Mandarinai, archyvinė nuotrauka

Lapkričio 20 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:56 2020.11.19)
Rytojus Dvyniams palankus finansinėms operacijoms — net žmonės, neišmanantys piniginių reikalų, gali atrasti talentų šioje srityje, Ožiaragiui pasiseks sutaupyti laiko, o Vėžiui pranašaujamas romantiškas susitikimas

Avinas (21.03 - 20.04)
Nepageidautina pasikliauti naujais projektais — pačioje pradžioje gali kilti kliūčių, todėl geriau atsikratyti iki šiol neužbaigtų "uodegų".

Jautis (21.04 - 21.05)

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Jūs neturėtumėte ginčytis su savo viršininkais: pirma, nes paskutinis žodis vis tiek bus jų ir, antra, turėsite pamiršti projektą, apie kurį galvojote pastaruoju metu.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Nepaisant užimtumo, pabandykite rasti laiko sau — rami atmosfera ir privatumas padės jums atsipalaiduoti ir pailsėti nuo šurmulio.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Didelė tikimybė pateikti perspektyvų pasiūlymą, tiek profesionalų, tiek asmeninį — tiek pirmąjį, tiek antrąjį reikėtų priimti nedvejojant.

Liūtas (23.07–21.08)
Diena yra vienodai palanki darbui ir poilsiui, todėl būtina, kad abiems būtų skirta po lygiai laiko, kitaip bus sunku susidoroti su nuovargiu.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Atsakymą į svarbų klausimą pateiks tik jūsų vidinis balsas: skirtingai nei jus supantys žmonės, jis žino net tas aplinkybes, kurias kruopščiai slepiate nuo kitų.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Bet kokie faktai, kurie jums taps žinomi šią dieną, reikalauja dėmesio ir kruopščios analizės — galbūt artimiausioje ateityje jie padės jums priimti teisingą sprendimą.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Diena palanki bet kokiems — net ir sunkiausiems — projektams, todėl svarbu pasinaudoti proga ir imtis darbų, į kuriuos bijojote net pažvelgti.

Šaulys (23.11 - 21.12)

Karantinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šiandien neverta nei skolinti, nei skolintis pinigų: tokie veiksmai gali nuvesti į blogą padėtį ir neigiamai paveikti savijautą ateityje.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Norint įsitvirtinti savo viršininkų akyse iš teigiamos pusės, tai yra ir lengva, ir sunku tuo pačiu metu. Turite jums pavestą darbą atlikti gerai, ir tai tikrai bus verta jūsų pastangų.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Diena, kai netyčia kažkieno mesta frazė gali apversti jūsų požiūrį į situaciją, kurioje atsidūrėte, aukštyn kojomis iš neigiamos į teigiamą — ir atvirkščiai.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Bendravimas su žmogumi iš praeities ne tik atneš malonių akimirkų, bet ir padės išspręsti svarbų gyvenimo klausimą — kaip tai įvyks, sužinosite vėliau.

Tegai:
horoskopas
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 5-osios šventės

(atnaujinta 20:32 2020.12.04)
Nuo gruodžio 5 dienos iki metų galo lieka 26 dienos, dienos ilgis — 07 val. 33 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas

Gruodžio 5 yra 339-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 340-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 26 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:22, leidžiasi 15:55, dienos ilgis — 07 val. 33min.

Tarptautinė savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą diena

Tarptautinę savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą dieną Jungtinių Tautų Organizacija pasiūlė minėti 1985 m.

Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas — ir savo šalyje, ir užsienyje.

Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas.

Ši diena istorijoje

1484 metais Popiežius Inocentas VIII pradėjo persekioti ir bausti mirtimi visus, užsiimančius raganystėmis, kerais bei burtais.

1812 metais Napoleonas Bonapartas paliko iš Rusijos besitraukiančią kariuomenę.

1926 metais mirė prancūzų dailininkas Klodas-Oskaras Monė — vienas impresionizmo dailėje pradininkų.

1933 metais Juta tapo 36-ąja JAV valstija.

1934 metais Turkijos parlamentas suteikė balsavimo teisę moterims.

1978 metais Sovietų Sąjunga pasirašė 20 metų draugystės sutartį su Afganistanu.

1879 metais užpatentuotas pirmasis automatinis telefonas.

1985 metais Didžioji Britanija paskelbė, jog nuo gruodžio 31 dienos pasitraukia iš UNESCO veiklos.

1993 metais sprogus laišku atsiųstai bombai, sužeistas Vienos meras.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienietis

Trečią kartą įkliuvo kontrabandininkas, bandantis blokuoti ryšį

(atnaujinta 20:23 2020.12.04)
Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, bet turėjo ir ryšio blokavimo priemones

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė Mažeikių rajono gyventoją ir jo vairuotą automobilį "VW Passat", kuriuo buvo gabenami 2 000 pakelių baltarusiškų cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT pareigūnai, turėdami informacijos, Kaune ketvirtadienį patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" lietuviškais numeriais. Jį vairavo tvarkingus asmens dokumentus turėjęs 48-erių Mažeikių rajono gyventojas.

Patikros metu mašinos bagažinėje pasieniečiai aptiko 2 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis. Automobilio viduje rasta įjungta ryšio blokavimo priemonė.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Vyrui gresia bauda nuo 5 700 iki 6 000 eurų bei automobilio konfiskavimas.

Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, be to, turėjo ir ryšio blokavimo priemones. Kontrabandininkas anksčiau skirtų tūkstantinių baudų nėra sumokėjęs. Jo turėtos ryšio blokavimo priemonės konfiskuotos.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
VSAT: gali sustoti eismas viename iš pasienio kontrolės punktų su Baltarusija
Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas 
Vaizdas iš TKS į Žemę

"Gebės numušti kosminius laivus": "National Interest" susižavėjo S-500 galimybėmis

(atnaujinta 20:35 2020.12.04)
Straipsnio autoriaus manymu, be palydovų ir erdvėlaivių naujausias Rusijos zenitinių raketų kompleksas gali tapti tikra "sidabrine kulka" sunkiai aptinkamiems naikintuvams F-35

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikos žurnalo "The National Interest" autorius susižavėjo naujausios Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemos S-500, kuri galės sunaikinti žemos orbitos palydovus ir kai kurių tipų erdvėlaivius, charakteristikomis.

S-400 Triumf
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

S-500 kompleksai vienu metu gali aptikti ir numušti iki dešimties balistinių raketų kovinių galvučių, skriejančių keturių mylių per sekundę greičiu, rašo leidinys. Priešraketinė platforma gali naudoti kelias radarų sistemas, kad būtų galima vienu metu aptikti skirtingų tipų taikinius: orlaivius, sraigtasparnius, bepiločius orlaivius ir raketas.

S-500 sistemos atsako laikas bus šešiomis sekundėmis trumpesnis nei ankstesnio modelio — S-400 "Triumf". Tai buvo pasiekta dėl modifikuotų radarų. Tikimasi, kad didžiausias naujo zenitinių raketų komplekso nuotolis sieks apie 600 kilometrų. Per praėjusius valstybinius bandymus sistema jau sugebėjo numušti taikinį 481 kilometro atstumu, o tai yra 80 kilometrų daugiau nei bet kurioje iš esamų priešlėktuvinių raketų sistemų, sakoma straipsnyje.

Straipsnio autorius patikslina, kad be palydovų ir erdvėlaivių Rusijos zenitinių raketų kompleksas gali tapti tikra "sidabrine kulka" nematomiems naikintuvams F-35.

"Dar reikia išaiškinti, kiek tokių sistemų Rusija galės pagaminti per ateinantį dešimtmetį", — apibendrina straipsnio autorius.

Tikimasi, kad darbai kuriant oro gynybos ir priešraketinę gynybos sistemą S-500 bus baigti 2021 metais.

Naujausią zenitinių raketų kompleksą S-500 kuria koncernas "Almaz-Antej", kuris specializuojasi ginklų, skirtų oro gynybai, kūrime.

Tegai:
ginklai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską
Suvereniteto apsauga: kas ketina pirkti Rusijos oro gynybos sistemą S-500
Rusijos ginklai: preliminarūs 2020 metų rezultatai