Ruduo, archyvinė nuotrauka

Lapkričio 15 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:39 2020.11.14)
Lapkričio 15 dienos horoskopas pataria Avinams išspręsti šeimos problemas, Vėžiams — tinkamas laikas spręsti finansines ir būsto problemas, o Svarstyklėms diena bus sunki, todėl reikia pasiruošti padirbėti

Stenkitės neturėti ilgų ginčų. Pati diena nėra bloga, tačiau netinkamai rodomas užsispyrimas gali ją sugadinti, be to, rizikuojama veikiamiems emocijų pasakyti per daug. Svarbių klausimų aptarimas turėtų būti atidėtas; šiek tiek vėliau paaiškės situacija ir taps aišku, kas buvo teisus.

Diena tinkama atlikti įprastus dalykus: jie ateis lengvai, jums nereikia dėti daug pastangų, kad gautumėte norimą rezultatą. Galite grįžti prie senų idėjų, yra tikimybė, kad dabar jas pavyks įgyvendinti. Galimi laimingi sutapimai, geros naujienos.

Avinas (03.21-04.20)

Palanki diena. Intuicija galite pasikliauti visur: jos raginimai bus juntami laiku ir tiksliai. Galimi įdomūs atradimai, neatmetama galimybė gauti vertingos ir svarbios informacijos. Būsite pastabus ir darysite teisingas išvadas iš to, ką matote, dažnai nuspėsite ką nors anksčiau nei kiti.

Atsipalaiduokite laisvalaikiu taip, kaip norite: bet kokiu atveju netrūks teigiamų emocijų. Tikėtini neplanuoti susitikimai, bus galimybė sutikti labai įdomų žmogų. Galima ilgos draugystės ar romantiškų santykių pradžia.

Jautis (04.21-05.21)

Jums seksis, jei pasirodysie atkakliai. Pabandykite kuo anksčiau nustatyti prioritetus ir sutelkti dėmesį į tai, kas iš tikrųjų svarbu. Stenkitės negaišti laiko smulkmenoms. Žvaigždės jus dabar palaiko, todėl išnaudokite viską.

Kartais sunku rasti bendrą kalbą su brangiais žmonėmis. Bet ir jūs susitvarkysite su tuo, stenkitės nieko neįžeisti ir palaikykite gerus santykius su visais. Iki vakaro visi nesutarimai bus įveikti, atkurta harmonija ir tarpusavio supratimas.

Прохожие на улице в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский
Jaučiams kartais bus sunku rasti bendrą kalbą su brangiais žmonėmis

Dvyniai (05.22-06.21) 

Pabandykite atkreipti dėmesį į smulkmenas. Tai, kas dabar atrodo nereikšminga, vėliau gali atlikti svarbų vaidmenį. Ne visada pavyksta greitai susitarti su tais, su kuriais turite bendrų reikalų ir planų. Būkite kantrūs: norint rasti visiems tinkantį sprendimą, kai kuriuos klausimus reikia aptarti du kartus.

Anksčiau įgyta patirtis pravers šiandien. Taip pat pravers pažįstami patarimai. Galimos malonios staigmenos, netikėtos dovanos. Taip pat tikėtinos pinigų įplaukos. Neskubėkite išleisti to, ką gavote: vėliau šios lėšos pravers kažkam svarbiam.

Vėžys (06.22-07.22)

Sveikas protas ir intuicija padės išvengti bėdų; visą dieną klausykite jų raginimų. Galimi netikėti įvykiai, kurie sutrikdys įprastą įvykių eigą. Gali būti, kad teks greitai išmokti ką nors naujo, perimti kažkieno patirtį. Greitai susivoksite situacijoje, suprasite, kaip geriausia elgtis.

Pasistenkite rimtai žiūrėti į viską, ką darote, tai padės pasiekti puikių rezultatų ten, kur nepavyko kitiems. Popietė puikiai tinka svarbiems pokalbiams su jums svarbiais žmonėmis.

Liūtas (07.23-08.23)

Veikite greitai. Turėsite galimybę padaryti daug naudingų dalykų ne tik sau, bet ir kitiems. Aplinkiniai įvertins jūsų talentus ir įgūdžius, supras, ką sugebate. Lengva rasti sąjungininkų, pagalbininkų. Galimos pinigų įplaukos, taip pat ir iš netikėto šaltinio. Beveik pamirštos skolos bus grąžintos kai kuriems ženklo atstovams.

Palanki diena romantiškiems pasimatymams, bendravimui su mylimu žmogumi. Galite imtis iniciatyvos asmeniniuose santykiuose, prisipažinti savo jausmus, atlikti keletą svarbių žingsnių.

Осеннее дерево в парке
Liūtams palanki diena romantiškiems pasimatymams

Mergelė (08.24-09.22)

Planai gali kardinaliai pasikeisti, teks atidėti kai kuriuos suplanuotus dalykus, atidėti susitikimus. Kartais tai nervina. Kuo daugiau jūs jaudinatės, tuo labiau kiti nuo to kenčia. Jei susitvarkysite su emocijomis, galima išvengti daugybės ginčų ir įtemptų akimirkų, o priimti teisingus sprendimus bus daug lengviau.

Turite būti atsargūs finansiniais klausimais. Skirkite laiko sandorimas ir pirkimams. Idėjos, kurios pirmiausia šauna į galvą, ne visada yra geros. Kartais reikia ilgiau apsvarstyti, kaip geriausia elgtis.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Diena kupina netikėtumų. Galimi neplanuoti susitikimai, kurie atvers kelią į naujas aukštumas. Svarbu nepasimesti, laiku imtis ryžtingų veiksmų. Neabejokite savo stipriosiomis pusėmis ir žiniomis; jums pakanka abiejų, kad pasiektumėte visus savo tikslus.

Neskubėkite sudaryti sandorių. Pasirašykite dokumentus tik atidžiai juos išnagrinėję; tai leis laiku pastebėti išsamią informaciją, kuri vėliau gali būti svarbi. Po pietų geriau nepervargti, šis laikas labiau tinka poilsiui, nei sunkiam darbui.

Skorpionas (10.23-11.21)

Kai kurie sunkumai galimi, tačiau tikrai rasite būdą išvengti rimtų problemų. Tikslingumas ir praktiškumas padės greitai išspręsti visas dėmesio reikalaujančias užduotis. Liko pakankamai laiko atsipalaiduoti, pabendrauti su artimaisiais ir padaryti ką nors malonaus.

Dienos viduryje gera dalytis idėjomis, aptarti ateities planus. Gali būti, kad pavyks susitarti dėl bendrų veiksmų su daug ką sugebančiais žmonėmis. Gali būti malonių staigmenų, giminaičių ir draugų dovanų.

Посетительницы на скамейке у  Массандровского дворца в Ялте
© Sputnik / Константин Михальчевский
Skorpionų laukia malonios staigmenos, giminaičių ir draugų dovanos

Šaulys (11.22-12.21)

Diena bus sėkminga, jei nerizikuosite ir susilaikysite nuo neapmąstytų veiksmų. Prieš imdamiesi kažko naujo, atlikite anksčiau pradėtus dalykus. Tai leis išvengti triukšmo ir sumaišties, žymiai palengvins gyvenimą jums ir kitiems.

Patartina parengti planą ir jo laikytis, o jei vis tiek tenka improvizuoti, venkite veiksmų, kurie gali nemaloniai nustebinti kitus. Jūs neturėtumėte laužyti tradicijų ir visuotinai priimtų taisyklių, ypač jei norite kažkam patikti. Protingas konservatyvumas daugeliui darys gerą įspūdį.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Diena bus lengva ir atneš gerų žinių. Apie save primins seni pažįstami ar verslo partneriai, su kuriais bendradarbiavimas buvo vaisingas ir malonus. Galite atkurti senus romantiškus ryšius, atgaivinti santykius, kurie kadaise atnešė daug džiaugsmo. Skundai bus pamiršti, bendravimas suteiks tik teigiamų emocijų.

Net atliekant sudėtingas ir nuobodžias užduotis jūs nuoširdžiai domėsitės ir puikiai su jomis susitvarkysite. Bus galimybė sužinoti, kas netrukus pravers, arba sužinoti ką nors svarbaus anksčiau nei kiti.

Храм Воскресения Христова в Форосе
© Sputnik / Константин Михальчевский
Vandeniams patartina daryti svarbiausius dalykus ryte

Vandenis (01.21-02.19) 

Darykite svarbiausius dalykus ryte. Tai pats naudingiausias laikas. Susitikimai su žmonėmis, kurių palaikymas jums svarbus, vyks gerai. Apie savo idėjas ir planus kalbėsite taip, kad niekas neliktų jiems abejingas.

Vargu ar popietė bus visiškai maloni. Rimtų problemų nekils, tačiau kai kurie sunkumai neatmetami. Bet neprarasite optimizmo ir tikrai rasite būdą įveikti visas kliūtis. Galimos nedidelės pinigų įplaukos, dovanos ir staigmenos.

Žuvys (02.20-03.20)

Jūs turite spręsti sunkius dalykus. Vargu ar kas nors jums suteiks pastebimą pagalbą. Geriau pasikliauti tik savo jėgomis: jų turite pakankamai, kad pasiektumėte sėkmę, net jei aplinkybės nėra idealios.

Išlikite ramus, elkitės ryžtingai ir pasieksite dar geresnių rezultatų, nei tikėjotės. Jūs būsite linkę į ekstravagantiškus veiksmus, originalumą, todėl pritrauksite daug dėmesio. Galima pažintis, kuri peraugs į romantiškus santykius.

Tegai:
horoskopas
Aleksoto inovacijų pramonės parko statybos

Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteiktas išskirtinis statusas

(atnaujinta 17:53 2020.11.26)
Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) oficialiai pripažintas visai šaliai reikšmingu objektu

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Vyriausybė Aleksoto inovacijų pramonės parkui suteikė valstybei svarbaus projekto statusą ir nustatė oficialias parko teritorijos ribas. Šis sprendimas žymi reikšmingo etapo įtvirtinimą bei naujų darbų pradžią, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

Vienas iš didžiųjų Kauno infrastruktūros projektų – 30 ha ploto teritorija inovatyvių įmonių pritraukimui, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų vystymui – sulaukė išskirtinio pripažinimo nacionaliniu lygmeniu. Šią savaitę Vyriausybės nutarimu Aleksoto inovacijų pramonės parkas įtrauktas į visai Lietuvai svarbių projektų sąrašą.

Ypatingas statusas suteikiamas tik tiems projektams, kurie ženkliai prisideda prie šalies ekonominio, socialinio, kultūrinio ar politinio augimo. Neseniai šio pripažinimo sulaukė "Rail Baltica", Kauno viešojo logistikos centro bei Rytų–Vakarų transporto koridoriaus Lietuvos dalies projektai.

"Tapimas valstybei ekonomiškai svarbiu projektu yra ganėtinai retas įvykis, tačiau tai tik dar kartą patvirtina didžiulį Kauno potencialą. Tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Turime stiprų Vyriausybės palaikymą čia kurti inovacijų parką su naujomis darbo vietomis, pritraukti užsienio kapitalą bei skatinti mokslo, tyrimų bei verslo sinergiją ir augimą. Kaunas gali ir turi tapti aukštųjų technologijų vystymo centru su ambicija siekti mokslo proveržio. Visa, ko mums reikia – sutelkti Lietuvos ir užsienio talentus bei sukurti jų darbui tinkamą infrastruktūrą", – kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Prognozuojama, kad šiuo projektu Kaunas pritrauks apie 90 mln. eurų privataus kapitalo investicijų, taip pat sukurs virš 1000 gerai apmokamų darbo vietų. 

Šiuo metu tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento įsikūrusioje teritorijoje jau paklotos požeminės komunikacijos bei inžineriniai tinklai. AIPP teritorijoje pilnai išasfaltuotos aštuonios gatvės, įrengtas apšvietimas. Šiuo metu čia tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai. 

Строительная площадка инновационного индустриального парка Алексотас
Aleksoto inovacijų pramonės parko statybos.

Užbaigus susisiekimo infrastruktūros vystymo darbus, planuojama rekonstruoti buvusias sraigtasparnių dirbtuves. Didžiulis angaras užima daugiau kaip 10 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Po renovacijos, patalpose įsikurs inovacijų parko administracija ir laboratorijos.

Rekonstruotas erdves taip pat galės nuomotis aukštą pridėtinę vertę kuriančios Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios orientuojasi į mokslinius tyrimus, prototipų gamybą ir kitų inovatyvių sprendimų plėtrą.

Kvalifikuotiems tyrėjams, mokslininkams numatyta sukurti virš pusantro šimto darbo vietų. Čia taip pat  bus įsteigti 3 mokslo ir studijų institucijų filialai bei įrengtas verslo inkubatorius.  

Skaičiuojama, kad bendras miesto, Vyriausybės ir Europos Sąjungos indėlis į Aleksoto inovacijų pramonės parką sieks apie 14,6 mln. eurų.

Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Medikai

Lietuvai gresia medikų trūkumas dėl užsikrėtimo koronavirusu

(atnaujinta 17:24 2020.11.26)
Rugsėjo – spalio mėnesiais sveikatos priežiūros specialistams patvirtinti 4068 koronaviruso atvejai. Padėtis medicinos įstaigose išlieka įtempta

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvoje koronavirusu serga daugiau nei 3,2 tūkst. gydytojų. Apie tai spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Greta Gargasienė.

Nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 4486 medicinos darbuotojai. Iš jų 90 procentų užsikrėtė nuo rugsėjo iki spalio.

Pasak Gargasienės, rugsėjo-spalio mėnesiais buvo patvirtinti 4068 atvejai tarp sveikatos priežiūros specialistų, o tai, pasak jos tikrai parodo įtemptą situaciją gydymo įstaigose ir kad tikrai reikia įdėti daug pastangų, kad būtų išvengta medicinos pagalbininkų trūkumo gydymo įstaigose.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 53 tūkstančiai COVID-19 atvejų. Pasveiko per 12,6 tūkst. žmonių,  beveik 450 mirė.

Pirmą kartą nuo pavasario karantinas respublikoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Pagal naujausią vyriausybės sprendimą jis galios iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 60,3 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Statistikos departamentas taps pagrindiniu koronaviruso duomenų šaltiniu Lietuvoje
Čaplinskas papasakojo, kada koronavirusu užsikrėtęs asmuo yra labiausiai užkrečiamas
Europos Komisijos vadovė įvardijo vakcinacijos nuo koronaviruso pradžios datą
Paskelbta, kiek gyventojų yra parsisiuntę "Korona Stop LT" programėlę