Juodojo penktadienio reklama

Rusijoje sukčiai pradėjo išpuolius prieš "juodąjį penktadienį"

(atnaujinta 11:30 2020.11.18)
Kaip primena ekspertai, jei sukčių pasiūlymas skamba patikimai, tuomet geriau perskambinti oficialiu bendrovės atstovybės numeriu ir išsiaiškinti, ar toks veiksmas vyksta dabar

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Sukčiai Rusijoje atakuoja piliečius, prisidengdami "Juodojo penktadienio" didžiųjų bankų ir mažmenininkų akcijomis ir pasiūlymais.

Ekspertai ir kredito organizacijų atstovai agentūrai paaiškino, kad tai tik dar vienas "socialinių inžinierių" išradingumo pavyzdys, o jų bandymai bus nesėkmingi, jei pats klientas jiems neatskleis slaptų savo banko kortelių duomenų.

Anot RIA Novosti, nežinomas asmuo, prisidengdamas vieno didžiausių bankų darbuotoju, paskambino agentūros korespondentui su informacija apie palankų paskolos pasiūlymą "Juodajam penktadieniui", kuris vyks šių metų lapkričio pabaigoje. Skambučio metu pašnekovas bandė iš žurnalisto išgauti banko kortelių duomenis.

"Sukčiai skambina banko vardu ir siūlo įvairius banko produktus su didelėmis vadinamo "juodojo penktadienio" nuolaidomis. Tai gali būti pasiūlymai išduoti kreditines korteles su didele procentine pajamų dalimi, padidėjusiu grynųjų pinigų grąžinimu, mažesnėmis paskolų palūkanomis ir kitomis viliojamomis nuolaidomis", — patvirtino Sinergijos universiteto Teisės disciplinų katedros vyresnioji dėstytoja Natalija Pšeničnikova.

Jei kibernetinių nusikaltėlių pasiūlymas skamba įtikinamai, tuomet geriau paskambinti oficialiu finansų įstaigos numeriu ir pasitikslinti, ar toks veiksmas atliekamas dabar, rekomenduoja "Kaspersky Lab" pagrindinis ekspertas Sergejus Golovanovas.

"Svarbu atsiminti, kad niekam negalite pasakyti vienkartinio kodo. Jei jūsų prašoma įvesti ką nors svetainėje, atidžiai patikrinkite adreso juostą: svetainės adreso rašyba turi būti teisinga, o ryšys saugus (priešais adresą yra žalia spyna)", — paaiškino ekspertas.

"Rosbankas" teigė, kad žino tokius metodus, "jie yra sezoninio pobūdžio". Maskvos kreditų bankas nurodė, kad tai dar vienas socialinių inžinierių išradingumo pavyzdys, naudojant bet kokią daugiau ar mažiau įdomią informacinę progą. Tuo tarpu "Sberbank", "Promsvyazbank" (PSB), bankai "Renaissance Credit" ir "Zenit" pranešė, kad jie neužfiksavo išpuolių prieš klientus, pasiteisindami specialiais "juodojo penktadienio" pasiūlymais.

O VTB savo ruožtu perspėjo apie sukčius, veikiančius prisidengiant dideliais prekybos tinklais.

"Piliečiai iš kibernetinių nusikaltėlių sulaukė telefono skambučių ar SMS žinučių, kuriose aprašytos elektronikos, buitinės technikos, drabužių, avalynės, namų ūkio ir sveikatos priežiūros produktų nuolaidos. Klientai buvo paprašyti sekti nuorodą ir iš anksto užsisakyti papildomą nuolaidą. Gavę visą reikiamą informaciją su klientų banko kortelės duomenimis, sukčiai dingo", — pranešė bankas.

Tegai:
Rusija, telefoninis sukčiavimas
Lapkričio 25

Kokia šiandien diena: lapkričio 25-osios šventės

(atnaujinta 17:42 2020.11.24)
Nuo lapkričio 25 dienos iki metų galo lieka 36 dienos, dienos ilgis —  07 val. 57 min. Šią dieną 1992 metais Seimo pirmininku tapo Algirdas Brazauskas, o 1996 metais — Vytautas Landsbergis

Lapkričio 25 yra 329-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 330-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 36 dienos.

2020 metų lapkričio 25 dieną saulė teka 08:07leidžiasi 16:04, dienos ilgis — 07 val. 57 min.

Šv. Kotryna, Senbernių diena 

Lapkričio 25 dieną minima šv. Kotryna. Ji buvo IV amžiaus kankinė. Laikoma, kad šv. Kotryna yra mokslininkų globėja. XIX a. Žemaitijoje tikėta, kad šv. Kotryna padedanti, jei to prašoma, vyrams gauti gerą žmoną. Teigta, kad nevedusieji šito melsdavę šv. Kotrynos dienos išvakarėse.

Legenda pasakoja, kad mergina, būdama aštuoniolikmetė, buvo labai graži ir išsilavinusi. Įnirtingo krikščionių persekiojimo 305-312 metų laikotarpiu ji už tikėjimą buvusi žiauriai nužudyta: įsukta į tekinį, paskui nukirsdinta. Angelai nunešę jos kūną į Sinajaus kalną, kur vėlesniais laikais buvęs pastatytas garsus moterų vienuolynas. Sakoma, kad prieš mirtį ji dalyvavusi dispute su 50-čia mokslininkų ir juos nurungusi. Už tai Europoje, kur šv. Kotrynos kultas prasidėjo nuo Kryžiaus karų, ji laikyta mokslininkų globėja. Ikonografijoje šventoji vaizduojama su tekiniu ir kalaviju – jos kankinimo simboliais ar su knyga ir palmės šakele rankose, kaip moksliškumo ir nekaltumo ženklu.

Maždaug šiuo metu yra rudeninio avių kirpimo metas. Tada esanti daug geresnė vilna, negu reta vasarinė ar šieno pakratų prisivėlusi žieminė.

Ši diena istorijoje

1764 metais Varšuvoje karūnuotas Stanislovas Augustas Poniatovskis.

1837 metais gimė poetas, vertėjas, publicistas,1863 metų sukilimo dalyvis Andrius Vištelis. Mirė 1912 metais.

1907 metais gimė aktorius Napoleonas Nakas. Mirė 1970 metais.

1921 metais gimė tapytojas Albertas Žametas. Nuo 1864 metų. buvo Vilniaus miesto teatro dailininkas. Mirė 1876 metais.

1926 metais gimė televizijos režisierė, aktorė Galina Dauguvietytė. Mirė 2015 metais.

1931 metais paskelbtas Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas.

1942 metais gimė dailininkė Daliutė Matulaitė.

1973 metais mirė lietuvių kilmės Holivudo aktorius Laurence Harvey (Lorencas Harvis). Gimė 1928 metais Joniškyje žydų šeimoje.

1981 metais gimė Lietuvos dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stano. Tikrasis vardas — Stanislavas Stavickis.

1996 metais įvyko pirmasis naujai išrinkto Seimo posėdis. Naujuoju Seimo pirmininku antrą kartą išrinktas Tėvynės Sąjungos (Lietuvos konservatorių) pirmininkas Vytautas Landsbergis.

2003 metais Kaune mirė žymus rezistentas, politinis kalinys, rašytojas ir publicistas, technikos mokslų daktaras Liudas Dambrauskas. Gimė 1921 metais.

2008 metais mirė 82 metų sulaukęs Telšių vyskupas Antanas Vaičius. Gimė 1926 metais.

1988 metais Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo Tarybos pirmininku išrinktas Vytautas Landsbergis.

1992 metais įvyko pirmasis šeštojo Lietuvos Respublikos Seimo (1992-1996) posėdis. Seimo pirmininku išrinktas Algirdas Brazauskas.

1996 metais įvyko pirmasis septintojo Lietuvos Respublikos Seimo (1996-2000) posėdis. Seimo pirmininku išrinktas Vytautas Landsbergis.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Germilė, Jaukanta, Jaukantas, Jaukantė, Jaumantas, Jaumantė, Katarina, Katrė, Katryna, Kotrė, Kotryna, Santautas, Santautė, Sanvyda, Sanvydas, Sanvydė, Trynė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Teisėjo plaktukas

Keturi marijampoliečiai medinėmis lazdomis mirtinai sumušė savo sugėrovą

(atnaujinta 12:52 2020.11.24)
Kaltinamiųjų suole atsidūrę vyrai tik iš dalies pripažįsta savo kaltę ir neigia, kad norėjo įvykdyti žmogžudystę

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturi marijampoliečiai kaltinami 41 metų vyro nužudymu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad šių metų kovo pabaigoje kaltinamieji, būdami apsvaigę nuo alkoholio, mirtinai sumušė kartu su jais sodyboje girtavusį vyriškį. Tyrimo duomenimis, nukentėjusysis patyrė daugybinius smūgius medinėmis lazdomis. Po kelių dienų vyras nuo patirtų sunkių sužalojimų ligoninėje mirė.

Kaltinamieji savo kaltę pripažįsta tik iš dalies ir neigia, kad norėjo įvykdyti žmogžudystę.

Marijampoliečiams gresia laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Tegai:
Marijampolė, Lietuva, nužudymas