Autoservisas

Pavojingas atliekas degino kietojo kuro katile: "Garažiuko" rezultatai Utenos apskrityje

(atnaujinta 13:09 2020.11.15)
Spalį pareigūnai patikrino 113 remontuojančių ir ardančių automobilius asmenų, pagrindiniai nustatyti pažeidimai — susidarančių atliekų neapskaitymas ar netinkamas apskaitymas, atliekų nerūšiavimas

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Akcijos "Garažiukas" metu per spalį Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai nustatė 29 pažeidimus ir 4 asmenis, nelegaliai vykdančius automobilių remonto veiklą, praneša departamento spaudos tarnyba.

Autoservisas
© Sputnik / Александр Липовец

Anot departamento, iš viso buvo patikrinta 113 transporto priemonių techninę priežiūrą ir remonto veiklą vykdančių asmenų.

Utenos valdybos viršininkas Lauris Martišius pažymėjo, jog šiais metais dėl bendradarbiavimo su Valstybine mokesčių inspekcija buvo išaiškinta daugiau pažeidimų.

Spalio mėnesį Utenos valdybos inspekcijos, vykdydamos akciją "Garažiukas", siekė identifikuoti naujus transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą vykdančius asmenis ir patikrinti, kaip automobilių remonto dirbtuvėse tvarkomos susidarančios atliekos: ar rūšiuojamos (atskiriamos pavojingos nuo nepavojingų), ar vedama atliekų apskaita ir ar atiduodamos atliekų tvarkymo teisę turinčioms įmonėms.

Taip pat ypatingas dėmesys buvo skirtas tikrinant, ar atliekos (alyvų, tepalų filtrai ir kiti vidaus degimo variklių filtrai) nedeginamos kietojo kuro katiluose.

Kaip rezultatas, Valstybinės mokesčių inspekcijos Panevėžio operatyvios kontrolės skyriaus specialistai per akciją išaiškino 4 asmenis, vykdančius transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą neturint individualios veiklos liudijimo pažymėjimų ar veiklos neužregistravusius juridinių asmenų registre.

Utenos ir Molėtų rajono aplinkosaugininkai išaiškino 16 aplinkos apsaugos teisės aktų reikalavimų pažeidimo atvejų. Pagrindiniai nustatyti pažeidimai — susidarančių atliekų neapskaitymas ar netinkamas apskaitymas, atliekų nerūšiavimas.

Taip pat aplinkosaugininkai aptiko atvejį, kai pavojingos atliekos buvo deginamos kietojo kuro katile. Pažeidėjas degino transporto priemonių tepalinius ir vidaus degimo filtrus. Už nusižengimą teisės aktų reikalavimas asmeniui skirta administracinė bauda ir apskaičiuota aplinkai padaryta 100 eurų žala.

Anykščių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su VMI pareigūnais patikrino 7 asmenis ir nustatė 9 pažeidimus: 5 asmenys nepateikė atliekų susidarymo ar tvarkymo ataskaitų, 4 asmenys nevedė arba netinkamai vedė atliekų susidarymo ar tvarkymo apskaitą.

Ignalinos AAI pareigūnai organizavo 20-ies ūkio subjektų ir fizinių asmenų patikrinimus ir nustatė 4 pažeidimus. Kartu su VMI organizuoti 6 ūkio subjektų ir 4 fizinių asmenų patikrinimai, nustatytas 1 pažeidimas.

Visagino sav. teritorijoje buvo patikrintos 3 įmonės, vykdančios transporto priemonių remonto veiklą, 3 garažų bendrijos ir 4 fiziniai asmenys, vykdantys variklinių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą pagal individualios veiklos pažymą. Ignalinos aplinkosaugos pareigūnai nustatė 1 teisės aktų pažeidimą, kai fizinis asmuo, vykdantis transporto priemonių remonto veiklą, nevedė susidariusių atliekų apskaitos, jam už pirmą kartą padarytą pažeidimą surašytas įspėjimas.

Tegai:
aplinkosaugininkai, Utenos apskritis, Lietuva, "Garažiukas"
Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje turimų priemonių atsargų COVID-19 testams atlikti gali nepakakti iki Kalėdų

(atnaujinta 14:14 2020.11.26)
Ryšium su tuo Nacionalinė laboratorija planuoja pakeisti viešųjų pirkimų procedūras, kad užtikrintų greitesnį priemonių įsigijimą

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) taikys patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras, kad įsigytų priemones koronaviruso tyrimams atlikti, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Pažymima, jog reikiamos priemonės bus įsigyjamos neskelbiamų viešųjų pirkimų būdu, taikant maksimaliai atviras ir viešas procedūras, o pasiūlymus teikti galės visi galintys pasiūlyti reikiamas priemones. 

Anot NVSPL, tai leis užtikrinti greitesnį priemonių įsigijimą koronaviruso testams atlikti ir greičiau jas pristatyti pagrindinėms gydymo įstaigoms, laboratorijoms ir mobiliesiems punktams.

"Toks sprendimas priimtas įvertinus tai, kad šiuo metu daugumos turimų priemonių atsargų koronaviruso testams atlikti nepakaks iki Šv. Kalėdų, o taikant įprastas, laikui imlias viešųjų pirkimų procedūras jos medikus pasiektų tik kitų metų pradžioje", — sakoma pranešime.

Dabartinis viešųjų pirkimų įstatymas numato galimybę atlikti ir itin greitą pirkimo procedūrą — neskelbiamas derybas. Jomis pagal įstatymo raidę naudotis galima, kai tokio pirkimo neįmanoma atlikti atviro, riboto konkurso ar skelbiamų derybų būdais šiame įstatyme nustatytais terminais.

Šiuo metu Lietuvoje pastebimas staigus sergamumo koronavirusu augimas. Pirmą kartą nuo pavasario karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Po to režimas buvo pratęstas. Pagal vyriausybės sprendimą karantinas galios iki gruodžio 17 dienos imtinai. Nuo pandemijos pradžios atvejų skaičius šalyje pasiekė 53 757 žmones, 12 655 žmonės pasveiko, 449 pacientai mirė. Šiuo metu koronavirusu serga 40 459 žmonės.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Vilnius

Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites

(atnaujinta 13:59 2020.11.26)
Remdamasis mokslininkų skaičiavimais, buvęs ULAC vadovas atkakliai teigia, jog reikia plačiai panaudoti greituosius COVID-19 antigeno testus, o ne PGR testus

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pasidalijo mokslininkų pasiūlytų metodu, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites.

"Taikydami matematinio modeliavimo metodiką, mokslininkai apskaičiavo, kad kas tris dienas greitaisiais COVID-19 antigeno testais ištyrus po 75 proc. (du trečdalius) asmenų, galima naujų užsikrėtusių asmenų skaičių sumažinti 88 proc. ir taip per 6 savaites įveikti epidemiją", — parašė specialistas savo Facebook paskyroje.

Čaplinsko teigimu, spartesniam epidemijos valdymui, siūloma testavimui naudoti greituosius COVID-19 antigeno testus, kur atsakymas gaunamas greitai — per 15-20 minučių, nes tai leis daug greičiau identifikuoti sergančius, juos izoliuoti, kad neplatintų infekcijos. Tuo tarpu, pasak gydytojo, likusieji žmonės galės gyventi įprastai ir nereikės karantino.

"Be to, tyrėjai pažymėjo, kad net ir testuojant rečiau — kas savaitę pratestuojant pusę populiacijos — epidemijos kreivę taip pat galima "nulaužti". Tokie mokslininkų pateikti rezultatai leido jiems konstatuoti, kad, siekiant greičiau įveikti epidemiją, tikslinga naudoti netgi daug pigesnius mažesnio jautrumo testus — greituosius antigeno, lyginant su dabar plačiai naudojamais jautresniais — PGR testais", — pažymėjo Čaplinskas.

Pasak specialisto, tokie mokslininkų darbai patvirtina, kad galimi įvairesni epidemijos valdymo modeliai, tikslesnė ir pagrįstesnė izoliacija, o ne tik griežti visų gyvenimo veiklų suvaržymai. Ryšium su tuo Čaplinskas paragino kuo greičiau mažinti perteklinius draudimus ir plačiau Lietuvoje diegti įvairesnius šios pandemijos sukėlėjo nustatymo metodus, tai yra ne tik PGR kaip yra dabar, bet ir greituosius COVID-19 antigeno testus.

Šiuo metu Lietuvoje pastebimas staigus sergamumo koronavirusu augimas. Pirmą kartą nuo pavasario karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Po to režimas buvo pratęstas. Pagal vyriausybės sprendimą karantinas galios iki gruodžio 17 dienos imtinai. Nuo pandemijos pradžios atvejų skaičius šalyje pasiekė 53 757 žmones, 12 655 žmonės pasveiko, 449 pacientai mirė. Šiuo metu koronavirusu serga 40 459 žmonės.

Tegai:
pandemija, tyrimas, koronavirusas, Saulius Čaplinskas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Karantinas pratęstas iki gruodžio vidurio
Europos Komisijos vadovė įvardijo vakcinacijos nuo koronaviruso pradžios datą
Lietuvoje per parą nustatyta daugiau nei 2,1 tūkst. naujų koronaviruso atvejų

Galingiausi Rusijos koviniai lėktuvai atliko naktinį kuro papildymą ore video

(atnaujinta 13:48 2020.11.25)
Skrydžio trukmė buvo daugiau nei aštuonios valandos, degalų papildymas buvo vykdomas dienos ir nakties metu maždaug 600 kilometrų per valandą greičiu

Tolimojo nuotolio aviacijos orlaivių Tu-160 ir Il-78 įgulos ilguosius skrydžius atliko su kuro papildymu. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos Gynybos ministerija.

Ministerija papasakojo, kad skrydis truko daugiau nei aštuonias valandas esant stipriam šoniniam vėjui.

Strateginių raketnešių Tu-160 pilotai atliko degalų papildymą iš tanklaivių Il-78 daugiau nei penkių tūkstančių metrų aukštyje.

Pažymima, kad degalų papildymas buvo vykdomas dienos ir nakties metu maždaug 600 kilometrų per valandą greičiu. Tuo tarpu atstumas tarp orlaivių buvo mažesnis nei 30 metrų.

Iš viso skrydžiuose dalyvavo iki dešimties tolimojo nuotolio aviacijos orlaivių.

Degalų papildymas yra vienas sunkiausių skrydžio mokymo elementų. Tačiau jis būtinas tolimojo nuotolio aviacijos orlaiviams, kurie skrydyje praleidžia daug valandų.

Kuro papildymas leidžia orlaiviams veikti kuo toliau nuo savo bazavimosi vietų ir padidina jų kovinį spindulį.

Tu-160, gavęs pravardę "Baltoji gulbė", yra didžiausias ir galingiausias viršgarsinis lėktuvas karo aviacijos istorijoje, taip pat sunkiausias pasaulyje kovinis lėktuvas. Tai taip pat greičiausias bombonešis, naudojamas Rusijoje.

Tegai:
aviacija, kariniai lėktuvai, Rusija, vaizdo įrašas