Elektros perdavimo linijos

Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje atpigo 5 %

(atnaujinta 13:07 2020.11.14)
Didžiausią įtaką elektros energijos kainos sumažėjimui "NordPool" biržoje turėjo didelis kritulių kiekis ir žema oro temperatūra

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje sumažėjo 5 proc. ir siekė 36,50 Eur/MWh, praneša nepriklausomas elektros tiekėjas "Elektrum Lietuva".

Tiek pat elektra kainavo ir Latvijoje bei Estijoje, kur kaina taip pat sumažėjo atitinkamai 5 proc. ir 4 proc. "NordPool" biržoje elektros energijos kaina per savaitę nukrito nuo 10,88 Eur/MWh iki 4,63 Eur/MWh.

Pasak elektros tiekimo bendrovės "Elektrum Lietuva" Verslo klientų skyriaus vadovo Artūro Zatulino, didžiausią įtaką elektros energijos kainos sumažėjimui "NordPool" biržoje turėjo didelis kritulių kiekis ir žema oro temperatūra.

"Vėjo pagaminamos energijos kiekis, palyginti su praėjusia savaite, išaugo net 24 proc. Baltijos šalių kainoms įtaką darė dėl "NordBalt" jungties atsinaujinimo išaugę energijos srautai iš Švedijos (SE4). Nuo lapkričio 5 d. taip pat buvo atidaryta Latvijos ir Rusijos siena elektros importui iš Rusijos į Baltijos šalis. Kainoms įtakos turėjo ir tai, kad praėjusią savaitę paleidus Astravo atominę elektrinę buvo uždaryta Baltarusijos ir Lietuvos siena elektros importui į Baltijos šalis iš trečiųjų šalių. Palyginti su praėjusia savaite elektros energijos suvartojimas Šiaurės regione išaugo iki 7 924 GWh, o gamybos apimtys taip pat kilo iki 8 245 GWh", — sakė Zatulinas.

Lapkričio 2–8 dienomis elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse nekito ir išliko toks pats kaip ir praėjusią savaitę — 533 GWh. Estijoje ir Latvijoje šis rodiklis krito po 1 proc. atitinkamai iki 156 GWh ir 139 GWh. Tuo tarpu Lietuvoje jis 1 proc. išaugo iki 238 GWh.

Energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse palyginti su praėjusia savaite sumažėjo 9 proc. iki 265 GWh. Lietuvoje energijos gamyba sumažėjo 15 proc. iki 84 GWh, Estijoje — 17 proc. iki 85 GWh. Latvijoje šis rodiklis kilo 9 proc. iki 96 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 50 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 35 proc., Estijoje — 54 proc., Latvijoje — 69 proc. šaliai reikalingos elektros.

Tegai:
elektra, Lietuva
Dar šia tema
"Vilnius negaili popieriaus": Minskas pakomentavo Lietuvos notą dėl BelAE paleidimo
Naujas Lietuvos košmaras: Lukašenka pareiškė, kad šaliai reikia antros atominės elektrinės
VERT panaikino visų išduotų leidimų importuoti elektros energiją iš Baltarusijos galiojimą
Medikai

Lietuvai gresia medikų trūkumas dėl užsikrėtimo koronavirusu

(atnaujinta 17:24 2020.11.26)
Rugsėjo – spalio mėnesiais sveikatos priežiūros specialistams patvirtinti 4068 koronaviruso atvejai. Padėtis medicinos įstaigose išlieka įtempta

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvoje koronavirusu serga daugiau nei 3,2 tūkst. gydytojų. Apie tai spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Greta Gargasienė.

Nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 4486 medicinos darbuotojai. Iš jų 90 procentų užsikrėtė nuo rugsėjo iki spalio.

Pasak Gargasienės, rugsėjo-spalio mėnesiais buvo patvirtinti 4068 atvejai tarp sveikatos priežiūros specialistų, o tai, pasak jos tikrai parodo įtemptą situaciją gydymo įstaigose ir kad tikrai reikia įdėti daug pastangų, kad būtų išvengta medicinos pagalbininkų trūkumo gydymo įstaigose.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 53 tūkstančiai COVID-19 atvejų. Pasveiko per 12,6 tūkst. žmonių,  beveik 450 mirė.

Pirmą kartą nuo pavasario karantinas respublikoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Pagal naujausią vyriausybės sprendimą jis galios iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 60,3 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Statistikos departamentas taps pagrindiniu koronaviruso duomenų šaltiniu Lietuvoje
Čaplinskas papasakojo, kada koronavirusu užsikrėtęs asmuo yra labiausiai užkrečiamas
Europos Komisijos vadovė įvardijo vakcinacijos nuo koronaviruso pradžios datą
Paskelbta, kiek gyventojų yra parsisiuntę "Korona Stop LT" programėlę
Baltarusijos ir Latvijos pasienis, archyvinė nuotrauka

Baltarusijoje sulaikytas latvis negalėjo paaiškinti, kaip atsidūrė pasienyje

(atnaujinta 17:10 2020.11.26)
Vyras prisipažino esąs Latvijos pilietis, tačiau negalėjo paaiškinti, ką naktį veikė miške prie kitos valstybės sienos

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Prie Baltarusijos ir Latvijos sienos buvo sustabdytas Latvijos pilietis, kuris negalėjo paaiškinti, ką naktį veikė netoli sienos, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Incidentas įvyko trečiadienio vakarą. Baltarusijos ir Latvijos sienos atkarpoje Braslavo srityje pasienio užkardos budėtojo pulte gautas signalizavimo komplekso signalas.

Pasieniečiai rado nepažįstamą vyrą, kuris su savimi neturėjo asmens dokumentų.

Vyras paaiškino, kad yra Latvijos pilietis, negalėjo paaiškinti, ką veikė prie kitos valstybės sienos.

Nustatyta, kad pažeidėjas iš tikrųjų yra 34 metų amžiaus Latvijos pilietis.

Už valstybės sienos pažeidimą suimtajam gresia bauda, ​​deportacija su draudimu atvykti į Baltarusiją penkeriems metams.

Tegai:
pažeidimas, Latvija, Baltarusija
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes nešusius kontrabandininkus
Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
Pasieniečiai sulaikė du kontrabandininkus iš Šalčininkų rajono