Krovininis traukinys, archyvinė nuotraka

Trečią mėnesį eilės Lietuvoje auga geležinkeliu gabenamų krovinių kiekiai

(atnaujinta 19:17 2020.11.15)
Krovinių srauto augimui didžiausią įtaką turėjo spalį ūgtelėję grūdų, trąšų bei skaldos pervežimai

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Krovinių vežimo geležinkeliu bendrovė "LTG Cargo" spalio mėnesį pervežė daugiau kaip 5 mln. tonų krovinių ir pagerino praėjusių metų spalio rezultatą. Apie tai praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

"LTG Cargo" spalio mėnesį pervežė 5,03 mln. tonų krovinių — 4,5 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu, kai vežta 4,8 mln. tonų. Pranešama, kad didžiausią įtaką krovinių srauto augimui turėjo ūgtelėję grūdų, trąšų, bei skaldos pervežimai.

Šiemet sausio–spalio mėnesiais bendras krovinių kiekis siekia 43,8 mln. tonų ir yra 4,8 proc. mažesnis nei pernai. Tačiau šis rezultatas beveik 8 proc. viršija pavasarį bendrovės paskelbtas 2020 metų krovinių apimčių prognozes dėl COVID-19 įtakos. 

"Nors krovinių pervežimo rinkose išlieka didelis neapibrėžtumas, mes toliau sėkmingai artėjame prie praėjusių metų rezultatų lygio. Nuo šių metų pradžios, kai prasidėjo pasaulinė COVID-19 pandemija, atsilikimą sumažinome daugiau nei perpus, o Baltijos šalyse tarp vežėjų demonstruojame tvarią lyderystę. Mūsų kryptis nesikeičia — ir toliau stengsimės diversifikuoti krovinių srautą, kurti naujas paslaugas, o veiklą auginti tarptautinėse rinkose", — sako "LTG Cargo" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

Krovinių apimčių smukimas dėl sulėtėjusių prekybos apimčių, smukimo žaliavų rinkose ir pasaulinės COVID-19 pandemijos fiksuojamas visose aplinkinėse šalyse.

Be to, pranešama, kad Baltarusiškų krovinių srautas į Klaipėdos jūrų uostą šiemet sausį–spalį išliko panašus kaip ir praėjusias metais.

Jau pervežta daugiau grūdų nei pernai

Eksportui skirtų vietinių grūdų pervežimai į Klaipėdos jūrų uostą išliko rekordinėse aukštumose. Preliminariais duomenimis, praėjusį mėnesį "LTG Cargo" pervežė 66 proc. daugiau nei pernai spalį Lietuvoje užaugintų grūdų — 0,46 mln. tonų. 

Iš viso šiemet sausį–spalį "LTG Cargo" pervežė 2,24 mln. tonų grūdų ir jau daugiau kaip 100 tūkst. tonų viršijo praėjusių visų metų rezultatą.

Dėl COVID-19 augo kiniškų krovinių srautas

Šiemet smarkiai išaugo kiniškų krovinių srautas į Lietuvą. Šiemet sausio–spalio mėnesiais kiniškų krovinių kiekis siekė 34,4 tūkst. TEU (matavimo vienetas, 20 pėdų ilgio konteinerio ekvivalentas) ir buvo net 4 kartus didesnis nei pernai tuo pat metu.

Kiniškų krovinių šuolį lėmė sumažėję oro ir jūros transporto pajėgumai, išilgėjusi krovinių pristatymo trukmė ir padidėjusios pervežimo kainos, aiškina Lazauskas. Dėl to dauguma verslų teko perorientuoti logistiką ir daugiau krovinių gabenti geležinkeliu.

Iš Kinijos traukinys Lietuvą pasiekia per 10–12 parų. Šiuo metu traukiniais gabenamos medicininės apsaugos priemonės, pašto siuntos ir kitos įvairios prekės, skirtos Lietuvai ir kitoms šalims.

Tegai:
geležinkelis, Lietuva
Dar šia tema
LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto
Ekonomistas: "Rail Baltica" niekada neveiks kaip įprastas geležinkelis
Kauno intermodalinis terminalas prijungtas prie Europos geležinkelių tinklo
Mergina su telefonu rankuose, archyvinė nuotrauka

Paaiškėko, kiek žmonių naudojosi rogramėle KoronaStopLT

(atnaujinta 08:29 2020.12.03)
Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės KoronaStopLT vartotojų

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Mobiliąją programėlę KoronaStopLT, sukurtą koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijai, Lietuvoje jau atsisiuntė beveik 130 tūkst. žmonių, t. y. daugiau nei 4 proc. Lietuvos gyventojų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.  

Specialistų teigimu, apčiuopiamą teigiamą rezultatą programėlė galėtų duoti tuomet, jei ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų. 

Skatindamas gyventojus naudotis programėle Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) organizuoja programėlės pristatymus savivaldybėms, mokykloms ir skirtingų organizacijų atstovams. 

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad mobilioji programėlė veikia fiksuodama galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu žmogumi, kontakto trukmę ir galimą riziką. Programėlės surinkta informacija yra saugoma vartotojo įrenginyje ir privatūs duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami. 

Žmogus gali savanoriškai pranešti apie užsikrėtimą koronavirusu, naudojantis KoronaStopLT programėle. Pranešus apie užsikrėtimą, buvę arti užsikrėtusio žmogaus programėlės vartotojai gauna pranešimą apie riziką ir apskaičiuotą jos lygį, o taip pat informaciją, kokių veiksmų imtis toliau. 

Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės vartotojų.

Naujausiais duomenimis, bendras per visą epidemijos laikotarpį patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia 64 tūkst., infekcija yra pasiglemžusi 547 gyvybes. 

Dar šia tema
Lietuvoje nuo COVID-19 mirė pacientas, kuriam buvo iki 40 metų
Jonavos rajone dėl audinių įvesta ekstremali situacija
Nauji apribojimai: kalėdinės mugės nevyks, sumažės prekybos centrų akcijų
Paaiškėjo, kiek COVID-19 sergančių pacientų gydomi LSMU Kauno ligoninėje
Policijos pareigūnai, archyvinė nuotrauka

Kaune sulaikyti Estijoje bent 32 automobilius pavogę lietuviai video

(atnaujinta 07:14 2020.12.03)
Tiriant šias automobilių vagystes, Estijoje ir kitose šalyse teisėsaugos pareigūnai nustatė ir sulaikė 18 asmenų, veikusių nusikalstamoje grupuotėje visoje Europoje

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Kauno kriminalistai, bendradarbiaujant su Estijos teisėsauga, Kaune sulaikė du lietuvius, įtariamus organizuotomis, plataus masto automobilių vagystėmis Estijoje. 

Apie tai praneša policijos departamentas.

Estijos ir Kauno apskrities policijos tęstas tyrimas atskleidė, jog laikotarpiu nuo 2017 m. iki š. m. šie vyrai, kartu su kitais asmenimis, iš viso Estijoje organizavo ir pavogė ne mažiau kaip 32 automobilius (nuo 2013 m. iki 2020 m. laidos), padarydami beveik 270 tūkst. eurų žalą.

Tiriant šias automobilių vagystes, Estijoje ir kitose šalyse (įskaitant ir Lietuvą) nustatyta ir sulaikyta 18 asmenų, veikusių nusikalstamoje grupuotėje visoje Europoje (Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Slovakijoje).

Gruodžio 1 dieną Kaune, dalyvaujant Kauno apskrities policijos kriminalistams, Patrulių rinktinės pareigūnams bei kolegoms iš Estijos ir Eurojust koordinuojant operacijos veiksmus, sulaikyti du iš jų – autoservise sulaikytas anksčiau neteistas vyras (gim. 1981 m.), savo namuose sulaikytas kitas, anksčiau teistas, vyras (gim. 1985 m.). 

Kratų metu pas juos rasti grynieji pinigai, apie 10 tūkst. eurų, ginklai bei kiti daiktai, galimai naudoti nusikalstamoms veikoms vykdyti. 

Estijoje atliekamas tyrimas dėl veikų, už kurias gresia iki 15 m. laisvės atėmimas, šios veikos atitinka nusikaltimus, numatytus Lietuvos baudžiamojo kodekso 249 str. 1 d. (nusikalstamas susivienijmas) bei 178 str. 3 d. (vagystė).

Dar šia tema
"Be pabaigos": posėdis Venckienės byloje atidėtas
Atsistatydina sekso vakarėlyje užkluptas Vengrijos europarlamentaras
Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė pėsčiąjį