Infekcijos ligų centras klinikoje Santaros

Beveik du tūkstančiai medikų Lietuvoje serga koronavirusu

(atnaujinta 15:55 2020.11.16)
Nors Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, jog padėtis palaipsniui stabilizuosis, yra labai mažai vilčių, kad karantinas bus po dviejų savaičių bus atšauktas

VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad situacijoje su koronavirusu pastebėti pirmieji geri ženklai.

"Bet vienas geras ženklas, kad augimas nebebuvo jau eksponentinis. Tai leidžia labai rezervuotai pasidžiaugti, kad situacija po truputį stabilizuojasi", — sakė ministras spaudos konferencijoje.

Tuo tarpu Veryga mano, kad yra nedaug vilčių, jog karantinas po dviejų savaičių bus panaikintas.

Be to, ministro teigimu, į įstaigą siunčiami paklausimai apsunkino specialistų darbą.

"Bet aš tiesiog noriu paminėti, kiek sulaukiame įvairių tyrimų. Tiek iš Specialiųjų tyrimų tarnybos — 6 tyrimai yra, Finansinių nusikaltimų tarnybos taip pat 6 kreipimaisi, 73 Lietuvos Respublikos Seimo narių paklausimai visais įvairiausiais klausimais, susijusiais su COVID-19, teismų ir prokuratūros tyrimai, susiję su jau buvusio parlamentaro Puteikio skundu, dėl 46 operacijų vadovo sprendimų teisėtumo ir panašiai", — sakė jis.

Veryga teigė, kad tokie paklausimai trukdo darbuotojams atlikti pagrindinį darbą, nes užuot sprendę su koronavirusu susijusias problemas, jie priversti atsakyti į juos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Daiva Razmuvienė teigė, kad šiuo metu koronavirusu serga beveik 2 tūkst. medicinos darbuotojų.

"Nuo pandemijos pradžios iš viso yra fiksuoti 2882 atvejai tarp medikų, dabartiniu metu priskirti, kad yra gydomi — 1992 medikai", — sakė ji.

Vien per laikotarpį nuo rugsėjo iki lapkričio koronavirusu susirgo 2,5 tūkst. medikų. Tarp jų yra ne tik gydytojų, bet ir slaugytojų bei felčerių.

Šiuo metu nuo koronaviruso ligoninėse gydomi 1359 žmonės, iš jų 100 — reanimacijoje.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 35,9 tūkst. koronaviruso atvejų. Mirė daugiau nei 280 pacientų.

Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje buvo įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

Tegai:
Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)
Dar šia tema
Kasiulevičius papasakojo, kur didžiausia tikimybė užsikrėsti koronavirusu
Ekonomistas perspėjo Lietuvą: "Neperšokęs karantino, nesakyk op"
SAM: socialiniuose tinkluose daugėja melagingos informacijos apie COVID-19
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 3-iosios šventės

(atnaujinta 22:56 2020.12.02)
Gruodžio 3 yra 337-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 338-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 28 dienos

Šiandien minima Tarptautinė žmonių su negalia diena.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1951 — gimė Vytautas Rumšas, lietuvių teatro aktorius.

1991 — Vokietijoje atidaryta Lietuvos ambasada;

1993 — atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninė;

2001 — pirmą kartą Santarvės premijos laureatu tapo užsienio pilietis — Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnevskis.

Ši diena pasaulio istorijoje

1586 — iš Amerikos į Angliją atvežtos bulvės;
1621 — Galilėjus išrado teleskopą;
1818 — prisijungusi prie JAV Ilinojaus valstija tapo 21-aja valstija;
1967 — atlikta pirmoji širdies persodinimo operacija žmogui: Keiptaune chirurgas Kristianas Bernaras persodino širdį žydų išeiviui iš Lietuvos Luisui Vaškanskiui. Pacientas po operacijos išgyveno aštuoniolika dienų;
1973 — JAV kosminis palydovas "Pioneer 10" atsiuntė pirmąsias Jupiterio nuotraukas;
1976 — roko grupė Sex Pistols pradėjo kontraversiškąjį turą po Jungtinę Karalystę;
1990 — susivienijo Rytų ir Vakarų Vokietijos.

1948 — gimė John Michael Osbourne, roko muzikantas, iki 1978 grupės "Black Sabbath" vokalistas, vėliau pradėjęs solo karjerą, o pastaruoju metu tapęs realybės televizijos žvaigžde (realybės šou "The Osbournes").

Vardadienį švenčia Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė.

Krikščionių minimas Šv. Pranciškus Ksaveras (1506–1552), gimęs Ispanijoje. Mokėsi Paryžiuje, kur sutiko šv. Ignacą Lojolą ir tapo jo bendražygiu, vienu pirmųjų naujos Jėzuitų Draugijos nariu. 1537 m. buvo įšventintas kunigu, o 1541 m. popiežiaus prašymu buvo pasiųstas misijų darbui į Indiją. Ligos ir vargų išsekintas mirė 1552 m. Kinijos pakrantėje, Sanciano saloje. 1929 m. pop. Pijus XI jį drauge su šv. Kūdikėlio Jėzaus Terese paskyrė misijų pagonių kraštuose globėju.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos

8
(atnaujinta 22:48 2020.12.02)
Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė daugiau kaip 40 % viso elektros importo

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.

Gedimas įvyko apie 1 val. nakties Nibru keitiklio stotyje, Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus "Svenska kraftnät" ir gamintojo atstovų "Hitachi ABB Power Grids" komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jam pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atkurta.

"Litgrid" duomenimis, aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis "NordBalt" pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų.

Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.

Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

Be to, Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

8
Tegai:
NordBalt, Švedija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais