Sunkvežimių eilės

Baltarusijos į Lietuvą bando išvykti daugiau nei 1,2 tūkst. sunkvežimių 

(atnaujinta 10:46 2020.11.17)
Sunkus judėjimas taip pat buvo pastebėtas dviem dienomis anksčiau. 1,4 tūkstančio sunkvežimių vakar negalėjo patekti į Lietuvą

VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Europos Sąjungos šalimis susidarė sunkvežimių eilės, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

10:00 vietos laiku (9:00 Lietuvos laiku) daugiau nei 1,7 tūkst. sunkvežimių negali išvykti iš šalies.

Tradiciškai sunkiausia padėtis yra Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje. Vien ten iš viso yra per 1,2 tūkstančio sunkvežimių. Kamennyj Log kontrolės punkte leidimo išvažiuoti laukia 550 sunkvežimių, 270 — Beniakonyse, 250 — Kotlovkoje ir 167 — Privalkoje.

Baltarusijos pasienis
© Sputnik / Виктор Толочко

Prie Baltarusijos sienų su kitomis ES šalimis taip pat susidarė eilės. 220 sunkvežimių negali vykti į Latviją, o 280 — į Lenkiją.

Eilės laikosi keletą dienų. Vakar iš Baltarusijos į ES bandė išvykti daugiau nei du tūkstančiai sunkvežimių, iš jų daugiau nei 1,4 tūkstančio į Lietuvą.

Anksčiau tiek Minskas, tiek Vilnius pažymėjo, kad Medininkų kontrolės punkte (greta Kamennyj Log) gali susidaryti eilės. Lietuva teigė, kad Baltarusijos kontrolės postuose buvo mažiau muitininkų ir nepakanka darbuotojų normaliam darbui užtikrinti. Be to, buvo daroma prielaida, kad daugelio jų nėra, nes jie serga koronavirusu.

Savo ruožtu Baltarusija pareiškė, kad problemos kyla iš Lietuvos. Buvo pranešta apie tariamą muitinės įforminimo sistemos duomenų bazių darbo gedimą, dėl kurio krovinių gabenimas buvo registruojamas rankiniu režimu.

Tegai:
eilės pasienyje, eilės, sunkvežimis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Ekspertas: Lukašenka elgiasi teisingai, stebėdamas pasienį su Lietuva
Europos Komisija priminė Estijai apie mokesčio už įvažiavimą į Rusiją neteisėtumą
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje bendras mirusiųjų nuo COVID-19 skaičius pasiekė 4000

(atnaujinta 10:26 2021.05.06)
Naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, siekia 574,7, pandemijos pagreitis Lietuvoje siekia 1,40%

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Per parą Lietuvoje patvirtinti 1 293 nauji koronaviruso atvejai, rodo Statistikos departamento duomenys.

Per pastarąją parą nuo COVID-19 ligos mirė dar 6 žmonės, bendras mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius Lietuvoje siekia 4 000. Su šia infekcine liga — tiesiogiai ir netiesiogiai — siejamos 8 068 mirtys. Jauniausia auka buvo iš 50–59 metų amžiaus grupės, dar viena iš 60–69 metų amžiaus grupės. Keturi pacientai buvo iš 80–89 metų amžiaus grupių.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 254 091 užsikrėtimo atvejis. Statistiškai pasveiko 228 696 asmenys. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 51 487.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 11 319 asmenų, antrą skiepo dozę gavo 20 433. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuoti 347 719 žmonės. Iš viso panaudota 1 072 671 vakcina.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Ампула с вакциной Moderna

Pasaulio vakcinų kongrese išrinkta geriausia vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 09:55 2021.05.06)
Atrankos kriterijai neskelbiami, "Pfizer/BioNTech" produktas gavo labai aukštą įvertinimą

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Amerikos kompanijos "Moderna" ir JAV nacionalinio sveikatos instituto plėtra buvo paskelbta geriausia vakcina nuo COVID-19 pasauliniame vakcinų kongrese "World Vaccine Congress Washington 2021". Rezultatai skelbiami renginio tinklalapyje.

JAV ir keliose kitose šalyse licencijuotas preparatas aplenkė "AstraZeneca", "Bharat Biotech", "Janssen", "Medicago", "Novavax", "Pfizer/BioNtech", "Sputnik V" ir vakciną gyvūnams "Zoetis". 

Kongreso organizatoriai taip pat įvertino "Moderna" vakciną geriausia nauja technologija (vakcinos platforma). Šioje kategorijoje ji aplenkė "BioNtech", "Inovio", "Janssen", "Medicago", "Novavax", "Vaccitech" ir "GeneOne Life Science" naujoves. Parametrai, kuriais buvo renkami finalistai ir nugalėtojai, nebuvo nurodyti.

Lietuvoje šiuo metu naudojamos "Moderna", "Pfizer/BioNtech", "AstraZeneca" ir "Janssen" vakcinos.

Kai kurios Lietuvos savivaldybės, tarp jų — didieji miestai, jau yra pradėjusios skiepyti gyventojus pagal amžiaus grupes nuo 55-erių, o Vilniuje — nuo 44-erių metų.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje jau paskiepyta 25 proc. šalies gyventojų. Virš 310 tūkst. šalies gyventojų jau yra paskiepyti pilnai, daugiau nei 390 tūkst. dar laukia antros injekcijos. 

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
COVID-19, vakcinacija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Nafta

Ukraina paskelbė apie naftos produktų trūkumo riziką be tiekimo Rusijos

(atnaujinta 09:55 2021.05.06)
Kaip pažymėta, pastaraisiais mėnesiais Rusijos Federacija Ukrainai tiekia kur kas mažiau degalų. "UkrGasVydobuvannya" duomenimis, importas iš Rusijos ir Baltarusijos sudaro daugiau kaip 40 procentų visos dyzelinio kuro importo dalies

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Naftos produktų trūkumas kelia grėsmę Ukrainai gegužę, norint to išvengti, reikia derėtis dėl tiekimo su Rusija, sakė valstybinės įmonės "UkrGasVydobuvannya" komercijos direktorius Sergejus Fedorenka.

Anksčiau kelios žiniasklaidos priemonės pranešė, kad gegužę Ukrainai gali kilti dyzelinio kuro trūkumas dėl planuojamos Baltarusijos "Mozyr" naftos perdirbimo gamyklos techninės priežiūros ir sustabdžius pristatymą iš Rusijos "Rosneft gamyklų.

"Susitarimas su Rusija. Galbūt kažkas pradės tiekti degalus... Labiausiai tikėtina, kad "Coral Energy" nebus tiekėja, o jei taip ir bus, tai bus tik birželio mėnesį", — interviu Ukrainos naujienų agentūrai paskelbė Fedorenka, trečiadienį atsakydamas į klausimą, kaip išvengti degalų trūkumo gegužę.

Anot jo, Rusija pastaraisiais mėnesiais tiekė žymiai mažiau degalų Ukrainai. Jis teigė, kad importas iš Rusijos ir Baltarusijos sudaro daugiau nei 40 procentų viso dyzelinio kuro importo.

"Tai reiškia, kad normali situacija yra tada, kai 30–40 proc., pageidautina 50 proc. produkcijos yra šalyje, o likusią dalį — kur pigiau — jie ten pirko. Būtent taip yra su benzinu. Ten apie 50 proc. legalios gamybos ir legalaus vartojimo procentas yra dvi Ukrainos gamyklos, likusi dalis — prašau, atneškite viską, kas pigiau. Taigi, yra pusiausvyra. Visi konkuruoja ir bando pirkėją sudominti kaina ar kažkokiomis rinkodaros sąlygomis. Ta pati istorija turėtų būti su dyzeliniu varikliu", — cituoja RIA Novosti Fedorenką.

Tuo pat metu Fedorenka pareiškė nuomonę, kad negalima išvengti degalų trūkumo gegužę šalyje. "Esu linkęs manyti, kad bus deficitas", — pridūrė jis.

Tegai:
nafta, Rusija, Ukraina