Kalėdiniai suvenyrai

Kalėdų miesteliai Vilniuje šiemet persikels į elektroninę erdvę

(atnaujinta 21:34 2020.11.13)
Virtualusis e.Kalėdų miestelis veiks nuo gruodžio 1-osios iki 2021 metų sausio 7-osios, tikimasi, kad jis nors iš dalies kompensuos pandemijos sukurtus ribojimus ir leis vilniečiams pasidžiaugti įdomiomis kalėdinėmis dovanomis

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Dėl koronaviruso pandemijos šiais metais Kalėdų miesteliai iš Vilniaus Katedros ir Rotušės aikščių ar Dizaino skvero žiemos švenčių metu persikels į elektroninę erdvę, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

"Šiemet tokie jau metai, kai įprastoms miestą džiuginančioms veikloms reikia ieškoti alternatyvų. Vasarą meno kūrinius iš galerijų iškėlėme po atviru dangumi į akciją "Menas be stogo", žiemą Kalėdų miestelius dėl saugumo keliame į internetą — nors emocija ir nebus ta pati, tačiau tai bent dalinai kompensuos pandemijos sukurtus ribojimus ir leis vilniečiams pasidžiaugti įdomiomis kalėdinėmis dovanomis", — sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Anot savivaldybės, e. Kalėdų miestelyje kiekvienas, nekeldamas kojos iš namų, galės apsipirkti saugiai ir patogiai. Tai bus puiki abipusiai naudingų mainų galimybė visiems — ir verslininkams, kurie visus metus rengėsi šventiniam sezonui, ir įpratusiems ieškoti dovanų tradicinėse kalėdinėse mugėse.

Parduotuvės Lidl logotipas,  archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Specialioje www.kaledossostineje.lt svetainės skiltyje e. Kalėdų miestelis bus pateiktas prekybininkų sąrašas bei nuorodos į jų svetaines, kur kiekvienas lankytojas turės iš ko pasirinkti ir bus šiltai ir saugiai aptarnautas.

Tuo tarpu verslininkai jau dabar kviečiami registruotis į e. Kalėdų miestelį, kad savo dovanas, suvenyrus ir paslaugas galėtų skelbti www.kaledossostineje.lt. 

Virtualusis e. Kalėdų miestelis veiks nuo 2020 metų gruodžio 1 dienos iki pat šventinio sezono pabaigos 2021 metų sausio 7 dienos.

Be to, savivaldybė pažada, jog gruodį virtualioje erdvėje taip pat bus galima rasti dar daug kitų įdomių alternatyvų.

Tegai:
Lietuva, Vilnius, Kalėdų miestelis, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų! (190)
Geležinkeliai, archyvinė nuotrauka

Vilniaus rajone traukinys mirtinai sužalojo ant geležinkelio bėgių gulėjusį vyrą

(atnaujinta 09:25 2020.12.03)
Incidentas įvyko trečiadienio vakarą, tarpstotyje Bezdonys–Pabradė, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Vilniaus rajone traukinys mirtinai sužalojo vyrą, informuoja Policijos departamentas.

Incidentas įvyko trečiadienį, apie 17 val. 50 min. tarpstotyje Bezdonys–Pabradė. 

Keleivinis traukinys mirtinai sužalojo ant geležinkelio bėgių gulintį vyrą, gimusį 1956 metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Traukinys nuvažiavo nuo bėgių ir pakibo ant "banginio uodegos" Roterdamo priemiestyje
Traukinys Sankt Peterburgas - Kaliningradas gali važiuoti per Latviją
pažeidimų fiksavimo įrenginiai

Vilniuje pradėjo veikti pažeidimų fiksavimo įrenginiai

(atnaujinta 08:55 2020.12.03)
Naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, o 2021 metų sausį numatyta metrologinė patikra

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Vilniuje testavimo režimu pradėjo veikti keturi pažeidimų fiksavimo įrenginiai, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Nuo šios savaitės sostinės vairuotojai pastebės veikiančius pažeidimo fiksavimo įrenginius ir apie juos informuojančius kelio ženklus – Žirmūnų ir Tuskulėnų g., prie "Žirmūnų trikampio" projekto bei Pilaitės prospekte. 

Šiuo metu pradedamas testavimas. Po jo greičio, A juostų, raudono šviesoforo signalo pažeidimus fiksuojantys įrenginiai veiks pilnu pajėgumu, patys pažeidimai bus siunčiami policijai.

Planuojama, kad visi naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, 2021 m. sausį numatyta metrologinė patikra, po kurių visi matuokliai veiks ir jau bus formuojami nusižengimo protokolai.

Vilnius planuoja ir papildomą pažeidimų fiksavimo įrenginių pirkimą. Patį pirkimą planuojama skelbti iki metų pabaigos arba kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Tegai:
Vilnius