Ruduo Palangoje

Lapkričio 14 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:44 2020.11.13)
Kad nebandytumėte likimo, rytoj geriau susilaikykite nuo atsakingų sprendimų ar svarbių derybų vedimo — rezultatas bus nenuspėjamas

Rytojus žada suteikti daug staigmenų. Tai kūrybos, netikėtų sprendimų ir staigių jausmų protrūkių diena. Emocinis nestabilumas gali privesti prie savianalizės arba atvirkščiai — kritikos artimam žmogui.

Avinas (03.21-04.20) Rytoj įvyks lūžio taškas Avino reikaluose! Labai greitai jam atsivers naujos galimybės. Tačiau pokyčiai jo gyvenime įvyks tik tuo atveju, jei Avinas pats jų sieks. Nebijokite eksperimentuoti, nes laikas bėga, o gyvenimas nestovi vietoje!

Jautis (04.21-05.21) Rytoj gali netikėtai atsirasti proga, kurios ilgai laukė ir kurios dėka galėsite įgyvendinti savo planus. Reiktų atidžiai stebėti, kas vyksta aplink, kitaip praleisite savo sėkmę, taip ir nepastebėję.

Dvyniai (05.22-06.21) Tikėtina, kad rytoj teks padaryti kažką visiškai neįprasto. Galbūt reikės imtis naujos, neįprastos darbo srities. Vienaip ar kitaip, rytoj teks išspręsti ne savo kompetencijos ribose esančius klausimus ir improvizuoti. Šis įvykis suteiks Dvynių gyvenimui įvairovės ir jiems gali atrodyti net juokingas.

Vėžys (06.22-07.22) Rytoj palanki diena mintims apie karjerą ar net pradėti konkrečius žingsnius šia linkme. Jei turite planą judėti į priekį, prasminga jį įgyvendinti rytoj! Jei plano neturite, galite apie jį pagalvoti.

Liūtas (07.23-08.23) Galima sėkmė tiek profesiniuose reikaluose, tiek meilės srityje. Galimos netikėtos pinigų įplaukos. Darbe viskas eisis tarsi savaime, todėl galite susitelkti į buities darbus, susitvarkyti gyvenimą. Paskambinkite seniems draugams.

Mergelė (08.24-09.22) Kol kas viskas puiku, svarbu tik nesugadinti pasiektų laimėjimų. O jie galimi, jei imsite eksperimentuoti, mėginti sėkmę. Tad nieko nekeiskite, niekam ilgam neįsipareigokite. Esamos problemos neišsispręs, jei imsite veikti skubotai, impulsyviai. Ypač reikėtų vengti kategoriškų sprendimų finansų, taip pat širdies reikalų srityje. Kita vertus, šiandien verta aiškiai sau pasakyti, ko jūs iš viso norite. Paanalizuokite savo poreikius ir galimybes.

Svarstyklės (09.23-10.22) Rytoj galite sulaukti labai viliojamo pasiūlymo, tačiau neturėtumėte iš karto su juo sutikti! Turėtumėte būti labiau nepasitikintys ir atidesni nei įprastai.

Skorpionas (10.23-11.21) Rytoj jūsų planai gali dramatiškai pasikeisti. Galbūt tai įvyks dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jūsų, o gal dėl jūsų paties kaltės. Vienaip ar kitaip, situacija pareikalaus prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių.

Šaulys (11.22-12.21) Visą dieną jausitės mieguisti. Dieną busite linkę į apatiją ir nenorą dirbti net paprasčiausią darbą. Tačiau Šaulys turėtų priimti tokią situaciją, kokia ji yra: jo kūnui ir smegenims reikia pertraukos ir tam nereikėtų priešintis.

Ožiaragis (12.22-01.20) Rytojus — ta diena, kai galite surizikuoti bet kuriuose planuose. Tiesa, rizika turi būti apgalvota ir prasminga. Sėkmė bus palanki tiems, kurie per daug tuo nepiktnaudžiauja.

Vandenis (01.21-02.19) Šeštadienis suteiks daug galimybių! Dėl savo energijos ir bendravimo sugebėjimų turite visas galimybes pasiekti sėkmę beveik bet kurioje srityje. Pagrindinis dalykas yra susitelkti ir nebandyti imtis visko iš karto.

Žuvys (02.20-03.20) Rytojus — tai jūsų diena! Žinoma, reikia apskaičiuoti bet kokį rizikingą žingsnį. Žvaigždės siūlo rizikuoti toms Žuvims, kurios yra apsisprendusios. Taip pat šeštadienis jums bus tiesiog nenuspėjamas.

Tegai:
horoskopas
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 5-osios šventės

(atnaujinta 20:32 2020.12.04)
Nuo gruodžio 5 dienos iki metų galo lieka 26 dienos, dienos ilgis — 07 val. 33 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas

Gruodžio 5 yra 339-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 340-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 26 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:22, leidžiasi 15:55, dienos ilgis — 07 val. 33min.

Tarptautinė savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą diena

Tarptautinę savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą dieną Jungtinių Tautų Organizacija pasiūlė minėti 1985 m.

Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas — ir savo šalyje, ir užsienyje.

Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas.

Ši diena istorijoje

1484 metais Popiežius Inocentas VIII pradėjo persekioti ir bausti mirtimi visus, užsiimančius raganystėmis, kerais bei burtais.

1812 metais Napoleonas Bonapartas paliko iš Rusijos besitraukiančią kariuomenę.

1926 metais mirė prancūzų dailininkas Klodas-Oskaras Monė — vienas impresionizmo dailėje pradininkų.

1933 metais Juta tapo 36-ąja JAV valstija.

1934 metais Turkijos parlamentas suteikė balsavimo teisę moterims.

1978 metais Sovietų Sąjunga pasirašė 20 metų draugystės sutartį su Afganistanu.

1879 metais užpatentuotas pirmasis automatinis telefonas.

1985 metais Didžioji Britanija paskelbė, jog nuo gruodžio 31 dienos pasitraukia iš UNESCO veiklos.

1993 metais sprogus laišku atsiųstai bombai, sužeistas Vienos meras.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienietis

Trečią kartą įkliuvo kontrabandininkas, bandantis blokuoti ryšį

(atnaujinta 20:23 2020.12.04)
Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, bet turėjo ir ryšio blokavimo priemones

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė Mažeikių rajono gyventoją ir jo vairuotą automobilį "VW Passat", kuriuo buvo gabenami 2 000 pakelių baltarusiškų cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT pareigūnai, turėdami informacijos, Kaune ketvirtadienį patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" lietuviškais numeriais. Jį vairavo tvarkingus asmens dokumentus turėjęs 48-erių Mažeikių rajono gyventojas.

Patikros metu mašinos bagažinėje pasieniečiai aptiko 2 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis. Automobilio viduje rasta įjungta ryšio blokavimo priemonė.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Vyrui gresia bauda nuo 5 700 iki 6 000 eurų bei automobilio konfiskavimas.

Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, be to, turėjo ir ryšio blokavimo priemones. Kontrabandininkas anksčiau skirtų tūkstantinių baudų nėra sumokėjęs. Jo turėtos ryšio blokavimo priemonės konfiskuotos.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
VSAT: gali sustoti eismas viename iš pasienio kontrolės punktų su Baltarusija
Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas 
Vaizdas iš TKS į Žemę

"Gebės numušti kosminius laivus": "National Interest" susižavėjo S-500 galimybėmis

(atnaujinta 20:35 2020.12.04)
Straipsnio autoriaus manymu, be palydovų ir erdvėlaivių naujausias Rusijos zenitinių raketų kompleksas gali tapti tikra "sidabrine kulka" sunkiai aptinkamiems naikintuvams F-35

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikos žurnalo "The National Interest" autorius susižavėjo naujausios Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemos S-500, kuri galės sunaikinti žemos orbitos palydovus ir kai kurių tipų erdvėlaivius, charakteristikomis.

S-400 Triumf
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

S-500 kompleksai vienu metu gali aptikti ir numušti iki dešimties balistinių raketų kovinių galvučių, skriejančių keturių mylių per sekundę greičiu, rašo leidinys. Priešraketinė platforma gali naudoti kelias radarų sistemas, kad būtų galima vienu metu aptikti skirtingų tipų taikinius: orlaivius, sraigtasparnius, bepiločius orlaivius ir raketas.

S-500 sistemos atsako laikas bus šešiomis sekundėmis trumpesnis nei ankstesnio modelio — S-400 "Triumf". Tai buvo pasiekta dėl modifikuotų radarų. Tikimasi, kad didžiausias naujo zenitinių raketų komplekso nuotolis sieks apie 600 kilometrų. Per praėjusius valstybinius bandymus sistema jau sugebėjo numušti taikinį 481 kilometro atstumu, o tai yra 80 kilometrų daugiau nei bet kurioje iš esamų priešlėktuvinių raketų sistemų, sakoma straipsnyje.

Straipsnio autorius patikslina, kad be palydovų ir erdvėlaivių Rusijos zenitinių raketų kompleksas gali tapti tikra "sidabrine kulka" nematomiems naikintuvams F-35.

"Dar reikia išaiškinti, kiek tokių sistemų Rusija galės pagaminti per ateinantį dešimtmetį", — apibendrina straipsnio autorius.

Tikimasi, kad darbai kuriant oro gynybos ir priešraketinę gynybos sistemą S-500 bus baigti 2021 metais.

Naujausią zenitinių raketų kompleksą S-500 kuria koncernas "Almaz-Antej", kuris specializuojasi ginklų, skirtų oro gynybai, kūrime.

Tegai:
ginklai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską
Suvereniteto apsauga: kas ketina pirkti Rusijos oro gynybos sistemą S-500
Rusijos ginklai: preliminarūs 2020 metų rezultatai