Klaipėdos uostas

Jūrų uosto akvatorijoje nustatyta tarša naftos produktais

(atnaujinta 14:58 2020.11.19)
Kai bus apibendrinti galutiniai taršos tyrimų rezultatai, Aplinkos apsaugos departamentas įvertins aplinkai padarytą žalą

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje nustatyta tarša naftos produktais, praneša Aplinkos apsaugos agentūra (AAA).

Tai rodo atliktų tyrimų rezultatai.

Pranešama, kad gavus informacijos apie šioje teritorijoje pastebėtus teršalus, lapkričio 14 dieną AAA specialistai uosto akvatorijoje paėmė paviršinio vandens mėginių ir mėginius iš penkių laivų talpyklų.

"Paviršinio vandens mėginių tyrimų duomenimis, vidutinė išsiliejusių teršalų koncentracija siekė 1,2 mg/l ir normą viršijo 6 kartus", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad iš laivų talpyklų paimti mėginiai skyrėsi.

Tuo pačiu, pirmadienį papildomai buvo paimti mėginiai iš dar vieno laivo talpyklų. Tyrimų, skirtų nustatyti, ar šie mėginiai sutampa su paviršinio vandens mėginyje aptiktais teršalais, rezultatai turėtų paaiškėti kitos savaitės pradžioje.

Kai bus apibendrinti galutiniai taršos tyrimų rezultatai, Aplinkos apsaugos departamentas įvertins aplinkai padarytą žalą.

Tegai:
aplinkos tarša, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Uosto akvatorijoje vyko taršos likvidavimo darbai
Klaipėdos uosto direkcija skyrė lėšų uostamiesčio gatvėms rekonstruoti
Upė

Lapkričio 26 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:08 2020.11.25)
Dvynių meilės fronte neigiamų dalykų nesitikima, viskas klostysis natūraliai ir lengvai, Mergelės rekomenduojama visas mintis sutelkti į produktyvumą, atlikti svarbius darbus, Skorpionų laukia konfliktų kupinas laikotarpis

Rytojaus horoskopas žada stebėtinai ramų, harmoningą psichinį požiūrį — galbūt šioje būsenoje nenorėsite atlikti nei darbo, nei namų ruošos darbų, tačiau ši būsena linkusi bendrauti su šeima ir draugais, pasivaikščioti gamtoje, romantiškas pasimatymus ir apskritai gauti malonumas gyvenimui. Jei situacija leidžia, neatsispirkite šiam atpalaiduojančiam impulsui, eikite kartu su srautu ir gausite daug teigiamų emocijų, kurių jums pakaks daugiau nei visą savaitę.

Avinas (03.21-04.20) Šiuo laikotarpiu jums kils daugiausia malonių klausimų. Bus naujų įdomių pasiūlymų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Darykite tai, kas sustiprina jūsų pozicijas, tačiau palikite laiko susitikti ir pabendrauti su draugais.

Jautis (04.21-05.21) Ši diena gali būti palanki viskam, kas susiję su meile ir asmeniniu gyvenimu. Vienišiems ženklo atstovams reikia daugiau laiko praleisti už namo sienų, nes yra galimybė sutikti jų likimą. Venkite skolinių įsipareigojimų.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Dvyniai (05.22-06.21) Diena palanki įgyvendinti naujus planus. Santykiuose su mylimu žmogumi neigiamų pokyčių nesitikima. Nedalyvaukite intrigose, susilaikykite nuo didelių išlaidų.

Vėžys (06.22-07.22) Vykdydami svarbias derybas turite vadovautis proto balsu, o galimi nesutarimai turėtų būti išspręsti kompromisu. Veiksmingi bus susitikimai su draugais ir pažįstamais, taip pat įvairios kelionės. Meilės santykiuose galima tikėtis malonių staigmenų.

Liūtas (07.23-08.23) Ši diena yra palanki verslo pradžiai, deryboms ir kompromisų paieškai, taip pat gali prisidėti prie naujų santykių atsiradimo. Jūs neturėtumėte duoti tuščių pažadų ir kelti didesnių reikalavimų kitiems. Santykiuose su mylimu žmogumi pasistenkite apsieiti be komentarų ir priekaištų.

Mergelė (08.24-09.22) Geriau dabar likti ne savo viršininkų akiratyje, nes jūs galite sukelti dirginimą net ir be jokios priežasties. Todėl galite būti nepelnytai įžeistas. Tačiau dienos pabaigoje viskas atsistos į savo vietas. Gali būti, kad tapsite idėjos, kuri džiugins kitus, autoriumi.

Svarstyklės (09.23-10.22) Visi jūsų siekiai dabar skirti sėkmei. Pagrindinė puikaus rezultato garantija bus jūsų disciplina ir atsakomybė. Tai taikoma ir meilės sferai, todėl, palaikydami santykius su mylimu žmogumi, parodykite daugiau rūpesčio ir dėmesio.

Skorpionas (10.23-11.21) Aplinkybės leis ramiai rinkti mintis ir išspręsti susikaupusias problemas. Šią dieną gali kilti konfliktų su kitais. Saugokitės apgaulės ir apgaulės, ypač nepažįstamų žmonių. Iš jūsų pusės neleiskite jokio smurto — tai pasisuks prieš jus.

Šaulys (11.22-12.21) Diena žada prabėgti sparčiu tempu. Nebijokite sunkumų, juos galite įveikti. Neleiskite svetimiems kištis į tavo gyvenimą, nieko nedaryk, kad ką nors pamalonintum.

Ožiaragis (12.22-01.20) Sunkumai, kurie gali kilti asmeniniame fronte, paveiks ir darbą. Neturėk romano biure. Nebijokite klausti kolegų patarimo ir neatsisakykite pagalbos. Judesiai, susiję su poilsiu ir akiračio plėtimu, bus sėkmingi.

Vandenis (01.21-02.19) Šią dieną vargu ar norėsite per daug dirbti. Priežastis slypi tame, kad tavo galvą užpildys bet kokios mintys, tik ne gamybinės. Stenkitės vengti aštrių kampų, nesiginčykite su kitais ir nieko jiems nežadėkite. Ypač rūpinkitės savo šeima ir draugais.

Žuvys (02.20-03.20) Dabar aplink jus vyks įdomūs įvykiai. Bet kol kas geriau likite pasyvus stebėtojas ir niekuo nedalyvaukite. Priešingu atveju galite atlikti neapgalvotus veiksmus, kurie, nors ir nesukels komplikacijų, sukels problemų.

Tegai:
horoskopas
Aurelijus Veryga

Seimo nariai raginami atsiprašyti NVSC

(atnaujinta 20:00 2020.11.25)
Centro darbuotojai paskelbė informaciją apie parlamentarų izoliaciją nuo Seimo kanceliarijos paskelbto sąrašo. Tačiau paaiškėjo, kad ne visiems Seimo nariams to reikia

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Laikinai einantis Lietuvos sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga paragino kai kuriuos konservatorius atsiprašyti už griežtą elgesį su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojais, kurie rekomendavo izoliuotis tiems, kuriems izoliacija nereikalinga. Apie tai jis rašė Facebook.

Veryga prisiminė, kad Seimo darbą organizuoja ne Sveikatos apsaugos ministerija, o Seimo pirmininkė, jo pavaduotojai ir kanceliarija. Todėl Seimo valdyba turėtų nuspręsti, kaip organizuoti darbą ir kaip šiai institucijai pritaikyti šalyje galiojančias taisykles ir rekomendacijas kovai su koronavirusu.

Jis taip pat pabrėžė, kad Seimo nariams galioja tos pačios taisyklės kaip ir visiems Lietuvos gyventojams, kurios yra svarbios siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui šalyje.

Laikinai einantis Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas paragino susilaikyti nuo bet kokio visuomenės ar psichologinio spaudimo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams ir ten dirbantiems epidemiologams, kurie kviečiasi padėti, patarti ar išsiaiškinti situaciją dėl COVID-19.

"Norėčiau paprašyti ant šių žmonių nešaukti ir nežeminti, kas, mano žiniomis, vyko vakar, kai viešai pasirodė informacija, jog kai kurie Seimo nariai turi izoliuotis. Ypač nesmagu žinoti, kad taip elgėsi vyrai parlamentarai Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Juozapaitis, bendraudami su kai kuriomis NVSC darbuotojomis", — sakė jis.

Jis taip pat pabrėžė, kad visi laukia žadėtos naujosios politinės kultūros.

Veryga pažymėjo, kad viena iš valdančiosios daugumos lyderių — Aušrinė Armonaitė — turiningai ir tinkamai kalbėjosi su NVSC darbuotojais ir bandė ieškoti sprendimų.

Taip pat, pasak jo, NVSC atsiprašymas dėl informacijos apie izoliaciją yra beprasmis, nes toks nesusipratimas kilo dėl Seimo kanceliarijos darbuotojų klaidos.

"Kviečiu susilaikyti ir nuo viešų užuominų apie tai, jog jie be reikalo nurodė izoliuotis kai kuriems Seimo nariams. Ekspertai žino, ką daro. Pasitikėkime jais. Žinoma, būtų labai gražu ir vyriška, jei kolegos parlamentarai atsiprašytų NSVC darbuotojų, su kuriais buvo nemandagūs", — rašė jis.

Antradienį NVSC atsiprašė už tai, kad nurodymus dėl izoliacijos gavo tie, kuriems galų gale nereikėjo izoliuotis, nors iš pradžių Seimo kanceliarija paskelbė sąrašus tų, kuriems to reikia. Būtent šiuose sąrašuose dirbo centro darbuotojai.

Izoliacija Seime

Pirmadienį Seimo valdyba nusprendė nuo spalio 25 iki gruodžio 3 dienos padaryti pauzę dėl koronaviruso padėties, nes keli Seimo nariai, tarp jų ir Čmilytė-Nielsen, užsikrėtė. 

Anksčiau Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ir gyvybei, Seimo posėdžiuose dirbti nuotoliniu būdu.

Šiuo metu Lietuvoje labai padidėja sergamumas koronavirusu. Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 51,6 tūkstančio infekcijos atvejų, mirė 432 pacientai.

Nuo lapkričio 7 dienos respublikoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas trims savaitėms. Valdžia nori jį pratęsti bent iki gruodžio 17 dienos.

Tegai:
Seimas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Aurelijus Veryga
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Čmilytė abejoja, ar privaloma Seimo narių izoliacija nepažeidžia Konstitucijos
Nausėda: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Donaldas Trampas

Rusijos Federacijos taryba apkaltino Trampą bendradarbiavimo su Rusija sunaikinimu

(atnaujinta 19:59 2020.11.25)
Rusijos Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovo teigimu, Rusija neprivers JAV suinteresuoti atkurti dvišalius santykius

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo administracija sunaikino visus įmanomus bendradarbiavimo su Rusija formatus, įskaitant ginklų kontrolės susitarimą, aukščiausiojo lygio susitikimus, darbo sutartis tarp departamentų, sakė Rusijos Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas.

"Ankstesnė, matyt, išeinanti Donaldo Trampo administracija sunaikino tris iš trijų galimų formatų, leidžiančių išspręsti atitinkamas mūsų dvišalių santykių problemas", — "Vmeste RF" televizijos eteryje sakė jis.

Pasak jo, pirmasis formatas susijęs su susitarimais, kurie buvo sukurti per pastaruosius dešimtmečius ir kuriuos vienas po kito amerikiečiai "nurašo į archyvą". "Taigi, belieka išsiaiškinti paskutinės sutarties strateginio stabilumo srityje — START-3 — likimą. Jei tai bus nurašyta į archyvą, galime sakyti, kad JAV visiškai sunaikino dvišalių ir daugiašalių susitarimų sistemą strateginio stabilumo ir ginklų kontrolės srityje", — pabrėžė jis.

Sergejus Lavrovas
© Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

Antrasis formatas, kuris buvo sunaikintas, yra reguliarių Rusijos Federacijos ir JAV prezidentų susitikimų mechanizmas, pridūrė senatorius. "Šių susitikimų nebuvo, buvo praktiškai vienas aukščiausiojo lygio susitikimas, keli telefoniniai pokalbiai, tačiau to akivaizdžiai nepakanka, atsižvelgiant į laiką, kai dabartinė Baltųjų rūmų administracija pradėjo dirbti", — sakė jis.

Trečiasis formatas yra darbo ryšiai tarp ministerijų ir departamentų per Užsienio reikalų ministeriją, Gynybos ministeriją, Energetikos, Ūkio, Transporto, Kultūros ministerijas, sakė Kosachevas. Anot jo, tokių kontaktų taip pat nėra.

Jo nuomone, šalys turės atkurti santykius atvirkštine tvarka — pirmiausia, darbiniai kontaktai tarp departamentų, po to aukšto ir aukšto lygio susitikimai, įskaitant šių susitikimų parlamentinę dimensiją, ir, galiausiai, atkūrimas arba galimybė susipažinti su naujais susitarimais ir susitarimais.

"Mes turime eiti šiuo keliu, bet galėsime eiti tokiu keliu, jei bus Amerikos noro ar susidomėjimo", — sakė įstatymų leidėjas.

Anot jo, Rusija neprivers JAV suinteresuoti atkurti dvišalius santykius. "Mes esame savarankiška valstybė, galime egzistuoti normaliai ir labiausiai sunaikintų santykių su JAV sąlygomis, galų gale pasaulis į juos nesusiliejo", — apibendrino jis.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva norėjo atsisakyti "Gazprom" dujų, tačiau gavo SGD iš "Novatek"
Rusijos URM įvardijo sąlygas, kaip JAV galėtų grįžti į Atviro dangaus sutartį