laboratorijos.

Rekonstruotas erdves taip pat galės nuomotis aukštą pridėtinę vertę kuriančios Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios orientuojasi į mokslinius tyrimus, prototipų gamybą ir kitų inovatyvių sprendimų plėtrą.

Kvalifikuotiems tyrėjams, mokslininkams numatyta sukurti virš pusantro šimto darbo vietų. Čia taip pat  bus įsteigti 3 mokslo ir studijų institucijų filialai bei įrengtas verslo inkubatorius.  

Skaičiuojama, kad bendras miesto, Vyriausybės ir Europos Sąjungos indėlis į Aleksoto inovacijų pramonės parką sieks apie 14,6 mln. eurų.

Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Medikai

Lietuvai gresia medikų trūkumas dėl užsikrėtimo koronavirusu

(atnaujinta 17:24 2020.11.26)
Rugsėjo – spalio mėnesiais sveikatos priežiūros specialistams patvirtinti 4068 koronaviruso atvejai. Padėtis medicinos įstaigose išlieka įtempta

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvoje koronavirusu serga daugiau nei 3,2 tūkst. gydytojų. Apie tai spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Greta Gargasienė.

Nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 4486 medicinos darbuotojai. Iš jų 90 procentų užsikrėtė nuo rugsėjo iki spalio.

Pasak Gargasienės, rugsėjo-spalio mėnesiais buvo patvirtinti 4068 atvejai tarp sveikatos priežiūros specialistų, o tai, pasak jos tikrai parodo įtemptą situaciją gydymo įstaigose ir kad tikrai reikia įdėti daug pastangų, kad būtų išvengta medicinos pagalbininkų trūkumo gydymo įstaigose.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 53 tūkstančiai COVID-19 atvejų. Pasveiko per 12,6 tūkst. žmonių,  beveik 450 mirė.

Pirmą kartą nuo pavasario karantinas respublikoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Pagal naujausią vyriausybės sprendimą jis galios iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 60,3 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)
Dar šia tema
Statistikos departamentas taps pagrindiniu koronaviruso duomenų šaltiniu Lietuvoje
Čaplinskas papasakojo, kada koronavirusu užsikrėtęs asmuo yra labiausiai užkrečiamas
Europos Komisijos vadovė įvardijo vakcinacijos nuo koronaviruso pradžios datą
Paskelbta, kiek gyventojų yra parsisiuntę "Korona Stop LT" programėlę