Vilnius

Vyriausybė paaiškino, kokiomis sąlygomis būtų pratęstas karantinas

(atnaujinta 17:33 2020.11.18)
Šiuo metu karantinas įvestas iki lapkričio 29 dienos. Dabar beveik visos savivaldybės yra raudonojoje zonoje pagal užkrečiamumo koronavirusu rodiklius

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Laikinasis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis įvertino galimą karantino, kuris visoje šalyje buvo įvestas nuo lapkričio 7 dienos, pratęsimą. Tai buvo aptarta Vyriausybės spaudos konferencijoje.

Pasak politiko, sprendimas priklausys ne tik nuo atvejų skaičiaus, bet ir nuo sveikatos priežiūros įstaigų apkrovos. Jis pridūrė, kad, nepaisant tam tikros stabilizacijos, visgi įtampa sveikatos priežiūros sistemoje yra milžiniška.

"Dėl to kalbėti, kad karantinas būtų nutrauktas, būtų sudėtinga, o kiek jis tęsis, tai tikrai galiu garantuoti, kad greičiausiai jis tęsis iki tos dienos, kol ši laikinoji Vyriausybė dirbs", — pareiškė Skvernelis.

Jis pridūrė, kad sprendimą, ar tęsti karantiną, vėliau priims naujoji vyriausybė, pradėjusi eiti pareigas.

Šiuo metu karantinas įvestas iki lapkričio 29 dienos.

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį patikslino karantino sąlygas, aiškiau apibrėždama ribojimus sporto klubams, baseino ir pirčių paslaugoms. Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, patikslinimai dėl draudimų priimti siekiant išvengti piktnaudžiavimo atvejų, kai įmonės įdarbina gydytojus ir toliau teikia paslaugas kaip sveikatinamąsias.

Sveikatos apsaugos ministerija pažymėjo, kad nauji apribojimai nėra įvedami. Vyriausybė tik aiškiau suformuluoja jau galiojančius draudimus, kad būtų išvengta neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų klasifikavimo.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau nei 38,8 tūkstančio atvejų, mirė daugiau nei 320 pacientų. Dabar beveik visos savivaldybės yra raudonojoje zonoje pagal užkrečiamumo koronavirusu rodiklius.

Tegai:
karantinas, vyriausybė
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)
Dar šia tema
Siūloma, kad COVID-19 duomenis skelbtų tik Statistikos departamentas
PSO papasakojo, ko reikia koronaviruso grėsmei pašalinti
Įvardyta neįprasčiausia koronaviruso savybė
Gruodžio 6

Kokia šiandien diena: gruodžio 6-osios šventės

(atnaujinta 01:22 2020.12.06)
Nuo gruodžio 6 dienos iki metų galo lieka 25 dienos, dienos ilgis — 07 val. 29 min. Šią dieną 2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė

Gruodžio 6 yra 340-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 341-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 25 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:25, leidžiasi 15:54, dienos ilgis — 07 val. 29 min.

Šv. Mikalojus, Arklių diena 

Lietuvoje gruodžio 6 dieną yra minima Arklių diena. Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi Šv. Floras ir Šv. Lauras. Šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, tačiau būtent jo vardo diena paskelbta Arklių diena.

Šiandien vis mažiau Lietuvos ūkių augina arklius. Šis gyvūnas tapęs vienu iš tautinio tapatumo simboliu. Žirgas lietuvių istorijoje, tautosakoje ir buityje atliko daug funkcijų: nuo pagrindinio pagalbininko sunkiuose ūkio darbuose iki ištikimo draugo išjojant į karą. Darbiniam arkliui, atliekančiam sunkius darbus, lietuvis jautė didelę pagarbą ir artimumą. Gyvenimas be arklio buvo praktiškai neįsivaizduojamas. Todėl žirgo ir lietuvio draugystė dažnas naratyvas tautosakoje, įvairiuose pasakojimuose apie mūsų senolių kasdienybę.

Šį diena istorijoje

1520 metais gimė Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Mirė 1551 metais.

1791 metais Varšuvoje Lenkijos ir Lietuvos valdovo Stanislovo Augusto privilegija Telšiams buvo patvirtintos Magdeburgo teisės. Privilegijos originalas iki šiol saugomas Žemaičių "Alkos" muziejuje Telšiuose.

1940 metais Vilniaus rotušėje įkurtas Vilniaus valstybinis miesto muziejus, 1941-aisiais pertvarkytas į Vilniaus valstybinį dailės muziejų.

1991 metais atidaryta Lietuvos ambasada Paryžiuje.

1999 metais Seime prasidėjo pirmoji Europos Sąjungos ir Lietuvos jungtinio parlamento komiteto sesija.

2002 metais pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įžiebtas pasaulio Kalėdų eglučių parkas, kurį pagal savo šalių tradicijas papuošė ir pristatė užsienio šalių atstovybės.

2007 metų naktį į gruodžio 6-ąją per apiplėšimą savo namuose nužudytas dienraščio "Lietuvos rytas" fotografas Viktoras Kapočius. 

2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Šį titulą parlamento vadovei suteikė dienraščio "Lietuvos rytas" priedas — žurnalas "Stilius".

2009 metais Šiauliuose pašventinta nauja katalikų šventovė — Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia.

Savo vardadienį šiandien švenčia Bilmantas, Bilmantė, Bilminas, Bilminė, Bylenė, Bylenis, Koleta, Miglė, Mikalojus, Mikas, Mikita, Norvydė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Nemiga

Gydytojas paaiškino, kaip atsikratyti naktinių košmarų

(atnaujinta 01:20 2020.12.06)
Pasak specialisto, norint gerai išsimiegoti, reikia gerai nugyventi dieną, nes stresas ir pervargimas neleidžia atsipalaiduoti

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Norint atsikratyti naktinių košmarų, reikia vengti pervargimo ir streso, tokius patarimus davė interviu leidiniui "Večerniaja Moskva" profesorius, medicinos mokslų daktaras Romanas Buzunovas.

"Pažiūrėjote naujienas 15 minučių ryte, nebereikia stebėti ir sekti informacijos, neskatinkite streso. Pažiūrėkite pro langą, jei įmanoma, pasivaikščiokite. Reguliari fizinė veikla yra geriausia priemonė nuo streso ir nerimo. Eikite pasivaikščioti, nueikite dešimt tūkstančių žingsnių, pabėgiokite. Nekelkite savo tonuso kofeinu", — pasakė somnologas.

Pasak gydytojo, "norint gerai išsimiegoti, reikia gerai nugyventi dieną".

Jis pridūrė, kad košmarai, kuriuos žmonės sapnuoja, skirstomi į dvi kategorijas.

Gydytojas papasakojo, jog pirmosios kategorijos košmarai — jei žmogus periodiškai sapnuoja įvairius siužetus. Tai yra savotiškas daugialypės terpės situacijų pakartojimas, kai smegenys bando rasti išeitį. Jei situacija išsisprendžia, smegenys prisitaiko ir pamiršta apie tai, kas nutiko.

Antroji kategorija — tai įkyrūs košmarai. Žmogus reguliariai grįžta prie baugaus sapno ir negali priimti sprendimo, pamiršti ir prisitaikyti, paaiškino profesorius.

Tegai:
sveikata, miegas
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Kardiologas įvardijo pavojingiausias miego pozas
Nuovargiu pasiskundusi moksleivė miegodama mirė nuo koronaviruso
Gydytoja papasakojo, ar miegant reikia bijoti priepuolių