Mergina glosto arklį, archyvinė nuotrauka

Lapkričio 16 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:48 2020.11.15)
Lapkričio 16 dienos horoskopas pataria Žuvims imtis kažko naujo, Liūtams — atidėti finansinius klausimus, o Svarstyklėms — atgaivinti senus planus

Avinas (03.21-04.20) 

Šiandien Avinų lauks sudėtinga ir vaisinga diena. Darbe, kūryboje ir moksle jūsų laukia sėkmė. Galbūt atsiras idėjų, kurių įgyvendinimas bus naudingas visiems. Atkaklumas padės pasiekti profesinę sėkmę.

Vakare skirkite laiko sau ir savo namams. 

Jautis (04.21-05.21) 

Jūs užsiimsite naudingais darbais, spręsite darbo problemas. Diena tikrai bus vaisinga, ir vargu ar kažkas galės jums trukdyti. 

Antroji dienos pusė tiks kelionėms ir aktyviam poilsiui. Tikėtini naudingi susitikimai, jūs galėsite rasti bendraminčių ar gerų naujų draugų.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Kad pasiektumėte sėkmę, reikia eksperimentuoti ir improvizuoti — įprasti sprendimai neduos norimo rezultato. 

Diena bus dosni įdomių pažinčių ir atsitiktinių susitikimų, bet vargu ar tai bus susiję su rimtų santykių pradžia. Jums gali kas nors patikti, bet patys nesiimsite iniciatyvos. Galimos neplanuotos kelionės.

Vėžys (06.22-07.22) 

Vėžių rytoj laukia palanki diena. Sugebėsite sustiprinti savo pozicijas ir surasti naujų sąjungininkų. Kuo daugiau dalykų suplanuosite šiandien, tuo greičiau galėsite juos atgaivinti.

Bet prisiminkite — bandydami pasiekti viską iš karto, sugaišite tik savo laiką ir jėgas.

Liūtas (07.23-08.23) 

Šiandien jūs linkę filosofuoti ir svajoti. Kūrybinis potencialas tikrai bus didelis. Tačiau nebandykite įgyvendinti visų kilusių idėjų iš karto: kol kas ne pats palankiausiais tam momentas, geriau šiek tiek palaukti.

Koronavirusas
© Sputnik / Георгий Зимарев

Kol kas geriau atidėti sudėtingus ir finansinius klausimus. Versle turėtumėte pasikliauti tik ilgalaikiais sąjungininkais.

Mergelė (08.24-09.22) 

Diena puikiai tinka suprasti save ir savo santykius su kitais. Jei turėjote asmeninių sunkumų, pasinaudokite proga susitvarkyti su jais. Neverta jaudintis dėl smulkmenų. 

Taip pat atsiras galimybė išspręsti ir šeimos problemas. Artimieji įsiklausys į jūsų nuomonę ir lauks patarimo.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Puiki diena atgaivinti senus, bet svarbius planus. Panaudokite visą savo kūrybiškumą ir drąsą, nebijokite sunkumų. Bus naudinga parodyti lyderio savybes. Sunkioje situacijoje prisiimsite atsakomybę už kitus, ir kiti bus už tai dėkingi.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šis pirmadienis Skorpionams tiks seniems projektams užbaigti. Naujų dalykų, ypač susijusių su finansais, šiandien geriau nesiimti — vis tiek jie nebus apvainikuoti sėkme.

Traumų rizika yra didelė, todėl geriau atsisakyti didelio fizinio aktyvumo, tokio kaip bėgimas ir svarmenų kilnojimas.

Šaulys (11.22-12.21) 

Puikus laikas pradėti įgyvendinti projektą, kurį rengdami dirbote gana ilgai — dabar susiklostys jam palankiausios aplinkybės.

Vakare atidžiai kontroliuokite savo emocijas, ypač jei jos išryškėja veikiamos alkoholinių gėrimų dozės — vėliau gali tekti gailėtis dėl savo elgesio.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Ryžtas yra jūsų šiandieninis kredo! Imkitės iniciatyvos, nenuleiskite rankų prieš kliūtis, naujai pažvelkite į senas problemas ir ieškokite netikėtų sprendimų. Tai tinkamas laikas naujiems atradimams ir pasiekimams.

Galima planuoti kelionę, bus sėkmingi ir pirkiniai.

Vandenis (01.21-02.19) 

Diena bus praleista sunkiai dirbant, daug dėmesio teks skirti dokumentams, apskaitos ar ekonominių klausimų sprendimui. Klaidos tikimybė yra didelė, jums prireiks viso jūsų atkaklumo ir šiek tiek daugiau. Nedvejodami prašykite pagalbos.

Naktinis dangus
© Sputnik / Владимир Трефилов

Meilės reikaluose gali kilti visokių bėdų. Bet jei nenorite sunaikinti esamų ryšių, susilaikykite nuo santykių aiškinimosi.

Žuvys (02.20-03.20) 

Šiuo metu patartina pasirinkti profesinę kryptį. Galite pradėti derybas dėl persikraustymo į naują darbo vietą. Svarbiausia neskubėti ir nesutikti su pirmu pasitaikiusiu pasiūlymu: kantrybė leis pasiekti tai, kas geriausia.

Diena palanki apsipirkti — viskas, kas bus įsigyta šiuo metu, patikimai tarnaus daugelį metų.

Tegai:
horoskopas
Dar šia tema
Mokslininkas įvertino kolektyvinio imuniteto nuo COVID-19 atsiradimo galimybes
Australijos mokslininkai atrado naują 500 metrų aukščio koralinį rifą
Katė

Lapkričio 27 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:51 2020.11.26)
Rytoj, lapkričio 27 dieną, Avino laukia Grįžimo į praeitį diena, kuri kuriam laikui nustelbs dabartį, Vėžiui tikėtina neregėta finansinė sėkmė, o Ožiaragiui patartina atsiduoti mėgstamai veiklai

Avinas (21.03 - 20.04)
Naujų darbų verta imtis tik tada, kai bus baigti senieji, kitaip jų "uodegos" susipainios po kojomis ir neleis pasiekti tikslo.

Jautis (21.04 - 21.05)
Prisiminimai, net ir labai malonūs, negali — ir neturėtų — pakeisti realybės, todėl būtina bent jau palaipsniui, žingsnis po žingsnio atsisakyti praeities ir gyventi dabartimi.

Dvyniai (22.05 - 21.06)

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Reta diena, kai žvaigždės primygtinai rekomenduoja atsisakyti bendrauti su draugais, nes galimas rimtas kivirčas, iš kurio bus sunku išsisukti ir jums, ir jiems.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Netikėta finansinė sėkmė turi būti panaudota protingai ir praktiškai: atminkite, kad galite išleisti viską ir taip atimkite pasitikėjimą savimi ateityje.

Liūtas (23.07–21.08)
Esant blogai nuotaikai, kuri gali sugadinti jūsų dieną, jums reikia tiesiog pailsėti: pavyzdžiui, perskaitykite mėgstamą romaną arba žiūrėkite mėgstamą filmą.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Atkreipkite dėmesį į ženklus, kuriuos šiandien jums siųs likimas: juose gali būti atsakymas į svarbų klausimą, kuris jums ilgą laiką neduoda ramybės.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Jūs neturėtumėte dėti neįtikėtinų pastangų įtikinti aplinkinius žmones, kad esate teisūs: jums vis tiek nepavyks ir sugaišite laiką.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Neleiskite neigiamiems prisiminimams užgožti dabarties ir juo labiau ateities: tegul praeities įvykiai lieka praeityje, neturėtumėte jų tempti į šiandieną.

Šaulys (23.11 - 21.12)


Galimas susitikimas su kadaise mylėtu žmogumi gali jus taip sujaudinti, kad nuspręsite atnaujinti santykius su juo — neskubėkite ir nepulkite į juos stačia galva.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Šiandien mažai tikėtina, kad jūsų pagrindinėje darbo vietoje jums pasiseks, todėl neturėtumėte gaišti laiko veltui — geriau jį skirti mėgstamai veiklai.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Atkreipkite dėmesį į savo pomėgį: greičiausiai jūs jau pasiekėte tokį tobulumą, kad jį lengvai paversite savo pagrindine veikla nešančia uždarbį.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Į naujos darbo vietos pasiūlymą, kuris yra tikėtinas šią dieną, turi būti atsižvelgta maksimaliai atidžiai: nereikėtų iškart sutikti, bet ir atsisakyti negalima.

Tegai:
horoskopas
 Izraelio vadovui įteikta Vilniaus Gaono moneta

Izraelio vadovui įteikta Vilniaus Gaono moneta

(atnaujinta 18:41 2020.11.26)
Moneta nukalta Vilniaus Gaono Elijo ben Solomono Zalmano 300-ųjų gimimo ir 700-ųjų žydų istorijos Lietuvoje metinių proga

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vardu Izraelio vadovui Reuvenui Rivlinui įteikta proginė moneta, rašoma Prezidentūros pranešime.

Moneta nukalta Vilniaus Gaono Elijo ben Solomono Zalmano 300-ųjų gimimo ir 700-ųjų žydų istorijos Lietuvoje metinių proga.

"Šie metai ypatingi Lietuvai ir jos žydų bendruomenei, šiandien pasklidusiai po visą pasaulį. Minime reikšmingas sukaktis, pagerbiame žydų bendruomenės indėlį į daugiaamžę Lietuvos istoriją", – sakė prezidentas.

Nausėda priminė, kad šiuos metus Seimas yra paskelbęs Vilniaus Gaono metais.

Vilniaus Gaonui skirtoje monetoje užrašai yra lietuvių ir hebrajų kalbomis. Ja pagerbiamas 18 amžiuje Vilniuje gyvenęs talmudistas, misnagdų judėjimo lyderis rabinas Elijas.

Pasinaudodamas proga, Nausėda laišku pasveikino Izraelio Prezidentą, save kildinantį iš Vilniaus Gaono palikuonių, su šiomis reikšmingomis sukaktimis ir pakvietė apsilankyti Lietuvoje pasibaigus pandemijai.

Tegai:
moneta
Vamzdžių klojimo laivas Akademik Čerskij

Sertifikatorius neigia pranešimus apie pasitraukimą "Nord Stream-2" projekto

(atnaujinta 20:02 2020.11.26)
Bendrovė priėjo prie išvados, kad sankcijos bus taikomos paslaugoms, susijusioms su laivais ir juose sumontuota įranga, reikalinga projektui

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Norvegų "Det Norske Veritas" — "Germanischer Lloyd" (DNV GL) neatsisako "Nord Stream-2" dujotiekio sertifikavimo, tačiau nutraukia darbus, susijusius su jūrų laivais, praneša RBC, remdamasis bendrovės atstovais.

"DNV GL nepriėmė sprendimo atsisakyti sertifikuoti "Nord Stream-2" dujotiekio sistemą", — sakė bendrovės pareigūnas.

Kaip paaiškino DNV, išnagrinėjusi naują Valstybės departamento aiškinimą dėl sankcijų prieš Rusijos ir Vokietijos dujotiekį veiksmų, bendrovė priėjo prie išvados, kad sankcijos bus taikomos paslaugoms, susijusioms su laivais ir juose sumontuota įranga, reikalinga projektui. Bendrovė pabrėžė, kad neatsisako teikti su "Nord Stream-2" vamzdynais susijusių paslaugų.

"Nord Stream-2" DNV GL dalyvavo dokumentų peržiūroje ir statybos darbų atitikties standartams patikrinime. Tai taip pat apėmė įrangos, kuri buvo naudojama laivuose, tiesiant dujotiekį, bandymus ir paruošimą. Be to, įmonei reikėjo išduoti atitikties sertifikatą, tinkamai įvykdžius projektą.

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba