Karantinas Vilniuje

Paskelbta, kiek gyventojų yra parsisiuntę "Korona Stop LT" programėlę

(atnaujinta 20:12 2020.11.16)
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga papasakojo apie koronaviruso plitimui stabdyti skirtą "Korona Stop LT"

VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad ši programėlė yra skirta informuoti žmones apie tai, kad jie buvo arti užsikrėtusio asmens. Apie tai jis kalbėjo nuotolinės spaudos konferencijos metu.

Infekcijos ligų centras klinikoje Santaros
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pasak ministro, programėlę yra parsisiuntę apie 83 tūkst. gyventojų.

"Mobiliąją programėlę "Korona Stop LT" yra parsisiuntę maždaug 83 tūkst. piliečių į savo mobiliuosius įrenginius", — sakė Veryga.

Jis taip pat priminė, kad toliau vyksta rezervo priemonių dalijimas ir pristatymas į gydymo įstaigas, kurios reikia pagalbą koronaviruso infekcija sergantiems pacientams.

Pasak ministro, per praėjusią ir šią savaitę yra išdalyta daugiau kaip 200 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, kurie buvo įsigyti valstybės rezervui ir dabar prireikus yra pristatomi į gydymo įstaigas.

Šiuo metu nuo koronaviruso ligoninėse gydomi 1359 žmonės, iš jų 100 — reanimacijoje.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 35,9 tūkst. koronaviruso atvejų. Mirė daugiau nei 280 pacientų.

Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje buvo įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
mobilioji programėlė, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)
Dar šia tema
Danija visų audinių nužudymą dėl mutavusio koronaviruso pripažino klaida
Koronavirusas visgi nugalėjo Amerikos prezidentą
Kasiulevičius papasakojo, kur didžiausia tikimybė užsikrėsti koronavirusu
Praeiviai Vilniuje

Apklausa: 3 4 lietuvių įsigydami automobilį ir būstą galvoja apie poveikį aplinkai

(atnaujinta 10:02 2021.04.11)
Rinkdamiesi ir būstą, ir automobilį šalies gyventojai ypatingai išskiria jų energinį efektyvumą — į šį aspektą tiek vienu, tiek kitu atveju atsižvelgtų daugiau kaip 90 proc. respondentų

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Planuodami tokius pirkinius, kaip automobilis ar būstas vis labiau lietuviai atsižvelgia į šių pirkinių poveikį aplinkai, rašo "Swedbank" spaudos tarnyba.

Į būsimą automobilio poveikį aplinkai linkę atsižvelgti 75 proc., o į nuosavo būsto — 79 proc. lietuvių. 

Įsigyjamo būsto įtaka aplinkai labiau suinteresuoti jauniausios 18–24 metų amžiaus grupės ir 45 metų amžiaus bei vyresni gyventojai.

Automobilio įtakos aplinkai veiksnį svarbiu taip pat laiko jauniausios ir vyresnės amžiaus grupių respondentai. 30 proc. lietuvių automobilį rinktųsi, vertindami jo anglies dvideginio dujų emisiją, o 41 proc. atsižvelgtų į galimus taršos mokesčius.

Rinkdamiesi ir būstą, ir automobilį šalies gyventojai ypatingai išskiria jų energinį efektyvumą — į šį aspektą tiek vienu, tiek kitu atveju atsižvelgtų daugiau kaip 90 proc. respondentų. 

Didelė dalis šalies gyventojų yra pasirengę investuoti į energijos išteklių taupymą savo namuose, pavyzdžiui, 45 proc. rinktųsi taupų LED apšvietimą, 42 proc. A ar aukštesnės energinės klasės buities prietaisus, 22 proc. — išmanius energijos valdymo sprendimus.

Tuo tarpu, 39 proc. šalies gyventojų norėtų investuoti į nuosavą saulės jėgainę, kuri padėtų sumažinti sąskaitas už elektrą, o 3 proc. gyventojų teigia, kad tokią jėgainę jau yra įsigiję.

Tegai:
aplinkos saugojimas, apklausa, būstas, automobiliai, Swedbank
Dar šia tema
Apklausa: vieniems pandemijos metu kyla nerimo ir pykčio banga, kiti geba patirti ramybę
Lietuvos gyventojai gerbia Putiną ir jaučia nostalgiją dėl TSRS, rodo apklausa
Apklausa parodė, koks yra svarbiausias kriterijus renkantis elektros tiekėją
COVID-19 testas

Lietuvoje nustatyti 839 nauji koronaviruso atvejai

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo daugiau nei 226 tūkst. žmonių

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Praėjusią parą, Lietuvoje patvirtinti 839 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 12 žmonių, pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 226 173 žmonės. Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 ligos mirė 3 687 žmogus.

Per parą ligoninėse mirė 12 žmonių. Paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai — 937.

Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 438,1 atvejo.

Iš viso iki šiol pasveiko 205 897 asmenys (statistiškai), deklaruotas jų skaičius — 162 099. Šiuo metu statistiškai sergančių žmonių skaičius — 12 074 (deklaruotas: 55 872).

Per parą epidemiologiškai ištirta 890 atvejų. Dėl rizikingo sąlyčio per parą izoliuota 1 392 asmenys. Iš viso saviizoliacijoje šiuo metu yra 68 487 žmonės.
Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 12 290 žmonių, antra – 185. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 189 272 žmonių, panaudota 666 640 vakcinų.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)
Dar šia tema
"Visiškas bardakas": Veryga sukritikavo pagyvenusių žmonių vakcinaciją Vilniuje
Nuo pirmadienio atvykusiems iš Kroatijos ir Turkijos taikys griežtesnę izoliacijos tvarką
Lietuvoje nustatyti 995 nauji koronaviruso atvejai