Gėlė

Lapkričio 19 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:44 2020.11.18)
Mergelėms patariama neužsiimti nauju verslu neįsitikinus, kad jis yra tinkamas, Šauliams derėtų būti atsargiems su aštriais daiktais, Ožiaragiams rekomenduojama nesivadovauti emocijomis

Rytojaus horoskopas tiesiogine to žodžio prasme yra skirtas praleisti dieną kuo toliau nuo namų! Bet koks poilsis lauke ar naujoje vietoje jums bus aktualesnis nei bet kada. Žvaigždės žada atnešti daug teigiamo dalyko, tačiau tuo pat metu ši diena nėra linkusi į diplomatiją, todėl saugokitės ginčų nuo nulio.

Avinas (03.21-04.20) Dabar jums gali būti niūri nuotaika, nes nejaučiate tvirtos žemės po kojomis. Pabandykite rasti ką nors padaryti, kas padėtų jums nutolti nuo tamsių minčių. Nepageidautina užsiimti rimtu fiziniu krūviu.

Jautis (04.21-05.21) Neturėtų būti jokių emocinių protrūkių, jei jų nesutvarkote sau. O nuotaiką sau ir savo mylimajam galite sugadinti, jei pradėsite prie jo prikibti dėl smulkmenų ir be priežasties palūžti. Turėkite omenyje: neigiamos emocijos jums dabar yra draudžiamos.

Dvyniai (05.22-06.21) Dabar turėsite naujų perspektyvų dėl savo profesinės veiklos. Ir nors galutinio aiškumo dar nebus, jau aiškiai pajusite būsimus pokyčius. Pradėkite po truputį rinkti jums reikalingą informaciją. Greitai tai pravers.

Vėžys (06.22-07.22) Jus užplūs įvairūs dalykai, o užgožti viską, kas ant jūsų susikaupė, nebus lengva užduotis. Bet šiuo metu yra laikas pritraukti žmones padėti. Vargu ar susidursite su atmetimu. Tik nepamirškite padėkoti tiems, kurie vėliau teikė nesuinteresuotą paslaugą.

Liūtas (07.23-08.23) Laikykitės atokiau nuo žmonių, kurie jums nepatinka, ir stenkitės vengti reikalų su jais. Dabar ne per padorūs žmonės susisieks su jumis. Tačiau nemanykite, kad dėl jų trikdančios galios galite ką nors gauti sau. Labiausiai tikėtina, kad jie tiesiog bandys jus naudoti aklai.

Mergelė (08.24-09.22) Stenkitės nesteigti naujų verslų. Jūs dar nesubrendote darbui, kuris gali būti jums pasiūlytas. Jei verslas yra vertas, jis niekur nedings iš jūsų. Turėsite laiko viską pasverti ir kreiptis į jį su visa atsakomybe. 

Svarstyklės (09.23-10.22) Šiai dienai pabandykite suplanuoti dalykus, kurie nėra pernelyg skubūs, bet vis tiek reikalingi. Galbūt jums reikia susitarti dėl kažkokio susitarimo ir jį atidėkite, bijodami sukelti nepatogumų sau ar kitiems. Taigi, dabar turite apsilankyti verslo įmonėse

Skorpionas (10.23-11.21) Kažkam dabar reikės jūsų pagalbos. Net jei nenorite teikti paslaugos, neatsisakykite prašymo. Atsisakyti galite tik tuo atveju, jei jūsų prašoma skolintis pinigų, o jūs arba per daug nepasitikite žmogumi, arba neturite finansinių galimybių.

Šaulys (11.22-12.21) Profesinėje srityje, kaip ir asmeninėje, likimas neparengė jums jokių intrigų. Ši diena yra tinkama poilsiui ir ilgoms kelionėms. Ir kasdieniame gyvenime turėtumėte būti atsargūs. Bėdos laukia ten, kur jų nesitiki. Viskas, kas įkaista, pjausto ir dūri, gali būti pavojinga.

Ožiaragis (12.22-01.20) Diena žada būti sėkminga, jei neseka savo neigiamų emocijų pavyzdžio. Pabandykite rasti ką nors malonaus, kad nuveiktumėte mintis nuo neigiamų minčių. Geras laikas pabendrauti su draugais. Stenkitės daugiau pabūti lauke dienos metu.

Vandenis (01.21-02.19) Šiandien jūs negalite būti nenuoširdus santykiuose su mylimu žmogumi. Stenkitės nedaryti dalykų, apie kuriuos negalite jam pasakyti. Tačiau dabar yra gana palankus metas verslo ryšiams ir naujų pasiūlymų priėmimui. Bendradarbiavimas žada būti gana naudingas jums.

Žuvys (02.20-03.20) Šiuo metu, laikydamiesi pagrindinių saugos taisyklių, galite išvengti visų rūpesčių. Stenkitės nebendrauti su impulsyviais ir agresyviais žmonėmis. Dabar labai geras laikas naujiems įsigijimams ir pirkimams.

Tegai:
horoskopas
Medikai

ES kompensuos šaliai virš 5 mln. eurų medikams skirtas apsaugos priemones ir įrangą

(atnaujinta 12:33 2020.11.26)
Projektu ESSC siekia įgyvendinti priemones, užtikrinančias efektyvų ūmių infekcinių ir lėtinių kvėpavimo takų ligų diagnostiką, valdymą ir kontrolę

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) baigia įgyvendinti ES fondų lėšomis kompensuojamą projektą asmens apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti, kurio vertė — daugiau nei 5,12 mln. eurų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pirminiu projekto etapu Lietuva minėtąsias prekes įsigijo savo lėšomis, šiuo metu Europos Regioninės plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšomis kompensuoti beveik 4 mln. Lietuvos patirtų išlaidų.  

Projektu ESSC siekia įgyvendinti priemones, užtikrinančias efektyvų ūmių infekcinių ir lėtinių kvėpavimo takų ligų diagnostiką, valdymą ir kontrolę. Projektą numatoma įgyvendinti iki gruodžio 31 dienos.

Iš projekto lėšų įsigyta 1 mln. apsauginių kaukių, daugiau kaip 1,2 mln. apsaugos prijuosčių, 200 tūkst. vienkartinių respiratorių, daugiau kaip 29 tūkst. vienkartinių chalatų ir kt. apsaugos priemonių.

Taip pat įsigyta reikiama įranga veiksmingai ūmių infekcinių ir lėtinių kvėpavimo takų ligų diagnostikai, gydymui ir efektyviam valdymui. Buvo nupirkta 10 nešiojamųjų rentgeno aparatų, 12 tūkst. uždarų atsiurbimo sistemų, 150 mobilių vakuuminio atsiurbimo sistemų, 6 tūkst. deguonies kaukių, 600 fiksuojančių pulsą ir kraujo prisotinimą deguonimi pulsoksimetrų, 36 tūkst. dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų filtrų ir kt. 

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM: į ligoninių COVID-19 skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų
Lietuvoje per parą nustatyta daugiau nei 2,1 tūkst. naujų koronaviruso atvejų
Papasakota apie galimus vakcinos nuo COVID-19 šalutinio poveikio simptomus
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

NVSC nenuspręs Seimą, kaip jam dirbti, pareiškė Veryga

(atnaujinta 13:17 2020.11.26)
Pasak sveikatos apsaugos ministro, epidemiologai neišmano ir neprivalo išmanyti Seimo statuto, pagal kurį dirba parlamentarai

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelius Veryga teigė, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) negali Seimui pateikti saugaus jo darbo algoritmo, nes jie neišmano parlamento darbo specifikos.

"Mes negalime sudėlioti Seimui darbo algoritmo, Seimas — labai specifinė institucija, kuri vadovaujasi Seimo statutu. Mes tokių darbo algoritmų nesudėliojame ir kitoms įmonėms, jos pačios pasiruošia savo tvarkas, susidėlioja, vadovaudamosi epidemiologų rekomendacijomis", — ketvirtadienį per nuotolinį Seimo valdybos posėdį sakė Veryga.

Jis pabrėžė, kad epidemiologai neišmano ir neprivalo išmanyti Seimo statuto, pagal kurį dirba parlamentarai.

"Nereikalaukime iš žmonių to, ko jie negali padaryti", — teigė Veryga.

Laikinasis ministras tvirtino, kad NVSC specialistai, epidemiologai gali padėti Seimui parengti saugaus darbo tvarką.

Izoliacija Seime

Pirmadienį Seimo valdyba nusprendė nuo spalio 25 iki gruodžio 3 dienos padaryti pauzę dėl koronaviruso padėties, nes keli Seimo nariai, tarp jų ir Čmilytė-Nielsen, užsikrėtė.

Anksčiau Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ir gyvybei, Seimo posėdžiuose dirbti nuotoliniu būdu.

Šiuo metu Lietuvoje labai padidėjo sergamumas koronavirusu. Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 51,6 tūkstančio infekcijos atvejų, mirė 432 pacientai.

Nuo lapkričio 7 dienos respublikoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas trims savaitėms. Valdžia nori jį pratęsti bent iki gruodžio 17 dienos.

Tegai:
Aurelijus Veryga, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Seimas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Karantinas pratęstas iki gruodžio vidurio
Rusakalbis gydytojas paskelbtas Estijos metų piliečiu už kovą su COVID-19
ES pradėjo derybas su "Sputnik V" vakcinos gamintoju
Išniekintos kapinės

"Visiški niekšai": "Rossotrudničestvo" vadovas pasisakė apie vandalizmą Lietuvoje

(atnaujinta 13:31 2020.11.26)
Primakovas pareikalavo realaus tyrimo su nusikaltėlių bausme ir pareiškė, kad ketina kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "Rossotrudničestvo" vadovas Jevgenijus Primakovas tuos, kurie išniekino broliškas tarybinių kareivių kapines Obelių mieste, pavadino "visiškais niekšais". Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

Lietuvos karo istorijos asociacija "Užmiršti kariai" trečiadienį pranešė, kad paieškos sistemos rado išniekintas broliškas tarybinių kareivių kapines. Šiuo metu nežinoma, kas ir kada įvykdė nusikaltimą ant antkapių pildamas raudonus dažus ir piešdamas svastiką.

Primakovas teigė reikalaujantis tikro tyrimo, nubaudžiant atsakingus asmenis. Jis pranešė, kad būtina rasti Lietuvos nevyriausybinę organizaciją, kuri galėtų prižiūrėti kapus, nes vietos valdžia leidžia niekinti kapus.

"Mes kreipsimės į Lietuvos valdžios institucijas: ar dabartinėje Lietuvoje leidžiama niekinti kapus, ar padaryta išimtis tarybinių karių kapams ir ar iš jų galima tyčiotis?" — rašė "Rossotrudničestvo" vadovas.

Primakovas netgi pareiškė piniginį apdovanojimą už informaciją apie tai padariusius žmones.

"Atkreipkite dėmesį — man reikės ne tiesiog informacijos, o informacijos, kurią galima patikrinti, ir įrodymų, kad nedžiugintų sukčių ir provokatorių. Kviečiu visus prisijungti prie šios privačios iniciatyvos, kad tai nebūtų mano asmeninė idėja, bet taptų visuomenės iniciatyva", — pridūrė jis.

Tai ne pirmas tarybų karių laidojimo ir paminklų išniekinimas Lietuvoje. Rugsėjo mėnesį Rusijos Federacijos Tyrimo komitetas pradėjo tyrimą dėl tarybinių karių paminklo prie bendros kapavietės Žiežmariuose, Kauno rajone, išniekinimo.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, rugsėjo pradžioje vandalai vietinėse kapinėse ant Raudonosios armijos paminklo išpylė raudonus dažus. Jie taip pat parašė įžeidžiančius užrašus. Vėliau paminklas buvo nuvalytas.

Tegai:
kapinės, Tarybų Sąjunga, Lietuva, Rusija